Triada Cienia

Wstępne informacjeOpisPokemony

triadaTriada cienia
Płeć: Mężczyźni
Klasa Trenerska: Członkowie Zespołu Plasma
Zawód: Ochroniarze

triadaTriada po raz pierwszy pojawiła się w serii Black/White, gdzie zdała sprawozdanie z walki między N’em a Blackiem.
Dostali również zadanie by obserwować Kamień Ciemności, chroniony przez Claya.
W czasie narady liderów w mieście Mistralton Triada zaatakowała Lenorę oraz Hawesa, którzy ukrywali pożądany kamień. Meżczyźni z początku mieli przewagę, jednak sytuacja nabrała innego obrotu kiedy do starcia przyłączyli się pozostali liderzy sal. Walki były toczone parami. Kiedy członkowie triady zaczęli przegrywać użyli legendarne pokemony – Lantorusa, Thundurusa i Tornadusa. Dzięki pogodowym tytanom Triada pokonała swoich przeciwników oraz wzięła ich jako swoich zakładników.

Podczas szturmu Zespołu Plasma na Ligę Pokemon Triada usiłowała złapać Cobaliona, Terrakiona oraz Viriziona, których spotkała przez przypadek. Legendy okazały się zbyt silne, więc mężczyźni zostali zmuszeni do odwrotu.
Jeden z nich postanowił użyć “tajemnej broni Zespołu Plasma”, która znajdowała się w laboratorium P2. Wpadli jednak w pułapkę zastawioną przez liderów miasta Striaton – Cilana, Cressa i Chile. Triada z łatwością poradziła sobie z przeciwnikami, przy okazji wyszydzała liderów za to, że muszą w triadatrójkę prowadzić jedną salę. Liderzy jednak nie wzruszyli się tym i do zwiększenia siły w zespole użyli kamieni ewolucyjnych na swoich poke-małpkach. Walkę przerwały Cobalion, Virizion i Terrakion.
Batalię próbował powstrzymać Keldeo, który zaatakował Triadę. Mężczyźni wykorzystali okazję oraz spróbowali schwytać poke-kelpię. Pokemon został uratowany przez swoich pobratymców, którzy użyli świętych mieczy raniąc przy tym nie tylko Triadę ale i liderów. Mimo porażki jeden z mężczyzn otworzył drzwi do laboratorium P2, by wypuszczona “broń” mogła ścigać legendarne pokemony. Maszyna spowodowała, że Cobalion, Virizion i Terrakion zostali zamrożeni, a bryła lodu spadła w głębiny morza.

W serii BW2 Triada Cienia powróciła jako Członkowie Zespołu Plasma. Gdy Lack chciał aresztować Ghetsisa, trójka mężczyzn pojawiła się i rozpoczęła walkę z policjantem. Na widok triady, Keldeo wpadł w szał. By uniknąć porażki, Lack uciekł wraz z Keldeo, pozostawiając na miejscu walki z Triadą Gliscora i Kabutopsa.

Później Triada, mimo że z problemami, pokonała pokemony Lacka. Po tym postanowili ruszyć do miasta Humilau, by złapać Fregatę Zespołu plasma w mieście Undella.
Ponownie pojawili się w rozdziale 545, by ponownie stoczyć walkę z Mieczami Sprawiedliwości.

Po tym, jak Keldeo atakując Colressa przy okazji zniszczył lustro ujawnienia, Tornadus, Landorus i Thundurus zostały uwolnione. Bez wsparcia poke-dinów Triada Cienia została pokonana przez Miecze Sprawiedliwości.

Pokemony, które posiadają:

Imię:
Gatunek: Liligant
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Członek Triady Cienia z maską Pansage użył Lilliganta do zaatakowania Lenory w mieście Nacrene. Później walczyła z Excadrillem Claya oraz Emolgą Elesy. Następnie stoczyła walkę z liderami miasta Striaton.


Imię:
Gatunek: Larvesta
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Członek Triady Cienia z maską Panseara użył Larvesty do zaatakowania Lenory w mieście Nacrene. Później walczył z Whirlipede Burgha i Cryagonalem Brycena. Następnie walczył z liderami miasta Straiton. Okazało się, że Larvesta powstała z jaja Volcarony, która należała do Ghetsisa.


Imię:
Gatunek: Basculin
Typ:
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Członek Triady Cienia z maską Panpoura użył Basculina do zaatakowania Lenory w mieście Nacrene. Później został użyty do walki przeciwko pokemonom Skyli. Później zmierzył się z pokemonami liderów miasta Striaton

Pokemony, których używali

Imię:
Gatunek: Tornadus
Typ: Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Tornadus walczył razem z Thundurusem nieopodal Pociągu Walk. Gdy przybył Landorus, by uspokoić dwa pozostałe Pokémony, Giallo skorzystał z okazji i złapał wszystkie trzy Pokémony. . Został podarowany Triadzie Cienia, by ci mogli pokonać i zabrać jako zakładników liderów Sal. Później wylądował w ręce Colressa.

Po tym, jak Keldeo przez przypadek rozbił lustro ujawnienia, trzymane przez Colressa, pokemon uciekł, skazując Triadę Cienia na porażkę w walce przeciwko mieczom sprawiedliwości.


Imię:
Gatunek: Thundurus
Typ: Elektryczny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:Thundurus walczył razem z Tornadusem nieopodal Pociągu Walk. Gdy przybył Landorus, by uspokoić dwa pozostałe Pokémony, Giallo skorzystał z okazji i złapał wszystkie trzy Pokémony. . Został podarowany Triadzie Cienia, by ci mogli pokonać i zabrać jako zakładników liderów Sal. Później wylądował w ręce Colressa.

Po tym, jak Keldeo przez przypadek rozbił lustro ujawnienia, trzymane przez Colressa, pokemon uciekł, skazując Triadę Cienia na porażkę w walce przeciwko mieczom sprawiedliwości.


Imię:
Gatunek: Landorus
Typ: Ziemny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Pokémon przybył, by uspokoić walczącego Tornadusa i Thundurusa. Giallo skorzystał z okazji i złapał całą trójkę. Landorus został podarowany Triadzie Cienia, by ci mogli pokonać i zabrać jako zakładników liderów Sal. Później wylądował w ręce Colressa.

Po tym, jak Keldeo przez przypadek rozbił lustro ujawnienia, trzymane przez Colressa, pokemon uciekł, skazując Triadę Cienia na porażkę w walce przeciwko mieczom sprawiedliwości.


Imię:
Gatunek: Genesect
Typ: Owadzi/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Genesect został stworzony przez Zespół Plasma jako broń. Po raz pierwszy pojawił się w Laboratorium P2. Tam został wypuszczony przez Triadę Cienia, żeby pokonał Cobaliona, Terrakiona i Viriziona, których zamroził i posłał na dno morza.

Share

Translate »