Xerosic

Wstępne informacjeOpisPokemony

xerosic
Imię: Xerosic (jap. クセロシキ Xerosicy)
Klasa Trenerska: Członek Zespołu Flare
Płeć: Mężczyzna
Zawód: Naukowiec

Xerosic wraz z Bryony i Celosią byli świadkami walki między Xerneas’em i Yveltal’em w miasteczku Vaniville. Potrzebowali mocy tych dwóch pokemonów, żeby uruchomić ostateczną broń.

Xerosic później kontaktował się z Lysandre, przekazując mu, że odnalazł śpiącego Xerneas’a jako drzewo. Kiedy Malva staje się członkinią zespołu Flare informuje ją, że wszyscy mieszkańcy Vaniville zostali zabrani do bazy zespołu, a ich pokemony skonfiskowane. Xerosic zgodził sie, żeby mieszkańcy przewieźli Xerneasa do ich bazy. Później złapanemu Clemontowi zabrali Heliolisk’a i żeby go odzyskać Clemont musiał zbudować dla zespołu Flare ostateczną broń. Xerosic wtedy poszedł spotkać się z Emmą.

Kiedy zespół Flare obudził Xerneasa, Xerosic używa jego energii życiowej, żeby użyć ostatecznej broni. Proces został przerwany przez X’a, który infiltrował bazę, żeby powstrzymać plany Lysandra. Lider zespołu Flare jednakże pokonał trenera, ale spowodowało to zmian ę formy Xerneasa. Ostateczna broń wystrzeliła, ale nie zabiera życia niewinnym istotom, gdyż X zdołał ją osłabić.

Xerneas zabiera X’a i jego przyjaciół na powierzchnię i dołącza do zespołu Y. Malva pojawiła się z Yveltalem i zaatakowała bohaterów. Xerosic był świadkiem kolejnej bitwy między mitycznymi pokemonami.

Pokemony, które posiada:
Share