X

Wstępne informacjeOpisPokemony

x

Imię: X
Wiek: 12 (seria XY)
Rodzinne miasto: Vaniville
Grupa krwi: AB
Urodziny: 6 listopada
Specjalnie umiejętności: Trenowanie pokemonów

X to główny bohater serii X & Y. Jest on byłym Trenerem Pokémon, już za dziecka odznaczającym się niesamowitą siłą. Niestety, presja ze strony paparazzich doprowadziła do tego, że chłopak zamknął się w sobie i pomimo protestów przyjaciół, przestał wychodzić z domu. Przez lata spędzone w odosobnieniu zyskał przydomek “Samotnik” (籠る者 Loner).
Pierwszy raz spotykamy X’a, gdy jako dziecko zwyciężył w Turnieju Juniorskim Kalos. Podczas gdy przyjaciele gratulowali mu wygranej, został otoczony przez prasę, która chciała poznać jego plany na przyszłość — ciekawiło ich, czy ma zamiar zostać Liderem Sali, czy może nawet członkiem Elitarnej Czwórki. Stało się to powodem jego fobii przed ludźmi.

Chłopak został zmuszony do wyjścia ze swojego pokoju, gdy legendarne pokemony – Yveltal i Xerneas rozpoczęły walkę właśnie w jego mieście, a jego dom został zniszczony.
W całym tym zamieszaniu został zaatakowany przez członków Zespołu Flare, którzy chcieli ukraść chłopcu Mega Pierścień oraz Kangaskanite, które dostał od pewnego mężczyzny zaraz po Młodzieżowej Lidze Pokemon. X wraz z przyjaciółmi: Y, Tierno, Shauną i Trevorem, postanowili uciec ze swojego rodzinnego miasta w poszukiwaniu pomocy.
Pierwsze miasto (Aquacorde), do którego przybyli nie przyniosło im szczęścia. Zajazd, w którym się zatrzymali prześladowani bohaterowie, należał do członka Zespół Flare. Tam po raz kolejny X i reszta musieli stoczyć walkę w imię Mega Pierścienia chłopaka. Po tej sytuacji chłopak rzadziej wychodził z namiotu niesionego przez Rhyhorna Y.
W mieście Santalune spotkali się z Violą – liderką tego miasta. Bohaterowie jednak nie potrafili jej zaufać, ponieważ stworzyli kilka zasad, by mogli przetrwać we wrogim dla nich świecie, jedna z nich brzmiała: nie ufać obcym dorosłym. Później ta zasada była łamana niejednokrotnie. W sali gimnastycznej X zdradził, że dostał mega bransoletę od guru Mega Ewolucji – Gurkinna. Niedługo po tym na salę najechała Celosia, kontrolująca Shaunę. Kobieta za pomocą dziewczyny chciała zlikwidować dzieci i odebrać Mega Bransoletę. Viola została uderzona w głowę i nie odzyskała przytomności aż do końca serii. Zostali jednak uratowani przez Korrinę. Po ucieczce Celosii, która stwierdziła, że nie da sobie rady z Mega Lucario i Mega Kangaskhanem, Korrina zapytała się, kiedy X przeszedł Ceremonię Przejścia. Gdy dowiedziała się, że X nie przechodził niczego podobnego, liderka nie chciała uznać trenera za godnego Następcę Mea Ewolucji.
Po utracie swojego jedynego sprzymierzeńca bohaterowie ruszyli na trasę nr 4. Tam X spotkał Charmandera śpiącego wśród kwiatów. Ponadto pokemon ciągle trzymał przy sobie swój ogon.
Później okazało się, że pokemon należał do profesora Sycamore. Gdy X i pozostali zabrali ze sobą pokemona, by oddać go profesorowi, zostali zaatakowani przez Sinę i Dexio, którzy pomylili dzieci ze złodziejami. Na szczęście nieporozumienie zostało szybko wyjaśnione. W mieście Lumiose profesor Sycamore był zszokowany, że X nie zaakceptował żadnego startera, które zaoferował mężczyzna (chłopak nie chciał mieszać innych pokemonów podczas prześladowania Zespołu Flare). Człowiek dopiero przekonał chłopca po walce – Sycamore wystawił Charmandera przeciwko Chespinowi X’a i wygrał. Bohater postanowił wziąć ze sobą obydwa pokemony, by je trenować.

