Viola

Wstępne informacjeOpisPokemony

viola
Imię: Viola (jap. ビオラ Viola)
Płeć: Kobieta
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Miasto Santalune
Zawód: Fotograf
Odznaka w posiadaniu: Owada (Bug Badge)
Ekspert w typie: Owadzim
Miejsce zamieszkania: Miasto Santalune
Więzy rodzinne: Alexia (siostra)

Poznaliśmy Violę, gdy przybyła wraz ze swoją starszą siostrą do miasta Vaniville. Chciały przeprowadzić wywiad z Y, ale trenerka odmawia. Nie lubi dziennikarzy, gdyż przez nich jej przyjaciel X zamknął się w sobie. Zanim zdążyły dokończyć, pojawiły się dwa mityczne pokemony i wszyscy musieli uckiekać.

Grupa X’a spotkała Violę po raz kolejny w Santalune. Dopóki nie powiedziała, że jest liderką sali, nie byli w stanie jej zaufać. Viola udzieliła schronienia trenerom w swojej sali, a potem wyzwała X’a na pojedynek. Skończył się on przegraną Violi. Wtedy pojawiła się Celosia i użyła Shauny, żeby zaatakować Y. Trenerkę uratowała Viola, ale sama zostaje ranna. Dostrzegła ona wtedy wielki potencjał do użycia mega ewolucji u X’a i zaproponowała mu spotkanie z Korriną, żeby dowiedzieć się więcej na jej temat. Następnie korzystała z klejącej sieci Surskita, żeby powstrzymać Celosię przed ucieczką, ale nie udało się.

Później widzieliśmy Violę, gdy rozmawiała z Alexą. Mówiła jej, że zespół Flare jest odpowiedzialny za to, co się dzieje, a także że trenerzy wyruszyli do miasta Lumiose.

Pokemony, które posiada:
Share