Wallace

Wstępne informacjeOpisPokemony

wallace - KopiaImię: Wallace (jap. ミクリ Mikuri)
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej/Mistrz Pokemon
Lokalizacja Sali: Sootopolis
Zawód: Koordynator
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Deszczu (Rain badge)
Ekspert w typie: Wodnym
Więzy rodzinne: Lisia (siostrzenica), starsza siostra

Wallace był liderem w Sootopolis. Obecnie jest oficjalnym Mistrzem Pokemon w Hoenn oraz nauczycielem Ruby’ego.

Lider zadebiutował w serii Ruby/Sapphire. Po raz pierwszy pojawił się podczas rozmowy telefonicznej z Flannery. Dyskucja toczyła podczas zebrania liderów w Fortree w sprawie omówienia poczynań zespołu Magma i zespołu Aqua.
Mężczyzna nie mógł się stawić osobiście. Został zmuszony do opowiedzenia się za stroną organizacji Aqua z racji tego, że lider jest trenerem wodnych pokemonów. Głosowanie miało stwierdzić, które ugrupowanie złe, a które dobre.

Po zebraniu Wallace stoczył rozmowę z Winoną na temat uśpienia Góry Pyłu, co sprawiło, że poziom wód wzrósł. W tym celu mężczyzna udał się do miast Fallabor, by omówić zjawisko zmiany klimatu z profesorem Cozmo. Po drodze wystąpił gościnnie w Konkursach Pokemon, gdzie poznał Ruby’ego. Gdy chłopak zobaczył, że Wallace nawet z brzydkich pokemonów typu Whiscash potrafi zrobić prawdziwe ślicznotki zapragnął, by mężczyzna go nauczał. Lider zgodził się, jednak nie od razu (zgodził się na bycie nauczycielem, gdy dowiedział się, że Ruby jest synem Normana). Po załatwieniu spraw w Fallabor Wallace ruszył na spotkanie liderów w Fortree, przy okazji wziął ze sobą swojego ucznia.

W mieście, po kłótni z Winoną, Wallace zauważył uciekającego Rubyego. Postanowił pójść za chłopcem. Po drodze zobaczył, że miasto Slateport zostało zalane. Mężczyzna postanowił odpuścić pogoń za uczniem i ruszył na pomoc okolicznej ludności.

Mężczyzna znalazł chłopca w hali konkursowej, gdzie mimo zalanego budynku trener zapragnął zdobyć ostatnia wstążkę. Został jednak pokonany przez Wallace’a, który stwierdził, że chłopak nie zasługuje na wygraną po tym, jak szorstko potraktował Mimi (która koniec końców uciekła od trenera).Gdy hala konkursowa całkowicie się zawaliła, Ruby stracił przytomność. Został uratowany przez swojego nauczyciela.

Po przebudzeniu Groudona i Kyogre Wallace zdecydował się na walkę z legendarnymi pokemonami. Został poinformowany przez Winonę, że legendy te są kontrolowane przez ludzi, którzy przebywają w jaskini Seafloorv(tam dostał się Ruby i Sapphire za pomocą Relicantha).

Wallace połączył siły z Roxaną i Brawlym, którzy walczyli przeciwko Groudnowi. Atak został przerwany przez poruczników zespołu Magma: Blaisego, Tabithę i Courtney. Wallace został zmuszony do walki z Tabithą na dachu domu handlowego miasta Lilycove.

Gdy lider był blisko pokonania przeciwnika, na człowieka zaczęły oddziaływać skutki dotknięcia niebieskiej kuli. Tabitha zaczął atakować w szale. Wallace został jednak uratowany przez Stevena i jego Metagrossa. Jego przyjaciel podzielił się z nim pomysłem jak powstrzymać legendarne pokemony, po czym podarował Wallacowi płachtę Mistrza Pokemon, stwierdzając, że to liderowi bardziej przysługuje ten tytuł.

Wallance i Winona ruszyli do miasta Sootopolis, by pomóc Rubyemu i Sapphire w walce przeciwko Groudnowi i Kyogre. Tam odnalazł rannego chłopaka, który podziękował swojemu nauczycielowi za pomoc.

