Mangi poboczne

GOLDEN BOYS

Tytuł: Pokémon Gold & Silver: The Golden Boys (jap. ポケットモンスター金・銀 ゴールデン・ボーイズ)
Autor: Muneo Saitō
Liczba tomów
: 3
Rok wydania: 1999-2001
Gatunek: Adventure, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid, Artur, Mika, Konus, hgorski
Status:
Zakończone
Opis: Pokémon Gold & Silver: The Golden Boys to manga składająca się jedynie z trzech tomów autorstwa Muneo Saito. Bazuje ona na historii znanej nam z gier Pokemon Gold/Silver. Główny bohater o imieniu Gold, pochodzący z miasta New Bark rozpoczyna swoją przygodę po regionie Johto otrzymując od Profesora Elma swojego pierwszego Pokemona – Totodile’a.

Już na samym początku podróży na drodze 29 znajduje porzuconego Pidgeya. Okazuje się, że jego dawnym właścicielem był Black, trener, który łapie a następnie wypuszcza Pokemony, jeśli nie spełniły jego oczekiwań. Od tej pory, Gold i Black zostają rywalami. W trakcie podróży, poznaje Crystal, z którą się zaprzyjaźnia na tyle dobrze, że zaczynają razem podróżować.

Trzeci (ostatni) tom mangi rozgrywa się w Cianwood. Bohaterowie są świadkami wskrzeszenia legendarnego Czarnego Tyranitara przez Blacka. Ten sam Pokemon, niegdyś wywołał bezład w regionie Johto. Dzięki trenerom walczących Pokemonów z którego od zawsze słynęło miasto, niegdyś Tyranitar został uwięziony pod skałą nieopodal sali gimnastycznej. Black wiedząc o tym, postanawia go uwolnić, jednak dzięki odwadze głównych bohaterów, a później i Blacka, groźny Pokemon zostaje uwięziony w Level Ballu Golda.

Niestety, manga Golden Boys nie odniosła takiego sukcesu jak Pokemon Special czy Pocket Monsters – z powodu słabej sprzedaży, wydawnictwo zakończyło się po 3 tomach.

~Raik

Najlepszym być! Pokemon BW
Nazwa:Be the Best! Pokémon B+W;究めろ!! ポケモンB・WBe a Master!! Pokémon BW
Rok wydania:
2011
Autor:
Naoto Katsumi
Tomów:
1 (8 rozdziałów)
Gatunek:
Adventure, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Eiree, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Każdy rozdział tej mangi jest epizodyczny, mający na celu wyjaśnienie nowych mechanik bitw piątej generacji typu potrójne walki. Monta wraz Bianką i Cherenem chcą zostać najsilniejszymi trenerami na świecie, podczas swojej podróży ścierają się z napotkanymi na swojej drodze trenerami.
Pokemon HGSS Wielka Przygoda Jo
Nazwa:Pocket Monsters HGSS Jō’s Big Adventure (jap.  ポケットモンスターHGSS ジョウの大冒険); Pokemon HGSS Wielka Przygoda Jo
Rok wydania:
2010
Autor:
Ryū Matsushima
Tomów:
1 (6 rozdziałów)
Gatunek:
Adventure, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Manga oparta jest o gry Pokemon Heart Gold i Soul Silver. Historia skupia się na chłopcu Joelu (na którego wołają Jo) oraz jego Totodile’u. W celu stania się silniejszym, obydwoje podróżują po krainie Johto. Duet ten jest o tyle wyjątkowy, że trener traktuje swojego pokemona jak brata, dlatego też nie ogranicza się do wydawania rozkazów a sam czynnie uczestniczy w walce.
Pokemon Zensho
Nazwa: Pokemon Zensho (jap.まんが版 ポケットモンスター全書 Pełny komiks Pokemon)
Rok wydania:
1999
Autor:
Satomi Nakamura
Tomów:
1 (10 rozdziałów)
Gatunek:
Adventure, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid, Artur
Status: Zakończone
Opis: Pokemon Zensho to jedna z pierwszych mang o tematyce Pokemon. Fabuła silnie związana jest z grami Pocket Monsters Red/Blue/Green. Opowiada o losach Asha i jego drodze do zostania Mistrzem Pokemonów. Podczas podróży trener spotyka silnych przeciwników, poczynając od rywala – Gary’ego, liderów i złej organizacji Rocket, na Elitarnej Czwórce kończąc.
Ash i Pikachu
Nazwa: Ash i Pikachu; Ash & Pikachu; Satoshi and Pikachu; サトシとピカチュウ
Rok wydania:
1996-2006
Autor:
Teshirogi Takashi
Tomów: 6
Gatunek:
Adventure, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur, Eiree
Status:
Zakończone
Opis: Ash i Pikachu to adaptacja anime Pokemon, która nie jest jej wierną kopią. Historia jest hybrydą kilku odcinków, z dodanymi nowymi rozwiązaniami.
Jak zostałem kartą Pokemon
Nazwa:How I Became a Pokémon Card (jap.  ポケモンカードになったワケ); Jak zostałem kartą Pokemon
Rok wydania:
2008
Autor:
Kagemaru Himeno
Tomów:
6
Gatunek:
Adventure, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid, Artur, CyndAir, Inumaru, Sebe, Eriee
Status:
Zakończone
Opis: Jak Zostałem kartą Pokemon (jap.  ポケモンカードになったワケ Pokémon Card Ni Natta Wake) to manga autorstwa Kagemaru Himeno, która jest również artystką do kard Pokemon Trading Card Game. Mimo kilku wyjątków, każdy rozdział zawiera osobną historię o danym pokemonie, która zawsze prowadzi do pokazania charakterystycznego momentu w karcie, na której stworek się pojawił.

