Winona

Wstępne informacjeOpisPokemony

Winona - KopiaImię: Winona (jap. ナギ Nagi )
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Fortree
Zawód: Nadzorca liderów
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Pióra (Feather badge)
Ekspert w typie: Latającym

WinonaWinona jest dosyć młoda. Mieszka w Fortree i jest tam liderką Sali. Po pokonaniu jej trener otrzymuje Odznakę Pióra. Można nazwać ją zaangażowaną, upartą, mądrą i odważną w sprawach, gdzie ryzykuje się życiem. Jest jednak nieśmiała w sprawach uczuciowych. Wyraźnie widać, że czuje coś do Walleca, kiedyś nawet próbowali być razem, jednak przytłacza ją mężczyzna silniejszy od niej.
Dziewczyna posiada dosyć nietypowe, lawendowe oczy, oraz długie włosy w tym samym kolorze. Przeważnie nosi kombinezon pozwalający jej latać na Pokemonach. Na głowie nosi niebieski kask z goglami, spod którego wychodzą jej włosy. Górna część kombinezonu jest niebieska, a na dłoniach nosi rękawice ze skrzydłami. Nosi białe spodnie zakończone podobnymi skrzydłami do tych, które ma na rękawicach.
W serii RS odgrywa znaczącą rolę; jest przywódczynią liderów. Wykazuje się dużym doświadczeniem i zdolnościami przywódczymi.
Pierwszy raz spotkaliśmy Winonę w rozdziale „Slaking III”, gdzie razem z Flannery nakazywała wrócić Normanowi do sali. Tłumaczyła mu, że opuścił swoją salę bez zgłoszenia tego Stowarzyszeniu Pokemon. Dowiedzieliśmy się jeszcze, że wcześniej leciała po Flannery, ponieważ ta oddaliła się podczas treningu. Był to także debiut Altarii liderki.
Liderka latających Pokemonów prowadziła rozmowę wideo z Flannery w następnym rozdziale. Podczas rozmowy gratulowała jej wygranych stu czterdziestu dziewięciu walk.
W rozdziale „Altaria” uczennica Winony odnalazła Sapphire i powiadomiła swoją nauczycielkę o tym. Po chwili rozmowy liderka i trenerka rozpoczęły walkę. Winona wystawiła Altarię, a Sapphire użyła Combuskena. Podczas walki Pokemon Sapphire przemienił się w Blazikena, jednak Altaria Winony ukryła się w chmurze i pokonała Blazikena Sapphire poprzez użycie Powietrznego Ataku. Liderka Sali zaproponowała trenerce naukę u niej, a Ona się zgodziła. Następnie pokazała swojej uczennicy zgromadzenie liderów, gdzie opowiedziała dziewczynie o Kyogrze i zaproponowała jej walkę u boku Stowarzyszenia Pokemon.
W pierwszym rozdziale dziewiętnastego tomu spotkała się z Wallacem, pierwszy raz na oczach widzów. Nie można było jednak wyczytać nic z ich zachowania. Rozpoczęła trening z Sapphire, jednak szybko się skończył z powodu wezwania liderki. W kolejnym rozdziale liderzy mieli pretensje do niej, ponieważ nie spytała ich o zgodę, czy młoda trenerka może pomóc liderom.
Winona spotkała Sapphire, która przed chwilą pokłóciła się z Rubym – była zdziwiona niecodziennym ubraniem dziewczyny (jeżeli pozlepiane liście można było nazwać ubraniem). Wściekła dziewczyna wyzwała swoją mistrzynię do walki, a Ona zgodziła się, po czym wybrała Masquerina, Beautifula i Swablu. Wyzywająca natomiast wybrała Rona, Dona i Pila. Liderka była pod wrażeniem woli walki młodej trenerki – dzięki niej Sapphire łatwo sobie poradziła w walce z Winoną i otrzymała Odznakę Pióra.
Jakiś czas potem Wallace przekazał jej wyniki swoich badań – jedynie potwierdziły One przypuszczenia liderki. Po chwili dochodzi między nimi do sprzeczki – Wallace uważał, że próba zjednoczenia ludzi o innych poglądach jest bezcelowa, a Winona twierdziła, że to jedyna droga, by uratować region.
Kolejny raz spotykamy się z nią podczas katastrofy pogodowej w Hoenn. Poinformowała liderów o ósmym stopniu zagrożenia spowodowanym zalaniem, po czym rozpoczęła rozmowę z Przewodniczącym Stowarzyszenia Pokemon. Podczas rozmowy Dyrektor poinformował ją o wynurzającej się istocie i o tym, że poziom zagrożenia wszedł na poziom dziewiąty. Zmiany pogodowe robiły się coraz to niebezpieczniejsze.
Po alarmie Przewodniczącego i wyruszeniu liderów na różne części Hoenn, Winona poleciała wraz z Sapphire na drogę sto dwudziestą trzecią, gdzie spotkały się oba fronty atmosferyczne.
Dziewczyny znalazły Relicantha, a młoda trenerka przygarnęła go, ponieważ wyczuła siłę prehistorycznego Pokemona. Postanowiła się nim zaopiekować. Liderka w tym czasie skontaktowała się z Wattsonem i Flannery, jednak pogoda przerwała połączenie ich PokeGearów. Roxanne i Brawly byli następni w kolejce do kontaktu z Winoną. Po rozpoczęciu połączenia zameldowali o pojawieniu się ziemnego potwora. Niestety kolejne połączenie zostało przerwane. Niespodziewanie pojawiła się kula teleportacyjna dawnych strażników kul, a Winona dowiedziała się, że nowymi są liderzy sali Mossdeep; Tate i Liza. Gdy Sapphire postanawia popłynąć do Jaskini Narodzin, Winona odradzała jej to, tłumacząc, że to zbyt ryzykowne.
Powietrzna trenerka skontaktowała się z Wallecem – dziewczyna poinformowała chłopaka, Pana Sterna, Maryann i Tylera, że legendarni wojownicy się przebudzili. Dodatkowo na ekranie komputera było widać stojącą Sapphire z Relicanthem. Podczas rozmowy przywódczyni poinformowała resztę o tym, że ich nie można pokonać i że należy walczyć z osobami, które nimi sterują. Ruby będącym pacjentem szpitala w którym rozmawiali zobaczył Pokemona będącego obok swojej rywalki.
Winona po rozmowie wideo nadal próbowała przekonać Sapphire, że nawet Pokemon nie może tam dopłynąć. Wtedy właśnie zjawił się Wallace i Ruby dzięki powietrznemu samochodowi wodnego lidera. Dziewczyna początkowo protestowała co do zaufania Ruby’emu, jednak gdy Sapphire mu zaufała, to i Ona się zgodziła. Po dowiedzeniu się o tym, że Pokemon może popłynąć jedynie z dwojgiem dzieci, ponownie pokłóciła się z Wallacem. Po chwili dyskusji pozwoliła płynąć młodym trenerom do Jaskini Narodzin.
W pierwszym rozdziale dwudziestego tomu Przewodniczący dał jej wolną rękę, a Ona poleciała pomóc Flannery i Wattsonowi. Przed lotem na Altarii podaje rękę Wallceowi na pożegnanie.
Winona uratowała Flannery i Wattsona podczas walki z Zespołem Aqua przy pomocy Altarii i Skarmory’ego. Potem nastąpiła chwila smutku; zobaczyła strącenie Wattsona do wody. Nie mogła nic zrobić, ponieważ Matt zatrzymał ją na czas walki. Kolejno osłoniła Flannery przed atakiem Shelly, jedna niepotrzebnie. Po pokonaniu jej okazuje się, że Walo Sapphire uratował elektrycznego lidera, oraz znaleźli czarną skrzynkę łodzi podwodnej.
W momencie spotkania Elitarnej Czwórki, niewidomego Chłopca, Pływaka i Wallce’a nie było bezpośrednio Winony – jednak podczas przekazania mistrzowskiej peleryny zostało wspomniane, dlaczego Wallace wcześniej nie został Mistrzem Hoenn. Mężczyzna używał wymówki dla Przewodniczącego; mówił, że rezygnuje, by być jak Juan i stać się liderem sali, jednak prawda jest inna. Steven odkrywa, że to przez miłość do Winony, która wtedy została Liderką.
Ostatni raz w serii RS widzimy ją stojącą obok rannego Walleca w sterowcu Stowarzyszenia Pokemon.
W serii Emerald Winona pojawiła się na ślubie Wandy i Rileya, na statku Pana Brineya. Tłumaczyła się, że to jej obowiązek, ponieważ bardzo przysłużyli się regionowi podczas afery z Kyogrem i Groudonem. Potem przyznała jednak, że chciałaby, żeby jej ślub też tak wyglądał. Sapphire następnie wypytała Winonę o jej sytuację z Wallecem, a ta odpowiedziała, że mężczyzna silniejszy od niej przytłacza ją. Potem zmieniły temat na związek Sapphire i Rubyego, jednak temat został szybko zamknięty.
Młodzi trenerzy jednak musieli opuścić statek, ponieważ mieli spotkać się z Trzecim Posiadaczem PokeDexu. Po ich pójściu, Winona i Wallace poszli na wesele.

