Valerie

Wstępne informacjeOpisPokemony

valerieImię: Valerine (jap. マーシュ Mache)
Płeć: Kobieta
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Miasto Laverre
Zawód:
Odznaka w posiadaniu: Wróżki (Fairy Badge)
Ekspert w typie: Wróżkowym
Miejsce zamieszkania: Miasto Laverre

valerieValerie zadebiutowała w serii XY. Po raz pierwszy pojawiła się w miecie Laverre. Tam, wraz z Grantem, odwiedziła w szpitalu nieprzytomną Korrinę. Po tym, wraz z dwójką innych liderów ruszyła na spotkanie Liderów Kalos w sprawie kryzysu wywołanego najazdem Zespołu Flare.

Po spotkaniu z Wulfricem i Ramosem ruszyła zobaczyć się z protagonistami.
Wraz z bohaterami przemierzyła morze na Avaluggu Wulfrica, by móc dostać się do miasta Geosenge, w którym znajdowała się kryjówka Zespołu Flare. Tam uczestniczyła w powstrzymaniu rozkwitu ostatecznej broni. Jej Mr.Mime pomagał w lewitowaniu pozostałych pokemonów, które siłą powstrzymywały rozkwit broni. Stworek jednak został powstrzymany przez Bisharpa Bryony, która odkryła plan Valerii. Mimo wszelkich starań nie udało się to. Wybuch spowodował zniszczenie okolicy. Nikt z jej towarzyszy jednak nie ucierpiał, ponieważ, wraz z Olimpią, użyła swojego pokemona do stworzenia bariery ochronnej.

Później, Valerie wraz z pozostałymi liderami pomagała w odbudowie budynków, które zostały uszkodzone przez wystrzał ostatecznej broni. Dzięki wpływom w świat mediów, Zespół Flare obarczył winą za zniszczenia min. Valerię.

Później, gdy Zespół Flare chciał wdrożyć w życie plan ponownego uruchomienia ostatecznej broni wysysając energie z Pokemonów, Valerie, wraz z Violą, Clemontem, Alexią, Bonnie i Yvette uwolnili pokemony i pokonali członków wrogiej organizacji w mieście Cyllage.

Po zażegnanym kryzysie kobieta, wraz z innymi, pojawiła się w mieście Lumiose, by pogratulować bohaterom zwycięstwa.

Pokemony, które posiada:
obrazek
Dane

Opis:

Share
Translate »