2. Yellow [Seria]

Seria Yellow zaczyna się po dwóch latach od wygranej Reda w Zawodach Ligi Pokemon. Mistrz Pokemon wyrusza, aby stoczyć walkę z wyzywającym go Bruno i znika bez śladu. Po miesiącu do laboratorium Profesora Oaka przybywa ranny Pika. Wkrótce potem pojawia się nasz główny bohater, Yellow, który twierdzi, że zna Reda i chce go odnaleźć razem z Pika. Yellow, dzięki swoim umiejętnościom czytania w myślach Pokemonów oraz mocy uzdrawiania dostaje pozwolenie od profesora na poszukiwania i otrzymuje od niego Pokedex Reda. Podczas swojej podróży Yellow musi stawiać czoło Elitarnej Czwórce oraz podprzywódcom Zespołu Rocket – Sabrinie, Porucznikowi Surge’owi i Kodze.

Tom 4Tom 5Tom 6Tom 7
41. Kontra Ponyta
41. Kontra Ponyta

Angielska nazwa: Ponyta Tale
Japońska nazwa: VSポニータ VS. Ponyta

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Red opuszcza miasto Pallet, by zmierzyć się z wyzywającym na pojedynek.
 • Miesiąc później poważnie ranny Pika wraca sam do miasteczka.
Opis Rozdziału

Przed korporacją Silph. Stara kobieta przygląda się zdemolowanemu budynkowi i znajduje wzmacniacz odznak, który niegdyś należał do zespołu Rocket.

a  Dwa lata po wydarzeniach z Kanto.
W drodze do miasteczka Pallet. Ponyta która należy do listonosza, wpada w szał. Chłopak ma trudności z uspokojeniem pokemona. Listonosz zauważa przed sobą trenera, który stoi na drodze rozjuszonej Ponycie. Tajemnicza postać, w celu powstrzymania ognistego konia wybiera Venusaura, który atakuje oszałamiającym proszkiem. Przeciwnik zostaje sparaliżowany a jego trener zostaje wyrzucony w powietrze. Na szczęście listonosz ląduje na kwiecie Venusaura. Posłaniec dziękuje chłopcu za ratunek, po czym wyjaśnia, że Ponyta stała się nieposłuszna i z bliżej nieokreślonego powodu. Tajemniczy trener odpowiada, że na poke-konia musiało zadziałać rześkie powietrze miasteczka Pallet. Mówiąc to, podnosi list zaadresowany do Zwycięzcy IX Mistrzostw Ligi Pokemon. Listonosz odpowiada, że ta poczta jest zaadresowana do chłopaka o imieniu Red, po chwili pytając czy zna taką osobę. Nieznajomy odpowiada, że to on jest mistrzem ligi pokemon, co wprawia listonosza w zaskoczenie. Red, dziękując za list, żegna się z chłopakiem.
Gdzieś w okolicach Pallet, Red otwiera list, w którym znajduje się wyzwanie do walki.b

Północno-zachodnia części Kanto, przed umięśnionym mężczyzną wyskakuje ogromny Onix. Człowiek wybiera Hitmonlee, który atakuje z mega kopa. Uderzenie sprawia, iż Onix rozpada się na kilkanaście części. Po chwili ktoś odzywa się do człowieka, nazywając go Bruno. Okazuje się, że to młoda kobieta w okularach. Kobieta, żartując, mówi że mózg mężczyzny zamieni się w mięśnie. Człowiek ignoruje wypowiedź Lorelei i pyta się w jakim celu przyszła. Kobieta odpowiada, że wysłała list z wyzwaniem w jego imieniu po chwili dodając, że był to pomysł Lance’a, wiec Bruno nie powinien się sprzeciwiać.

Miesiąc później, w laboratorium Profesora Oaka. Rozmawiając przez widoczny system telefonu, Misty dowiaduje się od profesora, że już od miesiąca nie widział Reda. Człowiek jednak nie martwi się tą sprawą, ponieważ zauważa, że wyzwania od trenerów są codziennością w życiu mistrza ligi pokemon. Misty pyta się Oaka czy próbował się skontaktować z Redem i dostaje negatywną odpowiedź. Profesora martwi jedynie fakt, iż chłopiec zaprzestał kompletowania pokedexu i dodaje, że zostało odkryte kolejne 100 gatunków pokemonów. Z tego powodu człowiek rozpoczął nad tworzeniem nowej poke-encyklocpedii. Misty zauważa, że Red chciał uzyskać zgodę na bycie liderem, wiec uzupełnienie pokedexa będzie niemożliwe. Oak śmieje się, mówiąc, że chłopiec lubi robić wiele rzeczy naraz, po czym zauważa, że Green i Blue wyruszyli we własne podróże i został tu zupełnie sam. Misty dostrzega list leżący na biurku profesora. Człowiek odpowiada, że to list z wyzwaniem dla Reda. Człowiek próbuje odczytać słowa, jednak pismo jest zbyt nieczytelne. W pewnym momencie za dziwami słychać dźwięki. Profesor, zauważając to, z uśmiechem zakłada gumowe rękawice i tłumaczy Misty, że drzwi zostały naładowane prądem elektrycznego pokemona. Oak spekuluje, że to Pikachu Reda, więc w takim przypadku ogłasza powrót chłopca. Człowiek otwiera drzwi, przez które wpada zakrwawiony Pika.

Na liście z wyzwaniem dla Reda widnieje imię „Bruno”.

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Red
 • Blue
 • Green
 • Profesor Oak
 • Misty
 • Agatha
 • Bruno
 • Lorelei
 • Członkowie zespołu Rocket (wspomnienia)
 • Listonosz

 

Kto wystąpił (Pokémony):

 • Venusaur (Saur Reda)
 • Poliwhirl (Poli Reda)
 • Pikachu (Pika Reda)
 • Charizard (Greena)
 • Jigglypuff (Jiggly Blue)
 • Hitmonlee (Bruna)
 • Ponyta (Listonosza)
 • Onix
 • Donphan (zacieniony)
 • Nieznany Pokémon (zacieniony)
42. Kontra Doduo
42. Kontra Dodrio

Angielska nazwa: Do do that Doduo
Japońska nazwa: VSドードー VS. Dodo

Ważne wydarzenia
Ważne wydarzenia:

 • Yellow zabiera Pika z miasta Pallet.
 • Profesor Oak daje Yellow Pokedex Reda.
Opis Rozdziału
Młoda osoba ujeżdżająca Doduo w końcu trafia na miejsce swojego przeznaczenia – miasta Pallet. Chłopiec podchodzi do grupki dzieci i, rysując Pika, pyta się maluchów czy widzieli podobnego stwora.

a  Tymczasem, w laboratorium, człowiek pyta się rannego Pikachu o Reda. Misty zauważa, że Profesor powinien włożyć stworka do maszyny regeneracyjnej. Człowiek zgadza się z dziewczyną i odstawia Pikachu do leczenia. Oak zauważa imię wyzywającego, które zostało zapisane na liście.
Profesor uświadamia Misty, że Red mógł zostać zamordowany i powinna powiedzieć o tym wszystkim liderom o tej tragedii.
Do sali wchodzi jeździec na Doduo. Chłopak wita się ze zdumionym Oakiem i rozgląda się po laboratorium. Chłopak zauważa pokeball z Pika. Trener podchodzi do maszyny regeneracyjnej i wypuszcza szczurka z balla. Trener przytula się do malucha, który natychmiast odzyskuje siły, jednak regeneracji nie uległo lewe uchob żółtego stworka. Oak jest rozgoryczony całą sytuacją ale zauważa, że Pika zna chłopca. Trener rusza w stronę drzwi i wychodzi. Oak biegnie z nim i domaga się wyjaśnień. Człowiek nie jest zadowolony, iż chłopak wchodzi do jego laboratorium i wychodzi z Pika. Mężczyzna pyta się czy trener zna zaginionego właściciela żółtego stworka. Chłopiec odpowiada twierdząco, ale nie chce zdradzić skąd wie o tym i jak ma na imię. Zdradza jedynie, że pragnie odszukać zaginionego Reda. Człowiek nie daje za wygraną i wyzywa trenera na pojedynek, od razu wypuszczając Spearowa. Oak zauważa, że Red, który był od dwóch lat niepokonany, zaginął, więc jeżeli chłopiec nie będzie potrafił pokonać latającego pokemona to nie powinien brać się za poszukiwania. Profesor każe atakować Spearowowi z ataku furii, jednak Doduo trenera blokuje atak trąbą powietrzną.
cWytworzony powietrzny wir broni dwugłowego stwora przed atakami Spacerowa, który atakuje z lustrzanego odbicia, odbijając tornado. Oak zauważa, że Red dawno znalazłby sposób na atak Spearowa.. Doduo atakuje z podwójnego zespołu, co sprawia że Spearowowi zaczyna kręcić się w głowie i spada w kierunku ziemi. Chłopak każe Pika uratować poke-ptaka. Człowiek jest niezadowolony z tej sytuacji i oskarża chłopca o oszustwo, jednak trener przerywa starcowi i mówi, że powinien się cieszyć, ponieważ żaden z pokemonów nie doznał obrażeń. Oak patrzy na dwa ptasie pokemony i uświadamia sobie, że Spearow nie musiał przyjmować ataków przeciwnika a Doduo obronił się własnym atakiem, zauważając że chłopak kontrolował walkę tak, aby nikomu nic się nie stało. Człowiek postanawia zabrać trenera do domu Reda.

Na miejscu, Oak bierze ze stołu pokedex należący do Reda i daje go nieznajomemu trenerowi. Oak przyznaje, że chłopiec jest wyjątkowo niegrzeczną osobą ale człowiek jest zdolny mu zaufać na tyle, by dać Pika pod jego opiekę.
Trener wyrusza z Pikachu na poszukiwanie zaginionego przyjaciela.

Oak patry na oddalającego się blondyna i uświadamia sobie, że Pika nadzwyczajnie szybko wrócił do zdrowia, dlatego zaczyna podejrzewać chłopca o nadprzyrodzone zdolności.

Osoby i Pokemony
Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Profesor Oak
 • Misty
 • Red
 • Bruno

 

Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Doduo (Yellow)
 • Spearow (Profesora Oaka)
 • Venusaur (Saur Reda; wspomnienia)
43. Kontra Seadra
43. Kontra Seadra

Angielska nazwa: Sea Sea Seadra
Japońska nazwa: VSシードラ VS. Seadra

Ważne wydarzenia
Ważne wydarzenia:

 • Yellow poznaje Billa.
 • Yellow łapie i wypuszcza Seadrę.
Opis Rozdziału

aW lesie Viridian, nad rzeczką, Yellow i Pika łowią razem ryby. Chłopak ziewa i zauważa, że dziś nie ma wielkiego szczęścia, jeżeli chodzi branie wodnych pokemonów. Pikachu, który dotychczas przyglądał się czynnościom chłopca, postanawia pospacerować, gdy nagle z wody wyskakuje Seaking. Trener natychmiastowo bierze pokeball, w którego łapie wielkiego pokemona. Po chwili, jednak Seaking wyskakuje z piłki i ucieka do rzeki. Trener śmieje się z zażenowaniem i zauważa, że bez walki nie zdobędzie żadnego pokemona.

W innej części lasu, przez krzaki przedziera się Bill, który jest w drodze do miasta Virdian. Chłopak, niosąc na sobie ciężki sprzęt, zauważa, że nie był tu od czasu igrzysk na wyżynie Indigo, od których minęły dwa lata. Za Billem pojawiają się Weezing i Sanslash. Chłopak jest zaskoczony obecnością stworów tego typu i uświadamia sobie, że po eksperymentach zespołu Rocket znalazły się tu pokemony innych typów.
Za mechanikiem pojawia się pokemon. Bill biegnie za stworzeniem. W pogoni wchodzi na kłodę położoną nad rzeką, jednak traci równowagę i wpada do wody i zaczyna się topić. Tajemniczym stworzeniem okazał się Pikachu. Maluch przygląda się bezradnie, po czym rusza po pomoc.
Pika podbiega do bwędkującego Yellow. Chłopak zauważa, że pokemon chce mu coś powiedzieć. W tym celu młodzieniec przystawia rękę do głowy Pika i dowiaduje się co się stało.
Bill poszedł na dno, pociągnięty przez swój ciężki sprzęt. Yellow, podbiegając do brzegu, rzuca sznur, za który łapie Bill. Mechanik, ciągnięty w stronę lądu, dziękuje chłopcu. Nagle, na środku rzeki tworzy się wir. Prądy zaczynają wciągając Billa. Chłopak zauważa, że wiry tworzone są przez Seadre. Pikachu próbuje pomóc i atakuje z elektroszoku w wodnego pokemona, jednak atak ma za krótki zasięg. Po chwili poke-myszka wpada na pomysł i wskakuje na linę. Pokemon podchodzi bardzo blisko przeciwnika i atakuje w niego piorunem, który razi Seadre. Niestety, lina urywa się i Pika, wraz z Billem, płynie z nurtem rzeki. Yellow biegnąc, chwyta za swoją wędkę, do której przymocowana jest poke-piłka. Chłopak zamyka oczy a pokeball, jak żywy, rusza pod prąd rzeki i uderza w Seadre. Dziki pokemon zostaje złapany a wiry natychmiast znikają. Bill dziękuje chłopcu, a trener, ziewając, mówi że powinien podziękować Pika. Mechanik jest zaskoczony słysząc imię ‘Pika’, ponieważ taką właśnie ksywę posiadał pokemon jego bliskiego przyjaciela – Reda. Trener w słomianym kapeluszu bierze w rękę pokeball z Seadrą, po czym mówi, że musi go wyleczyć…

Osoby i Pokemony
Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Bill

 

Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika Reda)
 • Seadra (Yellow; nowy; wypuszczony)
 • Sandslash
 • Weezing
 • Seaking
44. Kontra Dewgong
44. Kontra Dewgong

Angielska nazwa: Do Wrong, Dewgong!
Japońska nazwa: VSジュゴン VS. Jugon

Ważne wydarzenia
Ważne wydarzenia:

 • Pika i Yellow stają się celem Lorelei – członkini Elitarnej Czwórki.
Opis Rozdziału

b  W mieście Pallet, Misty nie może uwierzyć, że Oak podarował Pika i pokedex jakiemuś obcemu chłopakowi. Dziewczyna spogląda ze zmartwieniem na Krabby’ego, który kiedyś należał do chłopca. Oak jednak mówi, by nie tracili opanowania, po czym wkłada list pod pazury Pidgeotta, który wylatuje przez okno.

Tymczasem, Bill i trener w słomianym kapeluszu wracają razem do obozu. Niewiedzą jednak, że są obserwowani prze Lorelei, która chce dopaść Pikachu.
Bill, wycierając głowę ręcznikiem, patrzy na namiot chłopca i uświadamia sobie, że jest w trakcie podróży. Mechanik odwraca się i chcąc zadać pytanie, jednak zauważa, że jego towarzysz zasnął. Bill, patrząc na Pikachu, spekuluje, że może być wiele elektrycznych pokemonów o tej samej ksywie. Bill podchodzi do szczura i pyta się czy pamięta go, a Pikachu razi go prądem. Chłopak zauważa coraz więcej podobieństw, po czym patrzy na wędkę z przymocowanym pokeballem. Chłopak przypomina sobie, iż przedmiot popłynął pod prąd i złapał Seadre. Bill spekuluje, iż wędka musi mieć zainstalowany jakiś specjalny silniczek ale, przy bliższym spojrzeniu, okazuje się, że to zwykła wędka z pokeballem. Chłopak zauważa wewnątrz poke-piłki Seadre. Mechanik jest zaskoczony, iż pokemon porażony rzez piorun Pika nie ma teraz ani jednej rany i uświadamia sobie, że trener w słomianym kapeluszu jest bardzo dziwny.

Za Billem staje osoba, która chce zwrotu Pika. Chłopak odwraca się i widzi kobietę, która wypuszcza Dewgonga. Lodowy pokemon atakuje z lodowego promienia. Bill trzęsie się z zimna, jednak Yellow pozostaje niewzruszony i kontynuuje swoją drzemkę.
aPo chwili, chłopak budzi się i zauważa, że jest bardzo zimno. Bill patrzy na chłopaka z zażenowaniem i krzyczy do kobiety czego chce od Pikachu. Lorelei odpowiada, iż mistrz dziewiątej ligi pokemon przyjął wyzwanie od Bruno – członka z Elitarnej Czwórki. Kobieta kontynuuje, mówiąc że trener został pokonany ale jeden z jego pokemonów zdołał zbiec. Elitarna Czwórka jest na tyle dokładna, że eliminuje nie tylko trenera, ale i każdego z jego pokemonów. Lorelei każe atakować Dewgongowi z zamieci śnieżnej. Bill zauważa, że nie mylił się co do Pika, który naprawdę jestem pokemonem Reda. Kobieta wsiada na Dewgonga i oświadcza, że jest jednym z członków Elitarnej Czwórki i nazywa siebie specjalistką od lodu – Lorelei. Dewgong atakuje z lodowego promienia, zamarzając drogę przed sobą, co ułatwia mu poruszanie się. Trener i Bill ruszają do ucieczki. Chłopak każe atakować Doduo z dziobania. Dwugłowy pokemon wwierca się dziobem w lód i podnosi go w górę, blokując Dewgonga. Lodowy pokemon jednak niszczy przeszkodę, ale trener i Bill zdołali już zbiec.

Chłopak i mechanik ukryli się w lodowej jaskini. Bill pyta się o to, czy ta kobieta mówiła prawdę. Chłopak stwierdza ten fakt i tłumaczy, iż Red został wyzwany na pojedynek, z którego nigdy nie powrócił, a Pika jest ich jedynym tropem. Chłopak zauważa, że nie ma osoby, która potrafiłaby pokonać Elitarną Czwórkę, po czym bierze na ręce poranionego Pikachu. Z ciała trenera wycchodzą smugi jaskrawego światła, które natychmiastowo leczą stworka. Bill pyta się chłopca kim tak naprawdę jest. Trener jedynie odpowiada, że jest w misji od profesora Oaka, by odnaleźć zaginionego Reda. Chłopak postanawia ruszyć, gdy nagle słyszy jakiś dziwny dźwięk.

W innej części Kanto. Stara kobieta, czyszcząc wzmacniacz odznak, patrzy na laptop i zauważa, że Lorelei zaraz użyje swojego sławnego ataku…

Osoby i Pokemony
Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Bill
 • Lorelei
 • Agatha
 • Red (wspomnienia)
 • Bruno (wspomnienia)
 • Lance (zacieniony)

 

Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Doduo (Yellow)
 • Seadra (Yellow)
 • Dewgong (Lorelei)
45. Kontra Cloyster
45. Kontra Cloyster

Angielska nazwa: Cloystered
Japońska nazwa: VS パルシェン VS. Parshen

Ważne wydarzenia
Ważne wydarzenia:

 • Elitarna czwórka dowiaduje się o zdolnościach Yellow oraz jej celu.
Opis Rozdziału
Cloyster Lorelei, atakuje ze „Szpilkowego Pocisku” a Bill i Yellow, kryjąc się w zlodowaciałej jaskini uświadamiają sobie, że są atakowani. Pomiędzy chłopcami pojawia się ogromny świder. Bill biegnie w kierunku wyjścia, jednak otwór zostaje zasypany lodowymi głazami zostawiając ofiary w potrzasku.
a  Na zewnątrz, kobieta jest pewna, że kwestia czasu wykończy przeciwników.

Yellow zauważa, że gdy wydostaną się z lodowej jaskini zostaną ostrzelani przez dziwne pociski. Chłopak zastanawia się nad tym jaki pokemon mógłby posługiwać się takim atakiem i po chwili zauważa mały otwór. Trener wpada na pomysł i wycofuje Pika do balla, po czym przymocowuje go do wędki. Zahaczoną poke-kulę wrzuca przez wcześniej zauważony otówr.

Wewnątrz balla, Pika widzi Lorelei, a obok niej Cloystera i Dewgonga. Muszelkowy pokemon atakuje z igłowego działa, podczas gdy lew morski dodaje mu szybkości przez lodowy promień. Trener widzi całą sytuację oczami Pika czytając w jego pamięci.

Kobieta zauważa pokeball z Pikachu i każe atakować Cloyterowi. Chłopak, widząc co się dzieje, natychmiastowo ciągnie za żyłkę i w samą porę ratuje elektrycznego pokemona. Ryzykowne posuniecie zaplusowało wiedzą dlaczego lodowe działo jest tak potężne. Bill ze zdziwieniem pyta się trenera skąd o tym wszystkim wiedział. Chłopak odpowiada, że gdy przystawia rękę do czoła pokemona wyczuwa to, co myśli.

Lorelei spekuluje, że mróz wewnątrz jaskini na pewno zamroził chłopców. Jednak, zza szpary wyłania się pokeball z Pika. Kobieta, myśląc, że przeciwnik stosuję tą samą sztuczkę każe atakować Cloysterowi z igłowego działa. Atak miżdzy poke-piłkę. Jednak, Lorelei odwracając się zauważą Yellow i Billa, którzy uciekają na grzbiecie Doduo. Kobieta zauważa, pokeball zawierający Pika, który jest trzymany przez przeciwnika w ten sposób uświadamia sobie, że została oszukana. Yellow wypuszcza Pikachu, który atakuje Cloystera chowającego się w swojej muszli. Pockemon zostaję osłabiony na tyle, że nie potrafi wyjść ze swojej skorupy, by móc pomóc w walce Dewgongowi. Kobieta pyta się chłopca skąd wiedział, że trzeba się skupić na jednym przeciwniku, żeby unieruchomić obydwóch. Chłopak nie odpowiada jednak kobiecie i wycofuję się na swoim Doduo. Lorelei pyta oddalającego się chłopa jak się nazywa. Trener odpowiada, że na imię ma Amarillo Del Bosque Verde – Yellow z lasu Virdian. Bill uświadamia sobie, że chłopak unika walki, ponieważ nie chce, by komukolwiek stała się krzywda – nawet jego wrogom.

Nieopodal lasu Viridian, w domku, Jiggly wisi nad dachem, trzymając ze sobą antenę. Poniżej, dziewczyna odbiera sygnał z lasu Viridian i słyszy słowa ‘Amarillo Del Bosque Verde’. Dziewczyna nie jest zbytnio zadowolona, iż trener ujawnił swoje imię, ponieważ chciała utrzymać tożsamość swojego sprzymierzeńca w tajemnicy.

Tymczasem, Lorelei dogania uciekinierów poprzez lodową ścieżkę stworzoną przez Dewgonga. Pokemon tworzy przed swoim przeciwnikiem kolczastą przeszkodę. Yellow każe Doduo, by ten wskoczył do wody. Ruch jednak okazał się zgubny dla trenera, ponieważ Dewgong jest także typem wodnym. Lodowy pokemon wskakuje do rzeki, zyskując przewagę nad bezradnymi trenerami. Morski lew tworzy fale, która wyrzuca trenerów w powietrze. A Cloyster zamarza wzburzoną wodę. Amarillo i Bill zostają przymrożeni do fali. Cloyster atakuje trenerów z ultradźwięku. Tymczasem, wędka Yellow odbija się o zamorzoną fale. Kobieta podchodzi do Yellow i mówi, że zanim skończy z chłopcem zmusi go do odpowiedzi na jedno pytanie: „Czy chłopak posiada specjalne zdolności czytania w myślach pokemonów”. Trener nie odpowiada, więc kobieta stwierdza, że milczenie oznacza zgodę, po czym pyta się czy jego moc jest na tyle potężna, że potrafi też czytać we wspomnieniach pokemonów. W tym momencie rozlega się dziwny, chrupiący dźwięk. Okazuje się, że pod zamrożoną falą znajduje się Rattata, która atakuje z „hiper kła”. Lód, na którym stoją bezradni trenerzy, odpada od reszty i wpada do wody. Kobieta chce ruszyć za uciekinierami, gdy nagle zostaje zaatakowana „szlamem”. Kobieta odwraca się i tajemniczą dziewczynę i jej Horsee.

Po udanej ucieczce, Bill i Yellow płyną na klifie lodu. Mechanik nigdy nie sądził, iż życie uratuje mu Rattata. Yellow odpowiada, że to był jego pierwszy pokemon. Po tym krótkim wspomnieniu trener zasypia w głęboki sen, co uniemożliwiło Billlowi przedstabwienie się.

Na wyżynie Indigo, stara kobieta rozmawia z Lorelei przez widocnzy system telefonu. Dziewczyna opowiada staruszce, że pojawił się trener imieniem Amarillo Del Bosque Verde, który posiada niezwykłą moc. Stara kobieta jest nieco zaskoczona tą wiadomością i pyta się jakie siły nadprzyrodzone posiada chłopiec. Lorelei odpowiada, że chłopak potrafi dzielić się sercem z innymi pokemonami oraz potrafi czytać w ich myślach. Kobieta zauważa, że moc chłopca jest wciąż słaba, ale to kwestia czasu i niedługo wzrośnie a wtedy będzie mógł odczytać wspomnienia Pikachu. Stwierdzenie to sprawiło, że celem stał się nie tylko Pikachu ale i sam Yellow.

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Bill
 • Lorelei
 • Agatha
 • Green
 • Red (wspomnienia)
 • Bruno (wspomnienia)

 

Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Doduo (Yellow)
 • Rattata (Ratty Yellow)
 • Cloyster (Lorelei)
 • Dewgong (Lorelei)
 • Jigglypuff (Jiggly Blue)
 • Horsea (Blue; zacieniony)
46. Kontra Marowak
46. Kontra Marowak

Angielska nazwa: Whacked by Marowak!
Japońska nazwa: VSガラガラ VS. Garagara

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Erika poznaje Yellow.
 • Pika ma sen, w którym ukazana jest retrospekcja związana z Redem.

Opis Rozdziału
Trener, imieniem Amarillo, wypływa z lasu na lodowej łodzi. Chłopak niedawno pożegnał się z nowym przyjacielem – Billem. Teraz, trener wyrusza na wschód.

a  Uniwersytet w Celadon, liderka Erika naucza swoich uczniów o rzadkiej odmianie Magicarpia, który posiada atak „smoczej wściekłości”, jednak rozlega się dźwięk dzwonka i kobieta postanawia, że dokończą wykład przy następnym spotkaniu.

Na korytarzu, Erikę zaczepia dyrektor. Człowiek proponuje kobiecie stanowisko wykładowcy., jednak, dziewczyna odmawia, mówiąc iż ma jeszcze obowiązki liderki. Człowiek zauważa, że kobieta wygląda dosyć blado, na co kobieta odpowiada, że niedawno zaginął jej bardzo bliski przyjaciel.

Erika wchodzi do prywatnego pokoju, by po chwili skontaktować się z Misty przez widoczny system telefonu. Kobieta pyta się czy wiadomo coś na temat Reda. Rudowłosa dziewczyna odpowiada, że od momentu, kiedy młody trener zabrał Pika nie ma żadnych nowych informacji.

Gdzieś w górach, Gyara, Poli i Saur leżą nieprzytomni na ziemi. Red ucieka przed Hitmonlee, ale walczący pokemon kopie chłopca w brzuch. Trener spada w głąb przepaści. Nad urwiskiem stoi Pika, który z płaczem wykrzykuje imię swojego trenera.

Pikachu zrywa się i zauważa, że znajduje się w lesie, uświadamiając sobię, że był to tylko zły sen. Pikachu spogląda na śpiącego trenera widząc, że nikt nie martwi się tak wystarczająco o Reda jak on sam, dlatego postanawia samotnie wyruszyć w poszukiwanie swojego przyjaciela. Jednak, zatrzymuje go Yellow. Chłopak ostrzega malucha by nie robił niczego głupieg, ponieważ muszą się wyspać by mieć siły na dalszą drogę, ale mały szczur atakuje Yellow z „pioruna”. Trener jest zaskoczony zachowaniem malucha i wyczuwa, że szczurowi śnił się Red. Chłopak prosi malucha, by został z nim dopóki nie odnajdą jego trenera, jednak Pika wciąż jest wrogo nastawiony. Nagle za plecami chłopca pojawia się Erika i jej roślinne pokemony. Kobieta przedstawia się jako bliska przyjaciółka Reda i przyznaje, że została wtajemniczona w całą sprawę przez profesora Oaka. Yellow również przedstawia się jako Del Bosque Verde. Kobieta oświadcza, że przyszła zaopiekować się Pika na czas nieobecności Reda i zauważa, że nazwisko chłopca jest typowe dla stron lasów Viridian. Erika podkreśla, że Pika jest z tamtych stron i spekuluje, że to z tego powodu elektryczny szczur postanowił się do niegob przyłączyć. Kobieta dodaje, że taka więź jest zbyt słaba. Słowa te wypełniają wściekłością Yellow.

Kobieta z ligi sprawiedliwych zawiadamia Erike, że w mieście Celadon widziano chłopca podobnego do Reda. Natychmiastowo, Pika wyskakuje z rąk Eriki i biegnie razem z Yellow w kierunku miasta.

W zachodniej stronie Celadon. Yellow i Pika rozgadają się i po chwuli zauważają Reda, który stoi w krzakach. Pikachu szczęśliwie wskakuje w ramiona chłopca. Erika ze łzami w oczach wita trenera. Jednak, Red ze wściekłością w oczach uderza Erike w brzuch. Dziewczyna od razu upada na ziemie. Wszyscy patrzą z oszołomieniem. Yellow uświadamia sobie, że trener nie jest Redem. Chłcopak łapie Pikachu za ucho. Mały pokemon próbuje się bronić elektrycznym atakiem, jednak ubranie wroga jest elektro odporne. Człowiek ściąga maskę i przedstawia się jako super-kujon William. Ludzie z ligi sprawiedliwych są gotowi do ataku, jednak, człowiek ostrzega, by nie zbliżali się do niego, bo w przeciwnym razie zabije Erike. Kujon wypuszcza Marowaka, który atakuje z kościstego bumerangu Wszyscy zaczynają uciekać przed atakiem. Człowiek, widząc że wszyscy uciekli, postanawia odejść. Okazuje się, że nie do końca wszyscy, ponieważ za człowiekiem rozlega się głos z żądaniem zwrotu Pika. Kujon, ze zdziwieniem, odwraca się słysząc iż pokemon należy do kogoś innego, a nie do Reda. Yellow przedstawia się jako Amarillo Del Bosque Verde – aktualny trener Pikachu.

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Red
 • Bruno
 • Erika
 • Misty
 • Superkujon William


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Venusaur (Saur Reda)
 • Poliwrath (Poli Reda)
 • Gyarados (Gyara Reda)
 • Hitmonlee (Bruna)
 • Vileplume (Eriki)
 • Victreebel (Eriki)
 • Tangela (Eriki)
 • Marowak (Williama)
47. Kontra Persian
47. Kontra Persian

Angielska nazwa: Purrrr-sian
Japońska nazwa: VSペルシアン VS. Persian

Ważne wydarzenia
Ważne wydarzenia:

 • Pika zostaje porwany przez Superkujona.
Opis Rozdziału
a Gdzieś w górach, Pidgeot zauważa trenera, który znajduje się na szczycie góry. Wielki Ptak podlatuje do Greena i daje mu list, po czym odlatuje. Z listu, przeczytanego przez trenera wynika, iż jego dziadek potrzebuje od niego pomocy.

W mieście Celadon, super-kujon mówi, że jeżeli Yellow naprawdę jest trenerem Pika, to bez problemu zdoła go odzyskać i wypuszcza Marawaka, Persiana oraz Parasa. Poke-kot atakuje z „ataku furii” a poke-grzyb z „oszałamiającego proszku”. William, korzystając z okazji, wsiada na Persiana i ucieka. Yellow postanawia atakować pełną mocą i wybiera Rattate oraz Doduo. Erika jest zszokowana widząc, że pełna moc chłopaka to zwykły dwugłowy ptak i myszka. Kobieta sądziła że chłopiec złapał więcej pokemonów. Jednak, Yellow odpowiada że złapał, lecz wszystkie z nich wypuścił, ponieważ nie jest zainteresowany kompletowaniem pokedexu, tylko zdobywaniem przyjaciół. Po tych słowach odchodzi, lecz gubi swój notatnik.
Erika podnosi książkę i patrzy na rysunki. Jeden z nich przedstawia Rattate (Ratty), która okazuje się pierwszym przyjacielem chłopca. Następny jest Doduo (Dodosk)- jego drugi przyjaciel. Na następnej stronie widnieje Pika. Przy rysunku jest napisane, że Yellow i jego pokemony mają nadzieje, iż Pikachu zechce zostać ich przyjacielem.

