Zinzolin

Wstępne informacjeOpisPokemony

Zinzolin
Imię: Zinzoli (jap. ヴィオ Vio) (pseudonim Gray)
Płeć: Mężczyzna
Klasa Trenerska: Członek Zespołu Plasma
Ranga: Mnich

Zinzolin był członkiem siedmiu mędrców. Trzy lata przed rozpoczęciem serii pytał się, dlaczego Ghetsis wybrał do szukania informacji o Reshiramie i Zekromie Gorm’a, mimo że Zinzolin znalazł je wcześniej.

Po raz pierwszy pojawił się podczas przemówienia publicznego zespołu Plasma. Towarzyszył Ghetsis’owi i innym mędrcom. W późniejszych rozdziałach dowiadujemy się, że to on zaplanował porwanie Snivy’ego Cherena. Był jednak pod wrażeniem pracy zespołowej Black’a i właściciela pokemona. Zinzolin wraz z innymi mędrcami obserwował przebudzenie Zekroma z czarnej kuli przez N’a. Widział też jak N zaprzyjaźnił się z mitycznym pokemonem, co sprawiło, że dołączył on do zespołu Plasma. Po pokonaniu Cherena i wygraniu turnieju obserwował przebudzenie się Reshirama.

Wziął także udział w lidze pokemon pod pseudonimem Gray. Dostał się do top 8 i stoczył pojedynek z Iris. Został pokonany przez Fraxure trenerki. Zinzolin spotkał się z zamaskowanym trenerem, który z pomocą swojego Beheeyem’a prze teleportował White. Dziewczyna zdążyła jednak powiedzieć Black’owi , że zespół Plazma przejął Ligę.

Gdy Black pytał się go, gdzie jest White, Zinzolin ujawnia Zamek N’a, który dotychczas znajdował się pod ziemią.Ghetsis nie był zadowolony z postępowania na własną rękę Zinzolina. Ghetsis z łatwością pokonuje Black’a. Następnie kilka poznanych trenerów wsparło Black’a w walce i uwolnili uwięzionych liderów. Liderzy przybywają wesprzeć Black’a w walce ze zespołem Plasma, jednakże mędrcy zdołali uciec z pola walki.

W serii BW2 Zinzolin oraz pozostałych Siedmiu Mnichów byli ścigani przez międzynarodową Policję. Po raz pierwszy został wspomniany przez nowego lidera Zespołu Plasma – Colressa. Dzwonił po człowieka, by zaproponować mu powrót do organizacji. Tan jednak spotkał się z odmową, więc osobiście pofatygował się do Wielkiej Spiżarni, w której znajdował się mnich. Po niedługiej walce naukowiec odebrał Zinzolinowi Kyurema, którego miał na własność przez dwa lata. Okazało się, że mimo wyraźnego zakazu Ghetsisa Zinzolin pogłębiał swoją wiedzę na temat Kyurema. Podczas walki Colress uświadomił sobie, że celem Zinzolina jest połączenie Kyurema z Zekromem i Reshiramem poprzez absofuzję.

Gdy Lack-two przybył do spiżarni, spotkał nieprzytomnego Zinzolina, którego próbował aresztować. Został jednak przechwycony przez Beheeyema Colressa. Naukowiec stwierdził, że duża wiedza mężczyzny może jeszcze mu się przydać.

Uwięziony Zinzolin obserwował walkę N’a i Ghetsisa. Wiedział jednak, że walka nie skończy się, dopóki Kyurem nie przywoła rozpruwacza DNA. Colress wiedział, że mnich coś przed nim ukrywa, dlatego użył Beheeyema, by wyciągnąć z człowieka konkretną informację. Sam Zinzolin od prania mózgu stracił przytomność, a Colress przekazał informację Ghetsisowi.

Pokemony, które posiada:
Zinzolin cryagonal
Imię: brak
Gatunek: Cryogonal
Typ: Lodowy
Płeć:

Opis: Cryogonal był jedynym znanym pokemonem Zinzolina. Użył go w pojedynku z Iris, lecz jej Fraxure dzięki treningowi z Brycen’em go pokonuje. Został też użyty, aby złapać White, kiedy Zanzolin rozmawiał z zamaskowanym mężczyzną. Jedynym znanym ruchem Cryogonal’a jest lodowy promień.

Pokemony, które miał:

Imię:
Gatunek: Kyurem
Typ: Lodowy/Smok
Poziom: ???

Opis: Kyurem to jedyny znany Pokemon Zinzolina. Został znaleziony przez mnicha w Wielkiej Dziurze, tam mężczyzna go złapał. Później Colress odebrał Kyurema Zinzolinowi za pomocą „Maszyny Colressa”.

Share

Translate »