Później bohaterowie udali się pod wieżę Pryzmatu. Stamtąd X usłyszał niepokojące dźwięki. Okazało się wtedy, że członek Zespół Flare zaatakował Alexę – dziennikarkę, która widziała, co naprawdę wydarzyło się w miasteczku Vaniville. Kobieta została uratowana przez X’a. Bohaterowie nie czuli się bezpiecznie w tym mieście, więc postanowili udać się w inne miejsce.
X był wtedy śledzony przez Electrike, który widział heroiczną walkę chłopca w obronie Alexy.
Z pokemonem spotkał się na trasie nr 5. Tam bohaterowie stoczyli walkę przeciwko członkowi Zespołu Flare o Manectite – kamień megaewolucyjny, dzięki któremu Manectric mógł stać się silniejszy. Bohaterowie wtedy wygrali starcie dzięki Cassiusowi, a X zyskał nowego członka zespołu. Przy okazji X uzyskał listę pokemonów, które mogą Mega Ewoluować od wrogiego mężczyzny.
Kolejno w dalszą podróż ułatwił bohaterom Cassius, który transportował dzieci najpierw swoją pracowniczą furgonetką, a potem helikopterem. Ich podróż z tym mężczyzną i jego bandą zakończyła się w momencie, gdy zostali zaatakowani przez, zahipnotyzowanych przez Zespół Flare, podniebnych trenerów. Walkę stoczyła Y, a helikopter z bohaterami rozbił się na ścieżce rowerowej.X postanowił opuścić towarzystwo Cassiusa (który był zajęty kłótnia z Grantem o zdewastowanie ścieżki rowerowej), by jak najszybciej odnaleźć Y, która podczas zamieszania została oddzielona od swoich towarzyszy. Wtedy postanowił, że powinni najechać bazę Zespołu Flare.
W poszukiwaniu swojej towarzyszki bohaterowie napotkali na kawałki piany Froakiego, który należał do Y.
Podążając za tym tropem, dotarli do lasu, w którym znajdowało się drzewo Xerneasa. Tam X i pozostali stoczyli bitwę o drzewo z Zespołem Flare i zahipnotyzowanymi mieszkańcami Vaniville.
W całym zamieszaniu X zdobył nowego towarzysza – Gengara zdolnego do MegaEwolucji, Diantha została porwana przez Malvę, a Korrinie została odebrana Mega Rękawica (X ciężko przeżył wieść o utracie przedmiotu do tego stopnia, że zwymiotował). Drzewa z kolei nie udało się odbić bohaterom.
Wtedy X zniechęcił się do dalszych działań, dopóki nie skontaktował się z nim telepatycznie Xerneas. Wtedy chłopak postanowił najechać na bazę Zespołu Flare – sam.
Tak też zrobił, łamiąc jedną z najważniejszych zasad – nierozdzielania się i niedziałania na własną rękę.
W bazie chłopak spotkał się z Emmą, z którą szybko się rozdzielił. Walczył z Lysandrem – głównym antagonistą serii – jednak przegrał. Później wszyscy próbowali uratować Xerneasa oraz powstrzymać odpalenie ostatecznej broni. Udało im się to w połowie.
Bohaterom udało się uciec z bazy Zespołu Flare za pomocą uwolnionego Xerneasa, który stał się na jakiś czas pokemonem Y.
