Twórcy

Hidenori Kusaka (jap. 日下秀憲)tgv – Autor Pokemon Special/Adventres. Jego twórczość odniosła wielki sukces w Japonii, USA i niektórych krajach w Europie (np. Francja/Dania), co uczyniło ten tytuł najbardziej rozchwytywaną mangą na świecie.
W latach dziewięćdziesiątych Hidenori współpracował z Mato, ale przez chorobę uniemożliwiającą jej dalsze rysowanie Kusaka bał się, że projekt zostanie zawieszony. Poznał jednak początkującego ilustratora Satoshiego Yamamoto, który do dziś zajmuje się mangą. W Specialu Kusaka utożsamia się z Electrode.

W roku 2016 Kusaka i Yamamoto zostali nagrodzeni na Comic-Conie w San Diego. Tego samego roku dostali również nagrodę Mejor Kodoma Manga (Najlepsza manga przeznaczona dla dzieci) na XXII konwencie Salón del Manga de Barcelona.

Mangi napisane przez Hidenori Kusaka:
Pokémon Adventures (1997-obecnie)
Pokémon Colosseum: Scenario Mode Walkthrough Comic (2004)
Pokémon Colosseum: Fastest Walkthrough Comic (2004)
Pokémon XD: Gale of Darkness: Dark Lugia Special Comic (2005)
W Mission Story: Pokémon Ranger
Darkrai Mission Story: Pokémon Ranger Vatonage
Swój wkład dał również w mangę ”Kaitou Pokemon 7” .

Twitter k_hidenori_: https://twitter.com/k_hidenori_


Mato (jap. 真斗) – japońska ilustratorka. Urodzona 27 listopada w prefekturze Aichi. Tworzyła ilustrację do Pokemon Special (Tomy 1-9). W mandze utożsamiała się z Oddishem w okularach, który trzyma ołówek. Powodem zrezygnowania z tej pracy była choroba powodująca niemożność dalszego rysowania (zauważalna szczególnie w pogorszeniu jakości rysunków w tomie 8 i 9). Od tomu dziesiątego zastąpił ją Satoshi Yamamoto.

W roku 1998 napisała oraz zilustrowała mangę Kaze no Yukue – Shin Kidou Senki Gundam W Parody Kyousakushuu

Mato tworzyła ilustrację do takich serii jak Nigtingale czy New Year X-mas.

Oficjalna strona Mato: http://www1.odn.ne.jp/ginta/mato/~m-f.html


tumblr_mxbhehM8Gn1rntmaxo8_r1_400

Satoshi Yamamoto (jap. 山本サトシ)- od 2000 roku rysuje mangę Pokemon Special, zastępując ilustratorkę Mato. Stworzył już 44 tomów Pokemon Special i dwa tomiki związane z Pokemon Ranger. W Pokemon Special utożsamia się ze Swalotem. Obecnie pracuje nad mangą niezwiązaną z pokemonami. Obecnie pracuję nad najnowszymi tomami związanymi z serią X/Y

W roku 2016 Kusaka i Yamamoto zostali nagrodzeni na Comic-Conie w San Diego. Tego samego roku dostali również nagrodę Mejor Kodoma Manga (Najlepsza manga przeznaczona dla dzieci) na XXII konwencie Salón del Manga de Barcelona.

Tytuły, które zilustrował:

Pokemon Special/Adventures
Pokemon Ranger
Pokemon Ranger Batonnage
Rysował również mangę Yuuki! Yuujou! Shin Sanjuushi. To jedyny tytuł, który nie jest związany z pokemonami. Historia skupia się wokół trzech muszkieterów. Wszystko mieści się w jednym tomie, wydanym w roku 2011.

Yamamoto brał udział w projekcie ilustrowania kart do Pokemon Trading Card Game PTCG (po prawej przykładowa karta z ilustracją Arceusa).

Twitter Satoshiego Yamamoto: https://twitter.com/satoshi_swalot  

Share

Translate »