Centrum w Celadon, Yellow i jego pokemony ciągle szukają super kujona.
W ukryciu, chłopak zauważa, że kiedy dostarczy Pikachu starej kobiecie, zaoferuje jej tyle pieniędzy, ile tylko zapragnie a Pika zostanie jego obiektem badań doświadczalnych. Chłopak przypomina sobie, że został wyrzucony z uniwersytetu przez liderkę Erikę i teraz ma okazje do zemsty.
Z powodu ciemnej nocy Yellow i jego pokemony mają skróconą widoczność. Nagle, za plecami chłopca pojawia się kość, której trener w porę unika. Chłopak postanawia wsłuchać się skąd przybywa atak. Niestety cisze zagłusza przbeżerający pisk. Okazuje się, że to Persian, który drapie pazurami po ścianie budynku. Doduo zostaje trafiony kością, która jest posypana oszałamiającym proszkiem Parasa. Ziemny pokemon znów atakuje, a Yellow każe uciekać Doduo. Dwugłowy pokemon ponownie zostaje trafiony i sparaliżowany. Kość również uderza w chłopca. Yellow jednak nie poddaje się i wykrzykuje, że musi uratować Pikachu.

Tymczasem, Erika przypomina sobie, że Willton przyznał się do tego, iż posiada maskę nasączoną zapachem Reda, co świadczy o kontakcie przeciwnika z zaginionym przyjacielem. Kobieta zauważa, że analizując jego kombinezon mogą natrafić na jakiś trop. Ludzie postanawiają zadzwonić do Profesora Oaka, jednak, kobieta zatrzymuję ludzi i informuje ich, że zna lepszego naukowca z tej branży, przy okazji przyznając, że kiedyś kroczył złą ścieżką ale dołączył do niej, Brocka i Misty stając się czwartym, dobrym liderem. Kobieta rozkazuje skontaktować się z Blainem.

Na wyspie Cinnibar, Blaine prosi Rapidasha by podał mu kilka książek. Okazuje się, że człowiek bada powiązania pokemonów a ludzi z lasu Viridian. Tymczasem, jego Mewtwo spokojnie odpoczywa w kapsule napełnionej formaliną. Rozlega się dźwięk telefonu, co zaskakuje starszego mężczyznę.

Tymczasem, Yellow zmaga się z oszałamiającym proszkiem Parasa, kością Marawaka i drapaniem Persiana. Podczas gdy Pikachu patrzy na trenera z bezradnością…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Blue
 • Erika
 • Superkujon William
 • Blaine


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Rattata (Yellow)
 • Doduo (Yellow)
 • Pikachu (Pika)
 • Pidgeot (Greena)
 • Rapidash (Blaine’a)
 • Mewtwo (Blaine’a)
 • Marowak (Williama)
 • Persian (Williama)
 • Paras (Williama)
48. Kontra Paras
48. Kontra Paras

Angielska nazwa: Paras Sight
Japońska nazwa: VSパラス VS. Paras

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Yellow przegrała z Willamem,
 • Misty, Brock oraz Blaine ruszają Yellow z odsieczą.
 • Liderzy pokonują Superkujona.
Opis Rozdziału

a  Noc w Celadon, Pikachu próbuje wyrwać się z rąk szaleńca za pomocą pioruna, na co chłopak odpowiada, że nie może nic mu zrobić, ponieważ ma na sobie elektro-odporny kombinezon. Oczywiście jego pokemony również mają podobne środki zapobiegawcze. Kujon pyta się Pika czy naprawdę zależy mu na chłopcu, jeżeli nie jest jego trenerem.

Tymczasem, Yellow ciągle zmaga się z atakami przeciwnika. Chłopak zauważa, że Dody i Ratty bardzo cierpią, w dodatku nie wie z której strony atakuje wróg. Trener wycofuje swoje pokemony, a po chwili kość Marawaka uderza Yellow w brzuch, przez co traci przytomność. William chwiali dobrą robotę Marawaka, który przywołuje swoją kościstą broń. Człowiek zauważa, że do kości przywiązane są dwa pokeballe.

Kość uderza człowieka w twarz a z poke-piłek wychodzą Dody i Ratty. Pikachu wyrywa się z rąk szalonego kujona. Chłopak ma zamiar uciec, jednak, drogę blokuje mu ogromny Onix oraz Starmie, wraz z pokemonami pokazują się Brock, Misty i Erika. Chłopak zauważa, że wiedział od dawna o trzech liderach sprawiedliwcości. Nagle, William zauważa Rapidasha a obok niego Blaine’a, który trzyma nieprzytomnego Yellow. Chłopak jest zaskoczony, ponieważ nic nie wiedział o czwartym liderze. Blaine zauważa, że ich przeciwnik trzyma za sobą kość, która jest nafaszerowana trującym proszkiem Parasa. Super kujon każe atakować Mrowakowi z kościowego bumerangu, jednak en zostaje uderzony czymś ciężkim w plecy. Chłopak odwraca się i widzi kamienie z powbijanymi drutami, które unoszą się w powietrzu. Liderzy sprawiedliwości zauważają, iż Pika atakuje z pioruna, a Rattata hiper kłem, który rozkrusza ziemie zawierającą druty, z kolei Dody wyrzuca je w powietrze. Wiliam, poprzez swoje elektro odporne ubrania, działa jak magnez, który przyciąga naelektryzowane głazy.
Po chwili chłopak, obładowany kamieniami, upada na ziemie. Blaine zauważa, że Yellow to wyjątkowa osoba, ponieważ musiała przekazać swój plan pokemonom, zanim stracił ten przytomność. Do tego był potrzebne zaufanie w Pika. Misty mówi do małego szczura, iż każdy martwi się o Reda, jednak to maluch musi wybrać z kim będzie podróżować. Pikachu bez wahania podchodzi do nieprzytomnego Yellow. Erika kładzie na brzuch chłopca jego notatnik, nazbywając to jego pokedexem. Wszyscy zaczynają rozumieć dlaczego Profesor Oak powierzył Yellow tę misje. Blaine podchodzi do Misty i mówi, że spotykają się po raz pierwszy, więc chce przeprosić za to, co zrobił jej Gyaradosowi. Dziewczyna przyjmuje przeprosiny, po czym zauważa, że teraz walczy po dobrej stronie, więc powinni o wszystkim zapomnieć. Człowiek uśmiecha się i wypuszcza Growlithe. Naukowiec objaśnia, że jeżeli niewielki pokemon powącha skrawek ubrania zaginionej osoby, będzie mógł wskazać jej aktualny pobyt. Poke-szczeniak wącha ubrania Williama, który został nasączony zapachem Reda, po czym, wskazuje w stronę na północ od Celadon. Wszyscy uświadamiają sobie, że chodzi o górę Księżycową.
W tym samym momencie William zaczyna lewitować…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Superkujon William
 • Erika
 • Misty
 • Brock
 • Blaine


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Rattata (Yellow)
 • Doduo (Yellow)
 • Pikachu (Pika)
 • Persian (Williama)
 • Marowak (Williama)
 • Paras (Williama)
 • Onix (Brocka)
 • Starmie (Misty)
 • Gloom (Eriki)
 • Rapidash (Blaine’a)
 • Growlithe (Blaine’a)
 • Gyarados (Gyara; wspomnienia)
49. Kontra Gastly
49. Kontra Gastly

Angielska nazwa: As Gastly as Before
Japońska nazwa: VSゴース VS. Ghos

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Gastly próbuje pozbyć się Williama.
 • Green pokonuje Gastly’ego.
 • Yellow postanawia rozpocząć trening z Greenem.
 • Yellow dostaje od Misty Omanyte a od Brocka Gravelera.
Opis Rozdziału

Miasto Cleadon, wszyscy liderzy patrzą z zaskoczeniem jak super-kujon, Wiliam, zaczyna unosić się w powietrzu. Powyżej, w budynku, stara kobieta przez chwile przygląda się sytuacji, po czym odchodzi.

a  Nad chłopakiem pojawia się filetowa chmura. Kujon zaczyna się dusić. Liderzy postanawiają pomóc i wypuszczają Growlithe, Gravelera i Omanyte. Yellow odzyskuje przytomność i zauważa Misty. Dziewczyna cieszy się, iż chłopak odzyskał przytomność, po czym pokazuje trenerowi, iż ktoś chce zlikwidować ich jedyny trop. Yellow próbuje pomóc, jednak jest zbyt słaby na jakiekolwiek działanie. Omanyte atakuje z wodnej broni, podczas gdy Graveler atakuje z mega ciosiu. Kamienne pokemony dostają się do cierpiącego człowieka. Nagle, z ciała chłopaka wyłania się Gastly. Blaine zauważa, że na pokemony duchy najlepszy jest ogień, wiec każe Growlithowi atakować z podmuchu ognia. Poke-szczeniak atakuje podmuchem ognia, gdy nagle Erika zauważa, że na drzewie, za chłopakiem znajduje się dziki pokemon. Okazuje się że to Caterpie. W ostatniej chwili, Yellow chwyta za wędkę z pokeballem, w którym jest Pika i z zamachem wypuszcza poke-szczurka. Pokemon ląduje na drzewie i w ostatniej sekundzie ratuje robaczkowatego pokemona. William spada na ziemie i zostaje złapany przez Gravelera. Blaine podziwia poświęcenie Yellow mimo swojego stanu zdrowia. Misty i Brock przedstawiają się jako dobrzy przyjaciele Reda. Erika zastanawia się dlaczego osoba, która porywała Pikachu omal sama nie została porwana i uświadamia sobie, że ktoś bardzo nie chce, by chłopak został przez nich przesłuchany. Blaine postanawia wrócić do swojego laboratorium, by zbadać skrawek kombinezonu Reda, a Brock wyruszyć w stronę góry Księżycowej, by zbadać teren. Nagle Misty znowu zauważa filetową mgłę. Okazuje się, że poke duch, który miał być pokonany schował się w Williamie. Przez głowę pokemona przelatuje promień ognia. Wszyscy patrzą w górę i widzą Greena z Charizardem. Chłopak wsiada na pocke-smoka i zlatuje na dół. Erika dziękuje Greenowi i pyta się co robi w mieście. Chłopak nie odpowiada, lecz mówi że za tym atakiem musiała stać Agatha – jedna z najsilniejszych trenerów Elitarnej Czwórki. Chłopak oświadcza, że strategia Gastly’ego była identyczna z poke duchami Agathy, z którą niegdyś walczył. Wszyscy są zaskoczeni słysząc, iż chłopak zmierzył się z jednym z najsilniejszych trenerów. Green odpowiada, że walczył z kobietą przypadkiem w zepsutej elektrowni. Wtedy dowiedział się o zaginięciu Reda, a wróg był jeszcze dla niego zagadką. Teraz Gastly ujawnił swojego wroga. Niestety, cel Elitarnej Czwórki jest im nieznany.
Green odwraca się do Yellow i oświadcza, że dobrze jest chronić pokemony,jednak, oskarża chłopca iż źle zrobił ratując Caterpie, ponieważ w ataku ogniem przeszkodziła wędka i Green musiał wkroczyć do akcji ze swoim Charizardem. Yellow patrzy na chłopaka milczeniu. Misty pyta się Greena czy osądza trenera o to, że uratował pokemonowi życie. Chłopak oświadcza, że nikogo nie oskarża, jednak, gdyby był tu Red, znalazłby inny sposób na uratowanie poke-robaka. Po chwili wsiadając na swojego Charizarda doradza Yellow, by ostro wziął się za trening. Trener w kapeluszu zatrzymuje Greena z prośbą, by wziął go ze sobą. Yellow oświadcza, że może się od niego wiele nauczyć. Green zgadza się a Misty i Brock dają Yellow Gravlera i Omanyte.
Gdy Yellow i Green odlatują na Charzardzie, mały Caterpie przygląda się z daleka swojemu bohaterowi – Yellow…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Green
 • Superkujon William
 • Erika
 • Misty
 • Brock
 • Blaine
 • Agatha


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Caterpie
 • Graveler (Brocka; podarowany Yellow)
 • Omanyte (Misty; podarowany Yellow)
 • Gastly (Agathy)
 • Pikachu (Pika)
 • Growlithe (Blaine’a)
 • Charizard (Greena)
50. Kontra Lapras
50. Kontra Lapras

Angielska nazwa: Lapras Lazily
Japońska nazwa: VSラプラス VS. Laplace

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Green łapie Laprasa.
 • Green opowiada historie Yellow o tym co się stało zanim dotarł na Wyżynę Indygo.
Opis Rozdziału

a  Green postanawia opowiedzieć Yellow o jego walce z Agathą. Wtedy, kiedy Red staczał walkę z Giovannim, Green serfował po morzu w drodze na Wyżyny Indigo. Wtedy jeszcze nie widział, iż stoczy walkę z najstraszniejszym trenerem, jakiego spotkał.

Dwa lata temu, Green serfuje na swoim Golducku. Za chłopcem pojawia się wielka fala, jednak trener spokojne zaczyna dryfować po wzburzonym morzu. Chłopak zauważa, że pod wodą znajduje się dziki pokemon. Z wody wyskakuje Lapras, który atakuje z hydo pompy. Chłopak i jego Golduck unikają ataku. Green każe atakować niebieskiej kaczce machaniem ogona. Obrona Laprasa zostaje obniżona, więc atakuje z mgły, która maskuje Laprasa. Trener stoi na Golducku w skupieniu. Lapras pojawia się za Greenem i atakuje z hydro pompy, jednak trener znika. Okazuje się, iż chłopak unosi się na hydro pompie Golducka, który leży na wodzie. Chłopak, z powietrza, każe atakować psycho-kaczce z hiper promienia. Dziki pokemon, pod wpływebm ataku, pada a Green postanawia go zdobyć. Na lądzie, Green patrzy na dane nowo złapanego pokemona., po czym postanawia iść dalej. Zatrzymuje go jednak chłopak, który żąda zwrotu Laprasa. Dzieciak oświadcza, iż lodowy pokemon należy do niego. Green jest zaskoczony, ponieważ pokemon, który do kogoś już należy, niemożne ponownie zostać złapany przez kogoś innego. Chłopak przyznaje, że nie złapał Laprasa, ale od dawna na niego polował. Green zaczyna wszystko rozumieć, więc, zauważając iż Lapras został już złapany, postanawia odejść. Chłopiec jednak ciągnie Greena za sweter i nalega by zwrócił mu wodnego pokemona. Trener klęka i odpowiada, że jeśli chce mieć dobre pokemony, musi najpierw zostać dobrym trenerem. Chłopczyk na to odpowiada iż nie ma czasu na zostanie dobrym trenerem. Te słowa zaskakują Greena.

W pokecentrum, chłopiecc opowiedział o wszystkim Greenowi – o tym, iż jego Haunter został „wessany” do zepsutej elektrowni. Green dzwoni do dziadka, który potwierdza fakt, iż w opuszczonej elektrowni dzieją się dziwne rzeczy. Właśnie dlatego chłopiec potrzebuje silnego pokemona, by odzyskać przyjaciela. Green przez chwilkę o czymś rozmyśla. Oak zauważa, że Green ma zamiar iść do budynku, więc mówi że powinien to zrobić, choćby w ramach treningu do Indigo. Green żegna się z Oakiem i wychodzi z pokecentrum.
Chłopczyk bardzo cieszy się, że Green wyrusza na ratunek jego Haunterowi, a tym bardziej cieszy go fakt, iż jego bohaterem będzie wnuk profesora Oaka. Green jednak, zatrzymując się, oświadcza iż nie będzie ratować jego poke-ducha, tylko będzie się przyglądał, ponieważ jedyną rzeczą jaką chce zrobić, jest zbadanie tajemniczej sprawy. Bozz jest zaskoczony tymi słowami.

W opuszczonej elektrowni, Agatha i jej duchy już czekają już na chłopców…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Green
 • Bozz
 • Profesor Oak
 • Agatha

 

Kto wystąpił (Pokémony):

 • Golduck (Greena)
 • Lapras (Greena; nowy)
 • Haunter (Agathy)
 • Gengar (Agathy)
 • Zapdos
 • Gastly (Agathy)
 • Magnemite
51. Kontra Magneton
51. Kontra Magneton

Angielska nazwa: Electro Magneton
Japońska nazwa: VSレアコイル VS. Rarecoil

Ważne wydarzenia
Ważne wydarzenia:

 • Green kontynuuje swoją historie o tym jak walczył z Agathą.
Opis Rozdziału

a  W opuszczonej elektrowni, Green i przestraszony chłopiec, który trzyma się sweter trenera, idą w głąb ciemnego budynku. Niestety, nie wiedzą, iż są obserwowani przez zacienioną postać. Za plecami chłopca pojawia się Magneton i Magnemite’y. Przestraszony trener chowa się za plecy Greena, na co trener odpowiada, żę jeżeli maluch będzie przejmować się takimi drobnostkami to nigdy nie sprawdzi się jako trener. Metalowy pokemon atakuje z pioruna, a Green wypuszcza Machampa, który atakuje z niskiego kopa. Uderzenie powoduje, iż Magnetonowi odpada śruba umieszczona na głowie, a jego ciało pęka. Machamp upada na ziemie. Bozz zauważa, że walczący pokemon nie ma szans. Green odpowiada, że Magneton używa bardzo silnych barier dźwiękowych. Machamp podnosi się, a Green każe atakować mu z przewidywalności. Pokemon znajduje słaby punkt Magnetona. Elektryczny stwór rusza do ataku, jednak, Machamp wsadza palec w dziurę, gdzie powinna znajdować się śrubka żelaznego poka. b
Green objaśnia, iż po wypadnięciu śruby najsłabszym punktem Mangetona była dziura na jego głowie. Zadaniem Machampa było wyszukanie tego słabego punktu z pomocą przewidywalności. W przypadku walczącego pokemona, jego słabym punktem była poraniona noga. Magneton upada na ziemie. Green pyta się chłopca, czy chce wrócić do domu, jednak, młody trener odmawia i idzie dalej. Green zauważa, że elektrownia jest domem dla elektrycznych pokemonów, takich jak Magnetony, jednak nie wie co mógłby robić tu pokemon duch – jak Hunter, który bardziej woli cmentarzyska, niż takie miejsca. Bozz oświadcza, iż nie zmyślił tej całej historii.
Nagle, w budynku rozlega się głos starej kobiety. Green zauważa filetowy gaz, po czym, patrzy na pokedex, w którym powstają jakieś zakłócenia. Kobieta oświadcza, iż zauważyła u chłopca pokedex, więc jest jednym z trenerów z Pallet. Bozz dodaje, że jego partner jecst wnukiem profesora Oaka. Green zatyka chłopcu buzie i tłumaczy, iż nie wolno ujawniać swojego imienia i pochodzenia osobie, której nawet się nie widzi. Stara kobieta usłyszała słowa małego chłopca. Te słowa cieszą ją, ponieważ profesor Oak jest jej odwiecznym wrogiem.
Zza mgły wyskakuje Gengar, który atakuje z nocnego cienia. Atak leci prosto na Bozza, jednak zostaje obroniony przez ścianę z hydro pompy Golducka. Green ucieka, jednak Grengar dogania go i atakuje z hipnozy.
Trener zasypia i pojawia się w świecie snów. Chłopak unosi się w powietrzu i zauważa swojego starego mistrza, oraz siebie w wieku pięciu lat. Green uświadamia sobie, że znajduje się w swoich wspomnieniach.

W rzeczywistości, Green śpi zamknięty w szklanej trumnie. Agatha tłumaczy młodemu trenerowi, iż chłopak atakowany jest przez pożeracz snów Gengara, który wysysa energie z chłopca. Podczas gdy Green umiera we śnie, Bozz obwinia się za tą sytuacje, ponieważ ujawnił tożsamość swojego sprzymierzeńca, a teraz nie może mu pomóc…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Green
 • Bozz
 • Agatha


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Machamp (Greena)
 • Golduck (Greena)
 • Magnemite (dwa)
 • Magneton
 • Gengar (Agathy; wiele)
 • Haunter (Agathy; wiele)
52. Kontra Gengar
52. Kontra Gengar

Angielska nazwa: Growing Out of Gengar
Japońska nazwa: VS ゲンガー VS. Gangar

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Evan dostaje Laprasa od Greena
Opis Rozdziału

a  W zepsutej elektrowni, podczas gdy Green pogrążony jest w sennych wspomnieniach, Agatha tłumaczy młodemu chłopcu, iż elektrownia miała powstać na potrzeby ludzi, jednak, projekt nie został ukończony, a odpady pochodzące z budowli spowodowały, iż setki pokemonów straciły domy. Te miejsce upodobały sobie pokemony duchy, które powstały z toksycznych odpadów. Chłopczyk oskarża Agathe o kradzież jego Hauntera, jednak, kobieta zaprzecza i przyznaje, iż Członkowie Elitarnej czwórki nie kradną. Po czym każe Gengarowi atakować z ostatecznego pożeracza snów.

W snach, mały Green upada ze łzami w oczach. Chłopczyk zauważa, iż pokonanie stwora byłoby łatwiejsze, gdyby użył pokemona. Green prosi swojego mistrza o to by pożyczył mu jeden z pokeballi. Człowiek jednak oświadcza, iż w legalnej walce trener jedynie wydaje rozkazy swoim pokemonom, jednak kiedy trener spotka się z niebezpieczną sytuacją, musi przyjmować ataki także na siebie, wiec chłopiec powinien nauczyć się trenować nie tylko swoje pokemony, ale także i samego siebie. Zadaniem chłopca jest nauczyć się dzielić sercem ze swoimi podopiecznymi. Człowiek rozkazuje Greenowi, by wziął miecz i ruszył do boju.

W tym momencie sen urywa się, a Green otwiera oczy. Chłopiec uświadamia sobie, iż jest atakowany pbrzez Gengara. Trener zauważa, że nie możne zasnąć ponieważ to będzie jego koniec. Agatha każe pokemonom atakować chłopca, ponieważ zawinił swoją obecnością. Bozz zostaje uderzony w plecy i upada.
Przed młodym trenerem upada pokedex, w którym otwiera się klapka. Na ekranie napisana jest wiadomość. Okazuje się, iż myśli Greena przesyłane są, przez psychofale Golducka na ekran pokedexu. Trener mówi do chłopca, by nie dał o sobie pokazać, iż rozmawia z nim. Green oświadcza, iż za kobietą znajduje się ogromny stos pokeballi, w którym między innymi musi znajdować się jego Haunter. Chłopak mówi, by młody trener skradł się do stosu piłek i wypuścił Hauntera. Jeżeli pokemon chłopca ruszy do walki z Gengarem, ten przestanie atakować go z pożeracza snów, a wtedy będzie miał zdolność poruszania się. Chłopczyk mówi,że nie da rady, ponieważ za bardzo się boi. Green oświadcza, iż dobry trener musi mieć bardzo dużo odwagi, a jego Hunter czeka gdzieś z nadzieją iż zostanie uwolniony przez swojego pana. Za chłopczykiem pojawia się Agatha, która mówi, że zauważyła rozmowę chłopca z Greenem. Gengar atakuje w zniewolonego trenera z dezorientacji. Zrozpaczony Bozz rusza na Agathe, jednak kobieta wypuszcza Arboka i Golbata, które uderzają w chłopca. Młody trener upada na stos pokeballi, w których zaczyna szukać swojego przyjaciela. Po chwili, chłopiec odnajduje Huntera, który bardzo cieszy się na jego widok. Trener wypuszcza pokemona ducha, który rusza do ataku, jednak zostaje zablokowany przez Gengara. Pokemon duch, zajęty walką z przeciwnikiem, zapomina o trumnie, która zaczyna się rozpadać. Green i jego Scyther spadają w dól. Kobieta zauważa, iż fizyczne ataki poke-modliszki nie działają na gazowe pokemony. Jednak, Green, z zamkniętymi oczami, przypomina sobie słowa jego mistrza: „Gdy twój umysł i ciało dojrzeją, gdy twoja dusza będzie w stanie chwytać esencje własnego wroga, wtedy pokemony będą rozumieć twoją wole, a Scyther będzie w stanice ciąć nawet przez przeciwnika pozbawionego kształtu”. Green otwiera oczy i każe atakować Scytherowi z cięcia. Modliszka przecina poke duchy. Chłopak ląduje na ziemie i żąda od Agaty, by powiedziała skąd zna jego dziadka, jednak, kobieta rozpływa się w powietrzu.
Chłopczyk bardzo cieszy się z powrotu swojego przyjaciela. Nagle, odwraca się do Greena, który oświadcza iż walczył kiedyś z pokemonem duchem, jednak, wtedy nie miał tej siły i został opętany. Teraz z kolei stał się jednością z mieczem Scyhera, miał wole by pokonać swojego przeciwnika. Green wybiera Laprasa i oświadcza że wypuścił go, więc chłopiec może zrobić z nim co chce. Jest to gest w ramach podziękowania za pomoc.
I tak zakończyło się pierwsze spotkanie Greena z Elitarną Czwórką…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Green
 • Bozz
 • Agatha
 • Mistrz Greena (sen)


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Spearow (wspomnienia)
 • Rattata (wspomnienia)
 • Ekans (wspomnienia)
 • Gengar (Agathy)
 • Gastly (Agathy)
 • Charmander (Greena; wspomnienia)
 • Charmeleon (Greena; wspomnienia)
 • Golduck (Greena)
 • Haunter (Bozza)
 • Arbok (Agathy)
 • Golbat (Agathy)
 • Scyther (Greena)
 • Lapras (Greena; podarowany Evanowi)
53. Kontra Caterpie
53. Kontra Caterpie

Angielska nazwa: Can’t Catch Caterpie!
Japońska nazwa: VSキャタピー VS. Caterpie

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Yelllow łapie Caterpie.
 • Rattata Yellow ewoluuje w Raticate.
Opis Rozdziału

a  Na skalistym terenie pozbawionym jakiejkolwiek zieleni, Yellow i Pika budzą się i ruszają na poszukiwanie Greena. Po krótkim czasie znajdują trenera. Chłopak stoi bez ruchu. Nagle, na trenera spada ogromny głaz. Yellow jest przerażony i krzyczy do Greena, by uważałm jednak chłopak spokojnie wyjmuje pokeball, z którego wyskakuje Scyther. Pokemon dziesiątkuje ogromny głaz swoimi ostrzami. Green patrzy w górę i każe Charizardowi, by ponownie zrzucił głaz. Yellow podbiega do Greena i prosi chłopaka, by nauczył go takiej sztuczki, jednak zostaje zignorowany.
Za trenerem w kapeluszu zaczynają ruszać się krzaki, z których wychodzi mały Caterpie. Ten sam, którego uratował przed płomieniami Growlithe.
Robaczek bardzo cieszy się na widok swojego wybawcy. Nagle, do Yellow podchodzi Green, który każe mu złapać małego pokemona i odchodzi. Yellow bierze się do roboty i od razu wybiera Rattate. Green zauważa, iż Caterpie po ewolucji bardzo im się przyda.

Wieczór, Green myśli, że pewnie Yellow zdołał złapać poke-robaka nad, a teraz zostaje trenowany i możliwe że chłopak posiada już Metapoda.b

Następnego ranka, Green idzie do Yellow, by zobaczyć czy ma już Butterflie, jednak, trener zauważa chłopca, który ciągle męczy się nad złapaniem Caterpie. Yellow wie, iż przed złapaniem pokemona najpierw trzeba go zranić, jednak chłopiec nie potrafi tego zrobić. Yellow oświadcza, iż próbował złapać różne pokemony bez walki, lecz bezskutecznie. Z kolei kiedy walczył z innymi przeciwnikami kazał swoim pokemonom atakować jedynie z wyniku desperacji. Green jest w szoku, ponieważ Caterpie jest jednym z najsłabszych pokemonów świata, a Yellow nie potrafił go złapać. Chłopak pyta się jakie ataki potrafi jego Rattata, jednak Yellow nie potrafi odpowiedzieć. Green jest w jeszcze większym szoku, ale postanawia pomóc chłopcu.

Wieczorem, Caterpie zostaje schwytany. Green pyta się w jakim przypadku złapał Doduo i Rattaty. Chłopak odpowiada, iż nie złapał ich tyko je dostał.
Rattata zaczyna drżeć. Yellow panicznie pyta Greena co się dzieje z jego pokemonem. Chłopak odpowiada, by młody trener otworzył pokedex. Green oświadcza, iż Ratty osiągnął dostatecznie wysoki poziom by ewoluować, a wtedy będzie mógł używać większej ilości ataków. Yellow jednak nie wie co to jest pojęcie „ewolucja”. Rattata zmienia się w Raticate, a Yellow na widok metrowego szczura wybucha płaczem. Green jest w szoku widząc trenera, który nie jest zadowolony z ewolucji własnego pokemona. Płacz cichnie, Green odwraca się i widzi, iż Yellow zasnął.

Nastopnego ranka, Yellow i Raticate podchodzą do Greena. Mody trener przeprasza za wczorajsze zachowanie, ponieważ nie widział co się dziceje z jego pokemonem. Chłopak zauważa, że nie ważne jak wygląda jego pokemon ponieważ ważne jest to, co ma w środku. Green oświadcza, iż jeżeli nie chce by jego pokemony ewoluowały, powinien naciskać w pokedexie przycisk anuluj. Wtedy, maszyna prześle negatywne fale, które wstrzymają ewolucje pokemona. Green zauważa, iż Yellow nie posiada podstawowej wiedzy o pokemonach, nie potrafi żadnego z nich schwytać a pokedex traktuje jak zabawkę, wiec jest ostatnią osobą, która mogłaby pokonać Elitarną Czwórkę.

Na wyspie Cerise, Agatha zauważa, iż wzmacniacz odznak ma siedem dziur. Moce wody, ognia, rośliny, trucizny, psychiki, kamienia i elektryczności. Jednakże, w maszynie znajduje się jeszcze jedno wgłębienie – na odznakę ziemi. Za starą kobietą pojawia się Lance. Młody chłopak pyta się Agathy czy odnalazła już ósmą odznakę. Kobieta odpowiada, że jeszcze nad tym pracuje. Chłopak odwraca się i oświadcza, że wyrusza do Vermillion. Lance opuszcza wyspę za pomocą latającego pokemona…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Green
 • Agatha
 • Lance


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Caterpie (Kitty Yellow; nowy)
 • Rattata (Ratty Yellow; wyewoluował)
 • Raticate (Ratty Yellow; nowy ewoluował)
 • Scyther (Greena)
 • Charizard (Greena)
 • Golduck (Greena)
 • Pidgeot (Greena)
54. Kontra Pidgeotto
54. Kontra Pidgeotto

Angielska nazwa: Pidgeotto Pick-Me-Up
Japońska nazwa: VSピジョン VS. Pigeon

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Yellow nazywa swojego Caterpie Kitty/Freesk.
 • Kitty zostaje porwany przez Pidgeotta.
Opis Rozdziału

a Yellow postanawia, że swojego nowego pokemona nazwie Freesk. Chłopiec oświadcza Caterpie i Pika, że musi załatwić pewną sprawę, a pokemony muszą zostać by pilnowały się nawzajem.

