Whi-two

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Whitley/Whi-two
Wiek:
12 (BW2)
Rodzinne miasto:
Biały Las
Grupa krwi:
B
Urodziny:
16 października
Specjalnie umiejętności:
Dodatkowe informacje: C
złonek Zespołu Plasma

Whi-two pierwszy raz pojawiła się wf pierwszym rozdziale tomu „BW2”. Przyszła do nowej szkoły trenerskiej wraz z nieznaną kobietą. Zostały zauważone przez Lacka, Hugha oraz Leo, jednak kobiety nie zwróciły uwagi na trójkę chłopaków. Dziewczyna została zapowiedziana przez Cherena i się przedstawiła. Można było się dowiedzieć, że urodziła się we wrześniu, więc jest spod znaku Gothority, jej ulubionym kolorem jest niebieski oraz że w wolnym czasie patrzy w gwiazdy. Wtedy jej nowy nauczyciel, Cheren, zarządził zajęcia praktycznie. Cała klasa podekscytowana ruszyła na boisko. Młodzi trenerzy zaczęli tam walczyć między sobą w dwóch kategoriach; dziewczęcej oraz chłopięcej. Whi-two wygrała ze swoim Foongusem w dziewczęcej, za co była na siebie wściekła; nie chciała zwracać na siebie uwagi. Po chwili zrobiło się spore zamieszanie, ponieważ przyszła Bianka; asystentka profesor Juniper. Wręczyła Whi-two oraz Lack-two po PokeDexie w ramach nagrody za zwyciężenie walki. Dziewczyna z trudem wzięła do ręki urządzenie. Gdyby nie trener, który także wygrał, zapewne by go nie wzięła. Chłopak spróbował wykorzystać okazję, by poderwać dziewczynę, jednak mu się nie udało. Wieczorem zaczęła się zwierzać swojemu Foongusowi; zastanawiała się, co ma teraz zrobić oraz czemu mama ją posłała do tej szkoły. Swoje rozmyślania zakończyła spojrzeniem na wisiorek, na którym był N oraz stroju Zespołu Plasma.

Trenerka pojawiła się na krótko w rozdziale „Genesect III”, gdzie przymierzała strój Zespołu Plasma. Mówiła, że dawno nie miała go na sobie.

Następnego dnia, Whi-two wybierała się coś zjeść. Zatrzymał ją Lack, który chciał wybrać się z nią na łowy do PokeDexa. Dziewczyna początkowo stawiała opór, jednak chłopak jakimś cudem ją przekonał. Doszli na teren ze sporą przepaścią, gdzie postanowili złapać jakieś pokemony. Jednak zamiast tego, chłopak zaczął zagadywać dziewczynę, by ta się przed nim otworzyła. Musiał zareagować jej Foongus, jednak ku zdziwieniu dziewczyny, Lack uniknął ataku jej pokemona saltem w tył. Jej towarzysz przeprosił ją za bycie tak nachalnym, po czym rozpoczęli poszukiwania pokemonów. Dziewczyna musiała użyć PokeDexa, którym się brzydziła, więc ograniczyła swój kontakt z urządzeniem do minimum, a w myślach przepraszała N’a za to, co robi. To niemal doprowadziło ją do łez. Nagle znaleźli pokemona nazwanego przez PokeDex Keldeo. Pokemon zaatakował ich, ścinając drzewo, co doprowadziło do ich upadku do przepaści. Lack na szczęście chwycił się liany, dzięki czemu nie spadł wraz z dziewczyną. Niestety Foongus zleciał a dół, a Whi-two straciła przytomność. Zaczęła wspominać, jak poznała swojego trawiastego pokemona. Było to w siedzibie Zespołu Plasma. Właśnie przyniesiono tam wiele nowych wyzwolonych pokemonów. Whi-two była tym zachwycona, jednak zauważyła pomiędzy nimi coś, co wyglądało jak PokeBall. Z obrzydzeniem to podniosła, jednak okazało się, że to pokemon. Rzuciła nim w zdziwieniu. Mędrzec Rood powiedział jej, że to pokemon. Gdy dziewczynka dowiedziała się, że rzuciła jednym z pokemonów, od razu przeprosiła go i odstawiła na miejsce. Została także upomniana, żeby nie nadawać pokemonom imion. Dziewczyna byłą cały czas nieprzytomna i ocknęła się dopiero przy szkole przez krzyki swoich koleżanek. Gdy zorientowała się, że Lack ją niósł, zeskoczyła z jego ramion i pobiegła do lekarza sama. Przez rany i uśmiech chłopaka, dziewczyna nawet na chwilę porównała go do N’a.

