Wicke

Wstępne informacjeOpis

Imię: Wicke (jap.ビッケ Wicke)
Płeć: Kobieta
Klasa Trenerska: Asystentka Szefa Oddziału/Członek Fundacji Aether

Wicke po raz pierwszy pojawiła się w serii Pokemon Special Sun/Moon. Wraz z Fabą oprowadzała po raju Aether uratowanych Kukuiego, Burnet i Moon. Kobieta zauważyła, że Bruxish, który wcześniej zaatakował bohaterów, musiał zostać czymś rozjuszony. Podkreśliła również, że powodem mogły być działania Zespołu Skull, który działa na szkodę pokemonów – niszczą gniazda i nękają kieszonkowe stworki.

Pół roku później, gdy Lusamine zaginęła a Faba przejął kontrolę nad fundacja Aether, Wicke postanowiła ruszyć na wyspę Poni, w odnalezieniu prezes. Nie udało jej się to, ponieważ miejsca broniły Ultra bestii, upewniła się jednak, że Lusmine jest tam bezpieczna, ponieważ została uznana przez stworzenia za królową.
Na wyspie UlaUla spotkała się z Gldionem i Lillie. Kobieta powstrzymała chłopaka przed wyruszeniem na wyspę poni, ponieważ pół roku wcześniej doznał poważnych obrażeń podczas ewolucji Silvallego. Wicke stwierdziła, że najlepszym wyjściem będzie ruszenie na teren wroga (Raj Aether), by zdobyć potrzebne informacje.

Gdy Wicke i jej pracownicy udało się dostać na wyspę Poni, znalazła tam Minę oraz półprzytomnego Guzmę. Kobieta zabrała dwójkę na Wyspę Exeggutorów. Tam pomogła w opatrzeniu Guzmy oraz wysłuchała go w sprawie konsekwencji połączenia człowieka z Nihilego (co też uczyniła Lusamine).

Po zażegnaniu kryzysu na ALoli Wicke przejęła Fundacje Aether, w której przeprowadziła restrukturyzację.

Share

Translate »