Y

Wstępne informacjeOpisPokemony

yImię: Y
Wiek:
12 (seria XY)
Rodzinne miasto:
Vaniville
Grupa krwi: O
Urodziny:
2 luty
Klasa trenerska:
Podniebna trenerka
Powiązania rodzinne:
Grace(Matka)

Y, która naprawdę nazywa się Yvonne Gabena (jap. ワイ・ナ・ガーベナ Y na Gābena), jest główną bohaterką rozdziału X & Y i córką Grace, sławnego jeźdźca Rhyhornów. Od dzieciństwa była wychowywana przez Grace jako jej następczyni w wyścigach, jednak Y, której nie podobało się, że matka chce decydować o jej przyszłości, zbuntowała się i wstąpiła do Akademii Podniebnych Trenerów w Vaniville. Decyzja ta była przyczyną bardzo wielu kłótni między matką a córką. Ich konflikt jest poważny do tego stopnia, że Grace nie odbiera od Y telefonu, gdy ta chce poinformować matkę o sytuacji w Vaniville. Ostatecznie jednak dochodzi do ich pojednania.

Y charakteryzuje lojalność i oddanie, dziewczyna nieustannie trwała przy swoim przyjacielu X, którego niestrudzenie próbowała wyleczyć z fobii przed ludźmi. Poza tym jest wybuchowa i z trudem kontroluje emocje. Po otrzymaniu Mega Bransolety postanawia, że stanie się odpowiedzialna i opanowana.

Y jest jedyną postacią, która na stałe zmienia swój wizerunek – rozpoczynając przygodę z włosami długimi, obcina je coraz bardziej, aż na końcu serii zostaje fryzurą sięgającą podbródka.

Pierwszy raz spotykamy się z Y, gdy gratuluje X’owi zwycięstwa w turnieju, jeszcze za czasów dzieciństwa. Wraz z Tierno, Shauną i Trevorem zostaje odepchnięta przez paparazzich, którzy chcą przeprowadzić wywiad z X’em.

Y i jej przyjaciele zostają wplątani w aferę z Zespołem Flare, których po raz pierwszy spotkają w mieście Vaniville podczas pojedynku Yveltala i Xerneasa. Potyczka dwóch legend kończy się całkowitym zniszczeniem ich rodzinnego miasteczka, więc postanawiają je opuścić i wyruszyć w podróż po regionie Kalos. Napotykają na swojej drodze wiele przeszkód, poznają wielu ludzi i wiele Pokémonów. Nieustannie zmagają się również z Zespołem Flare, który stara się ukraść ich Mega Pierścienie i Mega Bransolety.

~Konus

Pokemony, które posiada:

Imię: Fletchy
Gatunek: Fletchlinder
Typ: Ognisty/Latający
Poziom: 34
Płeć: Samica

Opis: Fletchy (ヤコちゃん Yako-chan) to pierwszy Pokémon Y. Wraz z Fletchingiem Y uczęszczała do szkoły Podniebnych Trenerów. Dziewczyna była tam wyśmiewana z powodu stworka, który nie zaliczał się do Podniebnych Pokémonów. Później podczas walki z zahipnotyzowanymi uczniami tej szkoły, Fletchy ewoluował w Fletchindera i przyczynił się do pokonania hordy Vivillonów, należących do Yvette – rywalki Y.


Imię: Veve
Gatunek: Sylveon
Typ: Wróżkowy
Poziom: 47
Płeć: Samica

Opis: Veevee (ぶいぶい Vuivui) pojawił się jako Eeevee w środku lasu. Y miała z nią z początku problemy, ponieważ nie mogła się zaprzyjaźnić ze stworkiem. W celu zwiększenia więzów stosowała praktyki „Pokémon Amie”. Trenerka nauczyła się synchronizacji z Pokémonem podczas wspólnych gier rekreacyjnych. Na miejscu zabaw dziewczyna została zaatakowana przez członków Zespołu Flare. Eevee rzucił się na ratunek dziewczynie, ewoluując przy tym w Sylveona, pokazując mocne przywiązanie do dziewczyny.


Imię: Croaky
Gatunek: Greninja
Typ: Wodny/Mrok7
Poziom: 47
Płeć: Samiec

Opis: Croaky (けろけろ Kerokero) to starter o Profesora Sycamore, którego Y postanowiła trenować. Froakie walczył przeciwko Eevee, którego dziewczyna chciała naucyzć pokory – przegrał. Później ewoluował w Frogadiera w celu ocalenia Y przed przecięciem przez miecz Honedge. Podczas walki przeciwko Malamarowi Xerosica ewoluował w Greninje. Pokémon użył swoich wodnych shurikenów, by pozatykać wodą uszy bohaterów, by ci mogli uwolnić się z efektu hipnozy.


Imię: Rhyrhy/Saisai
Gatunek: Rhyhorn
Typ: Ziemny/Kamienny
Poziom: 41
Płeć: Samiec

Opis: Rhyrhy (さいさい Saisai) był z początku domowym Pokémonem używanym do wyścigów Rhyhornów. Później używany głównie do przenoszenia na plecach namiotu, w którym przysiadywał X. W czasie podróży dziewczyna postanowiła dodać Pokémona do swojej drużyny i nazwała do Rhyrhy.


Imię: Solsol
Gatunek: Absol
Typ: ???
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Solsol (そるそる Solsol) pojawił się na trasie nr 15. Dziewczyna złapała go ze względu na jego zdolność do Mega Ewolucji. Później uczestniczył w walce przeciwko Essenti i jej Zygarde.

Pokemony, które posiadała:

Imię: Xerxer
Gatunek: Xerneas
Typ: Wróżkowy
Poziom: 55
Płeć: –

Opis: Xerxer (ぜるぜる Xerxer) po odbiciu Pokémona przez bohaterów z rąk Zespołu Flare, Y postanowiła dołączyć go do swojej drużyny. Uczestniczył w ostatecznej walce przeciwko Yveltalowi Malvy, Gdy kryzys został zażegnany Xerneas za pomocą telepatii pożegnał się ze wszystkimi i powrócił do swojej pierwotnej formy drzewa.

Share

Translate »