Starsza

Wstępne informacjeOpis

Starsza ((jap. Elder)
Ew. Babcia (jap. おばば Grannie)
Płeć: Kobieta
Rodzinne miasto: Wioska Meteorytów

Starsza Wioski Meteorytów jest najważniejszą osobą wśród Drakonidów. Często nazywana jest babunią. Po raz pierwszy pojawiła się w serii Omega Ruby/Alpha Sapphire. Obserwowała ona Rayquazę, która przecinała niebo nad jej wioską. W tym czasie przyszli do niej Jinga, Tomatoma i Renza, którzy poinformowali kobietę o pojawieniu się legendarnego Groudona i Kyogre na trasie nr 115. Mimo sprzeciwu mężczyzn kobieta powierzyła misję zbierania danych samej Zinnie.

Po raz kolejny kobieta pojawiła się po tym, jak Ruby i Emerald odzyskali przytomność we wspomnianej wiosce. Zostali oni przywitani przez kobietę, która przyznała, że zostali uratowani przez ich podwładnych po ataku legendarnych Pokemonów. Wśród poszkodowanych znajdowała się Kimberly, Briney i Drake. Kobieta przyznała, że poprowadziła Maxie i Archie w nauce ostatecznych ataków dla Groudona i Kyogre. Postępowanie kobiety w pomocy wrogom zaskoczyło bohaterów, jednak babunia przyznała, że każdy sposób jest dobry na powstrzymanie meteorytu.

Gdy Norman zapytał się Starszej o miejsce pobytu Rayquazy, stwierdziła, że powinien znajdować się w rejonach Johto.

Na koniec starsza wyruszyła do miasta Sootoopolis, by móc uczestniczyć w planie powstrzymania meteoroidu, tym samym dając pozwolenie na połączenie trzech różnych pomysłów w powstrzymaniu niebezpieczeństwa (w tym nauki i tradycji).

Gdy Ruby przedstawił starszej Sapphire kobieta zaproponowała, że powinni nabyć kamienie megaewolucyjne dla ich Gardevoira i Gallade, co wprowadziło bohaterkę w zakłopotanie.

Share

Translate »