White

Wstępne informacjeOpisPokemony

white

Imię: White
Wiek: 14 lat (Black/White), 16 (Black2, Whie2)
Rodzinne miasto: Floccesy
Grupa krwi: A
Urodziny: 5 października
Specjalnie umiejętności: Animacja imprez masowych

White jest założycielką agencji BW – firmy zajmującej się pozyskiwaniem pokemonów aktorów, które są wykorzystywane w reklamach, filmach i pokazach kaskaderskich. Jej marzenie o stworzeniu najlepszej agencji zrodziło się po pokazie tanecznym, gdy podczas występu przez przypadek na scenę wszedł Cubchoo i zaczął tańczyć wraz z innymi aktorami.
White po raz pierwszy pojawiła się podczas oglądania reklamy jej autorstwa. Niedługo po tym spotkała Blacka. Dziewczynę zainteresował Tepig, którego chciała zatrudnić do promowania reklam wraz z jej Bubu/Gigi – samicą Tepiga.
Black tak naprawdę nie miał wyjścia, ponieważ został oskarżony o zniszczenie całego sprzętu filmowego podczas walki z Gravantulą. By pokryć szkody, White zatrudniła Blacka do swojej agencji. Sam chłopak musiał nazywać ją „szefową”.
Z początku ich wspólnej podróży Black zdziwił się, że White zamawia apartamentowiec dla pokemonów, podczas, gdy oni muszą spać w namiocie. Dziewczyna tłumaczyła, że tym właśnie zajmuje się menadżer. Tego samego wieczoru mieli okazję poznać głównego antagonistę serii – Ghestsisa, który ze specjalnie zbudowanej sceny wygłosił mowę o wypuszczaniu swoich pokemonów, ponieważ przetrzymywanie ich wbrew własnej woli jest nieludzki. Ku zdziwieniu bohaterów niektórzy posłuchali się mężczyzny i pozostawili swoje pokemony.
W tym samym mieście bohaterowie spotkali N’a, z którym Black musiał się zmierzyć. Wtedy oboje usłyszeli od przeciwnika, że bycie trenerem oraz posiadaczem pokedexu przynosi zło na ten świat. Po pokonaniu Blacka, White miała pewność, że N należał do tej samej organizacji, co Ghetsis – Zespołu Plasma. Black jednak stwierdził, że mimo to chłopak nie jest w pełni złą osobą.
Kolejno oboje ruszyli do miasta Striaton, by tam Black mógł zmierzyć się z liderem (chłopak walczył u boku Cheren i Bianki przeciwko Cilanowi, Cressowi i Chili – walka przyniosła im pierwsze zwycięstwo). White jednak nie oglądała meczu, ponieważ musiała zająć się interesami.
Po drodze spotkali Fennel i Amanite, które badały senną mgłę. Bohaterowie musieli zmierzyć się z członkami Zespołu Plasma, którzy ukradli Blackowi Munnę.
W mieście Nacrene White próbowała zachęcić Blacka do reklamowania ich Agencji BW. Chłopak jednak nie bardzo poradził sobie z akordeonistą, którego miał zachęcić do zagrania w reklamie. Gdy White przejęła pałeczkę, chłopak był pod wrażeniem umiejętności menadżerskich dziewczyny. W drugą stronę, gdy Black rozwiązał sprawę skradzionego akordeonu przez Scraggyego i Scrafty‘ego, chłopak zaimponował White swoimi detektywistycznymi umiejętnościami.
Następnie Black ruszył na walkę przeciwko Lenorze (musiał odgadnąć zagadkę związaną z księgarnią, by stoczyć walkę z liderką – wygrał). Z kolei White została zaproszona na zebranie „grubych ryb” show-biznesu miasta Nimbasa. Tam dziewczyna zaproponowała PokeMusical, na który wszyscy się zgodzili.
By wyruszyć do kolejnego miasta, bohaterowie musieli przejść przez las Pinwheel. Tam zostali zaatakowani przez Viriziona, a po wyjściu z lasu Black musiał się zmierzyć z dozorcą Geoffem – wygrał.
Po przybyciu do miasta Castelia Tepig Blacka wykazywał oznaki ewolucji. White nie chciała na to pozwolić, ponieważ pokemon zrujnowałby image ich reklam, w którym były promowane dwa zakochane Tepigi.
