Sonia

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię:  Sonia(jap.  ソニア Sonia)
Płeć: Kobieta
Więzy rodzinne: Profesor Magnolia (babcia)
Klasa trenerska: Trenerka

Opis: Sonia zadebiutowała w rozdziale SwSh06. Dziewczyna, by pokazać czego dowiedziała się podczas swoich badań, opowiedziała historię młodzieńca, który poskromił gigantyczne pokemony. Profesor Magnolia, babcia Sonii, nie była jednak zadowolona z tak skromnych wyników badań. Przy sprytnej intrydze Sworda, który uszkodził samochód, profesor wysłała wnuczkę wraz z bohaterami, by w mieście Turfield zbadała genezę geoglifu.

Na drodze jednak spotkali Hopa, Marnie i Bede – przyszłych rywali protagonistów. Sonia obserwowała, jak wszyscy musieli połączyć siły, by zlikwidować wielki głaz, blokujący przejście do miasta. Gdy im to się udało, ruszyli prosto do miasta.

W SwSh07 badała mural znajdujący się w Turffield. Odkryła, że wielka postać jest gigantamaxowanym pokemonem.

W SwSh08 stoczyła rozmowę z Nessą na temat zbliżającej się liderskiej bitwy z uczestnikami. Przyszła naukowczyni zaprosiła dziewczynę na obiad, jednak liderka odmówiła.

W SwSh09 spotkała się z prezesem Rose. Razem przeprowadzili rozmowę na temat gigantamaxowania pokemonów, a dziewczyna dostała pozwolenie na zbadanie grobowca Hammerlocke.

W tym właśnie mieście Sonia przez przypadek nadepnęła na wachlarz dzikiego Oranguru, przez co pokemon się zdenerwował. Kobieta została jednak uratowana przez Sworda, który uspokoił rozjuszonego goryla. Gdy mini-kryzys został zażegnany, Sonia przytoczyła Swordowi i Raihanowi legendę Najmroczniejszego Dnia.

Później dziewczyna pojawiła się pod elektrownią, z której wcześniej wydobyła się eksplozja. Ku jej zaskoczeniu tam też pojawił się Leon, przed którym z jakiegoś powodu unikała kontaktu. Sonia została odprawiona przez Raihana, który stwierdził, że nie będzie potrzebna do badania sprawy eksplozji w elektrowni, a bardziej się przyda przy ewakuacji gapiów.

Po przygodach Sworda i Shield z laską Mr.Rime’a, Sonia zgarnęła bohaterów do miasta Circhester. Tam podzieliła się wynikami swoich badań i o celowym tuszowaniu historii Galaru.

Gdy Sonia dowiedziała się pewnych faktów powiązanych z wydarzeniami z Sennego Boru i zaginięciem pokemonów Shield, postanowiła ruszyć do dziewczyny za pomocą Corviknight Taxi. Po drodze została jednak zaatakowana przez Klinklanga należącego do ludzi, którzy nie chcieli, by Sonia spotkała się z dziewczyną.

Po odzyskaniu przytomności w szpitalu, Sonia przyznała Leonowi, że napastnicy – Sordward i Shielbert współpracują z prezesem Rose.
Po rozpętaniu najmroczniejszego dnia dziewczyna wraz z pozostałymi była świadkiem przebudzenia Eternatusa. Mogła się jedynie przyglądać zmaganiom bohaterów. Gdy prezes Rose odniósł porażkę w walce z trującym smokiem, na miejscu pojawiły się legendarne Zacian i Zamazenta.

Atak Zaciana i Zamazenty w Eternatusa spowodował potężną eksplozję, po której Sonia została znaleziona nieprzytomna wśród innych walczących z legendami. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala i tylko dziewczyna szybko doszła do siebie.
W SwSh30 stała na stacji, wraz z Oleaną i Profesor Magnolią, żegnając trenerów, którzy wyruszyli w kierunku Wyspy Zbroi i Korny Tundry w poszukiwaniu Sworda.

W rozdziale zamykającym serię Sword/Shield była świadkiem pokonania Eternatusa przez Zaciana i Zamazentę.
Sonia wytłumaczyła Marvinowi, że przydomek szalonego punka dla Piersa był wielkim nieporozumieniem, ponieważ to wynajęte pokemony zaatakowały z ekscytacji widownię.
Kilka miesięcy później Shield i Sonia przestudiowały dokumentację na temat kryzysu energetycznego Galar, pozostawioną przez Rose’a. Wynikało z nich, że katastrofa ma zacząć się nie za 1000 a w ciągu najbliższych 20 lat. Dlatego też rozpoczęły badania nad koegzystencją z Eternatusem, który mógłby pomóc w zapobiegnięciu katastrofy.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Yamper
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale Sw06, towarzyszył Soni podczas jej opowieści na temat legendy krainy Galar. Później próbował uratować swoją trenerkę przed Oranguru.

Pokemony, które posiadała

Imię:
Gatunek: Yamper
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Yamper ewoluował Boltunda do rozdziału SwSh43.

Share

Translate »