Podczas gdy Ruby i Sapphire wyciągnęli kule z ciał Archiego i Maxiego oraz zostali wysłani na wyspę Mirażu, Wallace i Elitarna Czwórka zawładnęła braćmi regi, dzięki którym zmniejszyli skalę walki Groudona i Kyogre. Po dłuższym czasie dla Stevena kontrola nad trzema legendarnymi pokemonami stanowiła zbyt wielkie obciążenie, w konsekwencji zmarł w ramionach Wallace’a.

Mężczyzna uświadomił sobie wtedy, dlaczego Steven oddał mu płachtę Mistrza- ponieważ wiedział, że może nie przeżyć tej misji. Człowiek postanowił pomścić swojego przyjaciela i ruszył na walkę z Archim i Maxim, którzy nie poddali się nawet po utracie kul. Został jednak pokonany, gdy dowiedział się, że Winona została zakładniczką. Gdy mężczyzna zobaczył Rubyego płaczącego nad ranną Mimi, która postanowiła wrócić do trenera, Wallace podarował chłopcu ostatnią wstążkę konkursową, w efekcie czego Feebas ewoluował w Milotica.

Po pokonaniu zespołu Aqua i Magma przez Celebiego Rubyego Wallace był widoczny na sterowcu Ba-Goon w towarzystwie ludzi, którzy ponieśli śmierć podczas walki (życie zwrócił im Celebi).

W serii Emerald Wallace pojawił się podczas ślubu Wandy i Ryleya. Mężczyzna wraz z Winoną eskortowali Rubyego i Sapphire na ich misję, którą mieli wykonać w Strefie Walk.

W serii Omega Ruby/Alpha Sapphire Wallace, wraz z innymi liderami zostali wezwani do Sootopolis, by pomóc w powstrzymaniu meteoroidu, który miał zderzyć się z ziemią.

Wallace i Winona w przeszłości byli ze sobą bardzo blisko. Gdy mężczyzna zdobył tytuł Mistrza od razu odrzucił go i objął stanowisko lidera. Wszystko to, by być blisko Winony. Jednak ta decyzja spowodowała, że ich związek zaczął się rozpadać i ostatecznie ze sobą zerwali.

Pokemony, które posiada:
seaking
Imię: Cezary (Charles)
Gatunek: Seaking
Typ: Wodny
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Luvdisc I”. Został pokazany na konkursie piękności, gdzie pokonał Ruby’ego. Pomagał w ratowaniu tonących ludzi podczas szaleństwa Kyogre.

luvdisc
Imię: Elizabet (Elizabeth)
Gatunek: Luvdisc
Typ: Wodny
Płeć: Samica

Opis: Zadebiutowała w rozdziale ”Kontra Shiftry” na spotkaniu Liderów. Została też pokazana na konkursie piękności, gdzie pokonała Ruby’ego. Podczas szaleństwa Kyogre i Groudona uczestniczyła w walce z Tabithą.

sealeo
Imię: Ryszard (Francoise/Richard)
Gatunek: Sealeo
Typ: Wodny/Lodowy
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra ”Kontra Luvdisc I”. Pokazany na konkursie piękności, gdzie pokonał Ruby’ego. Został użyty do walki przeciwko Groudonowi.

wiscah
Imię: Filip (Philipe)
Gatunek: Whiscash
Typ: Wodny/Ziemny
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra ”Kontra Luvdisc I”. Został pokazany na konkursie piękności, gdzie pokonał Ruby’ego. Pomagał w ratowaniu ludzi podczas szaleństwa Kyogre.

clamperl
Imię: ???
Gatunek: Clamperl
Typ: Wodny
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Kyogre i Groudon XIII”. Uczestniczył w walce na zawodach Ligi Pokemon.

Pokemony, które posiadał:
registeel
Imię:
Gatunek: Registeel
Typ: Stalowy
Płeć:

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Regirock, Regice, Registeel I”. Po śmierci Stevena, Wallace przejął nad nim kontrole. Po ujarzmieniu wściekłości legendarnych pokemonów został wypuszczony.

Share

Translate »