Yellow

Wstępne informacjeOpisPokemony

yellowImię: Yellow (Amarillo del Bosque Verde)
Wiek: 9(RGB), 11(Yellow), 12(GSC), 14(Emerald)
Rodzinne miasto: Viridian
Grupa krwi: A
Urodziny: 3 Marzec
Specjalnie umiejętności: Leczenie i czytanie w myślach pokemonów
Powiązania rodzinne: Wilton (wujek)

yellow1Opis: Yellow po raz pierwszy pojawiła się w mandze, gdy Red ochronił ją przed wściekłym Dratini. Chłopak pomógł jej złapać pierwszego pokemona – Rattatę. Następnie po bitwie Reda z Giovannim dziewczyna towarzyszyła chłopcu podczas pobytu w szpitalu.

W serii Yellow – dwa lata później, po tajemniczym zniknięciu Reda, Yellow pojawia się w laboratorium profesora Oaka wraz z Pika i informuje go o zamierzeniu odszukania Reda. Po opuszczeniu Oaka spotkała Billa i wraz z nim stanęła do bitwy z Lorelei- członkinią Elitarnej Czwórki, przed którą udało się uciec dziewczynie. Podczas dalszej podróży Yellow przestała dogadywać się z Pika, który stracił w nią wiarę, w efekcie elektryczny pokemon został porwany przez superkujona – Williama, który działał na zlecenie Agathy z Elitarnej Czwórki. Dziewczyna, wraz z liderami z ligi sprawiedliwych pokonała chłopaka i odzyskała Pika, który postanowił dalej podróżować z nieudolną trenerką. By wzmocnić siły dziewczyny Yellow dostała Omastara od Misty oraz Glavelera od Brocka
Yellow wyruszyła na wspólny trening u boku Greena. Tam trener zdał sobie sprawę, że Yellow nie miała pojęcia o treningu, łapaniu oraz ewolucji pokemonów (kiedy jej Rattata zmieniła się w Raticate dziewczyna wybuchła płaczem). Nieudolność dziewczyny wyszła na jaw, kiedy przez cały dzień próbowała złapać jednego z najsłabszych pokemonów – Caterpie. Swoje prawdziwe umiejętności pokazała dopiero przy odparciu ataku Mankey’ów, gdzie uzdrowiła swoją tajemniczą mocą wygłodniałe pokemony.
Podczas dalszej podróży dziewczyna utknęła w mieście Vermilion – nie mogła wypłynąć, ponieważ Święta Anna, na której się znajdowała została zaatakowana przez Członków Zespołu Rocket, gdzie podczas walki z przeciwnikami statek został mocno uszkodzony i został zatopiony.yellow0
By móc przedostać się przez morze dziewczyna miała wziąć udział w zawodach pływackich, gdzie główną nagrodą był Dragonair. Nagroda została jednak skradziona przez Lance’a, który poszukiwał Giovanniego – w tym celu użył „hiper promienia” smoczego pokemona, który zniszczył większość budynków miasta Vermilion. Dziewczyna, nie mogąc mu wybaczyć tego co zrobił, ruszyła za nim w pościg (przyczepiła nitkę Freeska do ogona Dragonaira, dzięki czemu mogła za nimi popłynąć). Podczas walki z mężczyzną dowiedziała się, że posiada takie same moce, co ona a jego pokemony potrafią władać pogodą. Podczas walki na pełnym morzu dziewczyna przegrała. Kiedy miała już utonąć Pika nauczył się ataki „fali” tworząc ze swojego substytucyjnego klona deskę do surfingu. Walka jednak nie została rozstrzygnięta, ponieważ Lance postanowił się wycofać.
Yellow po spotkaniu się z Blainem na wyspie Cinnibar wyruszyła na wyspę Cerise, gdzie spotkała Blue i Billa oraz byłych członków Zespołu Rocket. Łyżka przeznaczenia Sabriny sparowała ją z Blainem. Podczas błądzenia w labiryncie wyspy miała okazję zobaczyć Reda, który zmierzył się z Bruno z Elitarnej Czwórki. Spotkanie nie było jednak dosłowne, ponieważ podzieliła ich szyba pancerna. Eksplozja Electrode’a Porucznika Surge spowodowało zalanie jaskini. Woda strąciła dziewczynie kapelusz, dzięki czemu Blaine mógł odkryć prawdziwą płeć swojej partnerki.
Dziewczyna miała okazję walki z najsilniejszym członkiem elity – Lance’em, mistrzem smoczych pokemonów. Wraz z Mewtwo zniszczyła ultra balle mężczyzny, jednak cały trud okazał się daremny, kiedy poke-kule okazały się puste. Yellow musiała zmagać się z aktywnym wulkanem oraz niewidzialnymi bańkami, które były częścią taktyki Lance’a. Dziewczyna została uratowana przez Giovanniego.
Podczas pojawienia się Lugii, którą przyciągnęła energia ośmiu odznak liderów, dziewczyna ewoluowała wszystkie swoje pokemony, dzięki czemu jeszcze raz mogła stoczyć batalię z Lancem. Dzięki pomocy Reda, Blue i Greena, mogła uspokoić legendarnego pokemona, jednak bitwa z Lancem nie została rozstrzygnięta, ponieważ mężczyzna zniknął w tajemniczych okolicznościach. Po całym zdarzeniu dziewczyna w końcu miała okazję poznać Reda oraz zwrócić mu Pikachu.