Gdy nadszedł czas na wycieczkę szkolną, a właściwie na zajęcia dodatkowe, Whi-two należała do grupki dziewczyn pytających się Cherena, gdzie jadą. Nauczyciel nie chciał wyjawić tajemnicy, dopóki nie wyruszą, więc musiały zająć swoje miejsca. Usiadła w autobusie wraz z Foongusem, jednak Lack przyszedł i zajął jego miejsce. Dziewczyna chciała pozbyć się trenera, jednak jej koleżanki uważały ją za szczęściarę i nie chciały w tym pomóc. Dodatkowo Cheren powiedział, że ruszają i już nie mogli zmieniać siedzeń. Gdy pojazd już odjechał, cała klasa dowiedziała się, że jadą do studia filmowego. Musiała spędzić całą trasę rozmawiając z trenerem, co jej się nie podobało. Gdy dotarli an miejsce, dziewczyna szybko odłączyła się od Lacka i poszła do swoich koleżanek. Postanowiły skorzystać z jednej z atrakcji i nakręcić film. Dziewczyna nie wiedziała, jaki wybrać tytuł. Pomogła jej przypadkowo spotkana kobieta, która okazała się sławną aktorką oraz liderką z Kanto; to była Sabrina. Dziewczyna próbowała się oprzeć, jednak wzięła łyżkę od jej Alakazama. Łyżka przeznaczenia wskazała trenerce tytuł filmu, a kobieta zabrała ją do przebieralni. Dziewczyna usłyszała jedynie ponowne mówienie o jej szczęściu, kiedy ona była pewna, że to pech. Whi-two przyszła w stroju z Foongusem i zaczęła mówić do antagonisty; Brycemana. Obserwowała ją cała jej klasa, a dziewczyna uznała, że to niezła zabawa. Nagle uaktywnił się mechaniczny Tyranitar, który miał za zadanie walczyć z każdym pokemonem w zasięgu. Zaatakował też dziewczynę. Reżyser chciał to przerwać, jednak Brycen kazał ją zostawić z tym samą. Po chwili ponownie pojawił się natarczywy chłopak; Lack-two, który także był w kostiumie. Pokonał robota i ponownie uratował dziewczynę. Gdy oglądali film, dziewczyna była zażenowana, jednak szybko jej minęło. W drodze powrotnej ponownie była zagadywana przez Lacka, tym razem użył jako pretekstu PokeDexów. Gdy to robił, dziewczyna wzywała myślami N’a, by jej pomógł.

Po powrocie z wycieczki, wściekły Hugh kazał użyj swojej Vibravie „Sonicznej Bomby”, przez co dziewczyna zgubiła wisiorek z nośnikiem danych Zespołu Plasma.

Jakiś czas później Whi-two przyśnił się N, chłopak jednak zamienił się w Lacka-two. Wtedy dziewczyna uświadomiła sobie, że żywi do chłopaka jakieś uczucia. W przypływie frustracji uczennica zdała sobie sprawę, że zgubiła wisior ze zdjęciem N’a. Następnego dnia Who-two została zaciągnięta przez Lacka na trasę nr 20, by odnaleźć dostawce krzeseł, który nie dotarł do szkoły. Tam chłopak podarował uczennicy prezent urodzinowy, który próbowała odrzucić. Niemal w tym samym momencie pojawił się legendarny Tornadus, z którym Lack postanowił stoczyć walę. Whi-two ukryła się pod mostem oraz została uśpiona przez swojego Foongiego, który ze strachu puścił usypiające pyłki.
Dziewczyna obudziła się w mieście Virbank, podczas koncertu Roxie. Okazało się, że Lack zaniósł dziewczynę do tego miejsca, by móc porozmawiać z Roxie na temat pojawienia się na festiwalu w ich szkole.
Gdy dziewczyna wróciła do akademika, dostała paczkę, którą był prezent od Lacka. W środku znajdował się teleskop. Nie mogła wtedy uwierzyć, że chłopak zapamiętał jej hobby związane z gwiazdami.

