Y

Wstępne informacjeOpisPokemony

y

Imię: Y
Wiek:
12 (seria XY)
Rodzinne miasto:
Vaniville
Grupa krwi: O
Urodziny:
2 luty
Klasa trenerska:
Podniebna trenerka
Powiązania rodzinne:
Grace(Matka)

Y, która naprawdę nazywa się Yvonne Gabena (jap. ワイ・ナ・ガーベナ Y na Gābena), jest główną bohaterką rozdziału X & Y i córką Grace, sławnego jeźdźca Rhyhornów. Od dzieciństwa była wychowywana przez Grace jako jej następczyni w wyścigach, jednak Y, której nie podobało się, że matka chce decydować o jej przyszłości, zbuntowała się i wstąpiła do Akademii Podniebnych Trenerów w Vaniville. Decyzja ta była przyczyną bardzo wielu kłótni między matką a córką. Ich konflikt jest poważny do tego stopnia, że Grace nie odbiera od Y telefonu, gdy ta chce poinformować matkę o sytuacji w Vaniville. Ostatecznie jednak dochodzi do ich pojednania.

Y charakteryzuje lojalność i oddanie, dziewczyna nieustannie trwała przy swoim przyjacielu X, którego niestrudzenie próbowała wyleczyć z fobii przed ludźmi. Poza tym jest wybuchowa i z trudem kontroluje emocje. Po otrzymaniu Mega Bransolety postanawia, że stanie się odpowiedzialna i opanowana.

Y jest jedyną postacią, która na stałe zmienia swój wizerunek – rozpoczynając przygodę z włosami długimi, obcina je coraz bardziej, aż na końcu serii zostaje fryzurą sięgającą podbródka.

Pierwszy raz spotykamy się z Y, gdy gratuluje X’owi zwycięstwa w turnieju, jeszcze za czasów dzieciństwa. Wraz z Tierno, Shauną i Trevorem zostaje odepchnięta przez paparazzich, którzy chcą przeprowadzić wywiad z X’em.

Y i jej przyjaciele zostają wplątani w aferę z Zespołem Flare, których po raz pierwszy spotkają w mieście Vaniville podczas pojedynku Yveltala i Xerneasa. Potyczka dwóch legend kończy się całkowitym zniszczeniem ich rodzinnego miasteczka, więc postanawiają je opuścić i wyruszyć w podróż po regionie Kalos. Napotykają na swojej drodze wiele przeszkód, poznają wielu ludzi i wiele Pokémonów. Nieustannie zmagają się również z Zespołem Flare, który stara się ukraść ich Mega Pierścienie i Mega Bransolety.

~Konus

Pokemony, które posiada:
obrazek
Dane

Opis:

Share
Translate »