Po odejściu Yellow, Caterpie zauważa listek, który unosi się wraz z podmuchem wiatru. Zapatrzony w listek Freesk nie zauważa przed sobą przepaści.
Pikachu rusza mu na ratunek i robi z siebie most. Caterpie bezpiecznie przechodzi, ciągle idąc za przedmiotem. Niestety, przed poke-robakiem pojawia się mnóstwo kaktusów. Pikachu próbuje wyrwać niebezpieczną roślinę, jednak, kończy się to jedynie na ukłuciu. Mały pokemon wpada na pomysł i zaczyna dmuchać w listek, który diametralnie zmienia kierunek lotu. Caterpie zakręca, unikając ostrych kaktusów. Listek leci okrężnymi ruchami coraz wyżej i wyżej. Wkrótce, Freeskowi zaczyna kręcić się w głowię i upada. Pika podchodzi do swojego kompana, sprawdzając czy nic mu nie jest. Okazuje się, iż Caterpie jest głodny. Pika, po chwili, postanawia przynieść Caterpie coś do jedzenia.
Chwile później, Pikachu przynosi kilka listków i żołędzi, jednak po jednym kęsie, Caterpie wypluwa wszystko z obrzydzeniem. Pikachu, zmartwiony, postanawia poszukać czegoś innego, gdy nagle Caterpie zostaje porwany przez jednego ze stada Pidgeottów. b
Pikachu biegnie za wielkim poke-ptakiem. Mały pokemon wspina się po urwisku i atakuje z pioruna. Pidgotto dostaje i wypuszcza ze szpon małego Caterpie. Pikachu łapie Freeska, po czym zauważa drzewko porośnięte kwiatami. Żółty pokemon daje jednego kwiatka pod pyszczek wyczerpanego pokemona. Ten natychmiast odzyskuje siły.

Wieczór, Yellow wraca z garścią kwiatów Vermillion. Chłopak zauważa, że cały dzień szukał pożywienia dla Caterpie i dowiedział się, że jego smakołykiem jest kwiat Vermillion. Dochodząc na miejsce zauważa jak Pika i Caterpie sobie śpią. Chłopiec jest zadowolony kiedy widzi, że do główki Freeska przyczepiony jest kwiatek znaleziony przez Pika – kwiat Vermillion…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Caterpie (Yellow)
 • Pidgeotto (dziki)
 • Pidgey (dwa; dzikie)
55. Kontra Primeape
55. Kontra Primeape

Angielska Nazwa: The Primeape Directive
Japońska nazwa: VSオコリザル VS. Okorizaru

Ważne wydarzenia
Ważne wydarzenia:

 • Yellow trenuje z Greenem przez tydzień.
 • Yellow i Green zostają zaatakowani przez stado Mankey.
 • Yellow postanawia trenować samotnie.
Opis Rozdziału
b Minął dzień, od kiedy Yellow postanowił zabrać się za trening pod okiem Greena.
Wielki poke szczur atakuje i rozkrusza skały w mgnieniu oka. Yellow mówi Dodoskowi, by ponownie wyrzucił głaz. Dwugłowy ptak wykonuje rozkaz, a Raticate ponownie rozkrusza kamień hiper kłem.
Nieopodal, Green obserwuje postępy Yellow. Chłopak zauważył, ż epoziom umiejętności jego podopiecznego znacznie wzrósł. Zauważa jednak, że chłopiec nadal nie chce by jego pokemony ewoluowały.
Yellow wypuszcza Omaska i Goloska – pokemony, które dostał od Misty i Brocka. Chłopiec sprawdza jakie ataki posiadają te pokemony. Te jednak nie mają zamiaru czekać i zaczynają uciekać. Yellow zatrzymuje dwa nieposłuszne stworki. Green zauważa, iż Graveler i Omastar należały do liderów sal gimnastycznych, więc po oswojeniu bardzo im się przydadzą. Nowe pokemony za bardzo nie przepadają za Yellow i atakują go z mega ciosu i wodnej broni. Green, widząc całą scenkę, zauważa iż oswojenie pokemona nie przyjdzie mu tak łatwo.

Sala gimnastyczna na wyspie Cinnibar, podczas gdy William leży nie przytony w kabinie, Blaine sprawdza analizę jego stroju. Człowiek uświadamia sobie, że chłopak naprawdę znalazł skrawek ubrania Reda. Zauważa również, że ubranie jest odporne na elektryczność, a jego skład jest identyczny jak ten z laboratorium zespołu Rocket. Red nosił skradzione, elektroodporne rękawiczki, które niegdyś należały do tej organizacji. Człowiek patrzy na monitor, którzy pokazuje lokalizacje góry Księżycowej, gdzie obecnie znajduje się Brock, który poszukuje zaginionego chłopca.

Na pustkowiu, Yellow patrzy w pokedex Reda. Chłopak uczy się o Snorlaxie. Trener przypomina sobie, iż Green chce, by nauczył się o wszystkich pokemonach jakie Red ma w pokedexie. Następnie spogląda na Eevee, który ma status złapanego pokemona, więc Red musi posiadać to stworzonko.
Kiedy Yellow zajmuje się pokedexem, Green sprawdza ziemie. Chłopak zauważa, że w okolicy nie ma żadnej roślinności, z powodu niedokończonej budowy elektrowni.
Nagle Yellow i Green uświadamiają sobie, że nie są sami. Chłopak zauważa, że są otoczeni przez stado Mankey’ów.
Green widzi, iż pokemony są bardzo głodne, a w takim stanie mogą zrobić wszystko. Poke-małpy przystępują do ataku. Green i Yellow wybierają Golducka, Pidgeota, Ratty i Dodoska. Pokemony Greena sprawnie nokautują Mankeye. Yellow także walczy, ale tak, by nie skrzywdzić za mocno żadnego z wrogich pokemonów. Green woła do chłopaka, iż musi dotrzeć do Primeape, który siedzi nieopodal, na skale, ponieważ jest przywódcą stada. Chłopak ma za zadanie odciągnąć poke goryla od grupy i w odpowiednim momencie otworzyć pokedex. Yellow, po chwili wahania, wsiada na Dodoska i rusza na Primeape.
Doduo kuje Primeape w oko i ten, wściekły, zaczyna ścigać dwugłowego patka. Mankeye, bez przycwódcy są zdezorientowane, wiec nie atakują. Green rzuca pokeball i otwiera swój pokedex. Z wysokotechnologicznej maszyny wychodzi promień, który rusza w kierunku pokedexu Yellow. Z maszyny wychodzi Porygon, który atakuje w Primeape z potrójnego ataku. Yellow dowiaduje się, iż Porygon został stworzony z oprogramowania komputerowego, więc z łatwością może poruszać się w sieci. Mankeye widząc, iż ich przywódca poległ, zaczynają uciekać. Green odwraca się do chłopca i mówi, że zrobił dobrą robotę, ale zacina się widząc, jak Yellow przytula się do nieprzytomnego Primeape. Z chłopca wychodzą smugi światła. Green uświadamia sobie dlaczego jego dziadek wybrał tego trenera. Primeape otwiera oczy. Yellow czyta w jego pamięci i dowiaduje się, że chciał zdobyć pożywienie dla głodujących pokemonów. Po czym, biały pokemon szczęśliwie wraca do swojej grupy.

Później, Yellow postanawia podziękować Greenowi i wyruszyć w dalszą drogę samemu. Green zgadza się i wypuszcza Golducka. Chłopak oświadcza, że żeby dostać się gdziekolwiek chłopiec powinien przepłynąć morze. Trener zauważa, że Yellow nie posiada pokemona z umiejętnością pływania, wiec podsadza go na statek świętej Anny, po czym odpływa w przeciwną stronę. Chłopak wyciąga list i daje go Pidgeotowi, by ten dostarczył go Profesorowi Oakowi.

W nieznanym miejscu, Lorelei obserwuje jak Bruno trenuje swojego Hitmonlee, który ma nie tylko sprężyste nogi, ale i ramiona…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Blue
 • Blaine
 • Brock
 • Superkujon William
 • Bruno
 • Lorelei


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Doduo (Dody Yellow)
 • Raticate (Ratty Yellow)
 • Graveler (Gravvy Yellow)
 • Omanyte (Omny Yellow)
 • Geodude (Brocka)
 • Pidgeot (Greena)
 • Golduck (Greena)
 • Porygon (Greena)
 • Mankey (wiele)
 • Primeape
 • Hitmonlee (Bruna)
56. Kontra Slowpoke
56. Kontra Slowpoke

Angielska Nazwa: The Coming of Slowpoke (Eventually)
Japońska nazwa: VSヤドン VS. Yadon

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Yellow poznaje Prezesa Klubu Miłośników Pokemon.
 • Pod-przywódcy Zespołu Rocket atakują statek.
 • Święta Anna tonie na morzu.
Opis Rozdziału
a  Święta Anna niegdyś służyła do przewozu genetycznie zmutowanych pokemonów, stworzonych przez Zespół Rocket. Teraz to luksusowy statek, który służy do przewozu normalnych ludzi.
Na promie, Yellow który zdobył nowe doświadczenia od Greena, teraz wyrusza na dalsze poszukiwania Reda, płynąc do Vermilion.

W jednej z kabin klasy trzeciej, prezes klubu Miłośników Pokemon ogląda na kasecie walkę Blue i Profesora Oaka z przed dwóch lat. Człowiek nie może uwierzyć, że od tego zdarzenia minęło tak dużo czasu. Podczas tych wszystkich doświadczeń nabrał zamiłowanie do walk. Człowiek wypuszcza Fearowa i Rapidasha i rozkazuje im atakować z „dnia wypłaty”. Pokemony atakują i sala natychmiast wypełnia się złotymi monetami. Człowiek zauważa, że atak ten jest przeznaczony dla pokemonów typu Meowth, jednak, po ostrym treningu prezes doprowadził ten atak do perfekcji u pokemonów innego typu. Człowiek zbiera złote medaliony i zauważa, że w ten sposób trochę zaoszczędzą na podróży.

W maszynowni, trójka tajemniczych ludzi wkrada się do pomieszczenia i zaczynają coś montować, po czym natychmiastowo wybiegają. Podejrzane osoby zauważa Yellow, który jest nieco ospały.
Rozlega się wielki huk i święta Anna zaczyna tonąć. Yellow zauważa, że to nie jest zwykły wypadek i każe Pikachu ruszyć naprzód. b
Prezes jest zdesperowany, uświadamiając sobie, że św. Anna może zatonąć. Człowiek postanawia poszukać winowajcy.
W maszynowni, Yellow zauważa, że wybuch został spowodowany przez bombę zegarową oraz psychiczne ataki. Do pomieszczenia wpada Prezes. Człowiek oskarża Yellow o zniszczenie jego kochanego statku i wypuszcza Rapidasha oraz Feraowa. Pokemony atakują z dnia wypłaty. Mnóstwo monet rusza w stronę Yellow, który nawet nie może się wytłumaczyć. Nagle statek ponownie się przekrzywia i starzec upada. Zostaje jednak w samą porę złapany przez szybkiego Pika. Chłopak zauważa dużą dziurę w kadłubie. Yellow wybiera Omaska, który atakuje z lodowego promienia dzięki czemu dziura zostaje zamorzona. Pika podbiega do swojego trenera. Chłopak zauważa, że coś jest nie tak, więc czyta mu w myślach. Yellow zauważa, że inni pasażerowie są w niebezpieczeństwie. Prezes słyszy imie „Pika”, więc pyta się chłopca czy ten mały pokemon należy do Reda. Yellow chce się o coś zapytać, jednak statek ponownie się przechyla. Chłopak postanawia, że porozmawiają później, ponieważ teraz musi ruszyć na pokład.

Na pokładzie, trzej członkowice upadłego Zespołu Rocket, oświadczają iż organizacja odradza się na nowo. Kapitan zauważa, że to niemożliwe ponieważ zostali unicestwieni dwa lata temu przez trzech młodych trenerów z miasta Pallet. Jeden z nich przyznaje, że zostali pokonani, jednakże zostały mniejsze jednostki rozproszone po całym Kanto. Człowiek zauważa, że oprócz ich szefa i podwykonawców istniały jeszcze trzy triady, którymi oni zarządzają. Przed członkami organizacji pojawia się Yellow. Chłopak wypuszcza cały swój zespół Pika, Freska, Ratty, Dodoska, Goloska i Omaska. Prezes jest zaskoczony i zauważa, że z takim zespołem to nawet jego pokemony dały by sobie rade. Członkowie są zażenowani pokemonami przeciwnika i wypuszczają swoje pokemony: Weezenga, Ekansa, Slowpoka, Hypno, Electrode i Voltorba. Wszystkie pokemony ruszają do ataku…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Red
 • Prezes Klubu miłośników pokemon
 • Członkowie Zespołu Rocket (wspomnienia)
 • Podprzywódcy Zespołu Rocket
 • Koga (Wspomniany)
 • Sabrina (Wspomniana)
 • Porucznik Surge (Wspomniany)
 • Giovanni (Wspomniany)
 • Blue
 • Kapitan świętej Anny
 • Pasażerowie świetej Anny


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika) (Yellow)
 • Omanyte (Omny) (Yellow)
 • Fearow (Prezesa Klubu miłośników pokemon)
 • Rapidash (Prezesa Klubu miłośników pokemon)
 • Blastoise (Blasty, Blue)
 • Spearow (Dr. O)
 • Meowth
 • Caterpie (Yellow Kitty)
 • Doduo (Yellow Dody)
 • Graveler (Yellow Gravvy)
 • Raticate (Yellow Ratty)
 • Ekans (Harry’ego)
 • Weezing (Harry’ego)
 • Hypno (Al’a)
 • Slowpoke (Al’a)
 • Voltorb (Kena)
 • Electrode (Kena)
57. Kontra Ekans
57. Kontra Ekans

Angielska Nazwa: Ekans the Ecstasy
Japońska nazwa: VSアーボ VS. Arbo

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Yellow walczy przeciwko Podprzywódcom Zespołu Rocket.
 • Yellow używa Kitty przy pomocy tonącym pasażerom.
 • Święta Anna ostatecznie tonie w porcie Vermillion.
Opis Rozdziału
a  Pokemony Yellow zamiast atakować rozpraszają się. Raticate i Caterpie zostają zatrzymanie przez Weezenga i Ekansa, a Omaska i Goloska zatrzymuje Hypno i Slowpoke. Jeden z członków każe atakować Electrode i Voltorbowi z szybkiego ataku w Doduo i Pika. Yellow każe uniknąć staria, jednak elektryczne pokemony są dwa razy szybsze. Electrode i Voltorb atakują z bomby dźwięku. Yellow zauważa, że musi coś zrobić z pasażerami, wiec każe atakować Doduo z trąby powietrznej. Przeciwnicy zostają wciągnięci w wir aOmask, Golosk, Ratty i Fresk uciekają. Rockietowiec zauważa, że zostały im już tylko dwa pokemony. Slowpoke atakuje z dezorientacji, przewracając statek i wyrzucając wszystkich za burtę. Hybpno atakuje z medytacji i w skupieniu unosi swoich trenerów. Prezes Miłośników Pokemon spada do wody, jednak wokół jego pasa pojawia się gruba, biała nic. Okazuje się, że Freesk, za pomocą strzału nicią, wyprodukował koło ratownicze, ratując wszystkich pasażerów znajdujących się w wodzie.
Yellow każe ludziom, by płynęli w kierunku Portu Vermilion. Członkowie, którzy unoszą się w powietrzu, są wściekli. Jeden nich zauważa, że jest mu bardzo zimo w stopy. Okazuje się, że Omask za pomocą lodowego promienia zamroził im i Hypno stopy. Członek, ze wściekłością, każe atakować Hypno, jednak, pozostali zauważają, że to nie jest zbyt dobry pomysł. Hypno, chcąc zaatakować, traci koncentracje i członkowie spadają do wody. Jeden z Rocketowców każe atakować Ekansowi i Weezengowi z kwasu i szlamu. Atak powoduje, że Yellow puszcza się burty i zaczyna spadać.
Chłopiec, Dodosk i Pika zostają złapani przez Goloska. Pikachu atakuje z pioruna, który trafia w Weezenga i Ekansa. Raticate, atakując hiper kłem przecina połowę statku, który spada w kierunku członków Zespołu Rocket. Przełamany statek zostaje złapany przez silnego Gravelerac. Przeciwnicy, nie narażając życia, poddają się.

Później, w procie Vermilion, wszyscy patrzą jak legendarny statek święta Anna idzie na dno. Członkowie Zespołu Rocket siedzą związani. Do przestępców podchodzi wściekły prezes, który każe atakować swoim pokemonom z dnia wypłaty. Winowajcy zostają ukarani twardymi medalionami.
Człowiek odwraca się do Yellow i pyta się co tam u Reda. Chłopak smutnieje i objaśnia, iż trener zaginął. Człowiek odpowiada, że ma pewien plan lecz najpierw musi mu opowiedzieć pewną tajemniczą historie związaną z portem Vermilion…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Prezes Klubu Miłośników Pokemon
 • Podprzywódcy zespołu Rocket (Ken, Al, Harry)
 • Pasażerowie

 

Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Caterpie (Kitty Yellow)
 • Raticate (Ratty Yellow)
 • Omanyte (Omny Yellow)
 • Graveler (Gravvy Yellow)
 • Doduo (Dody Yellow)
 • Ekans (Harry’ego)
 • Weezing (Harry’ego)
 • Slowpoke (Ala)
 • Hypno (Ala)
 • Electrode (Kena)
 • Voltorb (Kena)
58. Kontra Tentacruel
58. Kontra Tentacruel

Angielska Nazwa: The Kindest Tentacruel
Japońska nazwa: VSドククラゲ VS. Dokukurage

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Yellow ratuje małego Tentacoola i oddaje go Tentacruelowi.
Opis Rozdziału
a  Gdzieś w Vermilion, prezes klubu Miłośników Pokemon pyta się Yellow czy wie, co to jest księżycowy kamień. Chłopiec odpowiada twierdząco i dodaje, że przez to pokemony danego typu mogą ewoluować. Człowiek potwierdza, jednak mówi, że istnieją jeszcze cztery kamienie. Wodny kamień, który działa na wodne pokemony. Kamień liścia, który oddziałuje na roślinne. Kamień ognia oddziałujący na ogniste typy oraz pioruna działający na elektryczne pokemony. Człowiek dodaje, że kamień użyty po pierwszym razie traci swoją moc, jednak legenda Vermilion mówi, że gdzieś w tutejszym morzu znajdują się kamienie, które nie tracą swojej mocy. Yellow patrzy ze zdziwieniem i pyta się co ta historia ma wspólnego z Redem. Człowiek odpowiada, iż dwa lata temu owy chłopiec został wrzucony do wody razem z Poliwhirlem.
Poli, który uratował życie swojemu trenerowi z niewiadomego powodu stał się Poliwrathem, który może ewoluować jedynie za sprawą wodnego kamienia. Ten fakt odmienił zdanie mieszkańców, którzy uważali legendę za bajkę. Prezes opowiada o przygodach Reda, jednak Yellow jest pogrążony we własnych myślach i, patrząc na Pika, postanawia ruszyć w dalszą drogę. Prezes zatrzymuje chłopca, wyciągając złote monety i postanawia je podarować chłopcu. Yellow jednak jest już daleko i, krzycząc, dziękuje człowiekowi za informacje.

Niedaleko portu, Yellow siedzi na pontonie, łowiąc wodne pokemony. Chłopiec cieszy się, iż człowiek powiedział mu o kamieniach. Trener jednak miał pojęcia, iż pod powierzchnią wody znajduje się mnóstwo Tentacoolów. Poke-meduzy podpływają co raz bliżej chłopca. Yellow racjonalizuje, że pokemony nie chcą, żeby ktokolwiek dostał się do kamieni. Chłopiec ma nadzieję, że Omny, który jest uczepiony do końca wędki, ma się dobrze. Nagle, pod wodą ukazuje się gigantyczny Tentacruel. b
Żyłka od wędki pęka. Yellow każe Caterpie wydłużyć żyłkę strzałem z nici. Nagle, chłopiec zauważa Tentacruela, więc chłopak próbuje wyciągnąć swojego Omanyte z wody, jednak poke meduza atakuje pokeball z „owinięcia”. Yellow z całej mocy ciągnie za wędkę i po chwili trener wyciąga swojego wodnego przyjaciela.Tentacruel wyskakuje z wody wciągając Yellow i Pika pod wodę.

Pod wodą, Tentacruell zabiera Yellow do wielkiego głazu. Chłopiec zauważa, że pod kamieniem jest przygnieciony mały Tentacool. Yellow wypuszcza Gravelera. Chłopiec zauważa, że kamienne pokemony nie lubią wody, jednak trener prosi swojego przyjaciela, żeby odsunął kamień. Gravelerowi udaje się uwolnić malucha, a Yellow traci oddech i ostatkami sił próbuje wycofać swojego pokemona i traci przytomność.
Gdzieś w morzu, nad niepcrzytomnym chłopcem stoją Tentacool, Tentacruell, Pika i Omask. Yellow otwiera oczy i jest zaskoczony faktem, iż może oddychać. Uwagę chłopca zwraca rażące światło. Yellow odwraca się i widzi kamień liścia – jeden z kamieni ewolucyjnych. Trener nie zamartwia się brakiem pozostałych trzech kamieni, ponieważ on i Pika mogli zobaczyć tą mistyczną kopułę umieszczoną na dnie Vermilion.

W domku prezesa, stary człowiek wścieka się wiedząc, iż trzy z czterech kamieni zniknęły. Yellow, w myślach, zauważa że do miejsca mogą trafić osoby o dobrym sercu, więc osoba, która dostała się tam przedtem nie mogłaby ukraść kamieni. Chłopak zauważa, że komuś niepotrzebny był kamień liścia, ponieważ nie posiadał takiego pokemona. Yellow uświadamia sobie, że w roślinnego pokemona nie może ewoluować Eevee, z kolei za pomocą wodnego, ognistego i elektrycznego kamienia może przekształcić się w Vaporeona, Flareona i Jolteona. Yellow zauważa, że ten pokemon jest niezwykle rzadki, a takiego Eevee posiadał właśnie Red…

Późnej, Prezes Klubu Miłośników Pokemon nurkuje w morzu Vermillion z pewnością, iż dotrze do podwodnej kopuły. Człowiek zauważa Tentacruela, który każe mu przenięść go w tajemnicze miejsce. Pokemon w odpowiedzi ze wściekłością wyrzuca prezesa w przestworza…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Prezes Klubu Miłośników Pokemon


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Caterpie (Kitty Yellow)
 • Omanyte (Omny Yellow)
 • Graveler (Gravvy Yellow)
 • Tentacool (wiele)
 • Tentacruel
 • Eevee (Vee Reda)
 • Vaporeon (Vee Reda)
 • Jolteon (Vee Reda)
 • Flareon (Vee Reda)
59. Kontra Hitmonlee
59. Kontra Hitmonlee

Angielska Nazwa: Hitmonlee, Baby!
Japońska nazwa: VSサワムラー VS. Sawamular

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Blue przekonuje Billa do skorzystania z Systemu wymian Pokemon.
 • Blue i Bill zostają zaatakowani przez Htimonlee.
 • Yellow ciągle znajduje się w mieście Vermillion.
Opis Rozdziału
a Gdzieś pomiędzy chmurami, tajemnicza dziewczyna, lecąc na Jiggllypuffie, zauważa, że Yellow stał się silniejszy od czasów walki z Lorelei. Zastanawia się jednak czy jego przyjazna postawa nie przeszkodzi mu w pokonaniu elitarnej czwórki.
Oczywiście, tajemniczą dziewczyną okazuje się Blue. Trenerka ląduje na obrzeżach Cerulean, gdzie znajduje się domek, który należy do Billa.
Dziewczyna zauważa, że drzwi są zamknięte, jednak dla włamywaczki to nie problem. Blue wypuszcza Ditto. Mały pokemon transformuje się w klucz i z łatwością otwiera drzwi. Blue, z uśmieszkiem, wchodzi i po cichu przeprasza profesora Oaka za to, że znowu się włamuje, po chwili przyznając, że ma bardzo ważny powód. Dziewczyna skrada się na palcach, zauważając śpiącego Billa. Włamywaczka idzie dalej, do maszyny przekazu pokeballi, do którego trenerzy z całego regionu przesyłają pokeballe, a każdy przesył zapisywany jest w bazie danych. Dziewczyna chce wykorzystać urządzenie do odnalezienia danych jednej osoby.
Tymczasem, Bill budzi się i zauważa, że w jego domu jest włamywacz. Blue uświadamia sobie, że program jest dosyć skomplikowany i zastanawia się nad tym czy nie lepiej było wytłumaczyć wszystko Billowi. Chłopak wypuszcza już swojego „stróża” – Vulpixa, który atakuje z podmuchu ognia, który zostaje sparowany przez Blastoise’a Blue.

Później, Bill i jego znokautowany Vulpix siedzą związani na podłodze. Chłopak krzyczy dlaczego Blue wtargnęła do jego domu. Dziewczyna zauważa, że chłopak i tak by jej nie wysłuchał. Bill zaprzecza i żąda żeby rozwiązała go. Blue odmawia i mówi, żeby siedział cicho jeżeli nie chce zasmakować zimnej wody Blastoise’a. Dziewczyna ostrzega chłopaka, że może być kolejnym celem Elitarnej Czwórki. Bill uważa, że dziewczyna chce go przestraszyć, ale ta przypomina mu, że wplątał się w walkę z Lorelei.
Każdy, kto widział choć jednego z członków Elitarnej Czwórki, musi zostać zlikwidowany. Bill, ze zdziwieniem, pyta się Blue skąd wie o tym pojedynku. Dziewczyna odpowiada, iż wstawiła pluskwę w kapeluszu Yellow oraz dodaje, że to ona odprawiła chłopca na poszukiwanie Pika i zakazała mu ujawniać swojego imienia. Na koniec dodaje, że to ona uratowała ich od Lorelei za pomocą „smogu” Horsei. b
Blue przyznaje, że Elitarna Czwórka to jej osobiści wrogowie. Dziewczyna zaczyna opowiadać, jak 2 lata temu po zawodach ligi, Green, Red i ona wyruszyli we własne podróże. Celem Reda było przyjmowanie wyzwań od trenerów i powiększanie poziomów swoich pokemonów, z kolei celem Greena było przygotowanie swoich pokemonów do kolejnej walki z Redem. Dziewczyna z kolei chciała odnaleźć osobę, która wysłała gigantycznego ptaka, który porwał ją w dzieciństwie i oddzielił ją od rodziców. Bill pyta się czy Elitarna Czwórka była wysłannikami ptaka. Blue odpowiada twierdząco, jednak nie posiada wystarczająco dużo informacji, więc Yellow jest jego informatorem.
Blue jednak stawia warunek, iż będzie bronić Billa przed Elitarną Czwórką w zamian za wgląd do danych jego komputera. Te słowa oburzają Billa, ponieważ osoby trzecie nie mają prawa wglądu do danych. Blue zagina Billa, gdy mówi, że szuka danych Reda. Dziewczyna tłumaczy, żę Pika Reda powrócił do Pallet, a Red został z pięcioma pokemonami, więc jeżeli przeżył, musiał zastąpić Pika jakimś innym pokemonem. Bill jednak twardo protestuje, w odpowiedzi Blue ze swoim Blastoise i Jiggly oraz Ditty rzuca się na kolana, prosząc Billa o tą małą przysługę. Mechanik w końcu ulega.

Po jakimś czasie, Bill szuka informacji o Redzie i zauważa, że jeden pokemon został wyciągnięty z bosku – Eevee. Blue zauważa, że mają dowody na to, że Red żyje, po czym pyta się z jakiego centrum został podjęty pokemon.
Nagle połowa domu Billa wybucha. A przy okazji system przekazu pokemonów zostaje doszczętnie zniszczony. Blue zauważa, że to coś, co rozwaliło połowę domu, to Hitmonlee. Blue wykrzykuje, iż miała racje, że będzie ich kolejnym celem. Trenerka łapie się za Blastoise i bierze ze sobą Billa, odfruwając za pomocą parcia hydro pompy Blastoise’a. Bill pyta się dlaczego on także leci. Blue odpowiada, że teraz za dużo wie. Chłopak po chwili pyta gdzie obecnie znajduje się Yellow. Blue sprawdza na swoim laptopie i odpowiada, że od dłuższego czasu chłopiec znajduje się w porcie Vermilion, wiec mógł wpaść na jakiś trop…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Red
 • Blue
 • Lorelei
 • Agatha
 • Bruno
 • Lance
 • Yellow (wspomnienia)


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Caterpie (Kitty Yellow)
 • Raticate (Ratty Yellow)
 • Omanyte (Omny Yellow)
 • Graveler (Gravvy Yellow)
 • Doduo (Dody Yellow)
 • Jigglypuff (Jiggly Blue)
 • Ditto (Ditty Blue)
 • Blastoise (Blasty Blue)
 • Hitmonlee (Bruna)
 • Vulpix (Billa)
 • Venusaur (Saur Reda)
 • Gyarados (Gyara Reda)
 • Snorlax (Lax Reda)
 • Aerodactyl (Aero Reda)
 • Poliwrath (Poli Reda)
 • Charizard (Greena)
 • Ho-Oh (wspomnienia)
60. Kontra Dragonair I
60. Kontra Dragonair I

Angielska Nazwa: Breath of the Dragonair Part 1
Japońska nazwa: VSハクリューI VS. Hakuryu I

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Yellow usiłuje złapać wodnego pokemona, by móc przeprawić się przez morze
 • Yellow bierze udział w zawodach pływackich w zastępstwie za rannego pływaka
 • Blue i Bill ciągle zmagają się z Htimonlee, który należy do Bruno.
Opis Rozdziału
a  Noc w porcie Vermillion, Yellow i jego pokemony patrzą jak święta Anna znika pod wodą. Przed chłopcem pojawiła się całkiem nowa przeszkoda – przepłyniecie przez morze. Trener zauważa, że ma jednego wodnego pokemona, jednak Omanyte jest zbyt mały i nie potrafi jeszcze ataku „fali”. Chłopak postanawia złowić silniejszego wodnego pokemona, jednak w morzu znajdują się tylko Tentacoole. Chłopak zwraca się do swoich pokemonów mówiąc, żę następnego dnia wyruszają na drugi brzeg Vermilion w celu znalezienia wodnego pokemona. Chłopiec zauważa, że po raz pierwszy raz w życiu ma problemy z zaśnięciem, więc proponuje Pika mały trening. Stworek z przyjemnością przyjmuje propozycje.
Yellow sprawdza w pokedexie ataki Pika i każe mu atakować w manekina, którego zrobił. Maluch atakuje piorunem, iskrą i elektryczną falą. Chłopiec zauważa, że Pika ma jeszcze jeden atak- substytut. Pikachu tworzy swojego klona, a Yellow żartuje, że musi nauczyć się wydawać polecenie obydwóm maluchom w tym samym czasie.

W pewnym momencie chłopiec słyszy, że ktoś wzywa pomocy. Yellow odwraca się i widzi pływaka ze Slowpokiem, którzy zostali porwani przez fale. Woda rusza na Pika i jego klona. Prawdziwy Pikachu zdąża odskoczyć, jednak jego klon zostaje zlikwidowany. Chłopak zostaje wyrzucony na plaże. Yellow zauważa, że nieznajomy ma ranną nogę, wiec wybiera Freeska, który atakuje „strzałem z nici”. Lepka nić owinięta wokół nogi chłopca zasycha, tworząc gips. Yebllow pyta się nieznajomego co robił tak późno w nocy. Trener, dziękując, odpowiada, iż przygotowywał się do zawodów pływackich. Przedstawia się jako pływak, który bierze udział w każdym konkursie regionu Kanto. Dzisiaj w nocy odbyły się ostatnie przygotowania do zawodów. Uśmiech z twarzy chłopca znika, wiedząc, że jego noga jest złamana. Yellow przygląda się ulotce, którą podarował mu pływak. Chłopak czyta, iż w nagrodę za otrzymanie pierwszego miejsca dostaje się Dragonaira. Pływak postanawia, iż w ramach podziękowania pożyczy mu swojego Slowpoka.