Później Whi-two wzięła udział w szkolnym konkursie chóralnym, jako członek zespołu Jigglypuffów. Po wygranej ona i pozostali uczestnicy zostali zaproszenie na uczestniczenie w Konkursie Chóralnym w mieście Castelia.

Po przybyciu do miasta Roxie znalazła nieprzytomnego kierownika chórów. Okazało się, że mężczyzna został okradziony a jego Karrablast ukradziony przez członków zespołu Plasma. Whi-two, słysząc nazwę swojej organizacji, postanowiła ruszyć wraz z ochotnikami do kanałów Castelia. Tam odnaleźli przeciwników, którzy rozpoczęli atak za pomocą swoich Muków. Przez Hugha doszło do eksplozji, przez którą wszyscy zostali rozdzieleni.

Whi-two i Roxie zostały przyparte do ściany, zmuszając tym samym dziewczyny do ataku. Dziewczyna rozważała ujawnienie swojej przynależności względem organizacji Plasma, by skłonić przeciwników do zaprzestania ataku. Uczennica jednak wycofała się z tego pomysłu, gdy zauważyła, że członkowie zachowują się zupełnie inaczej od tych, których znała gdy była w organizacji. Po tym, jak dziewczyny pokonały członków, Whi-two postanowiła zadzwonić do swojej mamy.

Dziewczyna od kobiety dowiedziała się, że członkowie zespołu Plasma, którzy ubrani są na czarno nie uznają N’a za swojego króla, a idą w ślady Colressa. Dziewczyna również dowiedziała się o maszynie Colressa, dzięki której pokemony mogą być kontrolowane. Jedyną nadzieją na dezaktywacje urządzenia miał być czip, schowany w medalionie Whi-two. Gdy matka dowiedziała się o tym, że dziewczyna zgubiła przedmiot, kazała skontaktować się z Roodem lub Gormem – mnichami, którzy stali po stronie N’a.

Gdy dziewczyny wyszły z kanałów, Whi-two miała opory przed spotkaniem się z klasą. Roxie nie wiedziała dokładnie, jakie są obawy jej towarzyszki, dlatego postanowiła zostawić ją w tyle, dopóki nie byłaby gotowa na spotkanie z klasą. Z ukrycia widziała, jak Hugh przed całą klasą wyciągnął wisior, oświadczając jednocześnie, że w klasie znajduje się członkini Zespołu Plasma. Gdy przerażona Whi-two wyszła z ukrycia klasa zaczęła nabierać podejrzeń, że to ona jest członkiem. By ratować zdenerwowaną trenerkę, Foongy zaatakował wszystkich usypiającym pyłem. Wszystkich, prócz Hugha. Dziewczyna przyznała się chłopakowi, że należy do organizacji i poprosiła o zwrot wisiora. Ten zgodził się pod warunkiem zaprowadzenia go do kryjówki zespołu plasma. Whi-two próbowała jeszcze usprawiedliwić swoją organizacje. Wytłumaczyła, że składała się z byłych pielęgniarzy i opiekunów pokemon, którzy nie mogli patrzeć na cierpienie kieszonkowych stworków. Z kolei jedyną siedzibę, jaką znała był Dom Pokemonów, do którego postanowiła zaprowadzić Hugha, od którego się dowiedziała, że został skradziony mu Purrloin.

Zanim wyruszyli, przyleciała Fregata Zespołu Plasma, dzięki której miasto zostało zamrożone wraz z mieszkańcami. By ratować Whi-two, Hugh rzucił się na dziewczynę, sam tracą przytomność.

Niedługo po tym na miejsce przybył Rood, który poprosił Whi-two o wisior, którego Whi-two przejęła od nieprzytomnego Hugha. W środku brakowało jednak potrzebnego czipa. Gdy dziewczyna przyznała, że przedmiot może znajdować się w pokoju chłopca, w akademiku szkoły, w mieście Aspertia, Rood postanowił ruszyć w tamte miejsce. Dziewczyna jednak miała wątpliwości, że jej przyjaciele ze szkoły nabiorą podejrzeń, jeżeli opuści bez słowa uśpioną klasę. W tym celu Rood pokazał dziewczynie Zoruę, należącą do N’a. Pokemon przemienił się w Whi-two.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGdy obydwoje mieli ruszyć do miasta, Colress posłał Mandibuzza, by porwać Rooda. Jednak zamiast mężczyzny poke-sęp chwycił Whi-two.

