Zamaskowany Mężczyzna

Wstępne informacjeOpisPokemony


Pseudonim:
Zamaskowany Mężczyzna
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: Szef
Szef organizacji: Rocket

1 Zamaskowany Mężczyzna stał za sprawą porwania Silvear, Blue, Karen, Willa, Carla i Shum. Chciał ich ”wytrenować” na swoich podwładnych (wyselekcjonował dzieci na podstawie ich umiejętności oraz pochodzenia).
Zamaskowany ożywił organizację Zespół Rocket, by mógł działać pod przykrywką. Jego celem było złapanie Celebi, by móc podróżować w czasie.

Pierwszym krokiem do odkrycia tożsamości Zamaskowanego Człowieka był jego skrawek szaty, który Gold zabrał z pola walki. Okazało się wtedy, że materiał posiada taką samą strukturę, co odznaki liderów, dlatego podejrzenia padły na liderów z Kanto i Johto.

Zamaskowany Mężczyzna pojawił się w lesie Ilex (gdzie walczył i wygrał z Goldem) oraz przy jeziorze Wściekłości (gdzie odnalazł Silvera i Golda, których prawie zabił zamrażając ich podczas walki).

Największym przeciwnikiem Zamaskowanego Mężczyzny był Suicune (którego wcześniej uwięził w spalonej wieży, jednak został uwolniony przez Yellow) dlatego rozkazał organizacji Rocket złapać kryształowego pokemona.2
Zamaskowany miał okazję walczyć z Porucznikiem Surge (któremu nie podobało się, że ktoś zastąpił Giovanniego). Jednak trener elektrycznych pokemonów w porę zorientował się, że nie wygra i uciekł z pola walki.

Ostatecznie Zamaskowany Mężczyzna uwięził wszystkich liderów w magnetycznym pociągu a on sam złapał Lugie i Ho-oha (u których potrzebne mu były tylko dwa pióra, jako składniki do stworzenia Gsballa – receptury stworzenia pokeballu czasu dowiedział się od instrukcji Kurta).

Dzięki GSballowi udało mu się złapać Celebi i mógł podróżować w portalu czasu.

Ostatecznie Zamaskowany Mężczyzna został zdemaskowany, a Celebi uwolniony.

Pokemony, które posiada:
3
Imię:
Gatunek: Delibird
Typ: Lodowy/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Houndour”. Był najczęściej używanym pokemonem Zamaskowanego Mężczyzny. Uczestniczył w walkach przeciwko Goldowi oraz walczył przeciwko Ho-ohowi. Mężczyzna również używa tego pokemona jako transportu powietrznego.

4
Imię:
Gatunek: Houndour
Typ: Ognisty/Ciemność
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Houndour”. Uczestniczył w walce przeciwko Goldowi w lesie Ilex. Został również wystawiony do walki przeciwko porucznikowi Surge. Gdy miał zostać pokonany przez Raichu użył ataku ”wycia” i przywołał wiele innych Houndurów, które były dzikie. Dzięki niemu Porucznik Surge musiał wycofać się z walki.

5
Imię:
Gatunek: Ariados
Typ: Owadzi/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Houndour”. Uczestniczył w walce przeciwko Goldowi w lesie Ilex.

6
Imię:
Gatunek: Gastly
Typ: Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Houndour”. Uczestniczył w walce przeciwko Goldowi w lesie Ilex. Opętał również chłopca z Azalea i jego Farfeth’da. Pomógł też osłabić Suicune i Misty podczas ostatecznej walki.

Pokemony, które posiadał:
7
Imię:
Gatunek: Ho-oh
Typ: Ognisty/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Ho-oh”. Przez zamaskowanego Mężczyznę został złapany dwa razy. Pomógł w porywaniu dzieci, porwał również Blue (dzięki niemu dostała ptasiej fobi). Został złapany tylko z jednego powodu, by móc wziąć od niego jedno piórko, które było składnikiem do stworzenia GSballa. Dzięki ‘ciepłu’ pokemonów innych trenerów potrafił uwolnić się spod kontroli Zamaskowanego Mężczyzny.

8
Imię:
Gatunek: Lugia
Typ: Psychiczny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Lugia I”. Przez zamaskowanego Mężczyznę został złapany dwa razy. Pomógł w porywaniu dzieci, porwał również Silvera. Został złapany tylko z jednego powodu, by móc wziąć od niego jedno piórko, które było składnikiem do stworzenia GSballa. Dzięki ‘ciepłu’ pokemonów innych trenerów potrafił uwolnić się spod kontroli Zamaskowanego Mężczyzny.

9
Imię:
Gatunek: Celebi
Typ: Psychiczny/Roślinny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Ostateczna Bitwa XIV”. Mężczyzna próbował złapać pokemona dwa razy. Za pierwszym nie udało mu się to, dlatego co pełnie księżyca odczuwał skutki porażki. Udało mu się dopiero za drugim razem. Powodem złapania Clebiego była potrzeba cofnięcia się w czasie, by mężczyzna mógł uratować swoje dwa Laprasy. Jednak Celebi został uwolniony przez Golda. Mężczyźnie nie udało się zjednoczyć z Laprasami, jednak pokemon czasu pozwolił na spotkaniu Glaciera ze swoimi rodzicami (Laprasami, które tragicznie zginęły) a samemu mężczyźnie pozwolił usłyszeć piosenkę ”Chłopiec na Laprasie”.

Share

Translate »