Okolice Cerulean, wczesnym porankiem, Blue i Bill ciągle ścigają Hitmonlee za pomocą parcia hydro pompy Blastoise’a. Bill pyta się na ile zostało Turtle’owi wody, co w odpowiedzi dostaje, że wystarczy im na niecałą minutę lotu. Dziewczyna zauważa, że teraz muszą walczyć.
Hitmonlee zatrzymuje się i chwyta się pobliskich drzew, tworząc w ten sposób sieć z własnego ciała, w którą wpadają jego przeciwnicy. Blue i Bill wylatują gdzieś w trawie, a Blastoise ląduje na wzgórzu. Bill zauważa, że Blatoise stoi twarzą w twarz z Hitmonlee i mówi do Blue, by wypowiedziała swojemu pokemonowi sygnał do ataku. Blue jednak ucisza chłopaka i każe mu patrzeć na Hitmonlee, który nerwowo się rozgląda. Dziewczyna mówi, że przeciwnik jest gotowy do walki i jednocześnie próbuje zlokalizować Blue i Billa. Trenerka zauważa, że trener tego Hitmonlee powinien znajdować się w pobliżu. W przeciwnym razie Hitmonlee nie rozglądałby się. Blue mówi, że jeżeli teraz wykrzyknie polecenie do Blastoise to zdradzą swoją kryjówkę, jednak cBill zauważa, iż Blastoise ciągle czeka na rozkazy Blue. Trenerka wyciąga mikrofon. Dziewczyna wyjaśnia, że urządzenie przenosi komendy na odległość w bańce.
Blue wyszeptuje rozkaz i w dziurze od mikrofonu tworzy się bańka, która leci w kierunku Blastoise’a.

Port Vermillion, sędzia ogłasza rozpoczęcie zawodówc’Wielka Fala’. Wśród zawodników znajduje się Yellow na Slowpoku Pływaka. Sędzia ogłasza, że zwycięzca zawodów otrzyma ogromnego Dragonaira. Jednak, zanim zawody rozpoczną się na dobre, pokemon smok zademonstruje swoje pływackie zdolności. Jednak, spokojny Dragonair wpada w dziwną furie i zaczyna atakować wirem wodnym, wciągając wszystkich zawodników. Yellow, trzymając się liny ratunkowej, zauważa na głowie Dragonaira zacienionego człowieka…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Blue
 • Bill
 • Yellow
 • Lance
 • Pływak


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Caterpie (Kitty Yellow)
 • Raticate (Ratty Yellow)
 • Omanyte (Omny Yellow)
 • Graveler (Gravvy Yellow)
 • Doduo (Dody Yellow)
 • Blastoise (Blasty Blue)
 • Hitmonlee (Bruna)
 • Slowpoke (Pływaka)
 • Dragonair (Lance’a)
61. Kontra Dragonair II
61. Kontra Dragonair II

Angielska Nazwa: Breath of the Dragonair Part 2
Japońska nazwa: VSハクリューII VS. Hakuryu II

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Lance niszczy część miasta Vermillion.
 • Yellow oddaje Slowpoke Pływakowi.
 • Blasty i Htimonlee ciągle walczą ze sobą.
 • Lance zdradza Yellow plan o zniszczeniu rasy ludzkiej.
Opis Rozdziału
a  Dragonair atakuje „furią”, a wszyscy patrzą z przerażeniem. Sędzia ogłasza, że ze smozym pokemonem dzieje się coś dziwnego. Na głowie Dragoanaira pojawiła się tajemnicza postać. Pokemon atakuje z hiper promieniem w kierunku Vermillion. Promień z ogromną siłą tworzy fale, która wyrzuca wszystkich trenerów na brzeg, a sam atak niszczy doszczętnie większość miasta Vermillion. Yellow zauważa, że tajemniczy chłopak kogoś szuka. Nieznajomy po chwili postanawia odpłynąć wraz z Dragonairem.
Yellow szybko wsiada na swojego Doduo, a do chłopca podbiega pływak, który pyta się co chce zrobić. Yellow oznajmia, że będzie biegł za wrogiem po brzegu tak długo, jak się da, po czym zwraca przyjacielowi Slowpoka. Pływak zauważa, że to nie jest najlepszy pomysł, jednak Yellow patrząc na doszczętnie zniszczone miasto Vermilion, rusza w pościg wykrzykując, że podejrzewa, iż jest to jeden z jego przeciwników, którzy go prześladują.

Tymczasem, Blastoise Blue usiłuje zaatakować hydro pompą. Pokemon jednak wykorzystał całe zasoby wody. Nagle, do poke-żółwia przylatuje bańka z wiadomością od Blue. Niestety, Hitmonlee zauważa to i przebija ją i oplątuje Blastoise’a swoimi sprężystymi ramionami i nogami. Bill jest zaskoczony, a Blue pozostaje spokojna. Zniewolony Blatoise atakuje z bąbelków. Blue zauważa że na taką chwile czekała i wysyła kolejną bańkę z wiadomością, która nie odróżnia się od pozostałych baniek.
Bańka pęka przy uchu Blastoise’a z wiadomością, która brzmi ‘ATAKUJ TERAZ’. Blastoise szybko wysuwa swoje lufy, które uderzają Hitmonlee w głowę. Znokautowany pokemon spada z urwiska. Blue oświadcza, iż szbtuczka z lufami na grzbiecie Blastoise to ich taki mały trick.
Trenerka oświadcza, iż muszą ruszać w dalszą drogę, ponieważ Yellow jest w niebezpieczeństwie. Bill, ze zdziwieniem, pyta się dziewczyny skąd to wie. Blue odpowiada, iż Hitmonlee miał ich odciągnąć od Yellow. Zorientowała się wtedy, gdy Hitmonlee nie atakował, chociaż mógł, ponieważ jego przeciwnik czekał na polecenia. Skoro nikt nie atakuje Blastoise’a, to trener Hitmonlee już dawno zniknęli. Bill pyta się, czy wrogowie wiedzą, iż Blue pomaga Yellow. Dziewczyna jedynie odpowiada, iż ktoś inny teraz zajął się chłopakiem.

W innej części Kanto. Yellow zauważa, że jeżeli ciągle będą biec wzdłuż brzegu, to w końcu ich zgubią. Chłopiec wybiera Pika i Freeska. Caterpie atakuje strzałem z nici w ogon Pikachu, robiąc mu linkę, a Doduo bierze małą mysz w swoje szpony wyrzucając go wprost na ogon Dragonaira. Przeciwnik zauważa żółtego szczurka i widzi że, ciągnie on Yellow, który utrzymuje się na pontonie. Człowiek bierze na ręce Pika i odrzuca go swojemu trenerowi. Po czym, pyta się dlaczego go śledził. Yellow, łapiąc Pika, odpowiada pytaniem dlaczego zniszczył miasto. Człowiek odpowiada, iż szukał kogoś, a budynki zasłaniały mu widoki. Yellow odpowiada, ciż w mieście zginęło mnóstwo pokemonów i trenerów. Chłopak na to odpowiada, iż zawody pływackie są bardzo ważnym wydarzeniem, więc mogło zginąć co najwyżej kilku pechowców. Przeciwnik po chwili dodaje, że śledzenie go nie było najlepszym pomysłam. Dragonair atakuje owinięciem. Chłopiec zauważa, że Zespół Rocket używał pokemonów do czynienia zła, ale uczynki jego nieznajomego przeciwnika są jeszcze gorsze. Jednak, tajemnicy nieznajomy odpowiada, iż żaden pokemon nie chciałby się gnieździć w tak małym miasteczku, jak Vermillion. Człowiek przedstawia się jako Lance- jeden z członków Elitarnej Czwórki i oświadcza, iż jego zadaniem jest zgładzenie wszystkich ludzi, którzy nie są członkami Elitarnej Czwórki…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Blue
 • Bill
 • Yellow
 • Lance
 • Pływak


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Caterpie (Kitty Yellow)
 • Doduo (Dody Yellow)
 • Blastoise (Blue)
 • Hitmonlee (Bruna)
 • Slowpoke (Pływaka)
 • Dragonair (Lance’a)
62. Kontra Dragonair III
62. Kontra Dragonair III

Angielska Nazwa: Breath of the Dragonair Part 3
Japońska nazwa: VSハクリューIII VS. Hakuryu III

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Pikachu uczy się nowego ataku ”fali” (Surf).
 • Yellow próbuje walczyć z Lancem, jednak przegrywa.
Opis Rozdziału
a  Yellow, który jest ściskany przez ciało Dragonaira, zauważa iż unoszą się w powietrzu. Lance ujawnia, że posiada dar kontroli nad smokami. Na niebie pojawiają się deszczowe i burzowe chmury. Yellow pyta się czy to Dragonair je stworzył. Lance odpowiada, że nawet pogoda jest pod jego władzą, po czym dodaje, że tylko ludzie z Elitarnej Czwórki i ich sprzymierzeńczy są potrzebni światu. Pikachu nie ma ochoty dłużej tego słuchać i rzuca się na człowieka. Dragonair atakuje z hiper promienia. Szybki Pikachu unika ataku, jednak promień zawraca i trafia poke-szczurka. Pika wpada do wody, a Lance postanawia, iż nie zabije malucha. Chłopak zauważa bliznę na uchu Pikachu i uświadamia sobie, że za tym pokemonem uganiały się Agatha i Lorelei oraz uświadamia sobie, żę jego przeciwnik to Yellow. Dragonair puszcza Yellow i zabiera Pikachu. Lance zauważa, iż dziewczyny będą zadowolone kiedy dostarczy im żółtego pokemona, chociaż mało go ta sprawa obchodzi.
Yellow, pozostawiony w wodzie, widzi jak zniewolony Pikachu oddala się. Chłopak wpada na pomysł i każe atakować Pika z substytutu. Szczurek natychmiast tworzy swojego klona, który rusza na przeciwnika. Lance odskakuje, a klon przecina mu policzek. Wkurzony chłopak zmienia zdanie i każe atakować Dragonairowi ze smoczej wściekłości. Yellow i Pika zostają porażeni i wpadają do wody. Lance, patrząc z pogardą, postanawia odpłynąć.
Pół przytomny Yellow zauważa, że jeżeli teraz nie powstrzyma Lance’a, to inne miasta także zostają zniszczone. Trener, idąc na dno, zauważa że musi pomóc Pika. Chłopak znajduje szczurka i jego klona. Zauważa, iż klon pika odpycha wodę i uświadamia sobie dlaczego przedtem przed klonem malucha rozproszyły się fale. Yellow z braku tchu tbraci przytomność.

Lance wyczuwa, że jest śledzony. Nie zamartwia się jednak tym, ponieważ wie, że jego przeciwnicy nie mają żadnych szans. Chłopak odwraca się i ku jego zdziwieniu widzi Yellow i Pika, którzy serfują na desce. Chłopak uświadamia sobie, że moc Pika tworzy idealną deskę do surfingu.
Pikachu atakuje piorunem. Atak powoduje ogromną eksplozje, jednak ku zdziwieniu Yellow wróg zniknął.
Po chwili, trener myśli nad swoim przeciwnikiem, który kocha pokemony i marzy o zniszczeniu ludzkości dla dobra tych stworków. Chłopak, głaszcząc Pika, pyta się czy na prawdę lepiej żyło by się pokemonom, kiedy ludzie zniknęliby z powierzchni ziemi. Pika patrzy ze smutkiem na swojego trenera.
Yellow przypomina sobie słcowa pewnego trenera, iż pokemony trzeba szanować z miłością i troską to staną się przyjaciółmi. Na pyszczku Pika pojawia się uśmiech. Chłopak postanawia, że ruszą razem z Pika na kolejną wyspę za pomocą deski surfingowej. Chłopak ma jednak małe trudności z opanowaniem sztuki serfowania. Kiedy obydwoje oddalają się od miejsca, w którym stoczyli walkę, pod wodą ciągle coś się znajduje.

W laboratorium profesora Oaka, w miasteczku Pallet, profesor dostaje wiadomość od Pidgeotta. Człowiek zauważa, iż list jest od jego wnuka. Człowiek dowiaduje się, iż Green zlokalizował siedzibie Elitarnej Czwórki, która znajduje się na wyspie Cerise…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Lance
 • Profesor Oak
 • Superkujon William (wspomnienia)
 • Bill (wspomnienia)
 • Lorelei (wspomnienia)
 • Red (wspomnienia)


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Dragonair (Lance’a)
 • Pidgeot (Greena)
 • Rattata (Ratty Yellow; wspomnienia)
63. Kontra Exeggutor
63. Kontra Exeggutor

Angielska Nazwa: Extricated from Exeggutor
Japońska nazwa: VSナッシー VS. Nassy

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Yellow dowiaduje się o tajemniczym zachowaniu stadnych pokemonów.
Opis Rozdziału
a    Na jednej z wysp, Yellow w towarzystwie Pika łowi ryby. Chłopak zauważa lecącego Farfeth’da, który, z braku sił, przestaje machać skrzydłami i spada w kierunku morza. Pika natychmiast tworzy deskę surfingową, na którą wskakuje Yellow i łapie nieszczęsnego ptaka. Na brzegu Yellow zauważa, iż Farfeth’d ma ranne skrzydło, więc postanawia je uleczyć swoją magiczną mocą, po czym pyta się nowego przyjaciela co się stało. Pokemon opowiada, iż szukał swojego gniazda i został zaatakowany przez las.

Później, Farfeth’d zaprowadza Yellow do wspomnianego wcześniej tajemniczego lasu. Pokemon mówi, iż za każdym razem las zmienia się. Yellow wpada na pomysł i wybiera Freeska. Pokemon atakuje ze strzału nicią. Yellow łapie nić i przywiązuje go do drzewa, po czym cała czwórka rusza prosto przed siebie.

Po pewnym czasie, Yellow zauważa sznur. Chłopak uświadamia sobie, że jest to nić Freeska. Yellow jest w szoku, ponieważ zauważa, iż całą drogę szli prosto. Po chwili, wszyscy uświadamiają sobie, że chodzili w kółko. Nagle, za plecami chłopaka coś się pojawia. Pika atakuje piorunem. Okazuje się, że są to owoce bardzo dziwnej odmiany. Po chwili, na chłopaka rusza cała masa dziwnych owoców oraz okazuje się, iż drzewa posiadają nogi. Yellow nie chce wiedzieć co się dalej stanie, wiec wybiera Dody, który szybko wydostaje ich z lasu.

Na urwisku, chłopiec jest zaskoczony widokiem poniżej. Otóż cały las się porusza. Chłopiec wyciąga pokedex i uświadamia sobie, że to, co uznali za las to tak naprawdę stado Exeggutorów i Oddishów.

Później, Profesor Oak wścieka się, ponieważ Yellow nie dał znaku życia, a kiedy zauważa błahą sprawę, dopiero dzwoni. Yellow zauważa, że ich rozmowy mogą być podsłuchiwanbe. Oak przyznaje racje i wraca do tematu, iż Exeggutory i Oddishe rozpoczęły migracje i dlatego Farfeth’d nie może odnaleźć swojego domu. Człowiek jednak zauważa, że migracja nastąpiła o złej porze roku i racjonalizuje, iż pokemony musiały coś wyczuć -jakąś wielką katastrofę.

Wyspa Cerise, Lance zauważa, że pokemony zaczynają się denerwować. Agatha i Lorelei dodają, iż wiedzą, że Lance chce zacząć działać. Chłopak, stojąc przed smoczymi pokemonami: Dragonairami, Areodactylem, Gyaradosem i Dragonitem ogłasza, że niedługo spotka się z Yellow i ostatecznie się z nim zmierzy.

Później, Yellow zauważa, że miejsce, gdzie przed chwilką stał las, teraz jest zupełnym pustkowiem. Farfeth’d postanowił zbudować nowe gniazdo, a Yellow zauważa, że teraz pokemon-ptak nie zgubi swojego domu. Pokemon ponownie dziękuje chłopcu. Yellow przypomina sobie jak Oak mówił coś o katastrofach naturalnych, więc zastanawia się czy ma to nastąpić niebawem.c

Laboratorium, do profesora Oaka przychodzi jego wnuczka, która przyniosła wszystkie potrzebne dokumenty. Dziewczyna zauważa na monitorze zdjęcie Yellow i mówi, iż jest bardzo interesującym dzieckiem. Człowiek odpowiada, że chłopiec zmierzył się z członkami Elitarnej Czwórki, którzy są silniejsi od liderów, więc taka rzecz jest godna podziwu. Wnuczka pyta się o imię chłopca. Oak odpowiada, iż nazywają go Yellow – chłopiec, który potrafi leczyć rany i czytać w ich myślach oraz dodaje, że zaczyna wierzyć w tego dzieciaka…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Profesor Oak
 • Daisy Oak
 • Lance
 • Agatha
 • Lorelei
 • Bruno


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Caterpie (Yellow)
 • Doduo (Yellow)
 • Dragonair (Lance’a; dwa)
 • Dragonite (Lance’a)
 • Aerodactyl (Lance’a)
 • Gyarados (Lance’a)
 • Farfetch’d
 • Exeggutor (wiele)
 • Oddish (wiele)
64. Kontra Arcanine
64. Kontra Arcanine

Angielska Nazwa: Putting It On The Line…Against Arcanine
Japońska nazwa: VSウインディ VS. Windie

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Yellow poznaje Blaine’a
Opis Rozdziału
a  Yellow, płynąc na desce zrobionej przez Pika, dopływa do kolejnej wyspy. Chłopak zauważa wielki wulkan i pyta się Pikachu czy jest aktywny. Jakiś głos odpowiada, że jest uśpiony od kilkunastu lat. Yellow odwraca się i widzi młodego trenera z Hunterem, który wita ich na wyspie Cinnibar. Yellow uświadamia sobie, że to na tej wyspie Blaine ma swoją siedzibę, więc na pewno nie znajdą tu żadnej wskazówki dotyczącej Reda, ponieważ człowiek musiał odczesać cały teren. Yellow pyta się Pika co mają dalej robić. Nagle, chłopiec zauważa jak nieznajomy trener zaczyna podnosić kamienie. Yellow, ze dziwieniem, pyta się co takiego robi. Trener odpowiada, iż pomaga swojemu przyjacielowi w treningu. Chłopiec zaprowadza Yellow nad most i mówi, że to jest miejsc treningu i wskazuje palcem na owego przyjaciela. Na most wchodzi starszy człowiek i krzyczy do chłopca, by dał z siebie wszystko.
Młody trener, z zawrotną szybkością, rzuca kamień. Zacieniona postać odbija go. Yellow jest zaskoczony. Pomocnik wypuszcza Arcanine’a i prosi go, by podpalił kamienie. Hunter wyrzuca sporą ilość kamieni, a Arcanine atakuje w nie żarem. Yellow zauważa, że głazów jest za dużo i człowiek nie da rady ominąć ich wszystkich, ac jeżeli straci równowagę, to spadnie w przepaść. Człowiek jednak zaczyna odbijać kamienie ze swoim zacienionym towarzyszem. Yellow próbuje dopatrzeć się co to jest, ale dostrzega jedynie ogromną łyżkę. Człowiek przywraca tajemniczego pokemona do pokeballa i podchodzi do chłopca oraz Yellow. Dziękuje on młodemu trenerowi za pomoc w treningu. Yellow, przyglądając się człowiekowi, zauważa że już kiedyś go widział. Człowiek pyta się chłopca czy idzie z nim. Zdziwiony Yellow rusza za nieznajomym.

Obydwoje dochodzą do stóp wulkanu. Okazuje się, że wewnątrz anajduje się laboratorium. Człowiek nazywa go po imieniu i wita go na wyspie Cinnibar. Yellow pyta się człowieka skąd zna jego imię. Mężczyzna nic nie mówiąc, zakłada sztuczne wąsy, czarne okulary i zdejmuje perukę. Yellow uświadamia sobie, że to Blaine. Człowiek zauważa, że musi się maskować, bo nigdy nie wiadomo kto go może obserwować i dodaje że ma sztuczne wąsy, ponieważ spalił przypadkiem swoje podczas treningu.

Człowiek zauważa, iż otrzymał wiadomość od Brocka o możliwości podsłuchiwania, więc muszą szybko to załatwić. Blaine odbiera wiadomość, a Brock ogłasza, iż niedaleko Góry Księżycowej widział Reda. Yellow i Blaine są w szoku. Człowiek pyta się czy chłopiec jest cały, jebdnak Brock odpowiada zmieszanym głosem, iż nie wie ponieważ chłopiec był, ale już go nie ma.

Brock zaczyna opowiadać, jak badał tyły góry, wtedy zauważył ogromną dziurę. Za pomocą swoich Geodude zszedł na dół. Na dole zaś zastał lodową strukturę Reda…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Red (Zamrożony)
 • Brock
 • Blaine
 • Młody trener


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Haunter (Młodego trenera)
 • Arcanine (Młodego trenera)
 • Mewdwa (Blaine’a)
 • Geodude (Brocka)
65. Kontra Machop
65. Kontra Machop

Angielska Nazwa: Karate Machop!
Japońska nazwa: VSワンリキー VS. Wanriky

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Dzikie pokemony przeprowadzają zmasowany atak na największe miasta regionu Kanto.
 • Blaine i Yellow docierają do wyspy Soli.
Opis Rozdziału
a  Yellow i Pika są w szoku widząc zamorzonego Reda. Blaine próbuje ich uspokoić, gdy zauważa, żen to nie jest Red. Brock przyznaje człowiekowi racje i dodaje, że to tylko skorupa w kształcie chłopca. Dodaje również, że wnętrze jest puste, wiec chłopiec musiał być w środku. Blaine uświadamia sobie co Brock miał na myśli, że Red był ale już go nie ma. Yellow ponownie pyta czy Red był w środku ale wyszedł. Brock potwierdza i zauważa, że był już taki przypadek dwa lata temu w korporacji Silph. Blaine mówi, zę nie ma możliwości, by chłopiec wydostał się stamtąd samodzielnie, więc ktoś musiał mu w tym pomóc. Człowiek zauważa, że ktoś stara się z nim połączyć. Okazuje się, że to Misty. Dziewczyna alarmuje, iż miasta Pewter, Celadon i Cerulean zostały zaatakowane przez armie dzikich pokemonów. Nagle połączenie zostaje zerwane. Blaine zwaca się do Brocka, by ten szybko ruszył do Pewter, ponieważ jest tam liderem.

Cerulean, na miasto napadła chmara dzikich Hunterów i Gengarów. Misty każe atakować Starmie i Staryu z wodnej broni. Pokemony-duchy blokują atak nocnym cieniem.

Celadon, strzelnica, pewna dziewczyna ogłasza Erice, iż trzy czwarte miasta zostało pokryte lodową powłoką. Erika zauważa, że trzeba myśleć trzeźwo i każe unikać zranienia przez wroga oraz muszą skupić się na ich unieszkbodliwieniu. Do sali wkraczają wściekłe Sheldery i Cloyster. Erika natychmiast wybiera Vielplume, który atakuje tańcem płatków. Dziewczyna zauważa, że Cerulean, Pewter i Celadon są atakowane przez pokemony typu walczącego, lodowego i duchy, a to są typy odpowiednie dla Elitarnej Czwórki. Erika zauważa, że jeden z członków jeszcze nie wziął udziału w walce, po czym wystrzeliwuje z łuku strzałę zakończoną pokeballem.

Wyspa Cinnibar, Blaine zauważa, iż członkowie rozpoczęli atak, więc może to być totalna katastrofa jak i idealna okazja. Yellow nie rozumie o co człowiekowi chodzi. Blaine objaśnia, iż niedawno odnalazł siedzibę Elitarnej Czwórki – wyspę Cerise, która jest uwzględniona tylko na jednej mapie. Blaine zauważa, iż przeciwnik ma nadzieje, iż ruszy na pomoc Misty i innym, jednak człowiek ma zamiar ich przechytrzyć i ruszyć na wyspę, by on i Yellow zaatakowali ich razem. Chłopiec jest zszokowany, jednak Pika jest pełny woli walki, więc Yellow zgadza się i mówi, iż Blaine może na nich liczyć. Człowiek uśmiecha się, jednak jego ręka zaczyna mocno boleć. Yellow pyta się człowiekowi czy nic mu nie jest. Naukowiec mówi, że to nic takiego i daje chłopcu mapę mówiąc, iż musi wyruszyć pierwszy, by dopłynąć do drugiej strony wyspy, a człowiek później do niego dołączy. Chłopak słucha rozkazu i rusza z Pika na desce surfingowej w stronę wyspy Cerise.

Blaine odwraca się do kabiny i mówi, żeby się nie martwił tym, że zostanie w laboratorium sam, ponieważ trenowali w celu wspólnej walki.c

Wyspa Cerise, Blaine schodzi na ląd i zauważa zacienioną postać w morzu. Człowiek z początku myśli, że to Yellow ale okazuje się, iż tajemniczym chłopcem jest Green, który płynie na swoim Golducku. Człowiek podchodzi do chłopca i mówi, że Yellow niedługo do nich dołączy, ponieważ mają się spotkać w Jaskini Stalaktytów. Człowiek przyznaje, że myślał, iż będzie musiał walczyć sam. Nagle, Green ucisza człowieka. Blaine zauważa, iż przed nimi coś się znajduje. Człowiek uświadamia sobie, że to zasadzka. Blaine wyciąga masterball i wykrzykuje, by się ukazali. Rozlega się śmiech i z cienia wyłania się Electabuzz, Alakazam i Muk, a za pokemonami Sabrina, Koga i porucznik Surge – byli pod przywódcy Zespołu Rocket…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Green
 • Brock
 • Blaine
 • Misty
 • Erika
 • Porucznik Surge
 • Koga
 • Sabrina


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Geodude (Brocka)
 • Machop (Bruna; wiele)
 • Haunter (Agathy; wiele)
 • Gengar (Agathy; wiele)
 • Staryu (Misty)
 • Starmie (Misty)
 • Shellder (Lorelei; wiele)
 • Cloyster (Lorelei)
 • Vileplume (Eriki)
 • Golduck (Greena)
 • Electabuzz (Porucznika Surge’a)
 • Muk (Kogi)
 • Alakazam (Sabriny)
66. Kontra Poliwrath
66. Kontra Poliwrath

 Angielska Nazwa: Punching Poliwrath
Japońska nazwa: VSニョロボン VS. Nyorobon

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Misty próbuje uratować miasto Cerulean przed Gengarami.
 • Zostaje ujawniona historia Reda podczas walki z Elitarną Czwórką.
Opis Rozdziału
a  Laboratorium Profesora Oaka, Daisy zauważa, iż stan Wigglytuffa polepszył się. Dziewczyna prosi Chansey, by podała jej jeden z wykresów. Nagle z pomieszczenia obok rozlegają się okrzyki. Daisy wbiega i zauważa zdesperowanego profesora, który mówi iż Pewter, Cerulean i Celadon są stracone. Obydwoje wychodzą na wewnątrz i widzą jak na horyzoncie ujawniają się trzy smugi dymu, które pochodzą z trzech różnych miast. Człowiek zauważa, iż miasta są oblężone przez pokemony Elitarnej Czwórki.

Cerulean, Misty każe atakować Goldeen z wodospadu i ultradźwięku. Ataki powstrzymują na chwile Gengary, ale te szybko się podnoszą.

Pallet, Profesor i Daisy patrzą jak miasta ulegają zniszczeniu. Dziewczyna pyta się człowieka czy wiadomo coś o Yellow. Profesor odpowiada, iż chłopak zdołał dotrzeć na wyspę Cerise i zauważa, iż trzech z czterech członków ruszyło do ataku, więc wyspy broni jedyne jeden człowiek, więc jeżeli Yellow zdołał skontaktować się z Blainem, będzie mieć większe szanse na zdobycie wyspy.

Wyspa Cerise, Green jest zszokowany widokiem trzech byłych pod przywódców Zespołu Rocket. Chłopak zauważa, iż policja nie znalazła ich ciał, więc to wszystko wyjaśnia. Sabrina przerywa chłopcu i mówi, iż wyczuwa zbliżającego się gościa.

W jaskini, Lorelei widzi w lusterku, iż na wyspie mają gości. Lance mówi, że to już nie jest ważne i pyta się gdzie obecnie znajduje się Bruno. Młoda kobieta zauważa, iż człowiek cięgle znajduje się na górze Księżycowej, próbując odnaleźć Reda, by dokończyć z nim walkę.

Góra Księżycowa, Bruno szuka Reda, mówiąc, iż nikt nie wzbudził w nim takiej woli walki, jak ten chłopiec. Człowiek zaczyna wracać do czasów, kiedy stoczył walkę z młodym przeciwnikiem.b

Przeszłość. Red zauważa, iż zgodnie z mapą przeciwnik powinien znajdować się w pobliżu. Nagle, grunt pod nogami chłopca zaczyna się poruszać. Okazuje się, iż trener cały czas stał na Onixie. Red jest zaskoczony, iż nie zorientował się, że chodził po pokemonie. Trener skalnego pokemona tłumaczy, iż był to mały test. Tajemniczy nieznajomy przedstawia się jako Bruno z Elitarnej Czwórki, po czym mówi, iż nie lubi walk z zaskoczenia oświadczając, iż w jego nunczaku znajduje się jego pierwszy pokemon. Człowiek zaczyna obracać przedmiotem. Red, ze spokojem, bierze pierwszy pokeball. Okazuje się, iż pierwszym pokemonem umięśnionego człowieka jest Hitmonlee. Red zauważa, że lubi dobre walki, jednak chciałby się dowiedzieć po co go wyzwał na ten pojedynek i czym jest Elitarna Czwórka.
Hitmonlee atakuje z podwójnego kopa ale Pikachu szybko odskakuje. Człowiek, ignorując pytanie Reda, chwali go za refleks. Bruno zauważa, iż natychmiastowe wyjście Hitmonlee z nunczaku nie zaskoczyło Reda, po czym Bruno każe atakować walczącemu pokemonowi z podwójnego kopa. Pika atakuje piorunem w kolano przeciwnika. Poke-szczur celuje z powodzeniem. Bruno jednak stwierdza, iż maluch nie trafił w kolano. Hitmonlee ponownie atakuje kopniakiem i trafia żółtego szczurka.
Red podchodzi do powalonego pokemona i zauważa, że nie czuł się tak od dwóch lat, kiedy walczył z Greenem. Wszystkie walki, które staczał po mistrzostwach ligi były strasznie nudne, a ta walka ożywiła go.
Chłopiec wkracza do akcji. Red zauważa, iż Bruno ciągle porusza swoim nunczaku i domyśla się, że robi to po to, by zdezorientować przeciwnika albo zmienić pokemona. Kiedy trener wyrzuca pokeball pokemon ląduje około metr przed nim, jednak przy wymachnięciu nunczaku, pokemon ląduje tuż przed nosem przeciwnika, więc ma możliwość zaatakowania z bliska.
Nagle człowiek rzuca cnunczaku i wybiera Htimonchana. Red natychmiast wybiera Poliwartha. Poke-żaba blokuje mega ciosem walczącego pokemona i atakuje z podwójnego ciosu. Hitmonhan ponownie próbuje atakować mega ciosem, jednak Poli ponownie blokuje atak i atakuje z podwójnego ciosu. Pokemon blokuje Hitmonchana, łapiąc go za jego rękawice. Poli upada.
Bruno zauważa, że kiedy Hitmonchan atakował ognistym ciosem z jednej rękawicy w drugiej przygotowywał się do ataku ciosem pioruna. Kiedy Red skupiał się na mało efektywnym ognistym ataku, Hitmonchan uderzył Poli z elektrycznego uderzenia, który jest bardzo szkodliwy na wodne pokemony.
Red, patrząc na swojego znokautowanego pokemona, nabiera jeszcze większej chęci do walki. Chłopak wybiera Gyaradosa, podczas gdy Bruno wsiada na Onixa. Obydwoje czują to nienasycenie się walką.
Podczas gdy Red i Bruno są wciągnięci w wir walki, nieopodal obserwują ich Agatha i Lorelei…

Osoby i Pokemony

 Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Green
 • Red
 • May Oak
 • Profesor Oak
 • Lance
 • Bruno
 • Lorelei
 • Misty
 • Blaine
 • Porucznik Surge
 • Koga
 • Sabrina
 • Agatha
 • Bruno


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika Reda)
 • Poliwrath (Poli Reda)
 • Gyarados (Gyara Reda)
 • Chansey
 • Wigglytuff
 • Goldeen (Misty)
 • Gengar
 • Golduck (Greena)
 • Electabuzz (Porucznika Surge’a)
 • Muk (Kogi)
 • Alakazam (Sabriny)
 • Aerodactyl (Lance’a)
 • Onix (Bruna)
 • Hitmonlee (Bruna)
 • Hitmonchan (Bruna)
67. Kontra Diglett
67. Kontra Diglett

Angielska Nazwa: Can You Diglett?
Japońska nazwa: VSディグダ VS. Digda

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Red walczy z Bruno (wspomnienia).
 • Agatha i Lolerei dołączają do walki (wspomnienia).
 • Agatha wyjaśnia powód, dlaczego wezwali do siebie Reda (wspomnienia).
Opis Rozdziału
a  Podczas budowy elektrowni atomowej, mała Lorelei klęczy nad umierającym Seelem. Za dziewczynką pojawia się Agatha. Kobieta zauważa, iż lodowy pokemon potrzebuje pomocy i mówi, iż Gastly może jej pomóc. Pokemon duch podlatuje do Seela i wysysa z niego wszystkie szkodliwe odpady. Lodowy pokemon od razu zaczyna czuć się lepiej. Kobieta zauważa, iż dziewczyna nienawidzi osób, które przyczyniły się do zrujnowania środowiska, więc proponuje jej, by przyłączyła się do jej zespołu.

