Sword

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię:  Soudo Tsurugi (Sword) (jap. 剣創人 Sōdo Tsurugi)
Rodzinne miasto: ???
Urodziny: 01.12
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: Trener
Specjalizacja: Mistrz Narzędzi Pokemon

Opis: Soudo Tsurugi (Sword)  jest asystentem profesor Magnolii. Pomaga w badaniach nad zjawiskiem Dnamaxu. Uznany jest jako mistrz narzędzia (Japanese: 身具職人 Tool Meister).

Rok przed wydarzeniami w Galar, Sword i Shield spotkali się przed Sennym Borem, mając dwa różne cele: chłopak chciał odnaleźć zardzewiały miecz i zardzewiałą tarczę. Powodem było jego pochodzenie i to, że nigdy nie widział prawdziwego asortymentu rycerza. Celem Shield zaś było odnalezienie „spadającej gwiazdy”, która miała umożliwić gigantamaxowanie jej pokemonów – w ten sposób łatwiej mogłaby zbadać to zjawisko.
W borze spotkali legendarnego Zaciana i Zamazentę – strażników tamtejszego miejsca. Pokemony okazały się tylko iluzją, jednak tajemnicze światło spowodowało, że miecz i tarcza, których poszukiwał Sword, zniknęły. Co więcej, cała drużyna pokemonów Shield zaginęła. Nieszczęśliwa sytuacja połączyła ścieżki bohaterów, którzy zostali asystentami profesor Magnolii. Kobieta twierdziła, że sposobem na odnalezienie stworków będzie uczestnictwo w lidze pokemon (sława bohaterów mogłaby ułatwić w przepływie informacji na temat zaginionych stworków).

Po raz pierwszy pojawił się w serii Pokemon Special Sword/Shield. Z pomocą swojego Sirfetch’da uratował chłopca, który spadł z urwiska a niedługo potem stracił przytomność.

Później Sword został pokazany w swoim warsztacie, gdy konserwował pora swojego pokemona. Tam tłumaczył Marvinowi (który odzyskując przytomność chciał podziękować swojemu wybawcy), że jest „mistrzem narzędzi pokemon, czyli zajmuje się udoskonaleniem i konserwacją przedmiotów trzymanych przez niektóre kieszonkowe stworki.

Chłopak pomógł Marvinowi w pokonaniu holograficznego, gigantycznego Pangoro, ponieważ pożyczył mu swojego Sirfetch’da. To Sword zaproponował, by Marvin dołączył do ich podróży w celu zbadania zjawiska dynamaxów i gigantamaxów.

Później wraz z Shield pomógł Leonowi w zagonieniu Wooloo, które wystraszone przez Obstagoona blokowały tory, przez co uniemożliwiały przejazd pociągów. Bohaterowie wykorzystali moment, by przypodobać się Leonowi i uzyskać jego poparcie, które jest ważnym elementem przy przystąpieniu do Mistrzostw Pucharu.

Protagoniści nauczyli Marvina jak walczyć z powiększonymi pokemonami za pomocą symulacji z Pangoro. W drodze do Motostoke (w którym Sword i Shield mieli się zarejestrować jako uczestnicy) zostali zaatakowani przez Drednawy. Podczas nierównej bitwy okazało się, że bohaterowie są posiadaczami pokedexu. Pokemony zostały pokonane dzięki łzom Sobble’a, który niedługo potem stał się pierwszym pokemonem Marvina.
W dzikiej strefie musieli się zmierzyć z członkami wrogiego zespołu Yell, który byli fanami jednej z uczestniczek ligi – Marnie. Ich celem było zniechęcenie Sworda i Shield do uczestnictwa w zawodach. Przeciwnicy jednak zostali wykorzystani do wspólnej walki, przeciwko gigantamaxowanemu Gurdurrowi, którego złapał Sword.

