Stowarzyszenie Pokemon

Wstępne informacjeOpisPokemony
stowarzyszeniep okemonStowarzyszenie pokemon – jest największą organizacją w świecie pokemon, której siedziba znajduje się w mieście Goldenrod. To dzięki Stowarzyszeniu istnieją liderzy sal oraz organizowane są mistrzostwa Ligi Pokemon. Organizacja wybiera i selekcjonuje trenerów, którzy mogą objąć pozycje lidera, za którą dostają wynagrodzenie.
prezes z hoenn  Stowarzyszenie pokemon – jest największą organizacją w świecie pokemon, której siedziba znajduje się w mieście Goldenrod. To dzięki Stowarzyszeniu istnieją liderzy sal oraz organizowane są mistrzostwa Ligi Pokemon. Organizacja wybiera i selekcjonuje trenerów, którzy mogą objąć pozycje lidera, za którą dostają wynagrodzenie.

W serii R/G/B/Y organizacja nie miała zbyt rozbudowanej formy i posiadała sporo luk. Została założona 11 lat wcześniej, ale selekcja liderów miała pewne niedociągnięcia, ponieważ aż pięciu liderów nie wypełniało należycie swoich obowiązków oraz należeli do złej organizacji (Koga, Sabrina, Blaine, Porucznik Surge i Giovanni, dla których liderowanie było jedynie przykrywką dla Zespołu Rocket).prezes z kanto i johto

W Johto rygor selekcji nieco się zaostrzył, postanowiono zapełnić luki liderów z miasta Viridian i Violet dzięki czemu liderami został Green i Falkner. Zorganizowano też Ligę, podczas której walczyli liderzy sal z kanto i johto.

W Hoenn ukazano potęgę stowarzyszenia, które potrafiło złapać Rayquazę w celu stworzenia zielonej kuli, by być przygotowanym na kryzys związany z Groudonem i Kyogprezes z sinnohre.

Organizacja stworzyła reguły walk oraz zasadę, gdzie trener może posiadać przy sobie nie więcej, niż sześć pokemonów.

Prezes Stowarzyszenia Pokemon z Sinnoh, poprzez statuę umieszczoną w salach, mógł obserwować walki między trenerami a liderami.

Pokemony, które posiada:
Porygon2
Imię:
Gatunek: Porygon2
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Forretress”. Został wystawiony do walki podczas eliminacji na lidera sali. Jego przeciwnikiem był Red. Ostatecznie przegrał.

Pineco
Imię:
Gatunek: Pineco (dwa)
Typ: Owadzi
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:  Zadebiutowały w rozdziale ”Kontra Forretress”. Zostały wystawione do walki podczas eliminacji na lidera sali. Ich przeciwnikiem był Red. Ostatecznie przegrały.

Foretress
Imię:
Gatunek: Forretress (dwa)
Typ: Owadzi/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutowały w rozdziale ”Kontra Forretress”. Zostały wystawione do walki podczas eliminacji na lidera sali. Ich przeciwnikiem był Red. Ostatecznie przegrały

Azumarill

Imię: –
Gatunek: Azumarill
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Forretress”. Został wystawiony do walki podczas eliminacji na lidera sali. Jego przeciwnikiem był Red. Ostatecznie przegrał.


Imię: –
Gatunek: Jynx
Typ: Psychiczny/Lodowy
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Została pokazana w obecności prezesa Stowarzyszenia Pokemon w Johto.

Pokemony, które posiadał:
rayquaza
Imię: –
Gatunek: Rayquaza
Typ: Smoczy/Latający
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Rayquaza była pod kontrolą Stowarzyszenia. Została umieszczona w planetarium, w mieście Mossdeep. Pokemon miał być użyty do stworzenia zielonej kuli, będącej bronią przeciwko Groudonowi i Kyogre. Plan jednak nie powiódł się i smoczy pokemon uciekł. Do odnalezienia Rayquazy wytyczono Normana, którego syn uwolnił pokemona.

Share

Translate »