W japońskim wydaniu każdego tomu zawsze dołączana była karta promo, zilustrowana przez samą Himeno.

Kaitou Pokemon7

Nazwa: Phantom Thief! Pokémon 7/ Kaitou! Pokemon 7!
Rok wydania:
2008
Autor:
Asada Miho
Gatunek:
Adventure, Shounen
Ilość rozdziałów: 24
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid, Artur, Mika
Status:  Zakończone
Opis: Phantom Thief Pokémon 7 (jap: 快 盗! ポ ケ モ ン 7 Kaitou Pokemon 7), to jednotomowa manga, luźno oparta o gry Pokemon Diamond/Pearl, stworzona przez Miho Asadę – autorkę takich tytułów jak Pokemon Get, czy sequelu do Kaitou Pokemon 7: Phantom Thief! Pokémon V.

Seria opowiada o młodym chłopcu Hiorim, który prowadzi podwójne życie. Za dnia zwykły pracownik piekarni „Sun Sun”, w nocy złodziej znany pod przydomkiem „Pokemon 7”, który wraz ze swoim partnerem Lucario okrada złodziei i oddaje skradzione rzeczy ich pierwotnym właścicielom. Manga zawiera wątek miłosny Nezuny, która jest zafascynowana Pokemon 7, ale już nie daży uczuciem Hiori (mimo że to ta sama osoba). W opowiadaniu bohater musi się zmagać z reporterem Mako, który za wszelką cenę chce odkryć tożsamość Pokemon 7, rywalem Rocco i zespołem Galactic.

Pokemon BW: Dobrzy Partnerzy
Tytuł: Pocket Monsters BW: Good Partners, ポケットモンスターB・W グッドパートナーズ (Poketto Monsutā Burakku-Howaito: Guddo Pātonāzu)
Autor: Kyouichi Shichigatsu 
Ilustrator:
Chiyo Kenmotsu
Ilość rozdziałów: 15
Rok Wydania: 2013

Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Artur, Yakuya
Status:
Zakończone
Opis: Pocket Monsters BW: Good Partners to seria luźno oparta o gry Pokemon Black/White. Opowiada o przygodach Takuro i Masiro. Każdy rozdział to krótka, osobna historyjka tych dwóch trenerów, którzy usiłują rozwiązywać problemy napotkanych pokemonów (a niekiedy ludzi).
Pokemon Diamond and Pearl Adventure
Tytuł: Pokemon Diamond and Pearl Adventure
Alternatywne nazwy
: ポケットモンスター ダイヤモンド・パール; ポケモンD・P; ポケモンDP; ポケモンDP 2―ポケットモンスターダイヤモンド・パール物語; Pokemon – Diamond and Pearl Adventure; Pokemon DP.
Rok wydania: 2007-2009
Autor: Ihara Shigekatsu.
Ilość tomów: 8
Gatunek: Action, Adventure, Comedy, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Qwest, Nid, Artur
Status: Zakończone
Opis:  Pokémon Diamond and Pearl Adventure! To manga luźno oparta o gry pokemon Diamond/Pearl. Zilustrowana przez Shihekatsu Iharę. Historia skupia się na Harecie – młodym chłopcu, który wraz z przyjaciółmi próbuje znaleźć Dialgę. Jako dziecko Hareta mieszkał w lesie razem z dzikimi pokemonami, przez to chłopiec nie miał problemu w nawiązywaniu relacji z nowo złapanymi partnerami. Z początku trener spotkał Mitsumi – pomocniczkę profesora Rowana. Poznał także swojego rywala – Juna. W trakcie swojej podróży chłopiec zmierzył się z liderami, rozwiązywał liczne problemy oraz walczył z Zespołem Galactic – wszystko w celu spotkania legendarnej Dialgi.
Pokemon Battle Frontier
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Pokemon Battle Frontier to manga opowiadająca o chłopcu o imieniu Enta, który został zaproszony do Battle Frontier przez Scotta. Następnie istotę miejsca wyjaśnia mu Rald. Za jego sprawą główny bohater postanawia zmierzyć się z Frontier Brains.