W fregacie dziewczyna została uwięziona w kabinie. Niedługo po tym do pokoju wszedł Lack, który udawał, że również został złapany. Gdy kolega z klasy zaczął zadawać wiele niewygodnych pytań Whi-two zapytała się, czy chłopak jest z Międzynarodowej Policji, jednocześnie sama przyznała się, że jest z Zespołu Plasma. Dzięki temu wyznaniu chłopak aresztował dziewczynę, jednak sądził, że to tylko dla jej bezpieczeństwa. Chłopak przyznał się, że jest z policji i że poszukuje legendarnego Kyurema, który jest kontrolowany przez maszynę Colressa. Tam zaproponował uczennicy współpracę w uwolnieniu legendy. Whi-two zgodziła się i obydwoje ruszyli na przeszukiwanie statku. Pod drodze napotkali kliku członków Zespołu Plasma, którzy z łatwością zostali pokonani przez Foongiego i Genesecta. Gdy jednak dotarli do miejsca, w którym powinien być uwięziony Kyurem, spotkali Colressa, który widząc brak oporu ze strony protagonistów postanowił zamrozić ich za pomocą ataku Kyurema, a zlodowaciałą skorupę wyrzucono do morza.

Później okazało się, że Lack i Whi-two zostali uratowani przez Keldemaru, który dzięki jagodzie aspear zniwelował efekt zamrożenia. Pokemon zaciągnął bohaterów do Ruin Otchłani. Tam dziewczyna sprzeciwiła się użyciu rannego Genesecta, który miał rozmrozić mistrzów Keldemaru. Lack jednak nie rozumiał zachowania dziewczyny, po czym stwierdził, że pojęcie „litości” czy „strachu” są mu obce. W efekcie zignorował protesty dziewczyny i użył „techno blast” Genesecta, który przeżył tylko dzięki szybkiej interwencji Cobaliona.

W sercu Whi-two zrodziło się wiele wątpliwości względem Lacka. Postanowiła więc zapytać Cobaliona dlaczego postanowił zaufać chłopcu. Gdy dowiedziała się, że pokemon potrzebuje każdej pomocy w walce z wrogiem oraz, że pokemony nie odbierają uczuć w ten sam sposób, co ludzie, postanowiła porozmawiać z byłym policjantem.

Na jego prośbę złapała Shelmeta i wymieniła go za Karrablasta Lacka, dzięki temu obydwa pokemony ewoluowały. Informacje na ten temat dziewczyna odczytała w Pokedexie, do którego zaczęła się coraz bardziej przekonywać.
Gdy mechanizm ruin odkrył żywe organizmy, miejsce zaczęło wypełniać się wodą, dlatego bohaterowie, wraz z Cobalionem, Virizonem, Terrakionem i Keldeo ruszyli w kierunku powierzchni.

Podczas Whi-two zauważyła świecącą torbę Lacka. Okazało się, że to przedmiot, który miał przy sobie odkąd pamięta. Kula wzbudziła sentyment w inspektorze, dlatego postanowił zwierzyć się Whi-two, że jako niemowlę został osierocony (jego rodzice padli ofiarą napaści). Wychowywał się w siedzibie Międzynarodowej Policji. Tam od małego szkolił się na policjanta, jednak miał problemy z wyrażaniem emocji, dlatego musiał uczyć się wszystkiego na pamięć. Schematy, które sobie wypracował, sprawdzały się, dopóki nie poznał  Whi-two. Gdy dziewczyna zapytała się, dlaczego rusza na pomoc Kyuremowi, skoro nie ma takiego obowiązku, chłopak przyznał się, że takie wartości przekazał mu Inspektor, który był mu przyszywanym rodzicem. Ponadto nie wie jak żyć bez rozkazów Międzynarodowej Policji. Kula nagle mocniej zareagowała i wyciągnęła Lacka, Whi-two i Keldeo na powierzchnie wody. Tam dziewczyna ujrzała walkę jej pana – N’a z Ghetsisem. Z kolei detektywa zaciągnięto aż przed nos Kyurema. Przedmiot zareagował na pokemona i rozbłysł jasnym światłem, a chłopak stracił przytomność i wpadł do wody. Rozdarta dziewczyna przez chwilę zastanawiała się, czy pomóc N’owi, czy ruszyć na ratunek Kyuremowi. Ostatecznie wybrała drugą opcję.

