Inteligentny Członek Zespołu Galactic

Wstępne informacjeOpisPokemony

wysoce zaawansowany cżłonekŚwiadomy Członek Zespołu Galactic
(jap. 上級SHITAPPA Advanced level Underling)
Płeć: Mężczyzna

Członek zespołu Galactic pojawił się w rozdziale „Kontra Staravia i Skuntank cz.I”, znajdował się w pomieszczeniu rzeczy znalezionych, w mieście Veilstone. W asortymencie znajdował się Pokedex Platinum, którego zgubiła podczas gry w kasynie. Po rzecz zgłosił się Diamond. Mężczyzna, zafascynowany przedmiotem nie chciał jednak oddać przedmiotu chłopakowi. Kłótnia o pokedex zakończyła się walką między Laxem a Gible przeciwnika.

Mężczyzna jednak przegrał, gdy pośliznął się o jagodę, upuszczoną przez Munchlaxa. Dia skorzystał z okazji i uciekł z przedmiotem. Wściekły mężczyzna, po odzyskaniu przytomności, rozkazał innym członkom organizacji ruszyć w pościg za chłopakiem.

Później pojawił się w bazie organizacji, gdy Saturn był karcony za nieudaną walkę przeciwko protagonistom i ochroniarzom. Do walki użył przenośnej kamery, w której mężczyzna zauważył zamazane zdjęcie Platinum.

W rozdziale „kontra Drifblim” z retuszował zdjęcie i odkrył tożsamość Platinum, wtedy postanowił znaleźć ojca dziewczyny – najbogatszego naukowca w Sinnoh, pana Berlitz. Wyleciał do miasta Canalave. Tam uwięził mężczyznę oraz profesora Rowana w przeźroczystym, dźwiękoodpornym sześcianie. Członek okłamał pana Berlitz, że porwał jego córkę i zażądał okupu. Gdy mężczyzna nie uwierzył wrogowi w jego słowa (ponieważ wierzył w umiejętności ochroniarzy), ten w dowodzie pokazał zdjęcie pokonanych Pakę i Ujiego.

Człowiek jednak wycofał się z momentem nadejścia Byrona – miejscowego lidera. Wtedy uciekł na swoim Staraptorze, pozostawiając uwięzionych profesorów. Jednak udało mu się zdobyć okup.

Pieniądze zostały przeznaczone do skonstruowania galaktycznej bomby, która miała zostać zrzucona na jedno z jezior.

Mężczyzna potem wrócił do miasta Canalave, by móc wypuścić profesorów, ponieważ stwierdził, że nie muszą być dłużej uwięzieni. W jednym z pomieszczeń napotkał śpiącą Platinum, której powiedział, że zrzucą bombę na jedno z trzech jezior, by móc złapać żyjące w nich legendarne pokemony.
To ten mężczyzna był odpowiedzialny za zatrudnienie mężczyzn, którzy z niewiadomego powodu zaatakowali Wyspę Żelaza, a zostali pokonani przez Dia i Rileya.

Później gdy protagoniści włamali się do bazy organizacji Galactic, by uratować strażników jezior, mężczyzna zmierzył się z Diamondem. Tam opowiedział chłopakowi o pokedexie i o tym, że w innych regionach znajdują się inni użytkownicy tego sprzętu. W momencie gdy Chatot Pearla zaatakował Chinglinga, należącego do mężczyzny „piskiem”, człowiek nie mógł znieść dźwięku i przez przypadek uruchomił zasłonę dymną, wypełniając pokój dymem.

Zdeterminowany, by postrzymać protagonistów przed uwolnieniem strażników, mężczyzna uwięził osobno całą trójkę w szklanych pokojach. Jednak bohaterowie zdołali uwolnić Uxie, Azelfa i Mesprita, poświęcając swoje pokedexy, które zostały przejęte przez świadomego członka.

W ostatnich rozdziałach serii okazało się, że człowiek przeszedł pranie mózgu autorstwa Sird, dlatego przejął od niej obsesję na punkcie pokedexu.

W serii Platinum Riley naprawił kamerę wrogiej organizacji, dzięki której postanowił wyśledzić aurę właściciela sprzętów. Urządzenie zaprowadziło bohaterów do gorących wód Sendoff. Tam świadomy członek trzymał Maley, jako zakładniczkę. Człowiek jednak przyznał, że nie ma złych zamiarów i szybko wypuścił dziewczynę.

Mężczyzna przyznał, że uciekł od organizacji po tym, jak jego mózg został poddany kontroli. Przestraszony uciekł w stronę trasy 224 i tam zmierzył się z Marley, którą pomylił z osobą, która ma go sprowadzić z powrotem. Tam przez przypadek wszedł z nią do jaskini Turnback, która była połączona z Zniekształconym Światem.

Dzięki tej wskazówce Platinum dowiedziała się jak przejść do innego wymiaru. By wszyscy uwierzyli, że człowiek nie jest już zły, na dowód osobiście zaprowadził wszystkich do przejścia. Platinum przyznała, że dalej nie miała do człowieka zaufania, jednak obiecała obronę przed członkami organizacji, znajdującymi się w Odwróconym Świecie. Tam chłopak zwrócił protagonistom ich skradziony pokedexy.

Po pokonaniu Charona i uspokojeniu Giratiny dalsze losy mężczyzny są okryte tajemnicą.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Chingling
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Chingling to jeden z pierwszych Pokémonów mężczyzny. Został użyty w kryjówce Zespołu Galactic. Jego silny krzyk uniemożliwił komunikację między bohaterami. Zmierzył się na głosy z Chatotem Pearla i przegrał.


Imię:
Gatunek: Gible
Typ: Smoczy/Ziemny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Gible została użyta do zaatakowania Laxa Diamonda, by odebrać mu Pokedex. Jednak nie udało jej się to. Później została użyta w Kryjówce Zespołu Galactic, by walczyć z Diamondem i powstrzymać go od uwolnienia Mesprita. Pokémon nie powstrzymał chłopaka, ponieważ ten poświecił swój Pokedex dla uwolnienia mitycznego Pokémona.


Imię:
Gatunek: Staraptor
Typ: Latający/Normalny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Staraptor został użyty do odebrania uszkodzonej kamery Zespołu Galactic. Później użyto go do zastraszenia Pana Berlitz. Również używany jest do transportu drogą powietrzną.


Imię:
Gatunek: Cradily
Typ: Roślinny/Kamienny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Cradily został użyty do walki przeciwko Donowi Diamonda. Dzięki niemu Pokémon mógł ewoluować w Bastiodona. Cradily wtedy został pokonany za pomocą metal burst. Potem miał powstrzymać Platinum przed wypuszczeniem Uxiego, jednak dziewczynie udało się to zrobić, poświęciła jednak swój pokedex.


Imię:
Gatunek: Haunter
Typ: Duch/Trujący
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Haunter został użyty do walki przeciwko Diamondowi. Został jednak pokonany przez Bastiodona. Później miał powstrzymać Pearla przed uwolnieniem Azelfa, jednak nie udało się to Haunterowi, ponieważ chłopak poświęcił swój pokedex.

Pokemony, które posiadał:

Imię:
Gatunek: Darkrai
Typ: Mrok
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Nie wiadomo ile czasu Darkrai był pokemonem mężczyzny. Sird dała mu pokemona, ponieważ sama nie mogła nad nim zapanować. Potem kobieta zabrała mu Darkraia, by wypuścić go do Zniekształconego Świata.

Share

Translate »