Wroga organizacja miała po swojej stronie media, dlatego odpalenie broni padło na X’a i jego przyjaciół oraz liderów sal. Z tego powodu wszyscy musieli się ukrywać w Hotelu Zagubienia. Tam opracowano strategie działania. X postanowił znaleźć więcej pokemonów zdolnych do Mega Ewolucji, by móc wzmocnić swój zespół. Wraz z nim na łowy ruszyła Y. W trakcie poszukiwań, dziewczyna skarciła chłopaka za ponowne zignorowania zasad, jednak stwierdziła, że nie będzie się na niego gniewać.
Na drodze nr 15 X zmierzył się z Pinsirem – jego próby złapania obserwował Green, który później stał się senpaiem protagonisty (nieco później Y złapała Absola).
Kolejno, na prośbę profesora Sycamore, bohaterowie ruszyli do miasta Anisar. Tam musieli zmierzyć się z Essentią, która zaatakowała oczekującego na dzieci mężczyznę. Gdy X walczył z wrogiem, jego przyjaciele ruszyli na poszukiwania kamieni do mega ewolucji jego nowo złapanego pokemona – co też im się udało.
Kobieta uciekła, a kolejnym razem X musiał się skonfrontować z Essentią, gdy ta przemieniła się w Y i zabrała jej również Xerneasa. Chłopak jednak nie dał się oszukać kobiecie i zaatakował ją swoim Pinsirem. Bitwa jednak została przerwana przez Zygarde, którym zainteresował się wróg. Gdy Essentia złapała pokemona, uciekła.
Gdy X dowiedział się od profesora Sycamore, że Lysandre ukrywa się w Wiosce Pokemon, chłopak postanowił udać się w to miejsce.
Po drodze zmierzył się z Xerosicem. Podczas walki jego Charmeleon i Quilladin ewoluowały w ostateczne formy – przeciwnik został wtedy pokonany. Później zmierzył się z Essentią, która okazała się Emmą. Kolejno stoczył walkę z Lysandrem. Pokonał go, pożyczając od trenerów kluczowe kamienie i ewoluując w mega formy swojego Charizarda, Kangaskhana, Pinsira, Manectrice i Gengara. W ten sposób zablokował również ponowne odpalenie Ostatecznej Broni.
Po zażegnaniu kryzysu bohaterowie pożegnali się ze swoimi sojusznikami w mieście Lumiose. Tam jednak zauważyli, że ludzie zachowywali się tak, jakby nic nigdy im nie groziło. Mimo złości bohaterów z powodu ignorancji cywilów, X stwierdził, że by zachowywali się podobnie, gdyby ich rodzinne miasto nie zostało zniszczone.
Chwile później spotkali się z AZ’em, który dzierżył klucz do odpalenia Ostatecznej Broni. Człowiek wtedy zaproponował dzieciom odpalenie destruktywnej siły. Po chwili wahania bohaterowie się na to nie zgodzili, a klucz został zniszczony.
Kolejno bohaterowie spotkali się z profesorem Sycamore, by świętować zwycięstwo, jednak ci odmówili. Wszyscy wrócili do miasta Vaniville – tam Y spotkała się ze swoją mamą, z którą została rozdzielona przez całą serię.
Trzy miesiące później dom X’a został odbudowany. Chłopak rozmontował namiot na grzbiecie Rhyhorna i postanowił, że uda się do miasta Shalour, by odbyć ceremonię Następcy Megaewolucji. Na końcu cicho podziękował Y za wszystko, co dla niego zrobiła.