Agatha pyta się Lorelei czy coś jest nie tak. Młoda kobieta zaprzecza i mówi, iż wspominała dzień w którym się poznały.

Gyarados atakuje z hydro pompy, jednak Onix robi unik. Red zauważa, iż jeden atak wodą może załatwić sprawę ale Bruno zauważa, iż jego Onix jest za szybki. Skalny pokemon atakuje z owinięcia i uniemożliwia Gyara zaatakowanie z hydro pompy. Smok atakuje gryzieniem i Onix, z bólu, puszcza smoczego pokemona. Skalny stwór atakuje z kopania, zakopując się pod ziemią. Red czyta z pokedexu, iż pod ziemią Onixy poruszają się z prędkością 80 k/h, wiec może wyskoczyć z każdej strony. Chłopiec postanawia zmienić strategie i wycofuje Gyara, wybierając Venusaura. Saur atakuje z dużej ilości pnączy, które tworzbą siec z każdej strony.
Onix wyskakuje z ukrycia a jego głowa wpada w sieć. Bruno zauważa, że to był dobry ruch, jednak oświadcza, iż w zawodach przeciągania lin to jednak Onix jest lepszy. Red mówi Saurowi, by się nie poddawał. Nagle za plecami roślinnego pokemona i jego trenera pojawia się ogon Onixa. Chłopak uświadamia sobie, że kamienny wąż nie wyszedł do końca z dziury. Obydwoje wpadają do tunelu. Red zauważa, iż tunel ma wiele rozgałęzień, więc skalny pokemon może zaatakować z każdej strony. Onix pokazuje się przed chłopcem. Skalny pokemon rusza z ogromną prędkością, ale nagle zatrzymuje się. Bruno zauważa, iż muszą przerwać walkę dopóki stado Diglettów przed nimi nie przejdzie. Człowiek zauważa, iż tunele, które kopią Onixy dobrze wpływają na rozwój Diglettów. Małe Digi po jakimś czasie ewoluują w Dugtrio, które znakomicie użyźniają glebę. Żyzna gleba umożliwia lepszy rozwój roślin. Człowiek po tej krótkiej lekcji postanawia kontynuować walkę.
Nagle Bruno upada na kolana, a Red jest zdezorientowany. Za plecami chłopca pojawiają się Agatha i Lorelei. Młoda kobieta zauważa, że Bruno daje dobre lekcje przyrody, jednak rzadko kto potrafi ich słuchać. Istnieją ludzie, którzy są obojętni na przyrodę tworząc zagrożenie cdla przykładowych Onixów, które mogą wyginąć. Po skalnych pokemonach ofiarami będą Digletty i Dugtrio, a po nich cała roślinność.
Red pyta się kobiety jakie ma zamiary. Dziewczyna odpowiada, iż ludzie nie mogą żyć w zgodzie z pokemonami, wiec powinni być zmieceni z powierzchni ziemi. Agatha zauważa, że ten plan niedługo wejdzie w życie dzięki maszynie na odznaki. Kobieta pokazuje urządzenie. Red jest w szoku, ponieważ był pewny, iż maszyna została zniszczona. Lorelei zauważa, że w urządzeniu jest siedem odznak i brakuje ósmej. Dziewczyna ogłasza, że ściągnęli chłopca po to, by powiedział im gdzie znajduje się Giovanni – lider ósmej odznaki…

Osoby i Pokemony
Kto wystąpił (ludzie):

 • Red
 • Agatha
 • Bruno
 • Lorelei


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Seel (Lorelei; wspomnienia)
 • Gastly (Agathy; wspomnienia)
 • Gyarados (Gyara Reda)
 • Venusaur (Saur Reda)
 • Diglett
 • Dugtrio
 • Onix (Bruna)
68. Kontra Jigglypuff
68. Kontra Jigglypuff

Angielska Nazwa: Jigglypuff Jive
Japońska nazwa: VSプリン VS. Purin

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Agatha usiłuję przekonać Reda do Elitarnej Czwórki (wspomnienia).
 • Red odmawia współpracy i zostaje zamrożony przez Lorelei (wspomnienia).
 • Pikachu ucieka (wspomnienia).
Opis Rozdziału
a  Góra Księżycowa, Red jest zdziwiony słysząc o Giovannim. Chłopak mówi, że ten człowiek jest liderem sali gimnastycznej i przywódcą Zespołu Rocket. Oświadcza też, iż pokonał człowieka dwa lata temu. Red uświadamia sobie, iż kobiety chcą dorwać człowieka i jego odznakę ziemi, by uruchomić urządzenie na odznaki. Chłopak odwraca się, widząc Bruno, który leży na kolanach. Uświadamia sobie, że tajemnicze przeciwniczki zrobiły coś z jego rywalem. Chłopak chciałby pomóc swojemu przeciwnikowi, jednak zauważa, że wrogowie mają nad nim przewagę. Chłopak widzi dziurę w suficie, która została zrobiona przez Onixa. Chłopak szybko wybiera Areo, który łapie Reda i obydwoje lecą w kierunku dziury. Lorelei wybiera Jynxa, który swoimi włosami, łapie chłopca za nogę. Dziewczyna zauważa, że teraz trener nie ucieknie, po czym zadaje pytanie gdzie znajduje się Giovanni. Red, duszony przez włosy Jynxa, mówi że nie wie, ponieważ, kiedy pokonał człowieka stracił przytomność i obudził się w szpitalu. Lorelei zauważa, iż chłopak mówi szczerą prawdę, więc postanawia go puścić i zdradzić mu drugi powód sprowadzenia go w te miejsce. Kobieta objaśnia, iż przewidziały, że nie dostaną od chłopca odpowiedzi, więc stawia pytanie czy dołączy się do Elitarnej Czwórki. Lorelei przyznaje, iż obserwowali chłopca podczas turniejów ligi przed dwoma laty i zauważyła, że bardzo dobrze się spisał pokazując im swoje umiejętności. Red uświadamia sobie, że to wszystko było zaplanowane i odmawia propozycji wybierając Laxa, Gyara oraz Saura. Natomiast członkowie Elitarnej Czwórki wybierają Jynxa, Gastly’ego oraz Hitomnlee. Lorelei podkreśla, iż pytała tylko raz i więcej nie będzie.b
Pokemony przeciwników ruszają do ataku. Po pierwszym uderzeniu wszystkie pokemony chłopca leżą nieprzytomne.
Lorelei za pomocą Jynxa stwarza lodową lalkę wodo – podobiznę Reda. Kobita stawia krzyżyki na rękach i nogach lodowej lalki, a na kończynach Reda pojawiają się lodowe bryły, które uniemożliwiają chłopcu ruchy. Lorelei zauważa, iż Red posiada jeszcze jednego pokemona – Pikachu. Kobieta tworzy lodową podobiznę żółtego stworka. Następnie, Agatha każe atakować Gastey’owi z mgły, by nikt się nie dowiedział o tym miejscu. Kobiety ogłaszają, że odchodzą bo nie zniosą widoku porażki chłopca.
Red mówi do Bruna, że te kobiety go opętały, jednak mężczyzna nie słucha. Red nie ma wyboru i wybiera Pika. Okazuje się, że Pikachu także ma zamrożone łapki. Hitmonlee atakuje w unieruchomionego stworka. Grunt pod nogami chłopca pęka i chłopak upada. Na Reda rausza Hitmonlee, który kopie chłopca w brzuch. Red spada z urwiska. Pikachu rozpaczliwie krzyczy. Po chwili, maluch słyszy głos chłopca, który mówi, by nie podchodzi bliżej. Pika patrzy w dół i widzi swojego trenera, który złapał się wybrzuszenia ściany. Chłopak zauważa, że lodowe bryły na rękach i nogach zaczynają się rozprzestrzeniać. Red, widząc że nie ma zbyt dużo czasu krzyczy do Pika żeby uciekał, jednak stworek kiwa główką iż nie chce odchodzić. Red krzyczy,c iż pokemon ma unieruchomione jedyne łapki a jego ogon jest cały, więc na pewno dzięki niemu wydostanie się. Chłopak każe maluchowi uciekać w ciepłe miejsce, by roztopił bryły lodu, po czym ma ruszyć do Profesora Oaka. Pika, ze łzami w oczkach, zawraca i zaczyna uciekać, a za maluchem rusza Hitmonlee. Red cieszy się, że Pika posłuchał go, po czym puszcza się zostawiając kawałek materiału swojej rękawiczki. Chłopak ma nadzieje, że Pika jakimś cudem powie co się tutaj stało ale zauważa, że maluch nie umie mówić ludzkim głosem, wiec pozostaje mu tylko nadzieja, by Pika spotkał kogoś, kto rozumie mowę pokemonów. Po chwili, Red zamienia się w bryłę lodu.

Na wyspie Cerise, Pikachu zrywa się cały spocony. Yellow zauważa, iż maluch znowu miał koszmar. Pika chce mu coś powiedzieć. Yellow zauważa Blue, która unosi się nad nimi na swoim Jiggly…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Red
 • Yellow
 • Green
 • Bill
 • Agatha
 • Bruno
 • Lorelei


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Aerodactyl (Aero Reda)
 • Jynx (Lorelei)
 • Gyarados (Gyara Reda)
 • Venusaur (Saur Reda)
 • Snorlax (Lax Reda)
 • Pikachu (Pika Reda)
 • Gastly (Agathy)
 • Hitmonlee (Bruna)
 • Jigglypuff (Blue)
69. Kontra Horsea
69. Kontra Horsea

Angielska Nazwa: Playing Horsea
Japońska nazwa: VSタッツー VS. Tattu

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Bill i Blue docierają do wyspy Cerise.
 • Bill i Blue spotykają Yellow.
Opis Rozdziału
a  Pika i Yellow są zaskoczeni widokiem Blue i Billa, którzy zeskakują z Jigglypuffa. Chłopiec wita się z mechanikiem. Yellow oświadcza, iż postanowił przeczekać noc w ukryciu aż do zmierzchu. Blue zauważa, że chłopiec dużo się zmienił, jeżeli postanowił obmyślić strategie.

Dziewczyna zauważa, że robi siłę chłodno, więc postanawia założyć kurtkę. Bill przyznaje, że jeszcze nie do końca ufa dziewczynie ale podkreśla, że nie kłamała mówiąc, iż na wyspie Cerise znajduje się Yellow, i że pomogła im w ucieczce przed Lorelei oraz że to ona wyprawiła w podróż chłopca.
Blue wybiera Horesee i prosi ją, żeby zaatakowała zasłoną dymną. Cała trójka wsiada na Jyggly. Bill zauważa, że zasłona dymna to lekka przesada ale Blue, zakładając swój noktowizor, mówi że ostrożności nigdy za wiele i podaje urządzenie Billowi. Mechanik, patrzy przez noktowizor i zauważa stada Slowbro. Bill uświadamia sobie, że idąc pieszo walki byłyby nieuniknione. Blue pyta się Yellow którędy mają lecieć. Chłopiec posiada mapę, ale nie wie jak ją odczytać. Bill jednak potrafi odczytywać takie rzeczy i próbuje odebrać mapę Yellow. Cała trójka zaczyna się przepychać, dlatego mapa zostaje upuszczona i spada tuż przed nosem jednego z patrolujących Slowbro. Pokemon najwyraźniej nie wie co to za przedmiot, więc postanawia go zjeść. Wszyscy są zszokowani. Yellow pyta się dokąd idzie lodowy pokemon. Blue wpada na pomysł i wybierba Horsee. Mały niebieski pokemon wyskakuje ze smugu dymu i przyczepia się do skorupy Slowbro, znacząc drogę atramentem zawartym w swoje ślinie. Blue tłumaczy, iż Horsea będzie znaczyć im trasę, którą przejdzie Slowbro. Yellow ponagla, by ruszyli w dalszą drogę, ponieważ kiedy tak rozmawiają miasta Cerulean, Pewter i Celadon są ciągle atakowane.

Cerulean, miasto jest atakowane prze stada Shellderów. Erika wybiera Tangele, która atakuje z dzikich pnączy i owinięcia, jednak ataki na nic się nie dają.
Podobnie jest w Cerulean i Pewter, gdzie Misty zmaga się z Gegarami a Brock z Machopami.

Nagle, na niebie pojawiają się ogromne chmary Dragonairów, Areodactylów i Dragonitów.

Wyspa Cerise, Blue zauważa, że niedługo dotrą na drugą stronę wyspy, jednak przed dziećmi pokazuje się jaskinia. Blue zauważa, że Slowbro i cHorsea musieli wejść do środka ale oni nie mogą ryzykować. Jeden z pokeballów Blue zaczyna się poruszać. Dziewczyna zauważa, że to Clef. Trenerka mówi, iż pokemony tego typu posiadają niezwykle czuły słuch. Yellow bierze pokeball do ręki by wyczytać myśli Clefable. Okazuje się, że różowy pokemon słyszy rozmowy. Clef jest zaskoczony, jednak nie boi się tych głosów. Dziewczyna zauważa, że jeżeli Clef się ich nie boi, to może być jeden z ich sprzymierzeńców, więc postanawia ruszyć do środka jaskini. Cała trójka napotyka Sabrinę, Koge, Surge, Greena i Blaine’a…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Green
 • Blue
 • Bill
 • Erika
 • Brock
 • Porucznik Surge
 • Koga
 • Sabrina
 • Blaine


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Jigglypuff (Blue)
 • Horsea (Blue)
 • Clefable (Blue)
 • Slowbro
 • Shellder (Lorelei; wiele)
 • Gengar (Agathy; wiele)
 • Machop (Bruno; wiele)
 • Tangela (Eriki)
 • Geodude (Brocka)
 • Staryu (Misty)
 • Aerodactyl (Lance’a)
 • Dragonair (Lance’a)
 • Electabuzz (Porucznika Surge’a)
 • Muk (Kogi)
 • Alakazam (Sabriny)
70. Kontra Alakazam
70. Kontra Alakazam

Angielska Nazwa: Allied by Alakazam!
Japońska nazwa: VSフーディン VS. Foodin

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Sabrina używa łyżek przeznaczenia, które dzielą na grupy bohaterów.
 • Green zwraca Golbata Kodze.
Opis Rozdziału
a  Yellow, Bill i Blue są zaskoczeni widząc Koge, porucznika Surge, Sabrine, Blaine’a i Greena. Blaine cieszy się, że Yellow dotarł na miejsce i pyta się kim są jego towarzysze. Chłopiec przedstawia Blue i Billa. Green przedstawia Koge, porucznika Surge i Sabrine, którzy byli członkami Zespołu Rocket. Koga wyjaśnia, że przybyli na wyspę, by pokonać Elitarną Czwórkę. Wszyscy są zaskoczeni tym stwierdzeniem.

Porucznik Surge zauważa, że nie muszą tego dłużej ukrywać. Sabrina objaśnia, iż kiedy korporacja Silph się zawaliła, oni uciekli i zaczęli odbudowywać zespół. Ich teren jednak został zaatakowany przez Elitarną Czwórkę, więc na takie coś mogą na takie coś pozwolić. Sabrina proponuje rozejm. Porucznik Surge przypomina przysłowie ‘wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem’, a Blaine zauważa, że kiedy połączą razem siły będą bardzo silną drużyną. Green oświadcza, że przybył tu tylko z jednego powodu, żebby spotkać się z Agathą, która czuje uraz do jego dziadka, więc nie obchodzą go plany Zespołu Rocket. Sabrina przyjmuje to jako zgodę. Alakazam psychicznej dziewczyny tworzy osiem łyżek, po jednej dla każdego. Porucznik Surge zauważa, że są to łyżki przeznaczenia. Sabrina uświadamia wszystkim, że żaden z członków E4 nie opuścił wyspy, dlatego powinni rozdzielić się w dwuosobowe grupy. Kobieta każe uczestnikom skupić swoją wole walki, a łyżki wskażą ich partnera. Yellow skupia swoją wole i łyżka zgina się w stronę Blaine’a, któremu także zgięła się łyżka. Następną przeznaczoną parą jest Green i Koga oraz Blue i Sabrina. Łyżka Billa nie zgięła się. Sabrina objaśnia, że łyżka nie zegnie się tylko wtedy gdy człowiek nie ma woli walki ani nie jest do tego przeznaczony. Porucznik Surge zauważa, że jego łyżka także się nie zgięła i uświadamia sobie, że jego partnerem powinien być Red, więc postanawia wziąć sobie Billa jako zastępczego partnera. Mechanik nie jest zachwycony tym pomysłem. Sabrina zauważa cztery wyjścia, więc każda grupa wyrusza w inną stronę.

W pierwszym tunelu, Kogca pyta się Greena ile czasu się nie widzieli. Człowiek zauważa, że kiedy po raz pierwszy walczyli ze sobą zauważył to okrutne spojrzenie w oczach chłopca, jednak teraz zrobiło się jeszcze straszniejsze oraz widzi, iż chłopiec mówi o wiele mniej niż przedtem. Green staje i odpowiada, że chce człowiekowi coś zwrócić. Chłopak wypuszcza spod swojej szaty Golbata, który po dwóch latach szczęśliwie powrócił do Kogi…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Agatha
 • Bruno
 • Lorelei
 • Lance
 • Yellow
 • Green
 • Blue
 • Bill
 • Erika
 • Brock
 • Porucznik Surge
 • Koga
 • Sabrina
 • Blaine


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Jigglypuff (Blue)
 • Golduck (Greena)
 • Electabuzz (Porucznika Surge’a)
 • Muk (Kogi)
 • Alakazam (Sabriny)
 • Golbat (Kogi)
71. Kontra Muk
71. Kontra Muk

Angielska Nazwa: Muk Raking
Japońska nazwa: VSベトベトン VS. Betbeton

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Koga i Green walczą przeciwko Agacie.
 • Koga i Gren zostają rozdzieleni.
Opis Rozdziału
a  Golbat atakuje z ultradźwięku. Koga objaśnia, że dzięki atakowi, poke-nietoperz może w swym pysku odtworzyć obraz tego, co wyczuje. Koga prosi swojego pokemona, by pokazał mu gdzie znajduje się jego wróg. Nagle człowiek rzuca swojego shurikena w zaciemnione miejsce. Okazuje się, iż ich przeciwnikiem jest Arbok. Green zaważa, że właścicielem poke-węża jest Agatha. Chłopak chce ruszyć do ataku, jednak koga zatrzymuje go mówiąc, iż jeden z jego pokemonów już znajduje się przy przeciwniku. Green zauważa, że w gwieździe ninja, którą rzucił Koga, znajduje się gratball, z którego wyskakuje drugi Arbok.
Nagle rozlega się głos starej kobiety, by Arbok zaatakował ze wściekłego wzroku. Agatha, z ukrycia, każe Golbatowi atakować z mgły, by osłabić moc ataku wściekłego wzroku. Koga krzyczy, by kobieta się pokazała, jednak Agatha jedynie odpowiada, iż młodzi są hałaśliwi, więc łatwo ich zlokalizować. Green rozgląda się dookoła, by odnaleźć źródło głosu Agathy. Kobieta wydaje rozkaz ataku rzutem kabmieni. Z pułapu jaskini zaczynają się odrywać głazy. Jeden z ostrych kamieni trafia Golbata, który upada na ziemie. Szybki Green podbiega do niebieskiego nietoperza i ratuje go przed kolejnym uderzeniem stalaktytów. Za chłopcem, pokazuje się cień, który atakuje chłopca z lizania. Green upada na ziemie. Przeciwnikiem okazuje się Gengar. Kobieta, ze śmiechem, mówi iż martwienie się o innych przynosi tylko pecha i oświadcza, iż atak lizania powoduje paraliż. Koga biegnie do swojego partnera, ale Arbok atakuje z kamiennego zrzutu. Stalaktyty tworzą mur pomiędzy Greenem a Kogą. Jeden ze stalaktytów uderza w lek na paraliż Greena, który zostaje zniszczony.

Koga, stając po drugiej stronie muru, uświadamia sobie, iż planem Agathy było ich rozdzielnie. Green mówi, że ma sparaliżowane oczy i nie może nic zobaczyć. Chłopak wycofuje swojego Golducka, którego także dotknął paraliż. Chłopak bierze na ramie Golbata i mówi, iż ponownie muszą ze sobą współpracować. Green potrzebuje ultradźwięków skrzydlatego pokemona, by mógł znaleźć Agathe. Atak poke-nietoperza zostaje zagłuszony przez inne fale. Green uświadamia sobie, że to fale dźwiękowe drugiego Golbata. Dwa razy większy nietoperz od Golbata Kogi atakuje chłopca z ataku skrzydłami.

Przed Arbokiem wyłania się Agatha – członek Elitarnej Czwórki. Agatha mówi, iż obydwoje trenują Arboki, jednak różnią się one poziomem. Nagle, wzór na brzcuchu Arboka Agathy zmienia się. Kobieta tłumaczy, iż wzory na brzuchach Arboków różnią się w zależności od występowania i umiejętności. Kobieta mówi, iż wzór, który pojawił się na brzuchu Arboka odpowiedzialny jest za szybkość. Pokemon-wąż rusza do ataku z wielką szybkością owija się wokół Kogi. Kobieta podchodzi do Arboka i wypuszcza tajemniczy dym, który powoduje, iż pokemon ponownie zmienia wzorki odpowiedzialne za siłę. Agatha każe zmiażdżyć swoich przeciwników. Koga i jego Arbok są duszeni przez wrogiego węża. Człowiek zauważa, że musi być jakieś wyjście żeby pokonać Arboka i wpada na pomysł…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Green
 • Koga
 • Agatha


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Golbat (Kogi)
 • Muk (Kogi)
 • Golduck (Greena)
 • Arbok (Agathy)
 • Gengar (Agathy)
72. Kontra Weezing
72. Kontra Weezing

Angielska Nazwa: Weezing Winks Out
Japońska nazwa: VSマタドガス VS. Matadogas

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Koga i Green pokonują Agathe.
Opis Rozdziału
a  Podczas gdy Koga i jego Arbok zmagają się z poke-wężem Agathy, Green i Golbat walczą z jej Golbatem. Kobieta zauważa, iż mają takie same pokemony, jednak poziom siły znacznie się różni. Koga każe atakować swojemu Arbokowi ze wściekłego wzroku, jednak atak jest nieefektywny. Arbok Agathy atakuje z ataku ciałem i ugryzieniem, co powoduje, iż fioletowy wąż Kogi zostaje przecięty na pół i pada martwy na podłogę. Koga, ze wściekłością, wypuszcza Muka i Weezenga, które atakują z trującego gazu i smogu. Kobieta jednak zmienia wzorki na brzuchu Arboka, które są odpowiedzialne za odporność na trucizny. Pokemon-wąż odpiera ataki i nokautuje trujące pokemony.

Tymczasem, Green zmaga się Golbatem Agathy. Chłopak nadal ma sparaliżowane oczy, a na dodatek zgubił swoje jedyne lekarstwo. Golbat Agathy atakuje atakiem skrzydłami i trafia chłopca w plecy. Następny atak zostaje zablokowany przez Golbata Kogi. Chłopak zauważa, że to wszystko nie ma sensu, póki nie odzyska wzroku, po czym przypomina sobie Koga jest ekspertem od trucizn, więc miałby na to jakiś sposób. Green zauważa, że musi się z nim skontaktować, jednak nie wie jak.

Po drugiej stronie, podczas gdy Arbok Kogi leży bez ruchu, człowiek obmyśla strategie. Mężczyzna zauważa, iż chłopak nie daje znaku życia, więc racjonalizuje iż jego oczy muszą być w złym sanie. Koga rzuca shurikeny, które są podobne do pokeballi, jednak przedmioty omijają kobietę. Nagle Arbok kogi podnosi się, a z jego przeciętego ciała wyrasta nowy ogon. Człowiek mówi, iż chociaż Arbok Agathy potrafi zmieniać wzorki, jego pokemon ma specjalną zdolność. Dopóki jego głowa nie zostanie naruszona, pokemon może zregenerować własną część ciała, niezależnie w którym miejscu zostanie odcięte to i tak odrośnie. Człowiek przypomina sobie, iż nie tak dawno rehabilitował się z dużo poważniejszej szkody, bkiedy to Charmeleon Greena odciął mu cześć w okolicach głowy. Kobieta jest zaskoczona, jednak zauważa, że los Greena będzie pewnie okrutniejszy i zauważa, że jej Golbat już wykończył chłopca i niedługo wróci. Agatha zauważa jednak, że to nie jest jej pokemon powrócił. Zza skalnego muru wyskakuje Golduck oraz Green, który trzyma pod pachą znokautowanego Golbata Agathy. Kobieta zauważa, iż chłopiec ma otwarte oczy. Trener, zeskakując, dziękuje człowiekowi i oddaje mu lek na zatrucia oraz shuriken. Kobieta uświadamia sobie, że te gwiazdy to pokeballe a w środku Ekans, który trzyma w pyszczku lekarstwo. Człowiek rozrzucił ich w dużej ilości z nadzieją, że chociaż jeden dotrze do chłopca.
Green chce zaatakować Agathe, jednak człowiek zatrzymuje go i mówi że to on się tym zajmie. Człowiek każe atakować Golbatowi z ssania. Pokemon nietoperz siada na rękę człowieka i wbija w nie swoje zęby, po czym zaczyna ssać jego krew. Green i Agatha są zaskoczeni. Człowiek mówi, że to mogło być głupie z jego strony jednak nie robi tego od tak sobie. Golbat wypluwa całą wyssacną krew na brzuch Arboka Agathy. Koga zauważa, że pokemon teraz nie będzie mógł już zmieniać wzorków. Kobieta, ze wściekłością, każe atakować Arbokowi z owinięcia. Koga rusza do ataku, jednak Green jest szybszy i każe atakować Golduckowi z psychopromienia. Psychiczny promień trafia w Arboka i Agathe. Koga upada pod wpływem utraty sporej dawki krwi i zauważa, iż pokonałby Agathe nawet bez pomocy Greena.
Lider zauważa ostry ogon Arboka i uświadamia sobie, że Agatha chciała zaatakować tak naprawdę od tyłu zatrutych szpilek. Green mówi, że ten atak wykończyłby człowieka, więc teraz są kwita. Green pomaga przejść człowiekowi w dalszej drodze przez labirynt…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Green
 • Koga
 • Agatha


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Golbat (Kogi)
 • Muk (Kogi)
 • Golduck (Greena)
 • Arbok (Agathy)
73. Kontra Venomoth
73. Kontra Venomoth

Angielska Nazwa: Valiant Venomoth!
Japońska nazwa: VSモルフォン VS. Morphon

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Sabrina i Blue walczą przeciwko Lorelei.
 • Sabrina pokonuje jednego z pokemonów Lorelei.
 • Bill i Porucznik Surge docierają do jeziora wyspy Cerise.
Opis Rozdziału
a  Jeden z tunelów, Blue i Sabrina idą wzdłuż korytarzu. Sabrina zauważa, iż Blue wcale nie wygrała z nią pojedynku, jednak tą sprawę muszą odłożyć na później. Kobieta zauważa pewien przedmiot unoszący się nad kolumną lodu. Okazuje się, iż jest to odznaka bagna. Dziewczyny są zaskoczone i zastanawiają się się co taki przedmiot robi w takim miejscu. Rozlega się głos, odpowiadając, że nie muszą o tym wiedzieć. Kobiety przyjmują waleczną postawę, chociaż nie wiedzą, gdzie znajduje się ich przeciwnik. Ręce Blue i Sabriny łączy lodowa bransoleta. Dziewczyny próbują zdjąć przedmiot, jednak bezskutecznie. Z ukrycia, pokazuje się muszla Cloystera, z której wychodzi Lorelei. Kobieta zauważa, iż posiada lalki voodoo stworzone przez Jynxa, a kiedy stawia krzyżyki swoją szminką, na realnych ciałach przeciwników pojawiają się lodowe bloki. Kobieta przypomina sobie, że ten sam los spotkał Reda oraz Pika i oświadcza, że jeżeli figurki stłuką się i rozpadną na kila części realna osoba także zostanie porozrywana

Dziewczyny żądają, by ich przeciwnik się ujawnił. Z ciemności wychodzi Lorelei. Dziewczyny mówią, by kobieta zdjęła im bransolety, jednak Lorelei nie słucha i każe atakować Cloysterowi z lodowego promienia. Dziewczyny próbują uciec. Nie udaje im się to, ponieważ nie potrafią współpracować. Dziewczyny zaczynają się kłócić
Lorelei zauważa, iż wspólniczki nie dogadują się ze sobą, więc uważa iż zadanie będzie znaczniej łatwiejsze niż przypuszczała. Blue, ze wściekłością, wybiera Nidorine, Nido, której każe atakować jej z podwójnego kopa. Sabrina nie chce zostać w tyle i wybiera Venomotha, któremu każe atakować z usypiającego proszku. Cloyster atakuje z zamieci śnieżnej i cały usypiający pył skierował się na Nido. Sabrina krzyczy do Blue, iż pokemon sam wszedł jej w drogę. Lorelei, nie tracąc czasu, wybiera Jynxa. Pokemon, atakuje z podwójnego uderzenia. Dziewczyny zgodnie skaczą w prawą stronę. Nagle Sabrina uświadamia sobie, że ataki są skierowane wyłącznie na Blue.b
Lorelei wyciąga znokautowaną Horsee i mówi, iż przyniósł ją jej Slowbro. Kobieta uświadamia sobie, że to ona i niebieski stworek pokrzyżowały jej plany w odzyskaniu Pika. Kobieta stawia warunki, iż jeżeli chce ocalić Horsee musi się poddać. Sabrina jednak wykrzykuje, iż jest to sztuczka kobiety. Jynx atakuje z podwójnego uderzenia, uderzając Blue w twarz. Dziewczyna upada, pociągając za sobą Sabrine i uderza głową o kamień, w rezultacie tracąc przytomność. Sabrina zauważa, że została sama i usiłuje uwolnić się z lodowych kajdanek, jednak Lorelei oświadcza, iż jest to bezskuteczne, ponieważ, żeby uwolnić się z kajdanek, najpierw musi odzyskać lalki voodoo. Jynx staje ponownie do walki. Sabrina szepcze coś do swojego Venomotha i pokemon rusza na Cloystera, który trzyma laleczki. Zanim owadzi pokemon dolatuje, skorupa lodowego stwora zamyka się. Sabrina zauważa, iż Cloyster atakuje z wycofania. Owadzi pokemon próbuje kilkakrotnie zaatakować Cloystera, jednak nie przynosi to skutku. Sabrina wstaje, biorąc Blue pod pachę. Lorelei zauważa, iż Venomoth nic ni zrobi jej Cloysterowi i każe atakować ponowne z wycofania, jednak pokemon nie rusza się. Kobieta zauważa, iż lodowy pokemon jest znokautowany. Lorelei natychmiast odbiera od Cloystera lalki i uświadamia sobie, że kiedy myślała iż Venomoth atakował z bezskutecznego uderzenia, tak na prawdę atakował z mega-ssania.

