Stowarzyszenie Pokemon

Wstępne informacjeOpisPokemony
stowarzyszeniep okemonStowarzyszenie pokemon – jest największą organizacją w świecie pokemon, której siedziba znajduje się w mieście Goldenrod. To dzięki Stowarzyszeniu istnieją liderzy sal oraz organizowane są mistrzostwa Ligi Pokemon. Organizacja wybiera i selekcjonuje trenerów, którzy mogą objąć pozycje lidera, za którą dostają wynagrodzenie.
prezes z hoenn  Stowarzyszenie pokemon – jest największą organizacją w świecie pokemon, której siedziba znajduje się w mieście Goldenrod. To dzięki Stowarzyszeniu istnieją liderzy sal oraz organizowane są mistrzostwa Ligi Pokemon. Organizacja wybiera i selekcjonuje trenerów, którzy mogą objąć pozycje lidera, za którą dostają wynagrodzenie.

W serii R/G/B/Y organizacja nie miała zbyt rozbudowanej formy i posiadała sporo luk. Została założona 11 lat wcześniej, ale selekcja liderów miała pewne niedociągnięcia, ponieważ aż pięciu liderów nie wypełniało należycie swoich obowiązków oraz należeli do złej organizacji (Koga, Sabrina, Blaine, Porucznik Surge i Giovanni, dla których liderowanie było jedynie przykrywką dla Zespołu Rocket).prezes z kanto i johto

W Johto rygor selekcji nieco się zaostrzył, postanowiono zapełnić luki liderów z miasta Viridian i Violet dzięki czemu liderami został Green i Falkner. Zorganizowano też Ligę, podczas której walczyli liderzy sal z kanto i johto.

W Hoenn ukazano potęgę stowarzyszenia, które potrafiło złapać Rayquazę w celu stworzenia zielonej kuli, by być przygotowanym na kryzys związany z Groudonem i Kyogprezes z sinnohre.

Organizacja stworzyła reguły walk oraz zasadę, gdzie trener może posiadać przy sobie nie więcej, niż sześć pokemonów.

Prezes Stowarzyszenia Pokemon z Sinnoh, poprzez statuę umieszczoną w salach, mógł obserwować walki między trenerami a liderami.

Pokemony, które posiada:
Pokemony, które posiadał:
Share
Translate »