yellowW serii Gold/Silver/Crystal Yellow wraz ze swoją nową Pikachu – Chuchu – na prośbę wuja, który wspomniał, że może znaleźć wskazówki na temat Lugii, wyrusza do Johto. Do podróży dołączył się również Pika, który został pozostawiony Yellow podczas pobytu Reda na Srebrnej Górze.
W regionie Johto Yellow doleciała do Olivine, tam przez przypadek uwolniła Suicune, Enteia i Raikou, które wyruszyły nap oszukiwania swojego stwórcy – Ho-oha.
spotkała się z Crystal, którą wzięła na łódź Wiltona, dzięki której mieli przepłynąć do Cinawood. Zahaczyli jednak o wyspy wiru, gdzie zaatakowała Lugia. W efekcie nieprzytomna Yellow i jej wujek zostali przeniesieni do Day-Care, gdzie opiekowała się nimi starsza para. Podczas pobytu w domu opieki dziewczyna zostaje zaatakowana przez członków Zespołu Rocket, którzy usiłowali ukraść pióra z jej kapelusza.
W lesie Ilex wraz z innymi posiadaczami Pokedexa walczyła przeciwko zamaskowanemu mężczyźnie. Po walce zdjęła swój kapelusz ujawniając przy tym, że nie jest chłopakiem.

W FireRed/LeafGreen Yellow pojawiła się, gdy inni jej przyjaciele walczyli z Deoxysem na wyspach Sevii. Spotkała Silvera w miescie Viridian, który zdradził jej że jest to jego miejsce rodzinne i poszukuje informacji na temat swoich korzeni. Dziewyellow2czyna, próbując pomóc chłopakowi postanowiła przeczytać myśli Sneasela. Dotarła do głębin serca pokemona, w której ujrzała statuę znajdującą się w sali Viridian. Po tym odkryciu las został zaatakowany przez Trzy Bestie Zespołu Rocket, którzy poszukiwali Silvera. Dziewczyna stanęła do walki u boku chłopca. Kiedy sytuacja stała się kryzysowa, a las został zagrożony dziewczyna wyzwoliła swoją prawdziwą moc, dzięki której jej pokemony wzrosły do niewiarygodnie wysokiego poziomu. Członkowie Zespołu Rocket, przy krótkiej dedukcji iż nie mają szans z dziewczyną postanowili uciec, porywając przy okazji Silvera
Po pokonaniu Sird dzięki Darkraiowi wrogiej kobiety Yellow oraz reszta bohaterów została zamieniona w kamienną statuę.

W serii Emerald po ostatniej bitwie Yellow z pozostałymi przyjaciółmi zostaje uwolniona z kamiennego dzięki pokemonowi Jirachiemu. Podczas bitwy z Kyogre jej Pikachu, Chuchu nauczyła się wykonywać Volt Tackle. Po zakończonej bitwie wraz z innymi trenerami stanęła do walki w Kopule Walk, gdzie przegrała.

Pokemony, które posiada:
Share
Translate »