Inny tunel, Bill zauważa, że wcpakował się w niezłe tarapaty. Jego partner, porucznik Surge, odwraca się do Billa i pyta się czy coś mówił, jednak mechanik zaprzecza. Człowiek, ze wściekłością mówi, iż nie ważne z kim będzie walczył i przypomina sobie, że już wcześniej chcieli pokonać Elitarną Czwórkę. Bill jest zaskoczony tym faktem. Człowiek mówi, iż mieli zwabić członków plotką, iż ten, którego szukają jest w Vermilion. W tym celu jego trzej podwładni mieli przejąć świętą Annę, ale Yellow strasznie namieszał im w planie. Porucznik Surge zatrzymuje się. Bill pyta czy coś jest nie tak, a człowiek odpowiada, iż dwa skalne mosty, które znajdują się przed nimi, wyglądają bardzo podejrzanie…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Blue
 • Sabrina
 • Lorelei
 • Bill
 • Porucznik Surge


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Alakazam (Sabriny)
 • Venomoth (Sabriny)
 • Jigglypuff (Blue)
 • Nidorina (Nidory Blue)
 • Horsea (Blue)
 • Cloyster (Lorelei)
 • Jynx (Lorelei)
 • Electabuzz (Porucznika Surge’a)
74. Kontra Magikarp
74. Kontra Magikarp

Angielska Nazwa: Make Way for Magikarp
Japońska nazwa: VSコイキング VS. Koiking

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Porucznik Surge i Bill walczą przeciwko Bruno.
 • Yellow i Blaine doganiają Surgea, jednak zostają przez niewidzialną ścianę.
Opis Rozdziału
a  W jednym z tunelów, porucznik Surge oraz Bill stoją przed ogromnymi mostami. Wielki człowiek postanawia ruszyć w dalszą drogę, idąc przez skalne mosty. Bill nie jest do końca przekonany, jednak rusza za sprzymierzeńcem. Niestety traci równowagę i wpada do wody. Okazuje się, iż nie jest to woda, tylko kleista maź. Bill szybko wybiera Magicarpia, który ratuje swojego trenera atakiem pluskania. Bill mówi do porucznika, iż nie jest to woda choć jest przezroczysta, to jednak jest bardziej lepka. Porucznik Surge zauważa iż nogawki i buty Billa, które znajdowały się pod mazią, zaczynają się rozpuszczać. Człowiek mówi, że ma działanie podobne do kwasu Victribella i zauważa, że jeżeli wpadną to będzie po nich. Nagle, obydwoje słyszą czyjś głos. Odwracają się i widzą Bruno, który oznajmia, że żeby przejść ten most muszą go pokonać. Porucznik Surge jest trochę zaskoczony, słysząc o sposobie walki. Bruno oznajmia, iż mosty, na których stoją to tak naprawdę Onixy. Surge, widząc skalne pokemony uświadamia sobie, że ich przeciwnikiem jest Bruno z Elitarnej Czwórki. Człowiek objaśnia, iż maź jest nie do przepłynięcia, więc jedyną drogą do przejścia na drugą stronę jest most. Billjednak wykrzykuje, iż Bruno ma nad nimi przewagę, ponieważ stoją na jego pokemonie. Człowiek zaprzecza, mówiąc iż Onixy są dzikie. Porucznik Surge ostrzega, żeby lepiej nie kłamał, potem pyta się dlaczego tak utrudnia sobie sytuacje. Bruno odpowiada, iż tylko w eksperymentalnych walkach tak naprawdę trener może się sprawdzić.
Porucznik Surge przyznaje, iż Bruno ma racje i przedstawia się jako lider z Vermillion.

W innej części tunelu, Pika czuje niepokój. Yellow pyta się małego stworka co się dzieje, jednak szczurek nie jest pewien. Blaine prosi Yellow o pokedex. Chłopiec oddaje człowiekowi wysokotechnologiczne urządzenie. Blaine opowiada, iż Profesor Oak wprowadził nową opcje pokedexu – wykrywacz uczuć Pikachu. Yellow mówi, iż wiedział o tym trybie, jednak odpowiada iż nie wiedział jak z tego skorzystać. Człowiek jest w szoku, widząc iż pokemon ma najniższą skale miłości i oświadcza, iż stworek jest bliski przypomnienia sobie pewnego faktu. Yellow mówi, że nie jest w stanie odczytać tych ukrytych myśli stworka.
Człowiek zauważa, iż dowiedział się od Super-kujona, iż Red stoczył walkę w górze Księżycowej, ab jeżeli Pika prowadzi chłopca prosto do Reda, dlaczego nie zaprowadził chłopca do owej księżycowej góry. Człowiek racjonalizuje, iż mały pokemon nie był w stanie zabrać młodego chłopca do miejsca, bo się bał. Yellow jest zaskoczony tym stwierdzeniem. Człowiek kontynuuje, iż Pika, po walce w górze, doznał ogromnych obrażeń psychicznych, więc prawdopodobieństwo utraty pamięci jest bardzo wysokie. Człowiek zauważa bliznę na uchu Pika i oświadcza, iż podobną bliznę maluch może mieć w swojej psychice. Yellow, ze smutkiem, bierze na ręce małego stworka i pyta się czy to jest prawda.
Nagle Blaine i Yellow zauważają Billa i porucznika Surge, którzy rozpoczynają walkę. Yellow idzie naprzód, jednak uderza głową w coś niewidzialnego. Okazuje się, ze stoi przed ogromną szybą. Yellow uderzając pięścią o szklany przedmiot, woła Billa, jednak człowiek nie reaguje. Chłopiec uświadamia sobie, iż mechanik ich nie słyszy. Blaine zauważa, że nie tylko ich nie słyszy ale i nie widzi, dodając że szyba jest lustrem fenickim, które daje odbicie tylko z jednej strony.

Tymczasem, Electabuzz porucznika Surge atakuje z pioruna, a Vulpix Billa z podmuchu ognia. Bruno unika zwinnie ataków. Surge zauważa, iż człowciek sprawdza ich, ponieważ nie użył ani jednego pokemona. Człowiek zauważył, że posiada pokemony typu elektrycznego a jego partner ognistego, z kolei Bruno jest trenerem kamienno-ziemnych typów, więc nie mają szans podczas walki.
Wielki człowiek zaczyna krzyczeć do Billa, by wymyślił jakąś strategie, jednak przerażony chłopiec przyznaje, iż nie uczą ich takich rzeczy na uniwersytecie.
Nagle, Bruno oświadcza, iż nie będzie walczył skalnymi pokemonami, ponieważ nie lubi zwycięstw, które decydują jedynie o przewadze typu. Porucznik Surge przypomina sobie, że Bruno jest nie tylko mistrzem kamienno-ziemnych pokemonów, ale jest trenerem pokemonów typu walczącego. Bruno wypuszcza Hitmonchana, Hitmonlee oraz Machampa…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Bill
 • Porucznik Surge
 • Bruno
 • Blaine


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Magikarp (Billa)
 • Electabuzz (Porucznika Surge’a)
 • Onix
 • Hitmonchan (Bruna)
 • Hitmonlee (Bruna)
 • Machamp (Bruna)
 • Vulpix (Billa)
 • Pikachu (Pika)
75. Kontra Electrode
75. Kontra Electrode

Angielska Nazwa: Electrode’s Big Shock!
Japońska nazwa: VSマルマイン VS. Marumine

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Porucznik Surge i Bill walczą z Bruno.
 • Yellow i Blaine próbują pomóc, jednak Bruno nie pozwala im na to.
 • Porucznik Surge i Bill pokonują Bruno.
Opis Rozdziału
a  Stojąc na moście z dzikich Onixów, Bruno każe atakować Hitmonchanowi i Hitmonlee, podczas gdy porucznik Surge i Bill każą atakować Electabuzzowi i Vulpixowi. Ognisty lisek atakuje z podmuchu ognia a Electabuzz z blokady. Walczące pokemony rzucają się na elektrycznego tygrysa, jednak pokemon atakuje mega ciosem, odpychając od siebie pokemony przeciwnika. Nie wpadają one jednak do mazi tylko lądują na jednym z Onixów. Bruno każe atakować z uderzenia kometą i podwójnym kopem. Ataki zrzucają Vulpixa i Electabuzza z Onixa.

Nieopodal, Blaine i Yellow krzyczą, widząc jak dwa pokemony ich przyjaciół ponoszą klęskę. Blaine wypuszcza Rapidasha, który atakuje z podmuchu ognia, podczas gdy Yellow każe atakować Pika z pioruna w lustro.

Bruno uświadamia sobie, że ktoś znajduje się za lustrem.
Blaine zauważa, że nie ma nawet ryski na lustrze. Nagle, Yellow słyszy głos, by oddalili się od miejsca, ponieważ ta walka jest osobista. Blaine ignoruje ostrzeżenie i każe ponownie atakować Rapidashowi z podmuchu ognia.
Bruno wpada we wściekłość i każe ruszać jednemu z Onixów.
Skalny pokemon wyskakuje z ziemi i atakuje Blaine i Yellow z owinięcia.b

Porucznik Surge i Bill zauważają, że w pobliżu jest jeszcze ktoś, ale nie może im pomóc. Bill uświadamia sobie, że miejsce zostało tak skonstruowane by widzowie mogli patrzeć na walkę ale tak, by nie przeszkadzali walczącym. Bill patry na Electabuzza i Vulpixa, którzy trzymają się boków Onixa, by nie wpaść do trucizny.
Bruno wybiera Machampa, a Porucznik Surge zauważa, iż ten nosi majtki Machoke’a. Człowiek uświadamia sobie, iż wielki pokemon dopiero co ewoluował. Porucznik Surge postanawia objąć nową strategie. Człowiek pyta się Billa czy ma jeszcze jakieś dobre pokemony. Bill wyciąga pokeball i mówi, że to jest jego ostatni z dostatecznie dobrym poziomem. Wielki człowiek szepcze, by użył tego pokemona w walce.

Bill i porucznik Surge podrywają się do ucieczki mówiąc, iż Machamp nigdy ich nie dogoni. Obydwoje zostawiają po drodze dwa pokemony. Bruno wykrzykuje, iż nie toleruje tchórzy i każe im walczyć. Porucznik Surge mówi, że nie mają czym walczyć, ponieważ nie mają przy sobie swoich pokemonów. Za plecami zaskoczonego Bruna i Machampa, wyskakuje Electrode i Exeggcute. Pokemon jajkoc atakuje z bomby jajecznej, które nie wybucha. Porucznik Surge mówi, że jajkowe bomby są zablokowane specjalnym atakiem, a detonacja należy do Electrode. Nagle, Electrode atakuje z eksplozji, detonując wszystkie jajka, które były w obrębie fali wybuchu. Bill pyta się człowieka czy jego plan nie przewidział ich upadku. Surge mówi do swojego partnera, by zachował zimną krew. Człowiek wypuszcza trzy Mgnetony, które tworzą piramidę z ataku lustra świetlnego, a w środku zostają zamknięci Bill, Vulpix, Electabuzz i Electrode. Człowiek prosi chłopca, by pomógł mu wejść do środka. Bill patrzy zza szyby i zauważa, że jeżeli Bruno wpadł do wody, nie miał żadnych szans na przeżycie…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Bill
 • Porucznik Surge
 • Bruno
 • Blaine


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Electabuzz (Porucznika Surge’a)
 • Electrode (Porucznika Surge’a)
 • Magneton (Porucznika Surge’a)
 • Vulpix (Billa)
 • Exeggcute (Billa)
 • Onix
 • Hitmonchan (Bruna)
 • Hitmonlee (Bruna)
 • Machamp (Bruna)
 • Pikachu (Pika)
 • Rapidash (Blaine’a)
76. Kontra Chansey
76. Kontra Chansey

Angielska Nazwa: Take a Chance on Chansey
Japońska nazwa: VSラッキー VS. Lucky

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Superkujon William ciągle ciągle pozostaje nieprzytomny po ataku Gastly’ego.
 • Agatha przypomina sobie jak walczyła z Profesorem Oakiem.
Opis Rozdziału
a  Tajne laboratorium Blaine’a na wyspie Cinnibar, Bozz sprawdza stan super-kujona Williama, który wciąż jest nieprzytomny. Chłopak przynosi jedzenie dla pokemonów Williama, po czym patrzy na komputer, gdzie na monitorze widnieje obraz lodowej skorupy po Redzie. Chłopiec wzdycha, zauważając, iż super-kujon nie odzyskuje przytomności już od dobrych kilku tygodni i nie mogą dowiedzieć się co tak naprawdę wydarzyło się w górze Księżycowej. Chłopiec przypomina sobie, iż William został opętany przez Gastly’ego, lecz ma nadzieje, iż szkody wyrządzone przez pokemona ducha nie są poważne.
Nagle William zaczyna kaszleć i budzi się. Bozz szybko reaguje i pomaga człowiekowi. Super-kujon pyta gdzie się znajduje. Bozz odpowiada, iż znajdują się w tajnym laboratorium na wyspie Cinnibar. William zauważa lodową skorupę Reda znajdującą się na monitorze ekranu i natychmiast pyta się dlaczego lodowa kapsuła jest pusta. Bozz odpowiada pytaniem czy William widział zamorzonego Reda. Kujon postanawia, iż opowie swoją historie.

Miesiąc temu, William postanowił wyruszyć do góry Księżycowej ze swoimi przyjaciółmi. W pewnym momencie, zobaczyli młodego chłopca zamorzonego w lodowym bloku, więc postanowili, iż go uwolnią, jednak nawet potężna koścista maczuga Marowaka nie zadziałała. W tym momencie William znalazł kawałek ubrania, które leżało na podłodze.
Potem, kiedy zbliżał się do Celadon, spotkał starą kobietę.b

Bozz nie może uwierzyć w opowiadanie super-kujona, ale William wyciąga fotografie, by potwierdzić swoją prawdomówność. Bozz odbiera fotki, które przedstawiają Reda zamkniętego w lodowym bloku, a chłopiec zauważa cień, który znajduję się za Redem.

Na wyspie Cerise, Agatha powoli podnosi się i obiecuje, że nie da się pokonać wnukowi Profesora Oaka w tak szybkim tempie. Kobieta krzyczy, iż nikt jej nie powstrzyma od wykonania jej planu. Kobieta zaczyna przypominać sobie coś, co zdarzyło się wiele lat temu…

Na arenie walk, tłum wita Samuela Oaka, który każe atakować swojemu Kangaskhanowi z ostatecznego mega ciosu, nokautując swojego przeciwnika – Taurosa.
Po wygranej walce, młody człowiek odpoczywa za stadionem i zauważa Agathe, która czekała na niego. Młoda kobieta pyta się człowieka dlaczego zostawił ich zespół badawczy. Oak oświadcza, iż nie zgadza się z decyzją zespołu, by zbudować urządzenie, które będzie kierować wolą pokemonów. Kobieta wykrzykuje, iż jego decyzja jest zbyt pochopna i postanawia wypuść Gastly’ego i Gengara. Młody Oak jest zaskoczony i natychmiast wybiera Kangaskhana i Chansey do obrony. Kobieta pyta się co człowiek będzie robić po odejściu z zespołu. Człowiek oświadcza, iż nadal będzie pracować nad zbudowaniem pokedexu, który zapisze dane wszystkich stworków żyjących na świecie.
Gastly atakuje Chansy’ego, więcc Oak każe atakować pokemonowi z regenerującego jaja i każe atakować Kangaskhanowi oszałamiającym ciosem. Kobieta oświadcza, iż kiedy człowiek skończy swój projekt zestarzeje się. Człowiek mówi, iż nie martwi się o to, ponieważ jego dzieci albo wnuki podejmą się obowiązku zapełnienia pokedexu.

Od tamtej rozmowy Oak zerwał więzi z Agathą i zespołem badawczym i od tamtej pory młoda kobieta zaczęła dzierżyć nienawiść do człowieka.
Tego samego roku, Agatha stanęła do walki z Oakiem w lidze pokemon. Kobieta, po ósmej godzinie walki, przegrała. Wtedy dziewczyna postanowiła, iż udowodni Oakowi, że niesłusznie odszedł od swojego zespołu, by zbudować banalne urządzenie…

Agatha podpiera się swoją drewnianą laską i przygotowuje się na pościg za wnukiem Oaka.
Gdzieś w głębi jaskini, Green i Koga wciąż szukają wyjścia z labiryntu stalaktytów, a na ścianie jaskini pojawia się cień, który się diabelsko uśmiecha…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Red (wspomnienia)
 • Profesor Oak (wspomnienia)
 • Green
 • Koga
 • Bozz
 • Superkujon William
 • Agatha


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Haunter (Bozza)
 • Gastly (Agathy)
 • Gengar (Agathy)
 • Persian (Williama)
 • Marowak (Williama)
 • Kangaskhan (Profesora Oaka)
 • Chansey (Profesora Oaka)
77. Kontra Golduck
77. Kontra Golduck

Angielska Nazwa: Striking Golduck
Japońska nazwa: VSゴルダック VS. Golduck

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Green i Koga usiłują uciec z labiryntu Agathy.
 • Green i Koga zostają zaatakowani prze Gengara Kogi.
 • Erika, Misty i Brock ciągle usiłują bronić swoje miasta przed dzikimi pokemonami.
Opis Rozdziału
a

Wyspa Cerise, Green i Koga nadal błądzą w labiryncie. Chłopak zapewnia, iż niedługo powinni z niego wyjść, jednak Koga ma wątpliwości i odpowiada, iż wydaje się mu, że chodzą w kółko.
Człowiek zauważa, że przed nimi coś leży. Okazuje się, że jest to odcięty ogon Arboka. Trenerzy uświadamiają sobie, iż kręcili się w kółko. Koga czuje się co raz słabiej. Green mówi, że jest to skutek ubytku dużej ilości krwi. Koga odpowiada, iż to nie jest przyczyną jego słabnięcia i przyznaje się, że czuje jakby coś wysysało z niego życie. Nagle, w cieniu Kogi, ujawnia się twarz.
Cień lidera zaczyna się przemieszczać. Green i Koga natychmiast wybierają Koffinga i Golducka, jednak pokemony natychmiastowo zostają znokautowane. Trenerzy uświadamiają sobie, iż mają do czynienia z Gengarem. Green patrzy w pokedex i dowiaduje się, iż pokemon potrafi zamieszkać w cieniu.
Chłopak zauważa Gengara znikającego w jego cieniu, więc postanawia użyć pokemony, które są efbektywne na duchy, czyli Charizarda, Ninetalesa i Scythera. Pokemony, na znak, atakują ogniem w cień Greena, jednak Gengar przeskakuje do cienia pokemonów, które natychmiastowo nokautuje. Green uświadamia sobie, że im więcej jest cieni, tym Gengar ma więcej kryjówek. Koga upada. Człowiek mówi, że kiedy za każdym razem wejdzie w jego cień, wysysa z niego energie. Green postanawia zostawić Kogę.

Green zauważa, iż Gengar poprzednio zaatakował z kontry, więc używa fizycznych ataków. Chłopak postanawia wybrać Porygona, który atakuje z konwersji. Atak ten ‘pożycza’ typ od swojego przeciwnika, zmieniając tym z normalnego na duch, gdzie fizyczne ataki są nieefektywne. Gengar wyskakuje z cienia i atakuje w Porygona fizycznym atakiem, jednak nie robi mu żadnej krzywdy.

Podczas gdy Green toczy walkę z pokemonem-duchem, Koga siedzi przy swoim Koffingu, który wypuszcza dym z pyska.

Gengar chowa się z powrotem do cienia. Pokemon wyskakuje, a Green każe Porygonowi atakować z wyostrzenia, jednak komputerowy pokemon dostaje od przeciwnika.

Muzeum w Pewter, Brock każe swoim Geodude (jeden i dwa) by obstawili wejście do muzeum, Geodude trzy dostał zlecenie, by ochraniać zbiorniki wodne zawierające Kabuto. Geodude cztery, pięć i sześć, by walczyły z dzikimi Machopami. Kamienne pokemony atakują z podwójnej krawędzi, jednak jeden z Machopów zdołał się przedrzeć i rzuca się na Brocka.

Tymczasem w Celadon, Erikac zostaje zaatakowana przez Sheldery. Dziewczyna każe atakować swojej Tangeli z owinięcia, pochłaniania i wzrostu, nokautując przeciwników. Na miejsce przebywa jedna z kobiet i mówi o sytuacji w innych miastach. Erika szybko dzwoni do Misty.

Rudowłosa dziewczyna została przywalona przez głaz. Misty każe atakować swojemu Krabby’emu z kleszczy i krabiego młota. Ataki rozkruszają głaz. Dziewczyna odbiera telefon od Eriki i dowiaduje się, że w Vermillion, Fushia, Saffron i Cinnibar dotarły armie wściekłych pokemonów-smoków. Dziewczyna zauważa, iż musi przekazać tą wiadomość trenerom z wyspy Cerise, więc wybiera Starmie, która potrafi przesyłać wiadomości na duże odległości…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Green
 • Koga
 • Brock
 • Erika
 • Misty


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Gengar (Agathy)
 • Golduck (Greena)
 • Ninetales (Greena)
 • Scyther (Greena)
 • Charizard (Greena)
 • Porygon (Greena)
 • Koffing (Kogi)
 • Geodude (Brocka)
 • Tangela (Eriki)
 • Starmie (Misty)
 • Kabuto (Brocka)
 • Machop (Bruna; wiele)
 • Shellder (Lorelei; wiele)
78. Kontra Venusaur
78. Kontra Venusaur

Angielska Nazwa: Victim of Venusaur
Japońska nazwa: VSフシギバナ VS. Fushigibana

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Red ratuje Porucznika Surge, podczas zawalenia się jaskini.
 • Blaine dowiaduję się o prawdziwej płci Yellow.
Opis Rozdziału
cWyspa Cerise, porucznik Surge zostaje złapany przez Hitmonlee. Wielki człowiek woła na pomoc do swojego Magnetona. Elektryczny pokemon chwyta swojego trenera, jednak Hitmonlee atakuje z podwójnego kopa rozwalając Magnetona. Elektryczny pokemon puszcza swojego trenera, który leci w dół, prosto do zatrutego jeziora ale człowieka łapią dzikie pnącza. Łyżka przeznaczenia porucznika zgina się w stronę tajemniczej postaci. Z mgły wyłania się rower i Venusaur, Bill i Yellow uświadamiają sobie, że to Red. Chłopak wita Billa oraz porucznika Surge. Venusaur atakuje w Hitmonlee z dzikich pnączy, po czym wypuszcza słodki zapach, oszałamiając przeciwnika. Tymczasem, Red pomaga porucznikowi Surge wspiąć się na Onixa. Bill, który siedzi w polu magnetycznym Magnemitów, nie może uwierzyć, iż Red jest cały i zdrowy. Chłopak wyciąga łyżkę przeznaczenia na znak, iż to naprawdę on.

Po drugiej stronie lustra, złapany w pułapkę Yellow jest szczęśliwy na widok Reda. Chłopak wali w lustro, o które opiera się Red, jednak ten nic nie słyszy. Nagle, Blaine słyszy jakiś dźwięk. Okazuje się, iż atak samo destrukcyjny Electrode’a poruszył okolicznymi skałami, dając możliwość przepływu wody, co w ostateczności spowodowało wielki potok. Fala wody porywa Onixa, Pika, Blaine i Yellow. Nagle, z głowy Yellow spada kapelusz ukazując koński ogon. Blaine uświadamia sobie, że Yellow tak naprawdę jest dziewczyną…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Red
 • Bill
 • Porucznik Surge
 • Bruno
 • Blaine


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Magneton (Porucznika Surge’a)
 • Hitmonlee (Bruna)
 • Pikachu (Pika Reda)
 • Vulpix (Billa)
79.Kontra Aerodactyl I
79. Kontra Aerodactyl I

Angielska Nazwa: Airing Out Aerodactyl
Japońska nazwa: VSプテラI VS. Ptera I

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Misty i Erika dowiadują się o motywie Elitarnej Czwórki.
 • Blaine walczy przeciwko Lance’owi.
Opis Rozdziału
a  Cerulean, jeden z Hunterów zauważa Starmie Misty i rzuca w jego stronę spory kamień. Misty widzi, iż pokemon-duch chce przeszkodzić jej, więc wybiera Krabby’ego który rozkrusza kamień gilotyną. Dziewczyna dzwoni do Eriki i przekazuje jej wieści, iż Starmie przekazuje wiadomość trenerom, którzy znajdują się na wyspie Cerise. Erika dziękuje i mówi, że zauważyła pewną zależność między miastami, które zostały zaatakowane prze dzikie pokemony. Misty zaczyna wyliczać miasta i nagle uświadamia sobie, iż w tych rejonach występują sale gimnastyczne. Erika zauważyła, że pokemony niszczą miasta, ale tak naprawdę swoją siłę skupiają na liderach, jakby chciały im coś odebrać. Atakowana prze Gengarów Misty uświadamia sobie, iż pokemony chcą odznak.

Wyspa Cerise, Blaine dobudza nieprzytomną Yellow. Dziewczyna uświadamia sobie, iż nie posiada na głowie swojego kapelusza, więc Blaine już wie, że tak naprawdę jest dziewczyną.
Yellow nie chce, by Blaine zadawał pytania. Dziewczyna zakłada kapelusz, mówiąc, iż bez niego czuje się nieswojo. Yellow uświadamia sobie, iż zgubiła szkicownik oraz pokedex. Dziewczyna smutnieje ponieważ widziała Reda, a bnic nie mogła zrobić.
Blaine postanawia, iż o nic nie będzie pytać i zauważa, że fala zabrała ich w głąb wyspy, więc wróg powinien być niedaleko. Blaine’owi przypomina się pewna zagadka i pyta Yellow co ma jedno wyjście a trzy wyjścia. Dziewczyna odpowiada, iż jest to sweter. Człowiek zgadza się z trenerką, po czym pyta się co ma jedno wejście a żadnego wyjścia od razu odpowiadając, że Wyspa Cerise byłaby najlepszą odpowiedzią.
Yellow pyta się że jeżeli nie pokonają Elitarnej Czwórki, nigdy się nie wydostaną z wsypy. Człowiek mówi, że jest to bardzo prawdopodobne.
Człowiek zauważa, że im głębiej wchodzą w wyspę, tym jest ciemniej, więc postanawia wybrać Growlithe, który żarem zapala pochodnie. Człowiek ponagla Yellow, mówiąc iż Pewter, Cerulean i Celadon są w ciągłym niebezpieczeństwie.
Nagle obydwoje słyszą głos, iż te miasta już są przeszłością. Niedługo do tych miast dołączą także inne miejscowości, a wraz z nimi cała ludzkość. Yellow nie widzi swojego przeciwnika, więc każe Pika atakować z błysku. Pika rozświetla całą jaskinie. Światło ukazuje im wroga. Jest nim Lance – przywódca Elitarnej Czwórki. Chłopak, siedząc obok swojego Areodactyla, patrzy wrogo na Yellow.c
Blaine wyciąga masterball, zawierający Mewtwo, i rusza do ataku. Człowiek krzyczy do Yellow, by uważnie obserwowała ruchy przeciwnika.
Lance jest troszkę zaskoczony, iż Blaine rusza do ataku w pojedynkę, po czym każe atakować Areodactylowi z hiper promienia. Yellow krzyczy z przerażeniem, jednak po opadnięciu dymu, okazuje się iż hiper promień został złapany przez Mewtwo. Lance zaczyna się śmiać i mówi, iż słyszał o tym pokemonie, który został stworzony przez ludzi dla ich samolubnych czynów. Chłopak, pragnąc zobaczyć moc białego pokemona, pstryka palcami.
W mgnieniu oka wyspa zaczyna się trząść i ogromna siła wyrzuca ich na powierzchnie wyspy.

Lance każe atakować Areodactylowi z ultradźwięku. Mewtwo odpiera atak barierą. Yellow martwi się, jednak Blaine mówi, iż na razie nie będą atakować i każe dziewczynie bacznie obserwować ruchy Lance’a. Człowiek zadaje sobie tylko jedno pytanie, ile czasu wytrzyma jego ciało?…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Misty
 • Erika
 • Yellow
 • Blaine
 • Lance


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Geodude (Brocka)
 • Tangela (Eriki)
 • Starmie (Misty)
 • Krabby (Kra Misty)
 • Pikachu (Pika Reda)
 • Growlithe (Blaine’a)
 • Mewtwo (Blaine’a)
 • Aerodactyl (Lane’a)
 • Haunter
 • Gengar
 • Shellder
 • Cloyster
80.Kontra Aerodactyl II
80. Kontra Aerodactyl II

Angielska Nazwa: Draggin’ In Dragonair
Japońska nazwa: VSプテラII VS. Ptera II

Ważne wydarzenia
 • Ważne wydarzenia:
 • Blaine walczy przeciwko Lance’owi.
Opis Rozdziału
a  Blaine każe Mewtwo wznieść się razem z barierą. Mewtwo przytakuje i unosi Blaine, Yellow i siebie w kulistej barierze. Pokemon rusza na Lance i uderza w jego Areodactyla. Wkurzony Lance wybiera dwa Dragonairy, które atakują z pioruna. Poke smoki diametralnie zmieniają pogodę. Blaine mówi, że te pokemony potrafią kontrolować pogodą ale Dragonairy Lance’a potrafią ją spotęgować poprzez połączenie pioruna i wiatru. Człowiek zauważa, że w końcu muszą ruszyć do ataku, więc będą musieli opuścić barierę. Yellow przytakuje i wchodzi na ramię Mewtwo. Lance zauważa, że był to głupi ruch i każe atakować swojemu Dragonairowi. Mewtwo, w obronie, tworzy tornado. Lance zauważa, że włada piorunami i deszczem natomiast przeciwnicy wiatrem i nazywa to „walką żywiołów”. Mewtwo atakuje z psychopromienia. Zaatakowane pokemony smoki zostają wciągnięte w wir, jednak Lance nie zraża się tym i każe Dragonairom atakować wspólnie. Wrogie Pokemony chwytają same siebie tworząc koło. Mewtwo wycofuje się i bierze Yellow oraz Blaine’a, by uniknąć konfrontacji z Dragonairami. Lance mówi, iż Mewtwo jest tchórzem, więc wykończy go bezpośrednim atakiem, po czym każe atakować Areodactylowi z cięcia powietrza. Skamieniały pokemon wystawia swoje ostre jak brzytwa skrzydło, a Mewtwo swoją psychiczną mocą tworzy łyżkę, blokując atak Areodactyla.b

Blaine jest coraz słabszy. Yellow mówi, że wydając rozkazy Mewtwo z bliska naraża się na atak i pyta się czy nie może wydawać rozkazów z nieco większej odległości. Jednak, człowiek mówi, iż jest to nie możliwe. Yellow jest zaskoczona tym stwierdzeniem. Lider odpowiada, że sam stworzył tego pokemona, a do dokończenia projektu musiał użyć własnych komórek DNA. Człowiek postanowił, iż będą jednością, wiec wszczepił sobie komórki DNA Mewtwo oraz dodaje, że tylko w ten sposób może zapanować nad Mewtwo, a jeżeli oddalił by się, naraziłby białego pokemona na duże obciążenie. Człowiek mówi, iż Mewtwo w jego laboratorium mieszka w kapsule wypełnionej specjalną formaliną. Ten płyn znajduje się również w jego masterballu, co wiąże się z tym, że jeżeli Mewtwo zostanie po za pokeballem więcej niż 3 minuty, może to mieć katastroficzne skutki. Człowiek mówi, że muszą skończyć walkę jak najszybciej. Lance jest bardzo pewny siebie, więc Blaine postanawia, iż zaatakuje nie pokemony przeciwnika lecz samego trenera. Człowiek mówi, iż mimo wypuszczenia Areodactyla i dwóch Dragonairów Lance pocsiada jeszcze trzy pokemony, które siedzą w ballach. Człowiek każe Mewtwo zniszczyć przyciski na pokeballach Lance’a, a wtedy jego pokemony nie będą mogły się wydostać. Yellow pyta się w jaki sposób chcą tego dokonać. Człowiek odpowiada, iż jedyną najlepszą bronią jest psychiczna łyżka Mewtwo i każe dziewczynie zająć się Areodactylem, a oni zajmą się resztą. Yellow każe ruszyć Pika do ataku.

