Pokemon Special w Polsce

Manga Pokemon Special, ochrzczona w Polsce nazwą Pokemon Adventures, nie cieszyła się w Polsce zbyt dużą popularnością. Za wydawanie tytułu na terenie naszego kraju zajęło się wydawnictwo JPFJaponica Polonica Fantastica, która wg amerykańskich standardów (w tamtych czasach) wydawała niepełne tomy, w formacie A4.
Wielkość zeszytów oraz ich charakter przypominał bardziej kolorowankę niż mangę (sama to stwierdziłam w wieku 10 lat, określając ją jako „dziwną, drogą i trudną do pokolorowania”), co prawdopodobnie przyczyniło się do klapy podczas sprzedaży tomu. W efekcie zostały wydane cztery zeszyty (mimo reklamowanego piątego zeszytu, który zawierał rozdziały tomu drugiego).

 

Tom 1Tom 2Tom 3

Tom 4

 

 

 

 

 

 

o dziwo na końcu zeszytu czwartego została zapowiedziana piąta część, będąca wprowadzeniem do tomu drugiego Pokemon Adventures, jednakże nigdy nie zagościła na półkach polskich sklepów:

Mimo klapy jaką poniósł ten tytuł w naszym rodzimym kraju doczekał się kilku recenzji zachęcających do czytania. Między innymi w legendarnym już magazynie “Kawaii“:

Pokemon Special recenzja kawaii

oraz na wirtualnych serwisach jak Tanuki-Anime: tanuki anime
czy Wirtualna Polska: wirtualna polska

Share

Translate »