Zossie

Wstępne informacjeOpisPokemony

 

Imię: Zossie (jap. アマモ Amamo)
Płeć: Kobieta
Rodzinne miasto:Ultra Megapolis
Klasa trenerska
: Drużyna Ultra Zwiadowców

Opis: Zadebiutowała w rozdziale SM26. Wraz z Dulsie awaryjnie lądowali na Lunali w Ultra Głębi Oceanu. Przez nieumiejętne sterowanie Lunalą jej partner dostał mdłości.

Podczas postoju Dulsie opowiedział o zwyczajach panujących w Aloli oraz o tym, że zakończył negocjacje z Fundacją Aether. Nie wiedzieli jednak, że byli podsłuchiwani przez Suna i Moon, którzy negatywnie zareagowali na nazwę organizacji.

Po przedstawianiu się, Zoosie i Dulse zostali zapytani przez Moon, czy Zwiadowcy zabiorą ich do loli. Dulse jednak odmówił. Tłumaczył się tym, że Lunala nie udźwignie czterech osób oraz mają misję, którą musi wypełnić w ramach kontraktu z Fundacją Aether. W zamian organizacja miała podarować Ultra Zwiadowcom pokeballe, które zdołają złapać Ultra Bestie (mieszkańcy innych wymiarów nie mieli możliwości łapania i trenowania pokemonów ze swojego świata). Sytuacja zmieniła się jednak, gdy Lunala rozpoznała bohaterów i przeszła na stronę bohaterów. Dulse został pozostawiony w Ultra Głębi Oceanu a Zossie została przewodniczką. Nauczyła Suna jak latać na Lunali, wyjaśniła kim są Ultra Zwiadowcy oraz zaprowadziła bohaterów do miasta Ultra Megalopolis.

Zaraz po lądowaniu Zossie wytłumaczyła bohaterom, że w jej świecie światło zostało odebrane przez nieudolnych naukowców oraz Ultra Bestie, z kolei technologia jej miasta dostarcza im światło oraz ciepło, dlatego mogą żyć. Po krótkim przywitaniu metropolię nawiedziła Stakataka, która chciała stoczyć walkę z osłabioną Necrozmą. Okazało się, że Ultra Bestia została zwabiona przez Solierę, która chciała na własne oczy przekonać się, czy Sun i Moon rzeczywiście związani są z Lunalą. Podczas porwania Suna przez Stakatakę Zossie wraz z Solierą obserwowały przebieg wydarzeń.

Wraz z Solierą była świadkiem pokonania Stakataki dzięki komórkom Zygardę oraz Lunali. Gdy Necrozma wykonał ruch – opuścił ciało Solgaleo, by zaatakować Lunalę, dziewczyny postanowiły opowiedzieć historię o tym jak Olśniewający stracił swoje światło. Wytłumaczyły też, że jedynym sposobem na odzyskanie światła przez Necrozmę, a przy tym całej Ultra Przestrzeni, miało być scalenie się z Lunalą i Solgaleo, na które bohaterowie nie chcieli pozwolić.

W rozdziale SM35 uczestniczyła w rozmowie na temat przemiany Necrozmy w Ultra Necrozmę. Przedmiotach związanych z ultra aurą oraz zmianie kształtu Z-pierścienia Suna po tym, jak wrócił z Ultra Tunelu do Aloli.

Po pokonaniu i złapaniu Ultra Necrozmy przez kilka miesięcy, wraz zresztą Ultra Zwiadowców, postanowili szukać sposobu na uzdrowienie Olśniewającego.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Poipole
Typ: Trujący
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Pokemon nie do końca należy do Zossie, ponieważ nie ma odpowiedniego pokeballa, który dałby radę go pochwycić. Jednak stworek jest przywiązany do dziewczyny na tyle, że słucha się jej poleceń. Stoczył walkę z Zygarde10% Suna i wygrał.

Pokemony, które posiadała:

Imię: ???
Gatunek: Lunala
Typ: Psychiczny/Duch
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Pokemon sterowany był przez zespół Ultra Zwiadowców. Opuścił ich jednak i przeszedł na stronę Suna i Moon.

 

Share

Translate »