Xerosic

Wstępne informacjeOpisPokemony

xerosic
Imię: Xerosic (jap. クセロシキ Xerosicy)
Klasa Trenerska: Członek Zespołu Flare
Płeć: Mężczyzna
Zawód: Naukowiec

Xerosic wraz z Bryony i Celosią byli świadkami walki między Xerneas’em i Yveltal’em w miasteczku Vaniville. Potrzebowali mocy tych dwóch pokemonów, żeby uruchomić ostateczną broń.

Xerosic później kontaktował się z Lysandre, przekazując mu, że odnalazł śpiącego Xerneas’a jako drzewo. Kiedy Malva staje się członkinią zespołu Flare informuje ją, że wszyscy mieszkańcy Vaniville zostali zabrani do bazy zespołu, a ich pokemony skonfiskowane. Xerosic zgodził sie, żeby mieszkańcy przewieźli Xerneasa do ich bazy. Później złapanemu Clemontowi zabrali Heliolisk’a i żeby go odzyskać Clemont musiał zbudować dla zespołu Flare ostateczną broń. Xerosic wtedy poszedł spotkać się z Emmą.

Kiedy zespół Flare obudził Xerneasa, Xerosic używa jego energii życiowej, żeby użyć ostatecznej broni. Proces został przerwany przez X’a, który infiltrował bazę, żeby powstrzymać plany Lysandra. Lider zespołu Flare jednakże pokonał trenera, ale spowodowało to zmian ę formy Xerneasa. Ostateczna broń wystrzeliła, ale nie zabiera życia niewinnym istotom, gdyż X zdołał ją osłabić.

Xerneas zabiera X’a i jego przyjaciół na powierzchnię i dołącza do zespołu Y. Malva pojawiła się z Yveltalem i zaatakowała bohaterów. Xerosic był świadkiem kolejnej bitwy między mitycznymi pokemonami.

Xerosic chciał powstrzymać bohaterów przed ich ucieczką, jednak udało mu się zatrzymać tylko AZ’a. Reszta uciekła wraz z Xerneasem. Gdy Malva przybyła z Yveltalem, by zaatakować protagonistów, została powstrzymana przez Xersosica, który za wszelką cenę nie chciał dopuścić do walki między legendami, których batalia nie miałaby końca. Przed ucieczką AZ’a mężczyzna zdradził Xerosicowi, żeby strzegł się Zygarde – obserwatora Kalos.
Ukrywając się we Wiosce Pokemonów, Xerosic poinformował Lysandra, że Sycamore odkrył ich plany, a jego asystenci przeszpiegowali kawiarnię organizacji. Stwierdził, że zrzucenie winy na liderów za uruchomienie ostatecznej broni przestało działać.
Później Xerosic posłał Essentię, by ta odnalazła Zygardę, który pojawił się w okolicach miasta Anistar. On sam poszedł zbadać kamienie znajdujące się przy trasie nr 10. Przy swoich badaniach doszedł, że głazy są pochodną starożytnego absorbera, użytego przez samego AZa przy użyciu ostatecznej broni. Gdy pobieracz energii został zniszczony przez protagonistów, Xerosic zdecydował się na użycie kamieni, by zrobić drugie podejście naładowania ostatecznej broni za pomocą pobrania energii życiowej z samych pokemonów. Niedługo później Xerosic zauważył, że kask Essentii został uszkodzony podczas bitwy. Mężczyzna próbował nawiązać z nią kontakt, jednak stracił z kobietą wszelką formę komunikacji – sytuacja ta stała się bardzo frustrująca dla Xerosica.
Gdy naukowiec poinformował Lysandre o zniknięciu Essentii i Zygarde, ten anulował możliwość kontynuowania projektów Xerosica, które według niego nie przyniosły korzyści dla organizacji.
Po tym, jak protagoniści dowiedzieli się o kryjówce Zespołu Flare, ruszyli do Wioski Pokemonów. Przed wioską zostali zatrzymani przez Xerosica, który użył Mlamara, by uśpić wszystkich za pomocą hipnozy. Jego plan nie powiódł się z powodu Croakiego, który użył na swoich kompanach piany wodnej, która zatkała wszystkim uszy.
Xerosic przyznał się protagonistom, że zrobił to, ponieważ chciał odzyskać zaufanie swojego szefa. Mężczyzna i jego Malamar stracili przewagę przez Chesnaughta, który obronił Salame, przed rozbiciem jego pokeballa. Pokemon został zainspirowany postawą swojego poke-przyjaciela, że postanowił walczyć przeciwko Xerosicowi. Podczas walki ewoluował i nabył mega ewolucję. Do walki dołączył się również Mega CharizardY Greena. Potęga dwóch pokemonów była nie do odparcia przez naukowca i jego Malamara, dlatego obydwoje przegrali.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Malamar
Typ: Mroczny/Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Malamar po raz pierwszy pojawił się w towarzystwie swojego trenera, gdy ten obserwował destruktywną walkę między Xerneasem a Yveltalem w mieście Vaniville. Później został użyty do schwytania AZ’a w kryjówce Zespołu Flare by nie mógł uciec wraz z bohaterami. W retrospekcji okazało się, że Xerosic nie wiedział jak ewoluować Inkaya w Malamara, sposób odwrócenia do góry nogami Pokémona pokazał mu Lysandre. W drodze do Wioski Pokémon został użyty do zahipnotyzowania bohaterów, jednak nie udało mu się to przez Frogadiera, który zatkał uszy swoim kompanom. Stoczył walkę z Pokémonami dzieci, mimo początkowej przewagi w taktyce przegrał po batalii z Mega Charizardami.


Imię:
Gatunek: Crobat (cztery)
Typ: Trujący/Latający
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Xerosic użył cztery Crobaty do walki przeciwko X’owi i Greenowi. Pokémony jednak nie miały szans, ponieważ ich przeciwnikami były Mega Charizardy X i Y.

Share

Translate »