Tymczasem, Mewtwo zamienia swoją łyżkę w widelec i rusza w prost na Lance’a, niszcząc przyciski pokeballi..

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Blaine
 • Lance


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Mewtwo (Blaine’a)
 • Aerodactyl (Lance’a)
 • Dragonair (Lance’a; dwa)
 • Pikachu (Pika Reda)
81.Kontra Areodactyl III
81. Kontra Aerodactyl III

Angielska Nazwa: Aerodactyl Redux
Japońska nazwa: VSプテラIII VS. Ptera III

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Blaine i Yellow usiłują pokonać Lance’a.
Opis Rozdziału
a  Psychiczna łyżka Mewtwo zmieniła się w widelec i uderzyła w pokeballe Lance’a. Yellow martwi się o pokemona, ponieważ walczy już od dwóch minut. Pokeballe Lance’a i on sam spada na ziemie. Blaine i Mewtwo tracą przytomność. Yellow uświadamia sobie, iż musiało upłynąć ponad trzy minuty, jednak zauważa, iż wygrali. Dziewczyna stwierdza, że Mewtwo zużył całą swoją energie, jednak nie poszła ona na marne, ponieważ balle są zniszczone i Lance nie będzie mógł wypuścić swoich pokemonów.
Lance wstaje i zaczyna się śmiać, mówiąc iż Mewtwo posiada naprawdę wielką moc. Chłopak mówi, że nie można od tak sobie popsuć ultra balli. Lance ściąga pelerynę i mówi iż to, co pokazał Mewtwo nie wystarczy, by go pokonać. Przeciwnik zauważa, że Areodactyl i jego Dragonairy zużyły sporo energii, więc jego sytuacja byłaby marna, gdyby nie mógł wypuścić pozostałych pokemonów. Chłopak pstryka palcami i Areodactyl, atakując skrzydłami, rozwala doszczętnie ultraballe, ukazując ich puste środki. Yellow jest w szoku i pyta się jak to możliwe.
Chłopak pstryka palcami i z pod ziemi wychodzi Gyarados i Dragonite. Yellow uświadamia sobie, iż tbe pokemony spowodowały trzęsienie ziemi, które wypchnęło ich na zewnątrz wyspy Cerise. Lance mówi, że te pokemony dużo wcześniej wyszły ze swoich ultra balli i schowały się pod ziemią. Yellow jest rozgoryczona tym, iż pokeballe dla których Blaine i Mewtwo ryzykowali życie, były puste. Chłopak staje obok Dragonairów, Areodactyla, Gyaradosa i Dragonite, mówiąc iż to jest jego drużyna i pyta się Yellow co ona ma do pokazania. Yellow nie wie co zrobić widząc tak potężną drużynę.

Mewtwo twory psychiczną łyżkę i rusza do ataku ale Gyarados blokuje białego pokemona. Lance chwali determinacje Mewtwo, jednak pyta się czy będzie dalej walczyć narażając na śmierć swojego trenera. Mewtwo jest zaskoczony, a Lance mówi, iż nie jest taki głupi i zauważył więź między psychicznym pokemonem a Blainem. Mewtwo nie ma wyjścia i wraca z powrotem do masterballa. Piłka wtacza się w ręce Yellow. Dziewczyna czyta pokemonowi w myślach i dowiaduje się, że nie może ciągle narażać Blaine’a. Chłopak, chowając masterballa i wyciągając pokeballe zauważa, iż Areodactyl i Dragonairy są wycieńczone, a Dragonite i Gyarados są w dobrej formie. Dziewczyna widzi, że Blaine zrobił ile mógł a reszta należy do niej. Yellow wypuszcza Pika, Dodoska, Freeska, Omaska, Goloska i Ratty. Lance jest mocno zaskoczony marnym zespołem przeciwnika i pyta się dlaczego wszystkie są w podstawowej formie. Yellow odpowiada, iż nie pozwoliła im ewoluować.
Lance, śmiejąc się, przyznaje iż Yellow jest dziwna, jednak stwierdza, iż nie daje cnawet takim przeciwnikom taryfy ulgowej. Chłopak wsiada na Dragonite i wzlatuje w powietrze. Yellow biegnie za przeciwnikiem, mówiąc do Blaine’a, by zaczekał tu na niego. Dziewczyna każe atakować Pika, Freeskowi i Omaskowi z pioruna, strzału z nici i wodnej broni, jednak Lance mówi, iż nie będzie miał tyle szczęścia co w Vermillion. Chłopak zauważa, iż musi uleczyć swojego Areodactyla i Dragonairy i przystawia do ich głów swoje ręce. Yellow jest w szoku, uświadamiając sobie, iż Lance posiada tą samą moc co ona…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Blaine
 • Lance


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Mewtwo (Blaine’a)
 • Aerodactyl (Lance’a)
 • Dragonair (Lance’a)
 • Dragonite (Lance’a)
 • Gyarados (Lance’a)
 • Pikachu (Pika)
 • Caterpie (Kitty Yellow)
 • Doduo (Dody Yellow)
 • Raticate (Ratty Yellow)
 • Omanyte (Omny Yellow)
 • Graveler (Gravvy Yellow)
82. Kontra Raticate
82. Kontra Raticate

Angielska Nazwa: Eradicate Raticate!
Japońska nazwa: VSラッタ VS. Ratta

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Yellow i Lance posiadają takie same moce.
Opis Rozdziału
a  Wyspa Cerise, Yellow jest w szoku uświadamiając sobie, iż Lance potrafi leczyć pokemony. Dziewczyna czuje, iż masterball Mewtwo trzęsie się. Trenerka bierze poke piłkę w ręce i widzi, iż pokemon również jest zaniepokojony. Dziewczyna mówi, że Lance jest zupełnie taki jak ona, potrafi leczyć pokemony i czytać w ich myślach.

Tymczasem, Lance dokończył leczyć poranione skrzydła Areodactyla. Dziewczyna uświadamia sobie, iż Blue, trenerka która wysłała ją w tę podróż, wiedziała iż Lance posiada tą moc, dlatego została wybrana do te misji. Yellow tłumaczy Mewtwo, że Viridian jest bujnym i niezwykłym lasem, a jego nazwa oznacza odcień koloru szmaragdowego. Raz na kilka lat rodzi się dziecko ze specjalnymi zdolnościami leczenia i czytania w myślach pokemonów. Yellow przyznaje się, iż jest właśnie takim dzieckiem, ale zaczyna mieć wątpliwości, ponieważ po za tym, iż pochodzi z Viridian, może stawić czoła tak potężnemu trenerowi. Mewtwo swoimm pewnym spojrzeniem dodaje otuchy dziewczynie. Yellow i pokemony biegną w kierunku Lance’a.

Chłopak zaciągnął Yellow nad krater wulkanu. Lance objaśnia, iż jest to aktywny wulkan wyspy Cerise i jest nieporównywalny z nieaktywnym wulkanem z wyspy Cinnibar. Chłopak mówi, iż Dragonite i Gyarados, siedząc w ziemi, spowodowali że wulkan jest bliski erupcji i nie wyobraża sobie lepszego miejsca na ostateczny pojedynek.

Dragonite atakuje z „siły”, uderzając w ziemie i wypuszczając z niej strumień lawy. Yellow zaczyna się palić, jednak Omask gasi pożar atakując wodną bronią. Wulkan wybucha. Lance chwali siłę swoich pokemonów i twierdzi, iż pokemony smoki są btrudne do wytrenowania i złapania, ale kiedy już się tego dokona mogą być najlepszym partnerami.

Yellow przypomina sobie, jak Blaine i Green trenowali ze spadającymi i płonącymi głazami uświadamiając sobie, iż obydwoje musieli przewidzieć taką sytuację. Dziewczyna chwali tą dwójkę i zauważa, że nie może się z nimi równać, ale otrząsa się, mówiąc że nie może się bać. Trenerka każe atakować Dodoskowi z dziobania, a Ratty z hiper kła. Dragonite jednak jednym machnięciem łapy nokautuje pokemony. Następnie, Golosk atakuje z uderzenia, podczas gdy Omask i Freesk atakują połączonym wodną bronią i strzałem z nici. Pokemony jednak jednym machnięciem ogona. Lance mówi, by Yellow się poddał, ponieważ żaden z jego pokemonów nie może równać się sile jego Dragonie. Yellow nie zamierza się poddać, bo inaczej wszystkie miasta zostaną zniszczone. Lance mówi, iż nie zostaną do końca zniszczone, ponieważ on je odbuduje i oczyści świat z ludzkości.

Yellow krzyczy, iż Lance źle to wszystko rozumie. Dziewczyna oświadcza, że widziała na własne oczy szkody spowodowane przez ludzi, oraz stwierdza, że pokemony to nie maszyny do zabijania by używać ich do niszczenia ludzkości. Yellow pyta się, czy ta jego walka nie krzywdzi również pokemonów. Lance ze wściekłością krzyczy do Yellow, by zamilczała. Dziewczyna mówi, iż nienawidzi walk i niencawidzi gdy jakiś pokemon zostaje skrzywdzony. Nawet pokemon przeciwnika. Dziewczyna oświadcza, że widziała jak chłopak uleczył swoje pokemony. Stwierdza, iż posiada niezwykłą moc i pyta się dlaczego używa ją do tak podłych planów. Dziewczyna dodaje, iż spotkała kiedyś pewnego trenera, który pozwiedzał jej, że kiedy będzie darzyć pokemony szacunkiem i miłością, wtedy zostaną przyjaciółmi. Dziewczyna pyta się Lance’a czy jego pokemony nie są jego przyjaciółmi.
Lance nie wytrzymuje i każe atakować Dragonite z podmuchu ognia. Dziewczyna zostaje zamknięta w wirze płomieni. Lance oświadcza, iż to nie jest zwykły podmuch ognia bo jego moc jest zaczerpnięta z wulkanu. Nagle, miejsce zapełnia się gorącą lawą, a Yellow zostaje zamknięta w gorącą pułapkę…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Lance
 • Red (wspomnienia)
 • Green (wspomnienia)
 • Blue (wspomnienia)
 • Blaine (wspomnienia)


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Caterpie (Yellow)
 • Raticate (Yellow)
 • Doduo (Yellow)
 • Graveler (Yellow)
 • Omanyte (Yellow)
 • Mewtwo (Blaine’a)
 • Dragonair (Lance’a; dwa)
 • Dragonite (Lance’a)
 • Aerodactyl (Lance’a)
 • Gyarados (Lance’a)
 • Mankey (wiele; wspomnienia)
 • Farfetch’d (wspomnienia)
83. Kontra Slowbro
83. Kontra Slowbro

Angielska Nazwa: Bang the Drum, Slowbro
Japońska nazwa: VSヤドラン VS. Yadoran

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Sabrina zmaga się z Lorelei.
Opis Rozdziału
a  Wyspa Cinnibar, superkujon krzyczy, widząc na niebie stado wściekłych pokemonów-smoków. Jeden z Dragonairów atakuje hiper promieniem, jednak Bozz zapewnia swojego Huntera, że wszystko będzie dobrze tylko muszą zaufać trenerom z wyspy Cerise.

Tymczasem na wyspie Cerise, Sabrina wybiera do walki Alakazama podczas, gdy Lorelei wybiera Slowbro. Żółty pokemon atakuje z psychozy, jednak Slowbro nie poczuł szkody. Sabrina jest zaskoczona, a Lorelei przyznaje, iż kazała użyć Slowbro amnezji. Poprzez ten atak Slowbro zapomina o bólu, dzięki czemu jego obrona podnosi się i może nadal atakować. Kobieta oświadcza, iż Slowbro są bardzo bystre. Jeden z nich wiedział o sztuczce z Horseą i postanowił sprowadzić ja w pułapkę. Kobieta objaśnia, iż Slowbro na ogonie posiada muszle Sheldera, więc może patrzeć równocześnie w obydwie strony. Ugryzienie w ogon zwiększa czujność Slowbro. Kobieta pyta się Sabriny czy wie co by się stało gdyby został ugryziony w głowę.
Kobieta każe atakować Jynxowi z miłosnego pocałunku. Atak usypia Venomotha i Alakazama. Sabrina zamyka oczy, żeby nie dać się atakowi i nie zauważa, że stoi nad przepaścią, w którą wpada. Na szczęście, dziewczyna łapie się krawędzi. Sabrinie jednak jest ciężko, ponieważ jest przyczepiona do nieprzytomnej Blue. Lorelei pyta się kobiety czemu nie pozbędzie się zbędnego balastu poprzez odcięcie reki Blue. Sabrina oświadcza, iż mają tymczasowy rozejm co oznacza, że są drużyną, a drużyny nigdy się nie zostawia. Lorelei śmieje się, mówiąc iż takie właśnie zachowanie doprowadziło zespół Rocket do klęski. Kobieta mówi, że pomoże Sabrine w upadku i każe zaatakować Jynxowi z policzkowania. Lodowy pokemon uderza Sabrine, która się puszcza. Nagle, Blue odzyskuje przytomność.

Lorelei i Jynx patrzą w przepaść i myśląc, że jest już po wszystkim, postanawiają odejść. Jednak, coś wylatuje z przepaści, okazuje się że jest to Blue i nieprzytomna Sabrina, które siedzą na Blastoise wznoszącego się w powietrze.

Lorelei jest wkurzona widząc, że Blue ciągle życie i mówi, iż dziewczyna jest wystarczająco bystra by wiedzieć dlaczego cały czas w nią celowała. Blue potwierdza i dopowiada że powodem jest pomoc Yellow. Lorelei pyta się dlaczego działa w tak samobójczy sposób.

Blue postanawia odpowiedzieć na pytanie kobiety i zaczyna opowiadać, jak dwa lata temu wyruszyła w poszukiwanie pokemona-ptaka, który w dzieciństwie ją porwał.b

Przeszłość. Dziewczyna, lecąc na swym Jigglypuffie, rozmawia przez telefon z tajemniczym chłopcem. Blue dowiedziała się, iż Lance próbuje przejąć władze nad całą krainą Kanto, a do tego potrzebny jest mu gigantyczny ptasi pokemon, którego zamierza zdobyć. Chłopak dodaje, iż Lance potrafi czytać w myślach pokemonów oraz potrafi je leczyć. Blue pyta się jak pokonać tak potężnego trenera. Chłopak odpowiada, iż potrzeba do tego innego trenera z Viridian. Nagle, dziewczyna zauważa zakrwawionego Pika, który ucieka przed Hitmonlee. Blue uświadamia sobie, że to pokemon Reda. Pika chowa się w krzakach kryjąc się przed przeciwnikiem. Dziewczyna uświadamia sobie, iż chłopakowi musiało stać się coś złego.

Tymczasem, w Lesie Viridian nad rzeką, Yellow i jej Rattata łowią ryby. Dziewczyna, ziewając, bierze się za szkicowanie rysunków. Zza krzaków wychodzi Blue, która ciągle szuka Pika. Dziewczyna zauważa Yellow i pyta się, czy w pobliżu nie widziała Pikachu. Dziewczynka odpowiada przecząco ale prosi, by Blue zaczekała chwile i zaczyna czytać Rattacie w myślach. Yellow z przykrością odpowiada, iż jej pokemon też nie widział tego poszukiwanego stworka. Blue jest zaskoczona, że dziewczyna potrafi czytać w myślach pokemonów. Blue zauważa szkicownik Yellow, w którym są rysunki przedstawiające Reda. Blue pyta się czy zna tego chłopca. Yellow potwierdza dodając, iż dwa lata temu uratował jej życie. Zaraz po tym dowiedziała się, iż Red pokonał złych ludzi. Blue pyta się dziewczyny czy jest mu wdzięczna i czy widziała go od tamtej pory. Niestety, Yellow odpowiada, iż nie miała przyjemności spotkać się z nim ponownie. Blue mówi, iż jest jego przyjaciółką i pyta się czy nie chciałaby pomóc Redowi. Yellow jest w szoku i pyta się jak może pomóc. Blue odpowiada, iż dziewczyna posiada moc, która może ocalić chłopcac.

Blue przygotowała Yellow na poszukiwanie Reda. Pokazała jej podstawowe umiejętności w walkach pokemon oraz wysłała do Pallet, w nadziei iż tam znajdzie Pika, który z pewnością mógłby jej pomóc w poszukiwaniu swojego trenera. Dziewczyna zakazała Yellow, by ujawniła komukolwiek swoje imię oraz jaki jest cel podróży. Yellow odpowiada, że wszystko zrozumiała po czym postanawia wyruszyć w podróż. Po chwili Blue zatrzymuje Yellow i daje jej kapelusz, oznajmiając iż jeżeli nie zdradzi swojej płci będzie bezpieczniejsza…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Blue
 • Lorelei
 • Sabrina
 • Lance
 • Superkujon William
 • Yellow (wspomnienia)


Kto wystapił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika; wspomnienia)
 • Rattata (Ratty Yellow; wspomnienia)
 • Haunter
 • Dragonair (Lance’a)
 • Alakazam (Sabriny)
 • Venomoth (Sabriny)
 • Slowbro (Lorelei)
 • Jynx (Lorelei)
 • Blastoise (Blasty Blue)
 • Slowking (zacieniony)
84. Kontra Clefable
84. Kontra Clefable

Angielska Nazwa: Clefabulous Clefable
Japońska nazwa: VSピクシー VS. Pixy

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Blue zdradza Lorelei swój plan na temat misji Yellow, która miała uratować Reda.
 • Red kontynuuje walkę z Bruno.
 • Bruno przegrywa walkę.
Opis Rozdziału
a  Lorelei, wysłuchując całej historii, mówi że wtedy musiała już umieścić nadajnik i mikrofon w kapeluszu, dzięki czemu widziała gdzie jest. Blue ujawnia dlaczego opowiedziała przeciwniczce tą całą historie. Oświadcza, iż jest pewna swojego zwycięstwa i wybiera Clafeble. Lorelei jest zaskoczona, ponieważ z pokeballa nic nie wyszło. Blue mówi, iż kobieta nie zna się na umiejętnościach różowego pokemona. Okazuje się, iż Clefable zaatakował z pomniejszenia, kurcząc się do rozmiarów kolibra. Korzystając ze swojej wielkości, odbiera lodowe lalki Cloysterowi. Różowy pokemon biegnie w kierunku swojej trenerki, która każe Turtle’owi, by osłaniał swojego towarzysza. Blastoise atakuje z hydro pompy w Jynxa, nokautując go. Blue jest niemal pewna zwycięstwa, jednak, Clefable potyka się i upuszcza lalki. Figurka zostaje przełamana, odcinając rękę Blue.
Dziewczyna odpada ręka. Lorelei krzyczy, iż dziewczyna jest głupia i właśnie takie są konsekwencje zadzierania z elitarnymi. Blue mówi że chyba dobrze się stało bo przecież kobieta sama mówiła do Sabriny, by ta pozbyła się zbędnego balastu odcinając jej rękę. Blue upada, a Lorelei postanawia odejść. Odcięta ręka Blue zaczyna się ruszać i atakuje Lorelei i Jynxa. Okazuje się, że to Ditto, który zniewolił kobietę i lodowego pokemona. Blue objaśnia, iż prawdziwą rękę miała pod kurtką, którą założyła tuż po przybyciu na wyspę Cerise. Kobieta z uśmiechem stwierdza, że dała się nabrać na taką sztuczkę, po czym zauważa, że pokemony niedługo znikną z powierzchni ziemi tak jak jej Sell. Po tych słowach traci przytomność.

Blue wycofuje Ditto do balla. i stwierdza, iż musi obudzić Sabrinę. Kobieta już się obudziła i jest wściekła. Ponieważ słyszała rozmowę jej oraz Lorelei i krzycy, iż cały czas była połączona z Ditty i nawet o tym nie wiedziała. Blue prosi o wybaczenie, które jest mało prawdopodobne.

Tymczasem, w innej części wyspy, Bruno dostaje bólów głowy. Bill ostrzega Reda, by miał się na baczności, ponieważ ich przeciwnik jest groźny, a jego Hitmonlee zniszczył jego dom. Red mówi, że zna już tego człowieka, pbo czym pyta porucznika Surge, czy by mógł walczyć sam na sam z Brunem. Wielki człowiek zgadza się, przyznając iż stracił większość energii. Red dokacza ma z Brunem niedokończone rachunki.

Bruno, słysząc słowa Billa, o tym iż jego Hitmonlee zniszczył jego dom, uświadamia sobie, iż nigdy nie wydał takiego rozkazu swojemu pokemonowi. Człowiek zastanawia się czy jego pokemon został użyty bez jego wiedzy i dlaczego pamięta tylko fragmenty walki z Redem. Człowiek stwierdza, że to się teraz nie liczy, bo stoi oko w oko z najlepszym przeciwnikiem jakiego miał.

Bruno wybiera do walki Hitmonchana. Pokemon atakuje ognistym ciosem. Red, mając wypuszczonego Venusaura, zastanawia się czy zmienić pokemona, jednak powstrzymuje się od tego pomysłu widząc, iż przeciwnik atakuje z ciosu pioruna, który jest efektywny na wodne pokemony. Bruno oświadcza, iż Hitmonchan atakuje ogniem, prądem i lodem to tak, jakby posiadał trzy pokemony równocześnie. Venusaur dostaje ognistym atakiem. Red stwierdza, że także posiada takiego pokemona i bierze w rękę pokeball oraz trzy, tajemnicze kamienie. Z balla wychodzi Eevee. Bruno mówi, że Red tak czy siak jest na przegranej pozycji i każe atakować Hitmonchanowi lodowym ciosem. Red zauważa, że to jest atak typu lodowego, więc postanawia użyć Flareona, który atakuje z podmuchu ognia, po czym zmienia Flareona w Vaporeona, który atakuje wodną bronią. Bruno jest zszokowany widząc to, a Red wyjaśnia, że jego Eevee potrafi zmieniać się w Vaporeona, Flareona, i Jolteona równocześnie oraz może wrócić do podstawowej formy. Red przyznaje, że za tą mutacje jest odpowiedzialny Zespół Rocket i z pewnością cierpiałby, ponieważ nie potrafi kontrolować swojej mocy. Teraz jednak posiada mistyczne kamienie ewolucji, które pomagają kontrolować Eevee. Wściekły Bruno wybiera Machampa, natomiast Red wybiera Poli. Wodny pokemon blokuje atak, podczas gdy Vaporeon atakuje z wodnej broni. Bruno krzyczy do Machampa, by zdjął pas. Pokemonowi natychmiast zaczynają rosnąć jeszcze większe mięśnie i uderza w Eevee i Poliego. Vee wpada do wody, pocdczas gdy Poliwarth ciągle się trzyma Onixa. Bruno objaśnia, że podczas ewolucji Machampy zrzucają pas Machoke’a, jednak jego pokemon postanowił go zatrzymać. Pas wchłania energie pokemona, a kiedy zostaje zdjęty cała energia zostaje uwolniona. Red każe atakować Poli wodną bronią, jednak atak jest bezskuteczny. Machamp przygniata Poli do ziemi, a Bruno mówi, że to koniec walki, ponieważ jego najlepszy pokemon wpadł do wody i nie ma teraz żadnego stworka, który mógłby się równać z jego Machampem.
Z kałuży pozostawionej przez wodną broń Poli, wyskakuje Vaporeon. Red mówi, że jest to atak „rozpuszczenia”. Eevee wpadł do wody ale podczas zmiany w Vaporeona zmieszał się z wodą. Chłopak używa elektrycznego kamienia, zmieniając Vaporeona w Jolteona, który atakuje z igłowego dzieła. Szpilki uderzają w Machampa i Hitmonchana.

Bruno zaczyna się śmiać, widząc iż został pokonany. Człowiek oświadcza, że nie dba o plany Lance’a i reszty, a widząc siłę Reda wierzy, że uda im się pokonać elitarnych. Człowiek odwraca się i mówi, że całe życie spędził z potężnymi pokemonami, dlatego ta walka była dla niego bardzo satysfakcjonująca…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Blue
 • Red
 • Lorelei
 • Sabrina
 • Bruno
 • Bill
 • Porucznik Surge


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Cloyster (Lorelei)
 • Blastoise (Blasty Blue)
 • Ditto (Ditty Blue)
 • Clefable (Clefy Blue)
 • Venusaur (Saur Reda)
 • Eevee (Vee Reda)
 • Flareon (Vee Reda)
 • Vaporeon (Vee Reda)
 • Jolteon (Vee Reda)
 • Poliwrath (Poli Reda)
 • Machamp (Bruna)
 • Magneton (Porucznika Surge’a)
 • Onix
85. Kontra Shellder
85. Kontra Shellder

Angielska Nazwa: Gimme Shellder
Japońska nazwa: VSシェルダー VS. Shellder

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Red zostaje uwolniony przez Giovanniego i dostaję od niego łyżkę przeznaczenia.
 • Green zmaga się z Agathą i jej Gengarem.
 • Okazuję się, że Bruno był kontrolowany przez Elitarną Czwórkę.
Opis Rozdziału
a  Porucznik Surge zrzuca Billa na Reda. Człowiek mówi, iż umowa miała trwać do pokonania członka Elitarnej Czwórki, wiec postanawia dołączyć do Kogi oraz Sabriny. Bill mówi, że Zespół Rocket to Zespół Rocket i nigdy się nie zmieni. Nagle chłopak zauważa przejście, które zostało przełamane przez igłowe działo Jolteona.

Po drugiej stronie, Red znajduje Pokedex i szkicownik. Bill mówi, że Yellow musiał tu być, jednak Red nie ma pojęcia o kim Bill mówi. Chłopak objaśnia, iż Yellow jest trenerem, który wziął pod opiekę jego Pika a w tej chwili jest z Blainem. Red odkrywa w swoim pokedexie wykrywacz uczyć Pika i widzi, iż jet na najniższym poziome. Chłopak uświadamia sobie, iż Pika musi by w niebezpieczeństwie. Red szybko wsiada na rower i zabiera ze sobą Billa.

Podczas jazdy, Bill pyta się Reda w jaki sposób wydostał się z lodowej skorupy i jakim cudem zdobył tak unikatowe kamienie. Red odpowiada, iż pomógł mu pewien tajemniczy człowiek oraz dał mu kamienie.

Tymczasem w Celadon, jeden z Shellderów odebrał Erice jej odznakę. Misty też została okradziona ze swojej odznaki przez Hauntera, jednak po chwili zostały one odrzucone przez dzikie pokemony. Misty, rozmawiając przez telefon, pyta się Eriki dlaczego dzikie pokemony wyrzuciły odznaki. Dziewczyna odpowiada, że tylko jedno przychodzi jej do głowy. Kobieta wyjaśnia, iż odznaki emitują swego rodzaju energie a pokemony szukają tylko tej, której jeszcze nie mają. Misty przypomina sobie, jak Zespół Rocket zbudował maszynę, do której potrzebne były wszystkie odznaki, by zapanować nad światem i pyta się czy Elitarna Czwórka robi to samo.

Tymczasem na wyspie Cerise, Green ciągle zmaga się z Gengarem. Green zauważa, że jeżeli się to niedługo nie skończy jego pokemony padną i wtedy będzie bez szans. Gengar potrafi przeskakiwać z cienia do cienia, jednak musi na coś reagować podczas przeskoku. Chłopak mówi, że rozpracował to w połowie, ponieważ Gengar, żeby przeskoczyć z cienia do cienia, te muszą się one skrzyżować. Obecnie nie ma na to szans, ponieważ Koga znajduje się w dużej odległości. Chłopak, stojąc przy ścianie, zastanawia się co pobudza Gengara do ataku.
Green przesuwa nogę i Gengar wyskakuje z cienia. Chłopak uświadamia sobie, że pokemon reaguje na wszelkiego rodzaju dźwięki. Trener zorientował się, ponieważ w pobliżu nie ma Agathy, a Gengar musiał reagować na coś innego niż polecenia. Chłopak zauważa, że może zyskać na czasie kiedy będzie cicho. Greenowi spływa pot po policzku, który spada na ziemie. Gengar to słyszy i atakuje. Green jest zirytowany, ponieważ nawet pocić się nie może. Nagle chłopak zauważa dym. Okazuje się, iż jego źródłem jest Koffing Kogi.

Chłopak stoi w miejscu, podczas gdy Koga powoli wyciąga pokeball i daje znak Greenowi. Chłopak odskakuje, a Gengar wyskakuje z cienia żeby zaatakować. Pokemon jednak natknął się na ogon Arboka. Okazało się, iż była to przynęta. Porygon Greena atakuje z psychopromienia i Gengar zostaje znokautowany. Koga jest zaskoczony, iż Green potrafił odczytać wiadomość przesłaną przez dym jego Koffinga, która brzmiała ‘OGON’. Człowiek mówi, iż nauczył swojego Arboka kontroli ciała, nawet gdy jest ona odcięta. Człowiek przyznaje, iż sztuczka z cieniami była imponująca, po czym zauważa, że jeżeli pokonali Gengara to pokonali również Agathe, więc nie muszą więcej tworzyć zespołu. Człowiek mówi, iż był zadowolony, ponieważ mógł zobaczyć Greena w akcji. Człowiek dodaje, że kiedy następnym razem spotkają się jako wrogowie, Green nie będzie mógł używać tych samych sztuczek. Chłopak każe Kodze zatrzymać się i wybiera Golbata, który atakuje z dezorientacji. Atak rozświetla całą jaskinie, ukazując ich wroga- Agathe. Kobieta mówi, iż chłopak jest sprytny, bo wiedział, ze się ukrywała. Green mówi, że nie mógł użyć Golbata w walce, ponieważ robił za dużo hałasu, po czym pyta się czy to nie jest ironiczne, że pokemon z którego się naśmiewała potrafił ją zdemaskować. Kobieta mówi, że chłopiec wcale się nie różni od Oaka.b
Agatha mówi iż przed ligą, kiedy zaatakowała go na korytarzu, Oak wybrał Kangaskhana, który zaatakował z, nieskutecznego na pokemony duchy, oszałamiającego ciosu. Użył tego ataku celowo. Kobieta mówi, że był silny i odważny, a teraz nawet nie przypomina tamtego Oka przez bawienie się nad bezużytecznym pokedexem, po chwili dodając że jeżeli już tak oświetlił miejsce to powinien się dokładnie rozejrzeć. Chłopak patrzy w górę i widzi wiadomość przekazaną przez Starmie Misty: ‘ARMIA SMOKÓW ZAATAKOWAŁA LĄD. CELEM ELITARNEJ CZWÓRKI JEST PRZEJECIE WSZYSTKICH ODZNAK LIDERÓW’

Kobieta mówi, iż jej Gengar został pokonany, więc nie może już więcej walczyć, a że straciła tyle energii teraz wystarczy jej siły tylko na ucieczkę. Kobieta znika, jednak słychać jej głos iż wygrali bitwę ale nie wojnę, ponieważ plan Elitarnej Czwórki jest już prawie ukończony. Koga upada, ale człowiek chwyta się Golbata i wybiera Muka, który otacza swojego trenera i cała trójka znika.
Green widzi znikającą Agathe, która mówi, iż jeżeli zdobędą 8 odznak, świat będzie należeć do nich, a brakuje im tylko jednej. Kobieta mówi, iż wysłała armie pokemonów w poszukiwaniu tej odznaki, a znając Lace’a, pewnie już ją znalazł. Green uświadamia sobie, że ataki dzikich pokemonów są sprawką tylko jednego człowieka z Elitarnej Czwórki. Kobieta twierdzi, że niemożna kontrolować pokemonów obcych trenerów ale w młodości odnalazła coś, co pozwoliło kierować takimi stworzeniami.
Mogła jednak wydawać tylko proste polecenia typu ‘znajdź odznakę’ a w tym przypadku, jeżeli chodzi o armie pokemonów lodowych i walczących, kobieta rządziła jedynie liderami, czyli Cloysterem i Machampem. Za to potrafi kontrolować oddziałem jej własnych pokemonów duchów.
Green uświadamia sobie, iż kobieta była zamieszana w znikniecie Reda, po czym chłopak wybiera Charizarda i wsiada na niego. Kobieta mówi, że to wszystko stało się przez jednego małego Pikachu i zauważa, że kiedy zaatakowali jego trenera, zapragnął zemsty. Pokemon wiedział, że raz uwolniona energia nie może być zawrócona, lecz może być pokonana przez coś, co jest silniejscze. Kobieta stwierdza, że Pika może jedynie dysponować piorunem i niczym więcej. Green krzyczy do kobiety, jednak ta już znikła.