Manga kończy się na bitwie Enty z Anabel. Pomimo, że akcja rozgrywa się na obszarze znanym tam zarówno z gier i anime, nie pojawiają się tu tacy bohaterowie jak Noland, Greta czy Brandon. Jedyny tom serii został wydany w czerwcu 2005 w Japonii (kwiecień 2007 – Singapur), a narysowany przez Shihekatsu Iharę, odpowiedzialnego również za mangę Pokémon Diamond and Pearl Adventure!

~Raik

Pokemon film 1: Zemsta Mewtwo
Tytuł: Zemsta Mewtwo, ミュウツーの逆襲; Mewtwo Strikes Back!
Autor: Toshihiro Ono
Rok Wydania: 2000
Liczba tomów: 1
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone

Opis: Mangowa adaptacja filmu pierwszego. Opowiada historię Mewtwo, który pragnie zniszczyć świat, by odtworzyć go na nowo wraz ze stworzonymi przez niego klonami. W jego planach chce przeszkodzić mu Satoshi i jego partner Pikachu.
Pokemon film 2: Uwierz w swoją siłę
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone

Opis: Mangowa adaptacja filmu drugiego. Głównym bohaterem jest Ash, którego zadaniem jest powstrzymanie gniewu trzech legendarnych ptaków za pomocą zdobycia trzech kul żywiołu. W misji ma mu pomóc nie tylko grupka zaufanych przyjaciół ale i legendarny pokemon – Lugia.
Pokemon film 3: Zaklęcie Unown
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur, AMTT
Status:
Zakończone

Opis: Mangowa adaptacja filmu trzeciego. Molly to dziewczynka, którą samotnie wychowywał ojciec. Gdy człowiek zaginął w tajemniczych okolicznościach Molly zaprzyjaźniła się z Unownami, które stworzyły dla niej tajemniczy  i niebezpieczny świat dziecięcej wyobraźni, w której wykreowany został legendarny Entei. Na życzenie dziewczynki pokemon porwał matkę Asha, by ta stała się mamą dziewczynki. Głowny bohater udaje się więc na ratunek swojej rodzicielki, stawiając czoła potędze dziecięcej wyobraźni.
Pokemon film 4: Celebi głos lasu
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone

Opis: Mangowa adaptacja filmu czwartego. Skupia się na Celebim, uciekającym przed bezwzględnymi kłusownikami i chłopcu, który został przeniesiony czterdzieści lat w przyszłość. Ash i przyjaciele pragną pomóc chłopcu w powrocie do swojego świata.
Pokemon film 5: Bohaterowie
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone

Opis: Mangowa adaptacja filmu piątego.  Fabuła skupia się na Ashu oraz mitycznym pokemonie Latiasie, która chce uwolnić swojego brata Latiosa, którego zła organizacja chce wykorzystać jako klucz do zawładnięcia miasta Alta Mare.
Pokemon film 6: Jirachi i Spełnione Marzenie
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja filmu 6, która skupia się na przygodzie Asha, Maxa, May i Brocka, którzy starają się pomóc napotkanemu legendarnemu pokemonowi – Jirachiemu.
Pokemon film siódmy: Cel Deoxys

Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Maxim, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja filmu siódmego: Cel Deoxys. Opowiada o chłopcu – Tory, którego fobią są pokemony. Ash i Pikachu wraz z pozostałymi trenerami próbuje pomóc bohaterowi w pokonaniu traumy, a ponadto zmierzy się z tajemniczym pokemonem z kosmosu – Deoxysem oraz legendarną Rayquazą.
Pokemon film siódmy: Cel Deoxys

Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Maxim, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja filmu ósmego: Lucario i Tajemnica Mew. Historia Lucario, który w zamierzchłych czasach trenował u boku sir Aarona. Ich drogi rozdzieliły się, gdy jego pan postanowił oddać życie za sprawę uniknięcia wojny między dwiema nacjami. Lucario zaś został zapieczętowany na setki lat. Pokemon został uwolniony przez Asha i wraz z chłopcem rusza w podróż w celu odnalezienia Pikachu, który został uprowadzony przez legendarnego Mew.
Pokemon film 9: Strażnik pokemon i Świątynia Morza
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja filmu 9. Opowiada historię May, Asha, Maxa i Brocka, którzy starają się pomóc napotkanemu pokemonowi – Manaphy’emu.
Pokemon film 10: Wzejście Darkraia
Alternatywne nazwy: Pokemon film 10: Wzejście Darkraia, The Rise of Darkrai, ディアルガvsパルキアVSダークライDialga VS Palkia VS Darkrai
Rok wydania:
2007
Autor:
Ryo Takamisaki
Liczba tomów:
1
Gatunek:
Action, Adventure, Comedy, Fantasy, Sci-fi, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Artur, Vapek
Status:
Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja do filmu 10.
Pokemon film 11: Giratina i Strażnik Nieba
Alternatywne nazwy: Pokemon film 11: Giratina i Strażnik Nieba, Giratina and the Sky Warrior, ギラティナと氷空の花束 シェイミGiratina and the Sky’s Bouquet: Shaymin)
Rok wydania:
2008
Autor:
Makoto Hijioka
Liczba tomów:
1
Gatunek:
Action, Adventure, Comedy, Fantasy, Sci-fi, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status
: Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja do filmu 11.
Pokemon film 12: Arceus i klejnot życia
Alternatywne nazwy: Pokemon film 12: Arceus i klejnot życia, Arceus and the Jewel of Life; アルセウス超克の時空へArceus: To a Conquering Spacetime
Rok wydania:
2009
Autor:
Makoto Mizobuchi
Liczba tomów:
1
Gatunek:
Action, Adventure, Comedy, Fantasy, Sci-fi, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja do filmu 12.
Pokemon film 13: Zoroark i Mistrz Iluzji
Alternatywne nazwy: Pokemon film 13: Zoroark i Mistrz Iluzji, Zoroark: Master of Illusions, 幻影の覇者 ゾロアークRuler of Illusions: Zoroark
Rok wydania:
2010
Autor:
Momota Inoue
Liczba tomów:
1
Gatunek:
Action, Adventure, Comedy, Fantasy, Sci-fi, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone

Opis: Mangowa adaptacja do filmu 13.
Pokemon film 14 Biel: Zekrom i Victini
Alternatywne nazwy: Pokemon film 14 Biel: Zekrom i Victini,Pokémon The Movie: White—Victini and Zekrom,ビクティニと黒き英雄ゼクロムVictini and the Black Hero: Zekrom
Rok wydania:
2011
Autor:
Momota Inoue
Liczba tomów:
1
Gatunek:
Action, Adventure, Comedy, Fantasy, Sci-fi, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Artur, Mika
Status:
Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja do filmu 14.
Pokemon film 15: Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości
Alternatywne nazwy:Pokemon film 15: Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości; Kyurem VS. The Sword of Justice , キュレムVS聖剣士ケルディオKyurem VS the Sacred Swordsman: Keldeo
Rok wydania:
2012
Autor:
Momota Inoue.
Liczba tomów:
1
Gatunek:
Action, Adventure, Comedy, Fantasy, Sci-fi, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Artur, Mika
Status:
Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja do filmu 15.
Pokemon film 16: Genesect i objawiona legenda
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Artur, Mika
Status: Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja do filmu 16.
Pokemon film 17: Diancie i kokon zniszczenia
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Artur, Konus
Status:
Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja do filmu 17.
Pokemon film 18: Hoopa i starcie wszechczasów
Alternatywne nazwy: Pokemon film 18: Hoopa i starcie wszechczasów, Hoopa and the Clash of Ages, 光輪の超魔神 フーパThe Archdjinni of the Rings: Hoopa
Rok wydania:
2015
Autor:
Gin Kamimura
Liczba tomów:
1
Gatunek:
Action, Adventure, Comedy, Fantasy, Sci-fi, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja do filmu 18.
Pokemon film 19: Volcanion i mechaniczny zachwyt
Tytuł: “Pokemon film 19: Volcanion i mechaniczny zachwyt; Volcanion and the Mechanical Marvel; ボルケニオンと機巧のマギアナ (Borukenion to Karakuri no Magiana)
Autor: Kemon Kawamoto
Rok Wydania: 2016
Liczba tomów: 1
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja do filmu 19.
Pokemon film 20: Wybieram Cię!
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid, Mika, Artur, Sebe
Status: Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja do filmu 20.
Pokemon Film 20: Remix
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Azzy, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Manga luźno powiązana z filmem 20.
Pokemon film 21: Opowieść wszystkich
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid, Vapek, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja do filmu 21, skupiająca się na genezie Zeroary oraz przygodzie Norbeta i jego Elekida. Droga tej trójki skrzyżuje się pod opuszczoną elektrownią. Tam będą musieli zmierzyć się z bezwzględnymi łowcami Pokemonów.
Pokemon film 22: Zemsta Mewtwo - Ewolucja
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Kazyleusz, Anton, Nid, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja do filmu 22, będąca jednocześnie remakem filmu pierwszego.
Pokemon film 23: Sekrety Dżungli
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Piotrek1113, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Mangowa adaptacja do filmu 23, skupiająca się na przygodach chłopca imieniem Coco, który jako dziecko został wychowany przez pokemona Zygarde.
Pokemon Mewtwo - Jestem Tutaj/Pokemon: Powrót Mewtwo
Tytuł: “”Pokemon Mewtwo – Jestem Tutaj/Pokemon: Powrót Mewtwo; ミュウツー!我ハココニ在リ Mewtwo! I Am Here”
Autor: Machito Gomi
Rok Wydania: 2019
Liczba tomów: 1
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Eiree, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Manga wydana wraz z tomem Pokemon film 22: Zemsta Mewtwo – Ewolucja. To adaptacja do filmu Pokemon: Powrót Mewtwo z 2000 roku.
Pokemon Mystery Dungeon - Ginji's Rescue Team
Nazwa: Pokémon Mystery Dungeon: Ginji’s Rescue Team ポケモン不思議のダンジョンギンジの救助隊
Rok wydania:
2007
Autor:
Mizobuchi Makoto
Artysta:
Mizobuchi Makoto
Liczba tomów:
1
Gatunek:
Adventure, One Shot, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid
Status:
Zakończone
Opis: Seria opowiada o chłopcu, imieniem Ginji, który magicznym sposobem został zamieniony w Torchica. W nowej rzeczywistości pomaga odnaleźć mu się jego poke-przyjaciel Mudkip. Razem zwiedzają tunele w celu wykonania misji. Konfrontują się z legendarnymi przeciwnikami (Zapdos, Moltres, Articuno), żeby dotrzeć do prawdy przemiany chłopca w pokemona.
<i>Pokémon Mystery Dungeon: Blazing Exploration Team</i>
Nazwa: Pokémon Mystery Dungeon: Blazing Exploration Team; ポケモン不思議のダンジョン 炎の探検隊; Pokemon Fushigi no Dungeon: Honoo no Tankentai
Rok wydania:
2008
Autor:
Makoto Mizobuchi
Artysta:
Makoto Mizobuchi
Liczba tomów:
1
Gatunek:
Adventure, One Shot, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid, Artur
Status:
Zakończona
Opis: Manga opisuje przygody chłopca imieniem Hono/Blaze, który budzi się w ciele Chimchara. W świecie bez ludzi pomaga mu się odnaleźć jego przyjaciel – Totodile. Razem przeżywają przygodę, pomagają innym stworkom oraz walczą z przeciwnikami, wszystko po to, by odkryć prawdę stojącą za przemianą bohatera.

