Viola

Wstępne informacjeOpisPokemony

viola
Imię: Viola (jap. ビオラ Viola)
Płeć: Kobieta
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Miasto Santalune
Zawód: Fotograf
Odznaka w posiadaniu: Owada (Bug Badge)
Ekspert w typie: Owadzim
Miejsce zamieszkania: Miasto Santalune
Więzy rodzinne: Alexia (siostra)

violaViola przybyła wraz ze swoją starszą siostrą do miasta Vaniville. Chciały przeprowadzić wywiad z Y, ale trenerka odmówiła. Nie lubiła dziennikarzy, gdyż przez nich jej przyjaciel X zamknął się w sobie. Zanim zdążyły dokończyć, pojawiły się dwa mityczne pokemony i wszyscy musieli uciekać.

Grupa X’a spotkała Violę po raz kolejny w Santalune. Dopóki nie powiedziała, że jest liderką sali, nie byli w stanie jej zaufać. Viola udzieliła schronienia trenerom w swojej sali, a potem wyzwała X’a na pojedynek. Skończył się on przegraną Violi. Wtedy pojawiła się Celosia i użyła Shauny, żeby zaatakować Y. Trenerkę uratowała Viola, ale sama zostaje ranna. Dostrzegła ona wtedy wielki potencjał do użycia mega ewolucji u X’a i zaproponowała mu spotkanie z Korriną, żeby dowiedzieć się więcej na jej temat. Następnie korzystała z klejącej sieci Surskita, żeby powstrzymać Celosię przed ucieczką, ale nie udało się.

Następnym razem Viola dzwoniła do swojej siostry. Chciała poinformować Alexę o tym, że to zespół Flare jest odpowiedzialne za incydenty, mające miejsce w całym Kalos. Dodała również, że Y i jej towarzysze wyruszyli do miasta Lumiose.

Później Alexa opowiedziała Violi o Ostatecznej Broni, która zakończyła wojnę sprzed 3000 lat – jednocześnie niszcząc życie zarówno ludzi, jak i pokemonów. Ta sama broń miała zostać użyta przez Zespół Flare.

Viola uczestniczyła w konfrontacji przeciwko członkom organizacji na trasie nr 10, by pomóc w akcji uwolnienia Xerneasa.

Fotografka poprowadziła Powietrznych Trenerów by uczestniczyli w uratowaniu zniewolonych pokemonów i zniszczeniu kamiennych filarów, które miały wyssać z nich energię. Kobieta poinstruowała wszystkich w jaki sposób uchronić się przed atakami Delphoxa: trzymając się za ręce i masowo użyć „samoobrony”.

Po pokonaniu Zespół Flare Viola z pozostałymi spotkała się w mieście Lumiose, by móc pogratulować zwycięstwa protagonistom.

Pokemony, które posiada:
surskit
Imię: brak
Gatunek: Surskit
Typ: Wodny/Owadzi
Płeć: nieznana

Opis: Surskita poznaliśmy, gdy Viola próbowała powstrzymać Celosię. Niestety nie udało się, gdyż Surskita pokonał Honedge Celosii.

vivillon
Imię: brak
Gatunek: Vivillon
Typ: Owadzi/Latający
Płeć:nieznana

Opis: Vivillon był pierwszym pokemonem Violi, którego poznajemy. Viola walczyła nim w walce z X’em. Miał leśny wzór skrzydeł.

Share

Translate »