Dziewczyna jednak zrozumiała swój błąd, gdy podczas walki z liderem w mieście Castelia stworek jednak ewoluował w Pignite, by mógł wygrać odznakę. Dziewczyna nie była zła, a i sama poczęstowała chłopca CasteLodami. Po walce z liderem uratowali pokemona Bianki – Litwicka porwanego przez członków zespołu Plasma.
Na trasie nr 4 White musiała pójść po rzeczy, które pomogłyby im przedrzeć się przez burzę piaskową. Black został sam w zajeździe. Tam spotkał Grimsleya, z którym pokonał członka Zespołu Plasma. Gdy jednak trener dostał od członka Elitarnej Czwórki propozycję walki, gdy jednak chłopak by przegrał, musiałby oddać coś cennego, Blackowi przegrzał się mózg i zemdlał.
Gdy White wróciła z niezbędnym sprzętem, zastała związanego członka Zespołu Plasma i nieprzytomnego Blacka. Wraz z pomocą Braviarego zaprowadziła wrogiego człowieka na komisariat, a Blacka zabrała do Nimbasy.
W mieście tym Black zmierzył się z Elesą – tam dowiedział się o Thundurusie oraz wygrał kolejną walkę z liderką.
Z kolei White zorganizowała Poke-Musical. Debiut okazał się sukcesem. Dziewczyna miała świętować z pracownikami, jednak była zbyt zmęczona, więc chciała się udać na spoczynek. Jednak została uprowadzona przez N’a, który wyjaśnił dziewczynie sposób działania Zespołu Plasma. Chciał też zrozumieć stronę show-biznesu, w którym siedziała White i do którego ingerowała pokemony – bezskutecznie. Odebrał jej Bubu/Gigi, namawiając pokemona do rzucenia grania w reklamach, by mogła trenować z chłopakiem i pokonać Mistrza Pokemon. Dziewczyna straciła przytomność, gdy wypadła z diabelskiego młyna, w którym siedzieli.
Dziewczyna została odnaleziona przez Marshala – członka Elitarnej Czwórki. Black, na widok nieprzytomnej szefowej w rękach nieznajomego mężczyzny zaatakował impulsywnie, jednak został pokonany.
Później trener przeprowadził rozmowę z White na temat tego incydentu. Okazało się, że dziewczynie cały czas towarzyszy Servine, który należał do N’a, jednak nie był wrogo nastawiony. W dziewczynie już wtedy się coś złamało. Nie miała chęci do niczego.
Zmieniło się to, gdy oboje poszli na testy Pociągu Walk. Tam spotkali się z Mistrzem Pokemon. Wtedy White zadeklarowała, że chce wziąć udział w testach i poprosiła Blacka, by nauczył ją łapać pokemony.
Chłopak zgodził się na to. Podczas treningu White złapała Deerlinga a Black Tirtugę.
Gdy dziewczyna wsiadła do pociągu, Black pożyczył jej Braviarego. Gdy pociąg ruszył, Black zapytał się, czy dalej mógłby być jej pracownikiem. White przytaknęła.
W pociągu dziewczyna spotkała Shauntal, członkinię Elitarnej Czwórki, która niepostrzeżenia się wśliznęła do pociagu, ab zdobyć inspiracje do pisania swojego opowiadania. Niedługo po tym zostały wciągnięte w walkę między Tundurusem a Tornadusem. Zostały jednak uspokojone przez Landorusa.
Później dziewczyna udała się do miasta Anville. W trakcie podróży umiejętności w walce dziewczyny znacznie się poprawiły. Złapała również Stunfiska, Alomomolę i Solosisa. Na miejscu dziewczyna spotkała się z Bianką. Tam obydwie musiały zmierzyć się z Vullaby, które zaatakowały Meloettę. Wygrały, a White zdobyła nową towarzyszkę – Vullaby, która według trenerki idealnie nadawałaby się do filmów jako pokemon antagonisty. Po tych wydarzeniach dziewczyna stwierdziła, że nie nadaje się na trenerkę i chciałaby zostać asystentką profesor Juniper. Bianka nie potrzebowała jpokedexu, więc został on podarowany White.