 

Pokemon Ranger
Nazwa: Pokemon Ranger; W Mission Story: Pokémon Ranger – the Comic
W ミッションストーリ ポケモンレンジャー the Comic (W Misshon Sutōrī: Pokemon Renjā – the Comic)
Rok wydania: 2006
Liczba tomów:
1
Autor:
Hidenori Kusaka
Autor rysunków:
Satoshi Yamamoto
Gatunek:
Action, Adventure, Comedy, Fantasy, Sci-fi, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid, Artur
Status: Zakończone
Opis: Jednotomowa seria narysowana przez twórców Pokemon Adventures/Special. Opowiada o dwóch Wojownikach Pokemon (Pokemon Ranger), którzy muszą stoczyć walkę z groźnym przeciwnikiem o jajo Manaphy’ego. Co więcej wątek z tym pokemonem pokazany został w serii Pokemon Special Diamond/Pearl.

Pokemon Ranger Battonage
Alternatywne nazwy: Pokémon Ranger: Shadows of Almia; Darkrai Mission Story: Pokémon Ranger Vatonage – the Comic
ダークライ ミッションストーリー ポケモンレンジャー バトナージ – the Comic (Dākurai Misshon Sutōrī: Pokemon Renjā Batonāji – the Comic)
Rok wydania:
2008
Liczba tomów:
1
Autor:
Hidenori Kusaka
Autor rysunków:
Satoshi Yamamoto
Gatunek:
Action, Adventure, Comedy, Fantasy, Sci-fi, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid, Artur
Status: Zakończone
Opis: Jednotomowa seria narysowana przez twórców Pokemon Adventures/Special. Opowiada o dwóch Wojownikach Pokemon (Pokemon Ranger), którzy muszą zmierzyć się z przeciwnikami w celu uwolnienia Darkraia.
Pokemon Try Adventure
Tytuł: Pokemon Try Adventure; ポケモントライアドベンチャー)
Autor: Miho Asada
Liczba tomów: 1
Rok Wydania: 2010
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Artur, Mika
Status: Zakończone
Opis: Pokémon Try Adventure nazwa tej mangi ma dwojakie znaczenie. Pierwsze to „Try” jako „wyzwanie”, „Tri” od trójkątu – trójki ludzi, których łączy wspólny cel, który osiągnąć mogą poprzez połączenie sił. Seria opowiada o trenerze i geniuszu Katsui, kolekcjonerze pokemon Soro i ekspercie od surwiwalu Toki. Podczas swojej podróży muszą sprostać przeciwnościom losu oraz służyć pomocą pokemonom jak i ludziom.
Pokemon Battrio: Aim to be battrio master!
Tytuł: Pokémon Battrio: Aim to be Battrio Master!
ポケモンバトリオ めざせ! バトリオマスター (Pokemon Batorio: Mezase! Batorio Masutā)
Autor: Takashi Tashirogi
Rok Wydania: 2008-2010
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Yakuya, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Manga opowiada o chłopcu, Ryu Tendo, który dąży do zostania Mistrzem gry Battrio.

Pokemon Horizon

Tytuł: Pokémon Horizon: Sun & Moon (Japanese: ポケットモンスター ホライズン
Autor: Tenya Yabuno
Liczba tomów
: 2
Rok wydania: 2017-2018
Gatunek: Adventure, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid, Artur, Vapek
Status:
Zakończone

Opis: Manga skupia się na chłopcu Akirze, który przyleciał na Alolę do swojego kuzyna (profesora Kukui) w celu spędzenia tam wakacji. Na miejscu uczy się o Pokemonach, których nie mógł poznać bliżej z powodu ciążących na nim obowiązków w domu rodzinnym. Poznaje też Manę – początkującą trenerkę, oraz Rockruffa, z którym przeżywa liczne przygody podczas podróży po alolańskich wyspach.

Platinum: Aim to be Battle King

Tytuł: Pocket Monsters Platinum: Aim to Be Battle King!! (Jap.  ポケットモンスタープラチナ めざせ!! バトル)
Autor: Ryū Matsushima
Liczba tomów
: 1
Rok wydania: 2009
Gatunek: Adventure, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone

Opis: Jednotomowa manga opowiada o chłopcu, imieniem Yū Shirogane. Chłopak po zakupie gry Pokemon Platinum oraz konsoli DS rozpoczyna rywalizację między innymi graczami. Jego celem jest zostanie Królem Walk (Battle King).

