Swordward i Shieldbiert

Wstępne informacjeOpisPokemony


Imię:
Swordward i Shieldbiert
Płeć: Mężczyźni

 

Opis:  Swordward i Shieldbiert zadebiutowali w Pokemon Special seria Sword/Shield. Rok przed wydarzeniami obydwoje najechali Senny Bór, żeby ukraś zardzewiały miecz i zardzewiałą tarczę. Z nieznanego powodu winni są zaginięcia pokemonów Shield.

Rok później, gdy Sonia dowiedziała się, że bracia są powiązani z tym wydarzeniem, postanowili zaatakować dziewczynę, by uniemożliwić jej spotkanie się z Shield. Niedługo później napadli na kemping bohaterów za pomocą swoich pokemonów (które miały przyczepiony komunikator, przez który się łączyli z pewnej odległości). Wtedy pokazali, że przetrzymują Falinksa i galarskiego Stunfiska, które należą do Shield. Gdy mieli wygłosić swoje postulaty, do pojazdu wkroczył Piers, który przyniósł ze sobą urządzenie wcześniej będące w posiadaniu Sonii.

Napastnicy zgodzili się na oddanie Mega i Giga w zamian za aparat. Sprawę miał rozwiązać Piers, który oddał sprzęt braciom, którzy od razu się wycofali (bez oddania pokemonów dziewczynie). Okazało się jednak, że lider wyjął kartę pamięci. To zaskutkowało kolejnym starciem. Tym razem twarzą w twarz. Bracia przedstawili się jako Sordward i Shielbert. Po krótkim starciu, w którym przewagę miał Piers, bracia uciekli.
Ponownie pokazali się w Hammerlocke, nazywając siebie bohaterami, którzy poskromią Najmroczniejszy Dzień. Będąc w posiadaniu zardzewiałej tarczy i miecza usiłowali zmierzyć się z Eternatusem, jednak szybko poddali walkę. Prezes Rose uratował braci przed pokemonem (którym przy okazji z kieszeni wypadły do wody pokemony Shield) a sam postanowił zmierzyć się z legendą.

Pokemony, które posiada:

Klinklang Shieldbierta
Imię:
Gatunek: Klinklang
Typ: Stalowy
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Klinklang zadebiutował w SwSh22, został użyty do zaatakowania Corviknight taxi, w którym siedziała Sonia.

Bronzong Shieldbierta
Imię:
Gatunek: Bronzong
Typ: Stalowy/Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Bronzong zadebiutował w SwSh22, tam został użyty do zaatakowania kempingu protagonistów.

Golisopod Swordwarda
Imię:
Gatunek: Golisopod
Typ: Owadzi/Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Golisopod zadebiutował w SwSh22, tam został użyty do zaatakowania kempingu protagonistów.

Doublade Sordwarda
Imię:

Gatunek: Doublade
Typ: Stalowy/Duch
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Doublade został użyty do usunięcia wspomnień Sworda i Shield w Sennym Borze. Został użyty do zaatakowania Shield, został jednak pokonany przez Obstagoona Piersa.

Pokemony, które posiadali:

Imię: Giga
Gatunek: Falinks
Typ: Walczący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Falinks o nicku Giga (jap. ギガ Giga) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Został osobiście pokazany w SwSh22, gdy został porwany przez Swordwarda i Shieldbierta.

Imię: Mega
Gatunek: Galarski Stunfisk
Typ: Ziemny/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Galarski Stunfisk o nicku Mega (jap. メガ Mega) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Został osobiście pokazany w SwSh22, gdy został porwany przez Swordwarda i Shieldbierta.

Share

Translate »