Nastał nowy dzień. Green zauważa, że już nie zobaczy więcej znaków na niebie, jednak dziękuje trenerom z Kanto, ponieważ dali mu czas na dowiedzenie się czegoś więcej o Agacie.
Pokedex Greena zaczyna pikać. Chłopak uświadamia sobie, iż prawowici posiadacze pokedexów są blisko, a to oznacza, iż Red wrócił i odzyskał swój pokedex. Chłopak natychmiast reaguje i leci na swoim Charizardzie w głąb wyspy.

Tymczasem, Bill pyta się kim był człowiek, który go uratował. Red oznajmia, iż nie widział twarzy, bo był zamroczony, jednak usłyszał słowa ‘weź te kamienie, Red. Nie możesz umrzeć’. Tajemniczy wybawiciel dał również chłopcu łyżkę przeznaczenia i powiedział, iż zaprowadzi go do decydującej bitwy. W taki oto sposób Red trafił na wyspę Cerise. Nagle pokedex Reda zaczyna pikać. Chłopak uświadamia sobie, iż pozostali trenerzy są blisko. Bill postanawia, że wysiądzie z roweru i mówi, że dogoni Reda później…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Green
 • Red
 • Bill
 • Profesor Oak
 • Agatha
 • Koga
 • Porucznik Surge
 • Blaine
 • Erika
 • Misty
 • Giovanni
 • Bruno


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Gengar (Agathy)
 • Porygon (Greena)
 • Charizard (Greena)
 • Zapmolcuno (wspomnienia)
 • Gastly (Agathy)
 • Magneton (Porucznika Surge’a)
 • Shellder (Lorelei; wiele)
 • Cloyster (Lorelei)
 • Koffing (Kogi)
 • Arbok (Kogi)
 • Golbat (Kogi)
 • Kangaskhan (Oaka; wspomnienia)
 • Muk (Kogi)
 • Hitmonlee (Bruna; wspomnienia)
 • Pikachu (Pika Reda)
86. Kontra Dragonite
86. Kontra Dragonite

Angielska Nazwa: Double Dragonair
Japońska nazwa: VS ハクリュー VS. Hakuryu

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Lance wyjawia, że jego pokemony potrafią kontrolować pogodą.
Opis Rozdziału
a  Yellow jest otoczona przez olbrzymie pokłady lawy. Lance jest pewny swojego zwycięstwa, jednak pojawia się Pika, który wskakuje do wnętrza wulkanu, atakując z fali. Deska do serfowania ratuje Yellow życie. Lance mówi, że to posunięcie było sprytne, jednak zyskał na czasie jedynie kilka minut, ponieważ nie ma dokąd uciec.
Yellow postanawia przepłynąć lawę i każe atakować Pika z fali. Lance nie daję za wygraną i każe Dragonite’owi, by podleciał obok Yellow. Dziewczyna jest zaskoczona tym trikiem i uświadamia sobie, iż Lance usiłuje odczytać myśli Pika. Chłopak dowiaduje się, iż Yellow jak i Pika są z Viridian. Wściekły Pikachu atakuje z elektroszoku, jednak Dragonite blokuje atak hiper promieniem, który trafia w Yellow i Pikachu. Lance zauważa, iż Pikachu się wkurzył ale przez wspólne korzenie nie mogą się równać z jego mocą. Chłopak oświadcza, że także pochodzi z lasu Viridian i posiada te same moce, co ona. Yellow każe atakować Pika z pioruna, a Dragonite Lance’a odpowiada hiper promieniem. Yellow zastanawia się dlaczego chłopak z takimi mocami chce używać ich do tak podłych rzeczy.

Podczas gdy Pika ciągle blokuje atak Dragonite, Lance mówi że Yellow chociaż jest młoda to zalicza się do jego największych przeciwników. Chłopak przyznaje, że musiał użyć aż czterech mocy jego Dragonairów. Yellow nie dbo końca rozumie o co człowiekowi chodzi, a Lance wyjaśnia, iż musiał użyć mocy poruszania się w powietrzu, dobrowolnego zmieniania kierunku atak hiper promieni, panowania nad pogodą oraz połączenia sił obydwóch Dragonairów. Chłopak mówi, że zazwyczaj używa dwóch mocy, trzecią moc zwykle zatrzymuje na silnych przeciwników. Rzadko kiedy używa wszystkich czterech. Chłopak dodaje, że jego Dragonairy to ułamek jego mocy, ponieważ posiada aż pięć pokemonów.

Nagle Dragonite atakuje z podwójnego hiper promienia a Pikachu nie wytrzymuje. Yellow omal nie wpada do lawy i przyznaje, iż więcej nie może wytrzymać. Nagle masterball zawierający Mewtwo porusza się. Dziewczyna odczytuje myśli białego pokemona i przypomina sobie, że miacła bacznie obserwować ruchy swojego przeciwnika. Yellow nie może wydawać poleceń Mewtwo, ponieważ to nie jej pokemon, ale może skopiować jego styl walki. Pika i Yellow zaczynają serfować w kółko. Lance zaczyna się śmiać, jednak zauważa iż jego przeciwnik coś knuje. Chłopak widzi, jak Yellow tworzy wir lawy. Tornado wciąga Lance’a i Dragonite’a. Yellow mówi, że może uratować mu życie jeżeli obiecuje, że nikogo więcej nie skrzywdzi. Chłopak nie daje za wygraną i przebija się przez lawę.
Dragonite uderza w Yellow. Dziewczyna omal nie wpada, jednak widoczność utrudnia jej lawa, którą rozchlapuje smoczy pokemon. Po chwili wszystko ustaje. Yellow otwiera oczy i nigdzie nie widzi Lance’a. Dziewczyna uświadamia sobie, że jego przeciwnicy musieli utonąć w lawie…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Lance


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Dragonite (Lance’a)
 • Dragonair (Lance’a; dwa)
87. Kontra Rhyhorn
87. Kontra Rhyhorn

Angielska Nazwa: Rhyhorn Rising
Japońska nazwa: VS サイホーン VS. Sihorn

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Pojawia się Giovanni.
 • Giovanni zdradza, że pochodzi z miasta Viridian.
Opis Rozdziału
a  Dziewicza coraz bardziej wierzy, iż Lance zanurkował pod lawę, więc nie mógł przeżyć. Yellow uświadamia sobie, że nie mogą tutaj dłużej zostać, ponieważ jest tu niebezpieczne. Trenerka zastanawia gdzie są jej pokemony, gdy nagle, przed nosem pojawia się sznurek. Okazuje się, iż jest to nić zrobiona przez Caterpie. Dziewczyna spogląda w górę i widzi całą piątkę swoich pokemonów. Stworki pomagają się wspiąć swojej trenerce. Yellow mówi, że mogą już wrócić do Blaine’a. Nagle Pika coś przeczuwa. Przed nosem Yellow pojawia się bańka.

Za plecami dziewczyny pojawia się ogromna bańka zwierająca Lance’a i jego pokemony.

Tymczasem, nad horyzontem pojawiają się pierwsze promienie słońca, a tajemnicze bańki znikają.
Nagle coś atakuje Yellow i jej pokemony. Dziewczyna uświadamia sobie, iż Lance stworzył sobie ogromną bańkę z ataku „bombelkowego promienia”, który ochroni go przed lawą. Ręce Yellow zostają zaatakowane. Dziewczyna mówi, że potrzebuje opatrunku. Yellow zauważa swoje pokemony, które są na skraju wyczerpania. Dziewczyna widzi, iż atak bombelkowego promienia spowodowany jet przez Gyaradosa i Dragonairy i uświadamia sobie, że bańki tworząb kolory – niebieski, czerwony i zielony a jeżeli najdą na siebie w pomnieniach słonecznych stają się niewidoczne. Yellow zaczyna uciekać przed niewidocznymi przeszkodami i, stając nad przepaścią, bierze Freeska pod pachę, po czym skacze. Pokemon atakuje ze strzału nicią, tworząc ogromną pajęczynę, na którą wskakuje Yellow.
Dziewczyna zauważa, że musi wymyślić sposób na bańki. Podchodzi więc do Freeska, Pika i Omaska, mówiąc, że ma plan. Dziewczyna wyjaśnia jak Freesk rozwinął kilka nici, które są niemal niewidoczne, więc Lance nie może ich zauważyć i każe Pika i Ratty ruszyć na przód.
Lance rozkazuje atakować swoim pokemonom z bombelkowego promienia. Ratty wyczuwa to i mówi o tym Pika, więc żółty pokemon wchodzi pod siatkę, i atakuje prądem. Yellow mówi, iż Ratty ma bardzo wrażliwe wąsy, więc wie kiedy bańka nachodzi na cienką nitkę, wtedy informuje Pika, by zaatakował piorunem w dane miejsce, a woda rozprowadzona po nitkach przez Omaska przewodzi prąd Pikachu. Lance jest zaskoczony, a Yellow daje znak Gogolowski. Kamienny pokemon bierze Dodoska w ręce i rzuca nim w kierunku Lance’a. Pokemon atakuje dziobaniem. Pokemon nie zdołał się przebić przez bańkę przeciwnika. Yellow jest zaskoczona, ponieważ jej plan nie poskutkował. Lance wyjaśnia, że sztuczka z nitkami spowolniła go, jednak dziewczyna niec jest zbyt silna, by móc przebić się przez jego atak. Pokemony atakują ponownie z bombelkowego promienia, jednak dziewczyna zostaje uratowana przez człowieka w czarnym garniturze.
Dziewczyna pyta się mężczyzny kim jest, po czym oświadcza iż Lance’a może pokonać tylko osoba, która pochodzi z Viridian.
Człowiek kładzie dłoń na ramie Yellow i mówi, że on także pochodzi z lasu Viridian …

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Lance
 • Giovanni


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Caterpie (Kitty Yellow)
 • Raticate (Ratty Yellow)
 • Doduo (Yellow)
 • Omanyte (Yellow)
 • Graveler (Yellow)
 • Gyarados (Lance’a)
 • Dragonair (Lance’a; dwa)
 • Rhyhorn (Giovanniego)
88. Kontra Beedrill
88. Kontra Beedrill

Angielska Nazwa: The Beedrill All and End All
Japońska nazwa: VSスピアー VS. Spear

Ważne wydarzenia
Ważne wydarzenia:

 • Duchowa forma Lugii pojawia się nad wyspą Cerise.
Opis Rozdziału
Ya  ellow jest zaskoczona, gdy słyszy że człowiek pochodzi z Virdian.
Pikachu spogląda wrogo na mężczyznę i chce go zaatakować. Yellow jednak powstrzymuje go. Dziewczyna czyta w myślach żółtego stworka i dowiaduje się, iż Pika walczył z tym człowiekiem w lesie Virdian. Dziewczyna zastanawia się czy człowiek jest przyjacielem czy wrogiem. Mężczyzna czeka, by Lance jako pierwszy zaatakował. Chłopak nie wie co człowiek kombinuje, jednak ciągle jest pewny siebie i każe atakować swoim pokemonom z bombelkowego promienia. Człowiek mówi, że był to niezły ruch i każe atakować Ryhornowi w ziemie „świdrem” i „kopnięciem”. Atak wzniecił piasek, który sprawił, że bańki stały się widoczne. Człowiek każe atakować swojej Nidoqueen z drapania w bańki i każe jej zając się główną bańką.

Potężny pokemon nie poradził sobie z przebiciem i upada. bLance, śmiejąc się, mówi że jego giga bańka poradziła sobie z lawą, więc takie marne ataki go nie pokonają. Lance każe swoim podwładnym atakować z „hiper promienia”. Ataki powalają Nidoqueen i Rhyhorna. Yellow ucieka przed promieniami, a człowiek potajemnie upuszcza pokeball. Poke-piłka turla się pod bańkę Lance’a i otwiera się. Z balla wylatuje Beedrill. Pokemon atakuje z podwójnego żądła, przebijając giga bańkę. Chłopak i jego pokemony wpadają w sieć Yellow. Lance pyta się człowieka czy jest liderem z Viridian.
Yellow przypomina sobie, iż słyszała historie o najsilniejszym liderze – Giovannim.
Człowiek pyta się Lance’a czyc nadal chce przechwalać się swoją mocą. Beedrill człowieka przestawia swoje ostre żądło do jego gardła.
Yellow chce powstrzymać człowieka, jedna, Giovanni przerywa jej i mówi do Lance’a, że Zespół Rocket nie upadło na dobre. Człowiek oświadcza, iż w swoim czasie ponownie się narodzi. Lance przyznaje, że wreszcie ma prawdziwego przeciwnika i dodaje, że w pełni zasługuje na miano lidera Zespołu Rocket.
Yellow, słysząc to, jest w szoku. Dziewczyna zauważa, że ten zespół jest zły i krzywdził pokemony a człowiek, który jej pomógł jest ich przywódcą. Dziewczyna w końcu rozumie dlaczego Pika nie darzy człowieka sympatią.
Giovanni oświadcza, że jest to koniec, jednak Lance uśmiecha się.

Nagle nad wyspą Cerise, pojawia się ogromny ptak…

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Lance
 • Giovanni
 • Członkowie zespołu Rocket (wspomnienia)


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Gyarados (Lance’a)
 • Dragonair (Lance’a; dwa)
 • Rhyhorn (Giovanniego)
 • Nidoqueen (Giovanniego)
 • Beedrill (Giovanniego)
 • Golem (wspomnienia)
 • Lugia (duchowa forma)
89. Kontra Metapod
89. Kontra Metapod

Angielska Nazwa: The Might of… Metapod?!
Japońska nazwa: VSトランセル VS. Trancell

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • Pokemony Yellow wyewoluowały.
 • Kitty wyewoluował w Metapoda i w Butterfree.
 • Dody wyewoluował w Dodrio.
 • Omny wyewoluował w Omastara.
 • Gravy wyewoluował w Golema.
Opis Rozdziału
a  Lance zaczyna się maniakalnie śmiać. Odznaka z pod marynarki człowieka zaczyna świecić i usiłuje się wydostać. Spod lawy, wyskakuje Dragonite i zabiera Lance’a. Chłopak mówi, iż kiedy zbierze się w jedno miejsce jak największą ilość odznak, tym ma się większą kontrole nad pokemonami. Lance mówi, dotychczas miał siedem odznak, które są ukryte w wyspie tak, by rozprowadzały energie równomiernie. Odznaki ognia, skały, wody, rośliny, psychiki, trucizny i pioruna. Człowiek mówi, że wyspa Cerise jest olbrzymim wzmacniaczem odznak, dodaje też, że odznaka którą stracił przed chwilką Giovanni była poszukiwana od dłuższego czasu. Chłopak przyznaje, iż udawał że jest w pułapce by sprowadzić człowieka do centrum wyspy, by odebrać mu odznakę. Wyemitowane światło ósmej odznaki wabi ogromnego ptaka, który ma Lance’owi posłużyć za maszynę zniszczenia.

Tymczasem w głębi wyspy, Sabrina odczuwa, iż Koga oraz porucznik Surge zakończyli swoje walki. Kobieta mówi, że jeżeli pokonali Lorelei nie jest już potrzebna, po czym rozpływa się w powietrzu. Blue zauważa, że Sabrina jest samolubna, jednak dodaje że pomogła jej pokonać Lorelei. Blue zauważa, że użyła wszystkich swoich pokemonów, tylko nie jednego, tajemniczego różowego pieska imieniem Bull, który siedzi sobie w pokeballu. Dziewczyna zauważa na niebie gigantycznego ptaka. Tego, którego szukała, więc postanawia pobiec w jego stronę.

Tymczasem, Yellow pyta się, czy ten ptak jest pokemonem, a Giovanni postanawia uciec. Lance śmieje się mówiąc, iż Giovanni jest zwykłym tchórzem.
Chłopak zeskakuje z Dragonite’a na Areodactyla, i każe mu polecieć w kierunku ptasiego potwora. Yellow pyta się chłopaka co ten chce zrobić. Lance odpowiada, że ten pokemon był jego celem od początku i objaśnia, że chce go obswoić, czego jeszcze nikt nigdy przedtem nie dokonał. Yellow krzyczy, iż jego plan jest szalony, ponieważ przez tego pokemona cały świat zostanie zrównany z ziemią. Chłopak mówi do Dragonite’a, że będzie czekał na niego na górze.

Podczas gdy Lance odlatuje, Yellow prosi Dragonie, by zszedł mu z drogi bo musi powstrzymać chłopaka. Nagle, Dragonite upada, a Yellow jest zaskoczona. Pokemon usiłuje się podnieść, a dziewczyna czyta w myślach smoka. Okazuje się, iż jest bardzo wycieńczony z powodu czekania pod lawą na sygnał Lance’a. Dragonite wzlatuje w powietrze. Yellow widzi, iż pokemon próbuje lecieć za Lancem, chociaż jet bardo wyczerpany. Dziewczyna krzyczy, by przestał bo może się kończyć jego śmiercią i chwyta się jego nogi. Dziewczyna pyta się dlaczego robi to wszystko dla Lance’a. Dragonite odpowiada że jego trener walczy dla pokemonów i wyeliminuje całą ludzkość, więc zrobi dla niego wszystko. Yellow zauważa, iż Dragonite myśli, że ludzie są wrogami. Dziewczyna przyznaje po części racje, jednak mówi iż Lance wykorzystuje uczucia pokemona. Trenerka krzyczy, iż wie dlaczego pokemon uważa Lance’a za swojego przyjaciela. Jednak, rozpaczliwie wykrzykuje, iż ludzie nie zasługują na śmierć, tak samo jak pokemocny. Yellow mówi, iż pokemony i ludzie mogą żyć w zgodzie. Yellow pyta się Pika, Freeska, Ratty, Dodoska, Omaska i Goloska jak przekonać do tego Lance’a i jego pokemony.

Dragonite dolatuje na miejsce, a Yellow zeskakuje i wsiada na grzbiet tajemniczego pokemona. Lance jest zaskoczony wizytą swojego przeciwnika i każe atakować Areodactylowi z hiper promienia. Dziewczyna wybiera Freeska, który ewoluuje w Metapoda. Pokemon, „stwardnieniem”, blokuje hiper promień. Dziewczyna zauważa, że kiedy nie posiada już pokedexu nie może powstrzymać ewolucji pokemonów. Yellow krzyczy, by dali z siebie wszystko i wypuszcza całą drużynę pokemonów. Nagle Dodosk, Omask i Golosk ewoluują w Dodrio, Golema i Omastara. Dopiero co wyewoluowany Freesk także się zmienia w Butterflie, który przyczepia się do pleców Yellow, dodając jej skrzydeł…

Osoby i Pokemony
Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Green
 • Lance
 • Giovanni
 • Sabrina
 • Lorelei


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Caterpie (Yellow; wyewoluował)
 • Metapod (Yellow; ewoluował; wyewoluował)
 • Butterfree (Kitty Yellow; ewoluował)
 • Doduo (Yellow; wyewoluował)
 • Dodrio (Dody Yellow; ewoluował)
 • Omanyte (Yellow; wyewoluował)
 • Omastar (Omny Yellow; ewoluował)
 • Graveler (Yellow; wyewoluował)
 • Golem (Grawy Yellow; ewoluował)
 • Raticate (Ratty Yellow)
 • Dragonite (Lance’a)
 • Aerodactyl (Lance’a)
 • Beedrill (Giovanniego)
 • Lugia (duchowa forma)
 • Jynx (Lorelei)
 • Venomoth (Sabriny)
 • Alakazam (Sabriny)
 • Blastoise (Blasty Blue)
 • Jigglypuff (Jiggly Blue)
 • Clefable (Blue)
 • Nidoran (Blue)
 • Horsea (Blue)
 • Snubbull (Blue)
90. Kontra ???
90. Kontra ---

Angielska Nazwa: The Legend
Japońska nazwa: VS ???

Ważne wydarzenia

Ważne wydarzenia:

 • ”Megawolt” Yellow obraca niszczycielską moc Lugii w moc dającą życie. Ożywia wyspę Cersie (wyspę Soli) oraz wschodnią część Cerulean dotkniętą zanieczyszczeniami z elektrowni.
 • Lance, w chwili pokonania, przypomina sobie jak znalazł półżywego Dratini pośród martwych pokemonów (nieopodal budowy elektrowni).
 • Giovanni oświadcza swoim podwładnym, by nie zajmowali się zespołem Rocket i wrócili do swoich obowiązków jako liderów sal.
 • Red odzyskuje Pika.
Opis Rozdziału
aYellow wyskakujące z grzbietu legendarnego pokemona i rusza na Lance’a, który jest zaskoczony tym, że dziewczyna potrafi latać. Człowiek mówi, że to go nie pokona i każe walczyć Gyaradosowi oraz Dragonairom. Człowiek ciągnie, że ludzie są wrogami pokemonów i potrzebuje legendarnego stworzenia, by wyeliminować tą rasę. Yellow oświadcza, iż ludzie i pokemony potrafią być przyjaciółmi i stanie w obronie świata ludzi i pokemonów.
Dragonite, Dragonair, Areodactyl i Gyarados ruszają do ataku na Ratty, Omaska, Goloska, Freeska, Pika i Dodoska.
Freesk atakuje ultradźwięku. Areodactyl odwdzięcza się tym samym. Ataki odbijają się.
Lance każe atakować Dragonite z hiper promienia, jednak atak został zablokowany przez lodowy promień Omastara. Dragonair atakuje, a Golosk broni się.
Lance pyta się dziewczyny jak długo chce stosować tą obronną strategie. Dziewczyna odpowiada, iż będzie się bronić tak długo, aż Lace przejrzy na oczy. Człowiek oświadcza, iż legendarny pokemon niedługo pochłonie całą energie, a wtedy będzie mógł kontrolować wszystkimi pokemonami. Człowiek mówi do Lance’a, iż widzi już ten świat, świat w którym rządzą tylko pokemony. Dragonite atakuje z hiper promienia, a Freesk unika ataku.
Nagle bandaż ze złamanej reki Yellow odwiązuje się i spada na ziemie. Dziewczyna każe atakować Pika „trzaśnięciem”, jednak pokemon zostaje uderzony. Yellow czuje, jak wspomnienia Pika wracają. Dziewczyna uświadamia sobie, że pokemon całkowicie odzyskał pamięć i zauważa, by pokonać Lance muszą odbić potężny promień energii czymś silniejszym.

Tymczasem, Red, Blue i Green spotykają się w jednej jaskini. Blue jest zaskoczona widząc Reda. Green mówi, że to nie pora na pogaduchy, bo muszą się najpierw wydostać.

Tymczasem, Blaine odzyskuje przytomność i zauważa koniec nitki, która wisi nad ziemią, oraz widzi widzi Blue, Greena i Reda, którzy dochodzą na miejsce.
Chłopak mówi, iż pokonał Bruno i przybył jak najszybciej mógł. Człowiek z kolei odpowiada, że nitka, która wisi nad ziemią musi należeć do Yellow, która jest na górze. Człowiek informuje, że ich głównym wrogiem jest Lance – lider Elitarnej Czwórki. Red, Blue i Green postanawiają wypuścić swoje pokemony i wybierają Blastoise’a Venusaura i Charizarda. Pokemony wypuszczają całą swoją energie wzdłuż nici. Yellow czuje moc od innych trenerów, więc wykrzykuje by i las Viridian dał jej ta moc.
Moc przechodzi na Pika, który atakuje z „megawoltu”. Promień trafia w Lance’a. Podczas tej chwili, Lance’owi ukazują się wspomnienia, kiedy był małym chłopcem jak widział budowę elektrowni atomowej, kiedy znalazł pół martwego Dratini w zatrutej rzece.

Tymczasem, Giovanni zauważa jak cała wyspa zaczyna obradzać w kwiaty. Człowiek mówi, że nie jest zaskoczony takim obrotem sprawy, ponieważ wiedział od początku, iż Lance nie może równać się z olbrzymią potęgą tajemniczego pokemona. Człowiek zauważa, jak energia Yellow może spowodować, że wyspa zaczyna pokrywać się bujną roślinnością. Nagle człowieka zaczepia porucznik Surge i Sabrina. Trener elektrycznych pokemonów mówi, iż organizacja Rocbket ma wszystko, by ponownie powstać. Giovanni zauważa, iż Koga nie ma odwagi się pokazać, po czym pyta się czy pomoc dzieciom w pokonaniu Elitarnej Czwórki także było przygotowaniem do reaktywacji Zespołu Rocket. Porucznik Surge wpada w zakłopotanie, a Giovanni oświadcza, iż jest w trakcie własnej podróży i sugeruje, by Sabrina i porucznik Surge wrócili do swoich domów i zajęli się własnymi salami. Człowiek mówi, iż megawolt jest atakiem dziesięć razy silniejszym od pioruna, po czym pyta się czy posiadają w zespole kogoś, kto potrafi wyzwolić tyle energii, co Yellow czy Red.
Giovanni zauważa, że energia wyemitowana przez Yellow sięga nawet do stałego lądu.

Światło oślepia liderów z innych miast. Brock zauważa, jak na kamieniach zaczynają rosnąć kwiaty. Misty jest zaskoczona, widząc iż północną część Cerulean, która się nienadawana do użytku, zaczęła rozrastać się bujną roślinnością. Mankey’e i Primeape, które dotychczas głodowały, mają teraz nadmiar pożywienia. Wrogie Machampy, Shelldery i Gengary padają, co oznacza, iż musiało coś się stać z ich trenerami. Erika uświadamia sobie, iż moc zniszczenia musiała przekształcić się w moc życia.

Wycieńczona Yellow mówi do tajemniczego pokemona, iż wykorzystał moc odznak, by uzdrowić ziemie, co bardzo cieszy dziewczynę, po czym traci przytomność, lądując w ramionach Reda.

Yellow budzi się w środku lasu. Dziewczyna zauważa, że nie ma przy nim Pika. Trenerka pyta się Ratty czy wie, gdzie jest żółty stworek, jednak brązowy pokemon nie potrafi odpowiedzieć. Dziewczyna szuka Pika, jednak znajduje Butterflie, Dodrio, Golema i Omastara. Dziewczyna jest zaskoczona nowym wyglądem pokemonów, jednak przypomina sobie, iż niedawno wyewoluowały. Omask chce coś pokazać. Pokemon zaprowadza go do Pika. Dziewczyna woła żółtego pokemona. Jednak, ten smutnieje i ucieka. Dziewczyna biegnie za pokemonem i widzi jak wskakuje w ręce swojego prawowitego trenera – Reda. Dziewczyna zauważa, że tak długo byli razem że zapomniała, iż Pika jest pokemonem Reda.

Okazało się, że Yellow jedynie śniła. Dziewczyna budzi i uświadamia sobie, że znajduje się obok Reda i siedzi na jego Gyaradosie. Zaraz za nią siedzi Blue i Bill oraz Green, który płynie na swym Golducku. Yellow pyta się co się stało z Lancem i legendarnym pokemonem. Red odpowiada, że Yellow musiał wkurzyć Lance’a na dobre, a legendarny pokemon odleciał na zachód. Blue, po wykonaniu pewnego telefonu, ogłasza, że Elitarna Xzwórka po pokonaniu Lance’a straciła całą energie. Blaine ogląda z ciekawością pokemony Yellow i mówi, żw dziewczyna bardzo długo powstrzymywała swoje pokemony od ewolucji, a kiedy mogły to zrobić rezultat był oszałamiający, że nawet Graveler zmienił się w Golema, który może jedynie wyewoluować tylko poprzez wymianę.
Bill pyta się Blue o płeć Yellow. Chłopak mówi, że dziewczyna wiedziała o tym od początku, Blaine się sam dowiedział, a Green musiał się już domyśleć podczas treningu z trenerką, po czym pyta się czy tylko Red nie wie, iż Yellow tak naprawdę jest dziewczyną. Blue przyznaje mu racje, po czym dodaje, że zabawniej będzie, jeżeli Red sam się domyśli płci Yellow. Green stwierdza, że Blue w dalszym ciagu jest irytująca.
Red, klepiąc Yellow po głowcie, dziękuje za wszystko. Red zauważył, iż Pika bardzo polubił Yellow. Dziewczyna zauważa nitkę przywiązaną do jej palca, a drugi koniec przywiązany jest do palca Reda.

I tak przygoda Amarillo del Bosque Verde – Yellow z lasu Viridian dobiegła końca. Red, Blue i Green połączyli siły z liderami, by odbudować miasta. Reszta naszych bohaterów ruszyła własnymi ścieżkami.
Co do członków Zespołu Rocket, Sabrina i porucznik Surge powrócili do swoich sal gimnastycznych, tak jak kazał im Giovanni, jednak co się stało z samym Giovannim i Kogą, tego do końca nie wiadomo.
Czas płynie dalej, a historie ludzi nigdy się nie kończą.

Blue siedzi przed komputerem obok Ditto i Snubulla. Dziewczyna dzwoni do pewnej osoby i mówi, że było tak jak przewidział. Lance wywołał tajemniczego pokemona, który wyrwał mu się spod kontroli. Blue dodaje, iż ostatni raz widziała pokemona jak odlatywał na zachód, jednak nie ma pewności czy to był ten sam pokemon, który ją porwał gdy była dzieckiem. Dziewczyna mówi, iż chłopak musi jej pomóc w tym śledztwie.

Po drugiej stronie, tajemniczy chłopak w rudych włosach odpowiada, że rozumie dziewczynę i odkłada słuchawkę. Okazuje się, iż tajemnicza osoba znajduje się w miejscu gdzie jest mnóstwo nowych pokemonów, których trenerzy Kanto jeszcze nie widzieli.

Osoby i Pokemony

Kto wystąpił (ludzie):

 • Yellow
 • Red
 • Blue
 • Green
 • Lance
 • Blaine
 • Giovanni
 • Porucznik Surge
 • Sabrina
 • Brock
 • Misty
 • Erika
 • Silver


Kto wystąpił (Pokémony):

 • Pikachu (Pika)
 • Butterfree (Yellow)
 • Dodrio (Yellow)
 • Omastar (Yellow)
 • Golem (Yellow)
 • Raticate (Yellow)
 • Gyarados (Lance’a)
 • Aerodactyl (Lance’a)
 • Dragonair (Lance’a; dwa)
 • Dragonite (Lance’a)
 • Dratini (Lance’a; wspomnienia)
 • Venusaur (Reda)
 • Charizard (Greena)
 • Blastoise (Blue)
 • Lugia
 • Magneton (Porucznika Surge’a)
 • Geodude (Brocka)
 • Krabby (Misty)
 • Tangela (Eriki)
 • Mankey
 • Machop (Bruna; wiele)
 • Gastly (Agathy; wiele)
 • Haunter (Agathy; wiele)
 • Gengar (Agathy; wiele)
 • Shellder (Lorelei; wiele)
 • Cloyster (Lorelei)
 • Sunkern
 • Hoothoot
 • Heracross
 • Marill
 • Ledyba
 • Spinarak
 • Sentret
Share

Translate »