Wally

Wstępne informacjeOpisPokemony


Imię:
Wally (jap.ミツル Mitsuru)
Płeć: Mężczyzna
Rodzinne miasto: Petalburg
Klasa trenerska: Trener/Rywal
Rodzina: Wanda/Wallenie (Kuzynka)

1 Wygląd: Wally jest młodym i drobnym młodzieńcem. Ma zielone włosy a oczy niebieskawe. Nosi zieloną bluze i również zielone spodnie. Posiada niebieskie buty.

Charakter: Wally jest bardzo słaby i nieodporny na choroby. Zwykle miesza w mieście Verdanturf z powodu choroby płuc. Prawie przez cały czas nosi maskę wspomagającą oddychanie.2

W serii R/S Wally poznał Rubego i zaprzyjaźnił się z nim. Ruby pomógł Walliemu dając mu swojego Raltsa na krótki czas czyli do momentu w któym Wally złapie swojego własnego pokemona. Wtedy to, został tymczasowym posiadaczem pokedexa. Pomógł Normanowi złapać Rayquaze na Podniebnej Wieży. Wally zrobił to o co poprosił go Norman by złapać Rayquaze i powstrzymać walkę pomiędzy Groudonem i Kyogre. Później traci przytomność z powodu powietrza na Sky Pillar/kolumnie przestworzy.

W serii Emerald Zostawia notkę dla Profesora Oak’a w którym piszę że zwraca z powrotem Grovyle i Pokedex lecz traci Grovyle podczas burzy.

W serii ORAS Wally po raz pierwszy pokazany został wśród cywilów, którzy oglądali relację na temat zbliżającej się katastrofy (meteoroid miał uderzyć w ziemie).
Później pojawił się na trasie nr 120. Tam uratował Sapphire, która przegrała walkę z Zinnią i została przeniesiona do jego sekretnej bazy, by móc wyleczyć ją i jej pokemony. Niedługo po tym, w bazie pojawił się pierścień Hoopy, przez który przeleciała Rayquaza, trzymająca Rubyego. Chłopak został jednak odratowany przez Altarię Wallyego. Zaraz po tym chłopak postanowił zmierzyć się z legendarnym pokemonem, jednak szybko został powstrzymany przez Rubyego, który chciał porozumieć się z Rayquazą.
Później Wally pojawił się w mieście Sootopolis. Stamtąd miał pomagać w powstrzymaniu meteoroidu. W tym samym czasie on i reszta towarzyszy mieli posłać ataki swoich pokemonów w stronę zagrożenia. Ostatecznie świat został uratowany.

~Szogun

Pokemony, które posiada:
4
Imię:
Gatunek: Roselia
Typ: Roślinny/Trujący
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Roselia jest Pokémonem Wallego, złapanym poza kadrami mangi. Został użyty by uzdrowić Treecko zaraz po jego uratowaniu.

5
Imię:
Gatunek: Kecleon
Typ: Normalny
Poziom: 53
Płeć: Samiec

Opis: Kecleon jest pierwszym złapanym przez Wallego Pokémonem, którego wraz z Rubym spotkał nieopodal Petalburg. Używa długiego języka, aby zabierać przedmioty z dużej odległości.

6
Imię:
Gatunek: Cacturne
Typ: Roślinny/Mroczny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Cacturne został złapany jako Cacnea na drodze numer 111 (pustynia), gdzie również wyewoluował. Został ukazany na tonącej łodzi podczas walki Groudona z Kyogrem.


Imię:
Gatunek: Magnezone
Typ: Stalowy/Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Został pierwszy raz użyty podczas walki z Rayquaza na drodze numer 120. Za pomocą swoich potężnych ataków udało mu się utrzymać Rayquazę w ryzach.


Imię:
Gatunek: Altaria
Typ: Smoczy/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Altaria jest kolejnym z Pokémonów Walliego. Pierwszy raz pojawił się w serii ORAS, by uratować Rubiego przed upadkiem zaraz po tym jak został wyrzucony w powietrze przez Rayquazę.

Pokemony, które posiadał:
3
Imię:
Gatunek: Flygon
Typ: Ziemny/Smoczy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Flygon z początku należał do Normana, ale został oddany Wally’emu, by mógł z jego pomocą ukończyć trening na Podniebnej Wieży.

7
Imię: Rara/Ruru
Gatunek: Kirlia
Typ: Roślinny/Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Ruru została pożyczona Wallyemu, by mógł złapać własnego, pierwszego Pokémona. Chłopcy zostali rozdzieleni podczas trzęsienia ziemi, a Ruru wylądowała w rękach Walliego. Wyewoluowała w Kirlię podczas treningu na Podniebnej Wieży i została w posiadaniu do serii ORAS.

8
Imię:
Gatunek: Grovyle
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Grovyle/Treecko miały należć to Emerala, ale z powodu powodzi spowodowanej gniewem Kyogre, te Pokémony wylądowały w wodzie i trafiły do rąk Walliego. Ewoluował w Podniebnej Wieży, podczas treningu chłopca. Niestety po przebudzeniu Rayquazy, ponownie się zagubił. Pojawił się na Pustynnej Wyspie, gdzie osiągnął ostatnie stadium ewolucji, ale został pokonany przez Guile Hideout o przerzucony do Strefy Walk. Następnie stał się najsilniejszym Pokémonem Emeralda.

9
Imię: Ruru
Gatunek: Ralts
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Ewoluowała w Kirlie podczas treningu w Podniebnej Wieży.

10
Imię: ???
Gatunek: Treecko
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ewoluował w Grovyle’a podczas treningu w Podniebnej Wieży.

Share

Translate »