Niedługo po tym dziewczyna została wyłowiona przez Keldeo. Nieprzytomną odnaleźli Black i White.
Po przebudzeniu dziewczyna została poinformowana o sytuacji i postanowiła połączyć siły ze swoimi senpaiami w celu powstrzymania zespołu Plasma. Wszyscy ruszyli w stronę Wielkiej Przepaści, w której miał znajdować się wróg.

Kiedy bohaterowie dotarli do Wielkiej Przepaści, spotkali jednego z mnichów Gorma, który okazał się ich sprzymierzeńcem. Tam dowiedzieli się, że człowiek rozpoczął współpracę z Draydenem oraz trenował wspólnie z Aderem i N’em. Whit-two nie mogła zrozumieć, dlaczego jej pan postanowił trenować z wrogiem numer jeden Zespołu Plasma. Nie mogła się jednak długo zastanawiać, ponieważ na miejsce dotarł Colress, który natychmiastowo postanowił zaatakować bohaterów za pomocą Kyurema, który zamroził całą Wielką Przepaść.

Gdy na miejsce bitwy przybył Rood, dzięki któremu maszyna Colressa przestała działać (przez co Kyurem połączył się z Reshiramem i stanął po stronie bohaterów), naukowiec postanowił się wycofać i odejść z Zespołu Plasma. Gdy Kyurem ruszył w stronę fregaty by ją zniszczyć, Whi-two postanowiła ruszyć za stworem, ponieważ wiedziała, że w środku statku znajduje się N.

Dziewczynie udało dobiec do fregaty. Tam prawie została zaatakowana przez Białego Kyurema. Pokemon jednak został powstrzymany przez resztę bohaterów. White poprosiła, by Whi-two zabrała ze sobą Tepiga – Bubu, by łatwiej odnaleźć N’a.

Na statku, z pomocą poke-świnki, dotarła do pomieszczenia bez drzwi. Tam spotkała też Hugha, z którym wyjaśniła liczne nieporozumienia (chłopak dowiedział się od jej mamy, że nie są z tej złej organizacji, na której chce się zemścić). Za pomocą swojego Accelgora wypaliła dziurę w ścianie. W pomieszczeniu znalazła nieprzytomnego króla zespołu Plasma. Chłopak został obudzony przez Bubu. Po danej obietnicy, że zwróci Hughowi Purrloina jego siostry, ruszyli na bój przeciwko Ghetsisowi.

Na statku Hugh postanowił się oddzielić od pozostałych. Do chłopaka dołączył Foongy, który kazał N’owi zaopiekować się Whi-two podczas jego nieobecności.

W rozdziale 548 dziewczyna spotkała Lookera i Aldera, którzy pokonali pokemony Ghetsisa. Podczas próby aresztowania mnicha statek eksplodował, ale sama dziewczyna nie została ranna, ponieważ została uratowana przez Aldera, o którym wcześniej miała złe mniemanie. Niedługo po tym do grupy dołączył Hugh, który oddał dziewczynie Foongusa. By nie paść ofiarą zderzenia uszkodzonej fregaty z budynkiem, Whi-two wraz z pozostałymi ewakuowali się.
Później uczestniczyła w gaszeniu pożaru zamku zespołu plasma, który zajął się ogniem po uderzeniu statku. W tym celu użyła Bubu/Gigi, pożyczonej od N’a.
Po zakończeniu kryzysu i aresztowaniu Ghetsisa Whi-two była świadkiem, jak N zwraca skradzionego Purrloina jego pierwotnej trenerce – siostrze Hugha.

