Witamy!

Witamy wszystkich już oficjalnie na stronie PokeSpecial.com.pl
Trochę dziwnie to brzmi, skoro stoi ona już od 24 lipca 2014 roku. Jednak dziś jest inaczej. Mamy co świętować, ponieważ zdołaliśmy w końcu wyjść z wersji BETA!

Co to oznacza?
Że redaktorzy, tłumacze i admini wypełnili wszystkie założenia dla strony, które zostały zaplanowane na samym początku.

A jakie były założenia?
Jako że strona mocno skupia się na mandze Pokemon Special/Adventures, większość działów poświęcona jest właśnie tej mandze. Oprócz ogólnych opisów serii, biografii twórców czy galerii okładek skupiliśmy się na:

1. Do każdego rozdziału Pokemon Special redaktorzy tworzyli szczegółowe opisy. Do nich dodawali najważniejsze informacje oraz jakie osoby/pokemony pojawiły się w danym rozdziale. Niestety było tego zbyt dużo (632 rozdziały), dlatego administracja postanowiła zorganizować konkurs na najlepszego redaktora pt. „Wyścig Rattat”. Uczestnicy mieli napisać określoną ilość opisów rozdziałów. Więcej możecie przeczytać TUTAJ . W sumie w projekcie wzięli udział:

NID, KONUS, BONKU, FIGARO, SKY, TYMA, TAMAKI, MELODY, LEXISO, DELIBRUM, OLAFFOBLACK, IMMORTAL, VAPEK

Obecnie na bieżąco rozdziałami zajmuje się nasz redaktor Konus :)

2. Kolejnym założeniem było opisanie postaci i jej pokemonów. Także tym przypadku został zrealizowany konkurs „Zmagania Joltików” , niestety nie cieszył się tak dobrą popularnością. Z wielkim trudem i po latach udało nam się napisać 343 opisy postaci oraz 1139 krótkich opisów do ich pokemonów. W ich tworzeniu uczestniczyli:

NID, KONUS, FIGARO, LOL2024

Za bieżącą aktualizację działu odpowiedzialna jest administratorka Nid :p

3. Pomniejsze zadania, jak dodanie działu z Mangami Pobocznymi, których w czasie na stronie pojawiło się dość sporo. W dziale są opisane ogólne informacje do serii, które można u nas przeczytać online.
Dział Pobieranie zaś został zaktualz1izowany i wzbogacony o nowe mangi.

Niektórych założeń nie udało nam się jednak zrealizować. Nie udało nam się z postawieniem forum. Próbowaliśmy współpracować zLati.pl czy z discordem Polska Społecznosć Nintendo, jednak współpraca spaliła na panewce.
W tej kwestii nie tracimy nadziei, dlatego jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami, napisz do nas w formularzu lub na mailu ppspecial@wp.pl

Jeżeli chodzi o mangę online, jesteśmy na bieżąco z Pokemon Adventures/Special (tomy do 53, kompletne serie ORAS, XY i na miarę naszych możliwości BW2).
Mangi poboczne prężnie się rozwijają (na tyle prężnie, że miesiąc temu musieliśmy powiększać serwer). Możemy się pochwalić, że nie wszystkie serie są przełożone z języka angielskiego. Dzięki pomocy MIKI możemy przeczytać przekłady z japońskiego, tytuły takie jak:

Pokemon TRY Adventure
Pokemon film 1
Pokemon Battle Frontier

W czasie dodaliśmy również Doujiny online. Tam możecie przeczytać wybrane komiksy tworzone (głównie przez japońskich) fanów. Obecnie tłumaczony jest Festival of Champions oraz komiks angielskiej artystki (TamarinFrog) RandomDoom.

W dodatkowych tekstów możecie przeczytać zeszłoroczny wywiad z twórcami mangi Pokemon Special: Hidenori Kusaką i Satoshim Yamamoto:

Wydawałoby się, że więcej zrobić już nie możemy, jednak oprócz aktualizacji powstałych już działów, chcemy stworzyć miejsce na wasze felietony, związane z mangą pokemon. Obraliśmy sobie za cel przetłumaczenie każdej mangi pobocznej, jaka została narysowana (oczywiście na miarę ich dostępności).

Właśnie dziś dodaliśmy do bazy nowy tytuł: POKEMON HORIZON, który możecie ściągnąć lub przeczytać online, klikając w poniższą grafikę:

Artur, koordynator do mang pobocznych pracuje również nad swoim projektem tłumaczenia japońskich komiksów do filmów pokemon. Możecie już przeczytać trzy części z jego tłumaczeń.

W dalszym ciągu mamy otwarte projekty: Pokemon Special serie SM/BW2, Pokemon BW: Dobrzy Partnerzy, Pokemon film 21: Opowieść wszystkich, Pokémon Battrio: Aim to be Battrio Master!, Zagrajmy w karciankę Pokemon, seria SM!, Pokemon Horizon.

A poniżej wizualna lista planowanych do przetłumaczenia tytułów:


Jednak do realizacji tego pomysłu potrzebna jest nam wasza pomoc. Otworzyliśmy trzecią już zbiórkę na mangi, które musimy ściągnąć z zagranicy (Japonii lub USA), żeby je zeskanować i przetłumaczyć:

Drugim planowanym projektem jest Ekstereme Make Over 2:

Pracować będziemy nad tomami 8-40. Na nowo odbędzie się skanowanie i wkładanie tekstu, a także sprostujemy zamieszanie od której strony czytać komiks. Plan ten wdrożymy w życie dopiero w styczniu 2019 r.

Na stronie przewinęło się mnóstwo redaktorów, którzy przez te 4 lata skrupulatnie pomagali nam przy budowaniu strony. Obecnie została nas garstka, dlatego postanowiliśmy otworzyć nabór na:

1. Newsmana, który wrzucałby posty o nowinkach ze świata mangi pokemon.
2. Felietonistów, piszących luźne teksty na tematy wiązane z mangą pokemon.

3. Tłumaczy z języka japońskiego

Jeżeli czujesz, że któraś z podanych ról pasuje do ciebie napisz na ppspecial@wp.pl

Sądzisz, że brakuje czegoś naszej stronie? Tekstów, opisów, mang? NAPISZ DO NAS! A my rozważymy twoją propozycję!

Zostało nam już tylko ogłoszenie konkursu, który został zorganizowany z okazji otworzenia strony, a odbywa się na naszym fanpage’u:

Z okazji wyjścia strony Pokespecial.com.pl z wersji BETA organizujemy dla was konkurs. Do wygrania jest pakiecik Poke-fana widoczny na zdjęciu, w skład którego wchodzi: podkładka pod mysz, plecakoworek, kubek, przyprawa do ryżu, eleganckie pokemonowe etui do pieczątek prosto z tokijskiego PokeCenter oraz pokeballe.
Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział? Wystarczy udostępnić ten post oraz w komentarzu przerobić jedną z trzech proponowanych grafik. Wygra najbardziej zabawna lub najbardziej kreatywna przeróbka :)
grafiki do wyboru:
 
Przewidziane zakończenie konkursu to 10.11.2018
Powodzenia!

 

To by było na tyle. My was tutaj zostawiamy a admini strony idą świętować :3

Share
Zagorzała fanka oraz kolekcjonerka pokemonów. W głównej mierze interesuję się rysowaniem, jednak lubię też szyć, śpiewać, grać, oglądać anime oraz grzebać przy projekcie 500+