The Heroes of Fire and Thunder
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Manga o przygodach trenera imieniem Shin, którego głównym celem w życiu jest walka przeciwko zespołowi Plasma. W trakcie swojej podróży walczy również z legendarnymi pokemonami.
Mobilize!! Pokémon Ranger
Tytuł: Mobilize!! Pokémon Ranger (jap. 出動!!ポケモンレンジャー)
Autor: Miho Asada
Liczba Tomów: 1
Rok Wydania: 2006/2007
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Manga jest adaptacją gry z serii Pokemon Ranger. Dwunastorozdziałowa opowieść początkującego Wojownika Pokemon imieniem Daichi, który szkoli się w swoim fachu, podążając za swoim idolem Hayate.
Pokemon Diament i Perła
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Seria oparta o anime Pokemon Diament i Perła. Opowiada o losach Asha (Satoshiego) i Dawn (Hikari).
Pokemon The legend of the dragon king
Tytuł:  Pokemon The legend of the dragon king (Japanese: ポケモン竜王伝)
Autor: Takashi Ishii
Liczba tomów: 1
Rok Wydania: 2014
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Nazwa mangi “Dragon King” odnosi się do kluczowego pionka w japońskiej grze Shogi (japońskich szachów). Manga publikowana na łamach magazynu CoroCoro skupia się na przygodach trenera imieniem Akira oraz jego partnera – Charizarda. Obydwoje odkrywają tajemnicę Mega Ewolucji.
Pokémon Omega Ruby Crimson Passion and Pokémon Alpha Sapphire Indigo Wisdom
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Ta jednotomowa manga opiera się o mangę OmegaRuby i AlfaSapphire. To dwie równoległe historie skupiające się na dwóch braciach: Omedze i Alfie. Mimo różnych przygód obydwóm przyświeca jeden cel: złapać legendarnego pokemona Groudona lub Kyogre.
Pokemon Ranger Vottonage: Na drodze ku zostaniu najlepszym Rangerem

Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Adaptacja gier z serii Pokemon Ranger. Ta jednotomowa manga skupia się na bohaterze imieniem Hajime, początkującym wojowniku, nazywanym Pokemon Ranger. Wraz ze swwoim towarzyszem – Starlym, pomaga ludziom i pokemonom regionu Alma.
Satoshi Tajiri - człowiek, który stworzył Pokemony
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Lingx0, Artur, Nid, Inumaru
Status:
Zakończone
Opis: Biograficzna manga na temat samego twórcy Pokemonów – Satoshiego Tajiriego. W tym jednym tomie zawarte jest dzieciństwo mężczyzny, jego pasja do kolekcjonowania owadów, dorastanie czy nowe zainteresowania związane z grami. Ponadto sam proces tworzenia pierwszej gry Pokemon, przy której towarzyszyły wzloty i upadki twórcy.
Detektyw Pikachu - komiks
Nazwa: Detektyw Pikach – komiks
Rok wydania:
2019
Autor:
 Brian Buccellato i Nelson Dániel
Tomów:
1
Kto zajmował się komiksem na PokeSpecial: Nid, Vapek
Status:
Zakończone
Opis: Komiksowa adapracja filmy amerykańskiej produkcji “Detektyw Pikachu”, skupiający się na losach Tima, który wraz z tytułowym Pikachu próbuje rozwiązać zagadkę zniknięcia jego ojca.
Pokemon ReBurst
Nazwa: Pokemon ReBurst (jap. ポケットモンスターRéBURSTPocket Monsters RéBURST)
Rok wydania:
2011-2012
Autor:
Mitsuhisa Tamura i Jin Kusude
Tomów:
8
Gatunek:
Adventure, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid, Azzy, Artur, Eiree
Status:
Zakończone
Opis: Łapanie pokemonów w pokeballe i wystawianie ich do walk? Nuda. A co jeśli ludzie mogliby dokonywać fuzji z pokemonami i samemu móc stanąć na ringu, by poczuć pięść i pazury przeciwnika? Takie rzeczy tylko w tej mandze! Fabuła skupia się na chłopcu imieniem Ryouga, który może dokonywać fuzji z legendarnym pokemonem – Zekromem. Wraz Miruto, Yappym i Karutą rusza w podróż, by odnaleźć swojego mentora – Arcedesa. Przy okazji bohaterowie muszą toczyć bój ze złą organizacją “Great Gavel”, która chce wykorzystać pokemonowe fuzje do swych niecnych planów
Electric tale of Pikachu
Nazwa: Electric tale of Pikachu

Alternatywna nazwa: 電撃ピカチュウ; Pocket Monsters: Dengeki Pikachu; Pokémon: The Electric Tale of Pikachu; Pokemon: The Electric Tale of Pikachu.
Rok wydania: 1997.
Status: ukończona – 4 tomy.
Autor: Ono Toshihiro.
Autor rysunków: Ono Toshihiro.
Gatunek: Action, Adventure, Comedy, Drama, Fantasy, Mystery, Sci-fi, Shounen, Sports, Supernatural

Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Ash (w japońskiej wersji – Satoshi) to 10-letni chłopiec, którego celem jest zostanie mistrzem pokémon, pewnego dnia spotyka swojego byłego przyjaciela, za którym aktualnie nie przepada i postanawia, tak jak on, zdobyć licencję trenera i wyruszyć w podróż pokémon, wraz ze swoimi partnerami, którym na początku jest tylko Pikachu. Ash podczas swojej podróży spotyka wielu przyjaciół takich jak Misty (Kasumi) i Brock (Takeshi), lecz również wpada w tarapaty gdy spotyka zły Zespół Rocket w którego skład wchodzą James (Kojiro), Jessie (Musashi) i chytry, mówiący pokémon o imieniu Meowth.

Manga Dengeki Pikachu po raz pierwszy pojawiła się w Japonii i wydano ją a czterech tomach pt. The Electric Tale of Pikachu, Pikachu Shocks Back, Electric Pikachu Boogaloo oraz Surf’s Up, Pikachu. Później zainteresowało się nią również amerykańskie wydawnictwo – Viz Comics i również wypuściło serię w USA. Niestety owa manga nie dotarła do polski i polskim fanom pokémonów nie było dane jej przeczytać.

Mimo tego, iż w serialu Pokémon i mandze Dengeki Pikachu występuje bohater o tym samym imieniu, to jednak te dwie postacie różnią się bardzo od siebie i ich historia opowiedziana jest w inny sposób od siebie. Przykładem jest np. to, że w serialu Ash nigdy nie chwyta Fearowa, a w mandze jest to pierwszy złapany przez niego pokémon.
Mimo, iż historia z kart mangi jest inna niż ta z telewizyjnego serialu to jest równie fascynująca dzięki ciekawej fabule i wspaniałych rysunkach.

Pokemon: Podróże

Nazwa: Pokemon, Pocket Monsters, Pokemon: Podróże
Rok wydania:
2019
Autor:
Machito Gomi
Tomów:
1
Gatunek:
Adventure, Shounen
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Nid, Vapek, Piotrek1113, Artur
Status:
Zakończone
Opis: Manga o dosadnej nazwie “Pokemon” skupia się na losach dwóch chłopcach – Asha i Go, którzy dostają misję zbadania każdego pokemona na świecie. W tym celu wyruszają w podróż, by zwiedzić wszystkie regiony świata.
Pokemon Battle Stories
Tytuł: Pokemon Battle Stories (jao. ポケモンバトルストーリーズ)
Autor: Miho Asada
Liczba Tomów: 1
Rok Wydania: 2011/2012
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mika, Artur
Status: Porzucone

Opis: Manga opowiadająca przygody dziewczyny imieniem Wakaba i jej Pansage’a.
Pokemon Magical journey
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial:  Nid
Status: Porzucone
Opis: Seria opowiada o dziewczynie imieniem Hazel/Maron, która jest zakochana w chłopcu – Almondzie. Dziewczyna musi łapać pokemony za które dostaje miłosne napoje tworzone przez „Dziadka”, którymi dziewczyna chce napoić oblubieńca. Wyjątkową cechą serii jest to, że większość z Pokemonów potrafi mówić ludzkim językiem.
Zagrajmy w karciankę Pokemon, seria SM!
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Mike, Artur, Nid
Status: Porzucone

Opis: Seria ta jest sequelem do tytułu: Zagrajmy w Karciankę Pokemon XY! Opowiada o dwóch braciach – Shin i Makoto, którzy pod okiem Guzmaru uczą się grać w karciankę Pokemon.

Pokémon Conquest
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial: Piku, Kaz, Nid
Status:
Zakończone
Opis: Manga oparta o grę Pokemon Conquest. Przedstawia sylwetki postaci, znanych z gier, jednak z nieco innej perspektywy.

Pokémon Unite
Kto zajmował się mangą na PokeSpecial:  Nid
Status:
Tłumaczone
Opis: Dowiedz się więcej o Wyspie Aeos i tajemniczej energii, która tam obfituje, i (oczywiście) ekscytujących bitwach Unite, w których Pokémony rywalizują w tej nowej mandze inspirowanej Pokémon UNITE.

Share

Translate »