Redakcja

Nick: Nid
Rola: Administrator/Tłumacz/Grafik/Korektor

O sobie: Zagorzała fanka oraz kolekcjonerka pokemonów. W głównej mierze interesuję się rysowaniem, jednak lubię też szyć, grać, oglądać anime oraz grzebać przy Project500+

Co mnie zainteresowało w mandze: Z początku omijałam mangę szerokim łukiem, jednak gdy spotkałam się z serią RS, która pokazała mi świat pokemonów w zupełnie inny sposób niż serial animowany wciągnęłam się i to do tego stopnia, że spróbowałam sił w tłumaczeniach skanlancji, które prowadzę po dzień dzisiejszy.

Nick: Vapek, a’ka 4xI
Rola: Administrator

O sobie: Nigdy nie lubiący pisać o sobie celebryta internetowy. W fandomie pokemonów od niepamiętnych czasów. Fan muzyki trudnej w odbiorze oraz kradziej zainteresowań. Artysta śłitaśnych stworków i w ogóle osoba z ogromną kreatywnością.

Co mnie zainteresowało w mandze: Że istnieje. Że od chwili wydania dziecinnego anime, jak w równoległym świecie, ktoś zaczął tworzyć twór w którym pokazuje, jakie pokemony są naprawdę i przedstawił bliższy mi wizerunek ich świata. Od pamiętnego momentu, gdy pierwszy raz napisałem do jedynej polskiej tłumaczki mangi, pragnąłem by manga pokemon special (oraz inne mangi pokemon) stały się jeszcze bardziej popularne, co w końcu przyczyniło się do powstania tej strony.

Nick: Konus
Rola: Redaktor

O  sobie: Skomplikowana osóbka z dość specyficznym poczuciem humoru żyjąca sobie w małej wiosce na Pomorzu. Lubi czasem coś nagryzmolić i nieco wykorzystać dostateczną znajomość języka angielskiego, by przyczynić się do rozwoju strony. Często spędza wolny czas, zaczytując się w różnego rodzaju książkach (takie tam staroświeckie hobby) lub rysując.

 Co mnie zainteresowało w  mandze:Odmienna od anime fabuła. Całkowicie inny świat, brak zbędnej dziecinady. Do tego jeszcze genialna kreska, a zarazem świetna inspiracja do rysowania. Idealna odskocznia od szarej codzienności, wciągająca na dłuuugie godziny.

awatar

Nick: ArturAP
Rola: Grafik

O sobie:Fanatyk pokemonów od 8 roku życia. Głównie interesuje się anime, ale również mangą i zbieraniem konsol do gier jak i samych gier.Lubię grzebać od niedawna w tłumaczeniu mang, jak i projektowaniem stron internetowych (Początkujący).

Co mnie zainteresowało w mandze: Podoba mi się w niej kreska oraz fabuła.

Nick: Piotrek1113
Rola: Tłumacz

O sobie: Miłośnik Pokemonów jak i tłumaczeń wręcz od samego początku. Głównie dzięki anime puszczanego na Polsacie. Twórca Project Tackle, gdzie gromadzone są rozmaite lokalizacje nazw z wielu polskich mediów typu dubbing anime, TCG i inne.

Co mnie zainteresowało w mandze: W mandze czuć inny klimat niż w anime, co zachęciło mnie do obserwowania obu tych uniwersów.

Nick: Yakuya
Rola: Tłumacz/Korektor

O sobie: Osoba z gatunku tych, co w towarzystwie nigdy się nie odzywają. W wolnym czasie (którego stwarzam sobie sporo) lubię grać na PC’cie i oglądać anime. Okazjonalnie czytam mangę i tłumaczę japońskie piosenki, żeby może kiedyś nauczyć się tego języka :3

Co mnie zainteresowało w mandze: Kiedyś z nudów zacząłem szukać w internecie jakiejś mangi do poczytania i przypomniałem sobie Pokemony. Dowiedziałem się wtedy, że istnieje manga i okazała się być niczego sobie, więc zacząłem czytać. Była na tyle ciekawa, że przeczytałem całość i wciąż czekam na kolejne rozdziały.

Była redakcja
Nick: Azzy
Rola: Grafik/edytor

O sobie: Żadnatywka z ciągotami do edgelordowania, okazjonalnie lubię sobie porysować lub pograć na konsoli.