Pokemony, które posiada:

Imię: Garu i Kogaru/Kanga i Li’lKanga
Gatunek: Kangaskhan
Typ: Normalny
Poziom: 49
Płeć: Samica

Opis: Garu to matka Kogaru – głównego Pokémona X’a. Wystartowali wspólnie w Młodzieżowych Zawodach, które Kangaskhan i X wygrali. Później zostali zaatakowani przez paparazzi. Po tym wydarzeniu X nie chciał zajmować się Kangaskhanem. Z kolei dziecko zaszyło się w torbie swojej mamy. Parę lat później, po zniszczeniu domu X’a przez Xerneasa i Yveltala, podczas podróży przebyli wspólną przemianę. Kangaskhan mógł Megaewoluować i był najsilniejszym Pokémonem całej drużyny. Swoją pierwszą porażkę odniósł w kryjówce Zespołu Flare, pokonany przez szefa złej organizacji. Uczestniczył również w ostatecznej walce przeciwko Lysandre’owi – wraz zresztą drużyny wygrał.


Imię:
Gatunek: Marisso
Typ: Roślinny/Walczący
Poziom: 59
Płeć: Samiec

Opis: Marisso (マリソ Marisso) to starter od Profesora Sycamore. X wybrał go jako Chespina (chociaż nie od razu). Po treningu w mieście Laverre ewoluował w Quilladina. Z kolei podczas walki z Xerosicem tak bardzo chciał ochronić Pokéball z Charmeleonem (którego uważał za najlepszego przyjaciela) przed ataliami Malamara, że ewoluował w Chesnaguhta, jednocześnie wzmacniając swoją obronę. Uczestniczył też w walce przeciwko wrogiej organizacji, która chciała zniszczyć świat oraz pomógł w pokonaniu Lysandre’a.


Imię: Salamè
Gatunek: Charizard
Typ: Ognisty
Poziom: 38
Płeć: Samiec

Opis: Salamè (サラメ Salamè) należał niegdyś do Profesora Sycamore. Jednak uciekł z laboratorium. Został znaleziony na trasie nr 4 przez bohaterów. Po powrocie do swojego pierwotnego właściciela Charmander stoczył walkę z X’em – wygrał. Z tego powodu chłopak postanowił wziąć pod opiekę stworka. Podczas wspólnego treningu w mieście Laverre ewoluował w Charmeleona. W rozdziale „Kontra Charizard” Charmeleon nie chciał wyjść z Pokéballa, by walczyć z Xerosicem. Gdy w obronie Pokémona stanął jego najlepszy przyjaciel – Quilladin, który ewoluował w Chesnaguhta, postanowił walczyć. Ewoluował w Charizarda oraz pokazał powód przytulania się do swojego ogona – w płomieniu ukrywał Charizardite X, dzięki któremu mógł megaewoluować. Uczestniczył w ostatecznej, zwycięskiej walce przeciwko Lysandrowi.


Imię: Élec
Gatunek: Manectrie
Typ: Elektryczny
Poziom: 48
Płeć: Samiec
Opis: Élec (エレク Élec) z początku należał do drużyny Pokémonów zasilających miasto Lumiose podczas awarii. Gdy Pokémon zobaczył X’a, który pokonał wrogiego członka Zespołu Flare, był pod wrażeniem, że postanowił podążać za chłopcem. Zaskoczył bohaterów na trasie i zaprowadził ich w miejsce, w którym znajdował się Manectite (był schowany na drzewie). Pokémon jednak musiał stoczyć walkę o ten skarb z członkiem Zespołu Flare, ewoluował wtedy w Menectrika. Po zwycięskiej walce, X postanowił dołączyć stworka do swojej drużyny. Pokémon uczestniczył w ostatecznej walce przeciwko Lysandre u boku swoich towarzyszy – wtedy kryzys w Kalos został zażegnany.


Imię: Garma/Lasma
Gatunek: Gengar
Typ: Duch
Poziom: 48
Płeć: Samiec

Opis: Garma (ラスマ Lasma) z początku należał do Gurkinna. Został użyty do powstrzymania Aegislasha Celosii przed zabiciem X’a. Gdy mężczyzna zobaczył, że chłopiec potrafi zapanować nad trudnym charakterem Gengara (nie miał motywacji, dopóki nie został pochwalony), postanowił oddać chłopcu Pokémona. Poradził sobie w walce z Trevenantem Esentii. Uczestniczył też w ostatecznej walce przeciwko Lysandre’owi, którą bohaterowie wygrali a tym samym uratowali świat.


Imię: Rute
Gatunek: Pinsir
Typ: Owadzi
Poziom: 47
Płeć: Samiec

Opis: Rute (ルット Rute) pokazał się na trasie nr 15. Obserwował on X i Y, którzy szukali Pokémona, który potrafiłby megaewoluować. Później Pinsir zaatakował X’a i jego przyjaciół, gdy ci odkryli ciało nieprzytomnego Scythera, który okazał się być bliskim przyjacielem Pinsira. X próbował złapać Pokémona, jednak ten łatwo opierał się PokéBallom. X uświadomił sobie, że Pinsir był sfrustrowany utratą przyjaciela i rywala, dlatego zaproponował przyłączenie się stworka do jego drużyny, by razem mogli odnaleźć sposób na ożywienie Scythera. Dostał mega kamień, dzięki któremu mógł megaewoluować. Uczestniczył w ostatecznej walce przeciwko Lysandreowi. Wraz ze swoimi towarzyszami wygrał walkę a tym samym przyczynił się do uratowania świata.

Share

Translate »