W serii ORAS Winona, wraz z pozostałymi pojawiła się w mieście Sootopolis, by asystować w powstrzymaniu meteoroidu, który miał uderzyć w ich planetę. Jej pokemony miały zaatakować w tym samym czasie, by móc opóźnić zagrożenie. Ostatecznie świat został uratowany.

~Figaro

Pokemony, które posiada:
Altaria
Imię:
Gatunek: Altaria
Typ: Smoczy/Latający
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Slaking”. Główny pokemon liderki. Walczyła przeciwko Sharpedo Matta podczas szaleństwa Groudona i Kyogre.

Beautifly
Imię: –
Gatunek: Beautifly
Typ: Owadzi/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutowała w rozdziale ”Kontra Masquerain”. Uczestniczyła w treningu Sapphire.

Masquerain
Imię: –
Gatunek: Masquerain
Typ: Owadzi/Latający
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Zadebiutowała w rozdziale ”Kontra Masquerain”. Uczestniczyła w treningu Sapphire.

Swablu
Opis: Imię: –
Gatunek: Swablu
Typ: Latający/Normalny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Zadebiutowała w rozdziale ”Kontra Masquerain”. Uczestniczyła w treningu Sapphire.

Skarmory
Imię:
Gatunek: Skarmory
Typ: Latający/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Vibrava”. Został użyty w walce przeciwko zły organizacjom. Zna takie ataki jak „tnący powietrze” czy „metalowy dźwięk”.

Share

Translate »