Po swojej podróży i zwyciężeniu Pociągu Walk, White ponownie spotkała się z Blackiem. Obydwoje obserwowali walkę N’a i Aldera – Mistrza Pokemon, który przegrał. W walce uczestniczyła Gigi/Bubu. Tam bohaterowie próbowali walczyć z N’em. Jednak nikt nie potrafił poradzić sobie z chłopakiem. W dodatku Munna Blacka odeszła, co złamało chłopaka.

Podczas Ligi Pokemon White obserwowała walkę Blacka. Międzyczasie pomagała Brycenowi w odszukaniu sprawcy porwanych liderów sal. Wpierw trenerka postanowiła zbadać Marlona. Po zdobyciu jego zaufania dowiedziała się, że HoodMaan, z którym walczył chłopak, dostał się do ligi, nie zdobywając żadnej odznaki. Jednak Marlon stwierdził, że najbardziej podejrzaną osobą w Lidze Pokemon był Cheren – przyjaciel Blacka.
Jej dochodzenie doprowadziło ją do Leo – przeciwnika Cherena, jednak nie potrafiła z nim porozmawiać z powodu nieśmiałości chłopaka w stosunku do dziewcząt.
W końcu dziewczyna dowiedziała się, że HoodMan i Grey – uczestnicy ligi, są powiązani z Zespołem Plasma.
Podczas najazdu wrogiej organizacji na Ligę, White trafiła do zamku N’a. Tam poznała Antheę i Concordię, które opowiedziały jej o przeszłości N’a i o tym, jak nauczył się słyszeć serca Pokemonów. W pokoju chłopaka spotkała Bubu/Gigi, która wróciła do drużyny dziewczyny, ponieważ pokemon chciał wrócić do show-biznesu.
White zrozumiała zamiary N’a, gdy mogła usłyszeć głos swojego pokemona. Powiedziała o tym Blackowi. Jednak niedługo po zakończeniu walki z N’em, Black został zapieczętowany w Jasnym Kamieniu przez Ghetsisa i pokemona Corlessa. Podczas pieczętowania Black ujawnił White, że chciał po wygraniu Ligi Pokemon zareklamować się w koszulce Agencji BW i zapytał, czy jego dług został spłacony.

W serii BW2 White, dwa lata później, White uczestniczyła w rozbudowaniu Studia Pokestar. Jej pokemony były wykorzystywane jako aktorzy do krótkometrażowych filmów (w których wystąpili m.in. Whitley, Blake czy Brycen).
Później dziewczyna została wysłana do miejsca, w którym miał znajdować się Jasny Kamień. Tam spotkała się z N’em, który opowiedział jej o trzech legendarnych smokach i Kyuremie. White była zrozpaczona tym, że Zekrom wciąż był w swojej formie smoka a Reshiram ciągle siedzi zapieczętowany w jasnym kamieniu wraz z Blackiem. N jednak nie znał odpowiedzi na o pytanie.
Chłopak jednak wziął ze sobą White, by ruszyć na ostatnią walkę przeciwko Ghetsisowi i Corlessowi – przywódcy nowego Zespołu Plasma.

Dziewczyna całą walkę obserwowała z bezpiecznej odległości. Była też świadkiem zapieczętowania N’a w ciemnym kamieniu, po tym jak Kyurem odzyskał rozpruwacz DNA. Po chwili dziewczyna sama została wciągnięta do Jasnego Kamienia.