W epilogu odwiedziła mnicha Rooda, który został osadzony w więzieniu. To od niego dowiedziała się o wyjściu N’a za kaucją oraz o tym, w jaki sposób N zaczął współpracować z Alderem (który swego czasu uwierzył w ideologię zespołu Plasma).
Dziewczyna nie została wydana przez Hugha, dlatego mogła w spokoju kontynuować życie jako uczennica. Międzyczasie dostała propozycję zostania aktorką w studiu PokeStar. Odmówiła, ponieważ w życiu znalazła sobie nowy cel.
Podczas zakończenia roku w szkole trenerów miała okazję porozmawiać z Lackiem. Okazało się, że chłopak wylatuje do Aloli, zmieni też imię oraz cały wygląd, sugerując, że to ich ostatnie spotkanie.
Kilka miesięcy później Whi-two ruszyła w podróż po Unovie u boku N’a w celu oddania wszystkich „wyzwolonych” przez zespół Plasma pokemony ich pierwotnym trenerom. Gdy pierwotny właściciel Foongusa odmówił zwrotu stworka, pokemon mógł w końcu oficjalnie należeć do niej.
Whi-two powróciła w rozdziale 595 (seria XY). Dziewczyna dostała od Trevora nieposłusznego nikomu Delphoxa, w nadziei że to Whi-two dotrze do jego serca.
Przewidywania chłopca okazały się trafne, gdy podczas jednej z wideorozmowy pokazała, że ognisty lis ją zaakceptował.

Pokemony, które posiada:


Imię: Foongy
Gatunek: Foongus
Typ: Roślinny/Trujący
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Foongy (Jap: ダケちゃん Dake-chan) to jedyny znany Pokémon Whi-two. Z początku należał do wyzwolonych Pokémonów przez N’a. Dziewczyna po kryjomu dała mu ksywkę (mimo że Rood – jeden z mnichów stanowczo tego zabronił). Po pokonaniu Zespołu Plasma Anthea i Concordia pozwoliły Whi-two zatrzymać Foongusa. Pokémon przywiązał się do dziewczyny i zachowuje się jak jej osobisty ochroniarz. Bardzo nie lubi Lacka, który uparcie chciał zbliżyć się do jego trenerki. Pomógł w pokonaniu członków nowego zespołu Plasma za pomocą zarodnika. Później, gdy Hugh ogłosił, że Whi-two jest jedną z wrogiej organizacji Foongy uśpił wszystkich uczniów, jednak sam został uderzony przez Hugha. Później wraz ze swoją trenerką został zamrożony przez Kyurema i porzucony na dnie morza.
Niedługo potem uczestniczył w walce na statku Fregaty zespołu Plasma przeciwko ich członkom.
Foongus postanowił dołączyć na jakiś czas do Hugha, gdy ten na fregacie Zespołu Plasma odnalazł złodziei Purrloina jego siostry.

Podczas eksplozji fregaty zespołu Plasma Foongus został ranny. Jednak zebrał w sobie siły, by znieczulić ranę N’a, która została zadana przez jego ojca.

W epilogu okazało się, że złapany przez swojego trenera, ponieważ jego gatunek był wtedy modny. Mężczyzna nie przyjął Foongusa z powrotem, dlatego mógł zostać u boku Whi-two.

Imię: ???
Gatunek: Accelgor
Typ: Owadzi
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Od razu po złapaniu został poddany wymianie, przez co ewoluował.

W rozdziale 547 ostał użyty do wytworzenia dziury w pomieszczeniu bez drzwi. Do tego celu użył ataku „bomby kwasu”. Dzięki niemu Whi-two mogła uratować N’a.

Imię:
Gatunek: Delphox
Typ: Ognisty/Psychiczny
Płeć: Samica

Opis: Delphox jako Fennekin należała do drużyny X’a. Pokemon zaginęła w trakcie walki Xerneasa i Yveltala. Została znaleziona przez Malvę, która ją wychowała na bezdusznego pokemona. Po porażce zespołu Flare wróciła do Trevora. Pokemon nie chciał nikogo słuchać, więc został przekazany Whi-two/Whitley. Delphox zaakceptował trenerkę.

Pokemony, które posiadała:

Imię: –
Gatunek: Shelmet
Typ: Owadzi
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ewoluował w Accelgora

Share

Translate »