Po przybyciu do hotelu w Motostoke bohaterowie poznali Sonię, która opowiedziała im genezę posągu dzierżącego miecz i tarczę. Rzemieślnik jednak nie chciał zostać na noc w zajeździe, tylko postanowił ruszyć na pierwszą walkę liderską. Po umyślnym zepsuciu samochodu profesor Magnolii wziął ze sobą Sonię, Shield i Marvina. Na drodze do miasta Turrfield cała czwórka napotkała na Hopa, Bede i Marnie – przyszłych rywali. Wspólnymi siłami musieli zlikwidować wielki głaz, blokujący wejście do tunelu. Sword jednak nie brał udziału w tej akcji, ponieważ zauważył, że Bede jako jedyny nie chciał uszkodzić głazu. Wydedukował, że jego przyszły rywal poszukuje odłamków spadających gwiazd.

W SwSh07 stoczył swoją pierwszą liderską walkę. Jego przeciwnikiem był milo. Po pokonaniu dynamaxowanego Eldegossa mężczyzny wygrał mecz. Po walce mógł wysłuchać Sonii na temat tajemniczego muralu, który znajduje się w Turffield.
W SwSh08 stoczył (jak się okazało niejedną już) bitwę z Sobblem Marvina. Po sparingu jego Grookey Ewoluwał. Później przystąpił do walki przeciwko Nessie – drugiej liderce. Jego Thawckey pokonał Toxapexa.

Za pomocą taktyki bumerangowego kija Thawckeya, który przerabiał podczas treningu z Marvinem, wygrał walkę z Drednawem Nessy. Tego samego dnia wraz z Sonią spotkali się z prezesem Rose. Przeprowadzili rozmowę na temat gigantamaxowania pokemonów a dziewczyna dostała pozwolenie na zbadanie grobowca Hammerlocke.

Pokemony, które posiada:

Imię: Ransun
Gatunek: Sirfetch’d
Typ: Walczący
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Sirfetch’d o przezwisku Ransun (jap. ランスン Ransun) po raz pierwszy pojawił się w serii Sw/Sh. Pokemon został użyty do uratowania chłopca, który spadł z urwiska.
W SwSh 02 pokemon został pożyczony Marvinowi do walki przeciwko hologramowemu gigantycznemu Pangoro. Później miał okazję odnieść zwycięstwo w walce przeciwko prawdziwemu powiększonemu pokemonowi.

W rozdziale SwSh06 został wystawiony do liderskiej walki przeciwko Eldegrossowi Mila.
W dynamaxowanej formie został wystawiony do walki przeciwko Eldegossowi Mila. Wygrał.


Imię: Stikkun
Gatunek: Thwackey
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Grookey o przydomku Sutikkun (jap スティックン Sutikkun) jest drugim znanym pokemonem Sworda. Po raz pierwszy został użyty do walki przeciwko hologramowemu gigantycznemu Pangoro.
W trzecim rozdziale serii SwSh uczestniczył w walce przeciwko trzem Drednawom – jednego z nich udało mu się pokonać.

Grookey ewoluował w Thwackey podczas walki z Sobble Marvina. Później został wystawiony do walki przeciwko pokemonom Nessy. Wygrał z Toxapexem używając słonecznego dnia.
Pokonał również Drednawa za pomocą taktyki bumeragnowego kijka, dzięki temu jego trener wygrał odznakę.


Imię: Tekkotsun
Gatunek: Gurdurr
Typ: Walczący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Gurdurr imieniem Tekkotsun (jap.テッコツン Tekkotsun) został złapany w czwartym rozdziale SwSh, w kryjówce jako gigantamaxowany pokemon.

W rozdziale SwSh06 został wystawiony do walki liderskiej, przeciwko Gossifleur Milo – wygrał.

Pokemony, które miał:

 


Imię: Stikkun
Gatunek: Grookey
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: woluował w Thwackey.


Imię: Ransun
Gatunek: Galarski Farfetch’d.
Typ: Walczący
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Ewoluował w Sirfetch’da

 

Share
Translate »