Gdy dziewczyna otworzyła oczy, ujrzała przed sobą N’a. Chłopak wytłumaczył jej, że znajdują się w świecie snów Pokemon, który połączony jest z kamieniami. Tam też spotkała Blacka, który przyznał się, że wciągnął dziewczynę do jasnego kamienia dla bezpieczeństwa. White bez słowa tylko przytuliła trenera na przywitanie. Gdy świat snów zaczął się rozpadać (ponieważ Reshiram nie mógł dłużej siedzieć w Jasnym Kamieniu, gdy wrogi Kyurem przemienił się w Czarnego Kyrema), Black poprosił znajdującego się w świecie snów N’a, by ten dopilnował spraw od wewnątrz. Chłopak, chwytając White za rękę, mógł w końcu wrócić do świata rzeczywistego.

Na zewnątrz, wraz z Blackiem i Braviarym dziewczyna połączyła siły, aby zaatakować Kyurema. Musieli się jednak wstrzymać z pełną mocą natarcia, ponieważ Ghetsis wziął jako zakładnika N’a, który został wypchnięty z Ciemnego Kamienia. Gdy mężczyzna zrzucił swojego syna z pleców Kyurema, niedługo potem zniknął w białym dymie wraz z fregatą i kontrolowaną legendą. Bohaterka po chwili znalazła na pobliskiej plaży nieprzytomnego Lacka-two/Blake’a i Whi-two/Whitley.
Gdy były porucznik ocknął się, od razu zaatakował White. Po wyjaśnieniu nieporozumienia przedstawili się sobie oraz postanowili połączyć jako posiadacze pokedexu, w celu zlikwidowania Zespołu Plasma i odbicia z ich rąk Kyurema.
Po przebudzeniu Whitley, cała czwórka postanowiła połączyć siły w celu pokonania Zespołu Plasma. Dzięki Musharnie Black wpadł na trop wroga, który zmierzył w stronę Wielkiej Przepaści. Po krótkiej naradzie bohaterowie ruszyli na grzbiecie Reshirama, by zmierzyć się z Zespołem Plasma.

Kiedy bohaterowie dotarli do Wielkiej Przepaści, spotkali jednego z mnichów Gorma, który okazał się ich sprzymierzeńcem. Tam dowiedzieli się, że człowiek rozpoczął współpracę z Draydenem oraz trenował wspólnie z Aderem i N’em. Niedługo potem przybył Colress, który natychmiastowo postanowił zaatakować bohaterów za pomocą Kyurema, który zamroził całą Wielką Przepaść.

Gdy na miejsce bitwy przybył Rood, dzięki któremu maszyna Colressa przestała działać (przez co Kyurem połączył się z Reshiramem i stanął po stronie bohaterów), naukowiec postanowił się wycofać i odejść z Zespołu Plasma. Zamknięty w ciele Kyurema Reshiram przestał się słuchać Blacka i z własnej woli postanowił ruszyć w stronę fregaty, by ją zniszczyć. White wraz z pozostałymi postanowił ruszyć za Kyuremem, by go powstrzymać.

Bohaterowie dogonili Whi-two. Po chwilowym powstrzymaniu Białego Kyurema, White poprosiła Whi-two by zabrała ze sobą Bubu, która miała ułatwić w poszukiwaniach N’a. Za pomocą swojego Dousiona podsadziła dziewczynę na pokład fregaty.

W rozdziale 548 White była świadkiem eksplozji fregaty zespołu Plasma oraz eskorty przez Kyurema wysypującej się ze statku masy skradzionych pokeballi. Przy pomocy Reshirama (który zdołał się odłączyć od Kyurema) White i pozostali pomogli w ewakuacji osób, znajdujących się we fregacie.
Na chwilę po udanej akcji ratunkowej statek uderzył w zamek zespołu Plasma, zajmując się ogniem. Aby ugasić ogień, White, Black, Blake, Whitley, Hugh, Cheren, Bianca, Benga i Cedric Juniper połączyli siły przy pomocy „deklaracji ataku” ich pokemonów.
Po wszystkim główny antagonista serii – Ghetsis – został aresztowany.

W epilogu White zaproponowała Whi-two pracę jako aktorka. Dziewczyna jednak odmówiła. Później pojawiła się na zakończeniu roku w szkole trenerów z miasta Aspertia.