Co mnie zainteresowało w mandze: Podoba mi się zróżnicowanie przedstawianych historii w mangach i zgoła inne podejście, bardziej dojrzałej niż w anime – przynajmniej w części przypadków – oraz ciekawe rozwijanie świata dość prosto przedstawionego w grach.


latibros_and_fluffypies_by_xtyma-d7jb24w-png

Nick: Tyma
Rola: Grafik
Gadu-Gadu:  44954040

O  sobie: Spokojna i dość nietypowa dusza z Dolnego Śląska. Fanka Silvera,  pokemonów typu smoczego i entuzjastka czekolady :3 Utożsamiana z  oranżową Latias. Rysowanie przynosi mi bezgraniczną radość, mogłabym  robić to całe życie i jeszcze dłużej.

Co mnie zainteresowało w  mandze: Do skanów dotarłam przez fanarty, chciałam lepiej poznać  wszystkie postacie, które urzekły mnie dzięki fanowskim rysunkom.  Chciałam spróbować też czegoś innego niż pokemonowe anime, manga okazała  się strzałem w dziesiątkę. O kilka klas lepsza fabuła i nawiązanie do  głównej serii gier przeważyły o mojej fascynacji Specialem.


Nick: hgorski
Rola: Tłumacz

O sobie: Umiarkowanie cyniczny fan pokemonów od ponad półtora roku. Interesuję się rysunkiem i kartami pokemon tcg. Poza tym z innych rzeczy lubię też Stranger Things, Full Metal Alchemist i Fizykę. Posługuję się też angielskim na poziomie B2

Co mnie zainteresowało w mandze: Jej indywidualizm w stosunku do anime i gier. Jest to jedyne medium z pokemonami których twórcy mają jaja, aby zamykać głównych bohaterów w sklałach, dawać im milion jenów długu czy dawać im mantine z przypiętymi remoraidmi jako samolot z działkami.


rrr
Nick: Niklas
Rola: Tłumacz

O sobie: Twórca muzyki, okazjonalny tłumacz, znany niektórym jako “wyznawca Diabła”. Gdy nie tworzy muzyki, pisze fiki różniaste, lub po prostu trwoni czas w sieci. W zależności od fandomu utożsamiany z Flaaffym lub z krabem.

Co mnie zainteresowało w mandze: Głównie fabuła i postacie, które nie są aż tak naiwne i głupie jak w anime. Już nie pamiętam, jak poznałem mangę, ale na pewno przez forum pokemon polska, a być może poprzez Nid, jakoś to było na pewno, ale pamięć już nie ta co kiedyś.


Nick: Melody
Rola: Redaktor

O  sobie: Jestem zwariowaną i nieśmiałą mieszkanką Lublina. Uwielbiam zimę i piękno w najróżniejszych postaciach. Kocham Lugie. *o* Głównie skupiona na rysowaniu i graniu w różne gry, ale oprócz tego lubie pływać, śpiewać. W anime&mandze triumfuje Pokemon oraz One Piece, ale także inne serie, jeżeli czymś mnie użekną (a wymagajaca nie jestem).

Co mnie zainteresowało w  mandze: Pokemony zajmują specjalne miejsce w moim serduszku. Dzieki nim zaczęłam rysować i rozwijać swoje zainteresowania. Po zapoznaniu z anime postanowiłam sięgnąć po wersię papierową. Nowe fabuły (zgodne z grami), różnorodni bohaterowie, ciekawie zilustrowane walki, nadały serii Pokemon nowego smaczku.

 


Nick: lexsiso
Rola: Redaktor

O sobie: Największa fanka Stevena i Metagrossa na świecie! A tak na serio jestem nieogarniętą dziewczyną spod Wrocławia, uwielbiam czytać książki (szczególnie fantastyczne i detektywistyczne). Jeśli chodzi o anime i mangi – łapię się wszystkiego, co wpadnie mi w łapki.

Co mnie zainteresowało w mandze: Pokemonami interesowałam się od brzdąca, ale to manga sprawiła, że zostałam z nimi do tej pory. Ciekawie skonstruowane postacie, świetne walki i niesamowite przygody to coś, co lubię najbardziej. Dodatkowo manga prezentuje całą paletę świetnych postaci, więc jeśli coś mi się nie podoba to przerzucam się na inną serię. No i w grach i anime nie ma tyle Stevena ;3

Share