Yanase Berlitz

Wstępne informacjeOpis

Imię: Yanase Berlitz (jap. ヤナセ・ベルリッツ Yanase Berlitz)
Płeć: Kobieta
Rodzinne miasto: Sinnoh
Więzy rodzinne: Platinum (córka), pan Berlitz (mąż)

Yanase pochodzi z domu Berlitz. Jest żoną Pana Berlitz i matką Platinum. Pracowała jako naukowiec dla Stowarzyszenia Pokemon. Jak przystało na członka rodziny Berlitz Yanase musiała wyruszyć w podróż na górę Coronet, by tam stworzyć swój własny herb.

Yanase Berlitz po raz pierwszy pojawiła się w serii Ruby/Sapphire w retrospekcji. Była ona naukowcem, wmieszanym w stworzenie zielonej kuli, która miała kontrolować Rayquazę. Wszystko to było robione z zamierzeniem uspokojenia Kyogre i Groudona. Gdy Salamance wpadł do laboratorium, niszcząc wszystkie urządzenia, a tym samym uwalniając Rayquazę, Yanase oraz pozostali naukowcy usłyszeli od Normana, że to z jego winy Rayquaza została uwolniona.

Po tym Yanase postanowiła porzucić projekt stworzenia zielonej kuli i wrzuciła ostatnią cząstkę z tego przedmiotu do pobliskiego jeziora. To ten przedmiot ten został znaleziony przez Emeralda, który użył go jako ozdobę na czoło.

Yanase oficjalnie pokazała się w serii Diamond/Pearl. Pokazana została na łodzi. Tam rozmawiała o tradycji jej rodziny. Tam zadzwoniła również do swojej córki – Platinum, której powiedziała, że znalazła informację gdzie znajdują się jej prawdziwi ochroniarze (Paka i Uji). Odkryła, że mężczyźni znajdują się w Odwróconym Świecie.

W serii Platinum Yanase spotkała się z Bebe i Daisy Oak w szpitalu Sinnoh. Tam dowiedziała się od Daisy, że pokemony jej córki zachorowały na rzadkiego Pokerusa.

Później pojawiła się wraz ze swoim mężem i profesorem Rowanem w mieście Sunyshore.

Share

Translate »