Pokemony, które posiada:

Imię: Amanda
Gatunek: Serperior
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Amanda była jednym z pokemonów N’a, który został „wymieniony” na Tepiga White. Od tamtej pory jako Servine Amanda podążała za White. Podczas treningu w Pociągu Walk ewoluowała w Serperiora.

W rozdziale 548 wspólnie z innymi starterami zaatakował “deklaracją ataku”, by powstrzymać ogień w zamku Zespołu Plasma, który zostął wznieciony poprzez uderzenie latającego statku.


Imię: Dearlene/Jessica
Gatunek: Deerling
Typ: Normalny/Roślinny
Poziom: 33
Płeć: Samica

Opis: Darlene (jap. じぇしか Jessica) została złapana w ramach nauki łapania pokemonów White. Uczestniczyła w treningu Pociągu Walk.


Imię: Dorotka/Dorothy
Gatunek: Stunfisk
Typ: Ziemny/Elektryczny
Poziom: 38
Płeć: Samica

Opis: Dorotka (jap. どろしー Dorothy) została pokazana u boku swojej trenerki po tym, jak ta wróciła z treningu Pociągu Walk.


Imię:
Gatunek: Alomomola
Typ: Wodny
Poziom: 38
Płeć: Samica

Opis: Nancy została pokazana u boku swojej trenerki po tym, jak ta wróciła z treningu Pociągu Walk.


Imię: Solly
Gatunek: Dousion
Typ: Psychiczny
Poziom: 32
Płeć: ???

Opis: Solly (Jap: ゆにぼう Yunibō) jako Solosis został pokazany u boku swojej trenerki po tym, jak ta wróciła z treningu Pociągu Walk. W serii B2W2 okazało się, że ewoluował w Dousiona.

W rozdziale 547 za pomocą swoich psychicznych mocy podsadził Whi-two na pokład statku.


Imię: Barbara
Gatunek: Vullaby
Typ: Mroczny/Latający
Poziom: 42
Płeć: Samica

Opis: White zmierzyła się z Vullaby w mieście Castelia. Pokemon zaatakował, wraz ze stadem, Meloettę oraz ranił gitarzystę z Cafe Sonata. White postanowiła pokonać i złapać tego pokemona, ponieważ stwierdziła, że idealnie nadaje się na antagonistkę do kręconych przez dziewczynę filmów. Później pokemon pojawił się w serii B2/W2 – zagrała ona pokemona czarnego charakteru w filmie granym przez Brycena, Whitley i Blake’a.

W rozdziale 548 została użyta do ewakuacji bohaterów na chwilę, przed uderzeniem latającej fregy w zamek zespołu plasma.

Pokemony, które miała:

Imię: Bubu/Gigi
Gatunek: Tepig
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Gigi (Jap ぶぶ Bubu) to pokemon zatrudniony w Agencji BW. Grała w wielu reklamach w towarzystwie Tepa Blacka. Pokemon opuścił White i przyłączyła się do N’a, który obiecał jej, że pokona Mistrza Pokemon. Po spełnieniu obietnicy chłopak wypuścił Bubu, która postanowiła wrócić do swojej pierwotnej trenerki. Później okazało się, że pokemon należał do wyzwolonych przez N’a stworków, które pierwotnie były starterami laboratorium Profesora Cedrica.

W rozdziale 547 White poprosiła, by Bubu towarzyszyła Whi-two w odnalezieniu N’a, który został uwięziony przez Ghetsisa. Misja im się udało i wraz z bohaterami ruszyła na walkę z ojcem N’a.

Później wspólnie z innymi starterami zaatakowała “deklaracją ataku”, by powstrzymać ogień w zamku Zespołu Plasma, który został wzniecony poprzez uderzenie latającego statku.

W epilogu wyruszyła w podróż u boku N’a, który postanowił oddać wszystkie “wyzwolone” pokemony Zespołu Plasma ich pierwotnym trenerom


Imię: Brav
Gatunek: Braviary
Typ: Normalny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:Brav przyłączył się do White z własnej woli. Black stwierdził, że podczas treningu w Pociągu Walk White musi mieć więcej pokemonów, więc chłopak pożyczył swojego podopiecznego.

Share

Translate »