Soliera

Wstępne informacjeOpis

Imię: Soliera (jap. ミリン Mirin)
Płeć: Kobieta
Rodzinne miasto:Ultra Megapolis
Klasa trenerska
: Drużyna Ultra Zwiadowców

 

Opis: Po raz pierwszy pojawiła się w serii Sun/Moon/USUM, w Ultra Megalopolis. Z kobietą skontaktował się Dulse, który utknął w Ultra Głębi Oceanu. Poinformował, że Lunala została przejęta przez Suna i Moon a Zossie została ich przewodnikiem. Kobieta zaś opowiedziała o stanie Necrozmy, który w dalszym ciągu połączony był z Solagaleo. Soliera stwierdziła, że bestia wygląda, jakby odczuwała ból.

Po przybyciu do Megalopolis Suna, Moon i Zossie miasto nawiedziła Stakataka, która chciała stoczyć walkę z osłabioną Necrozmą. Okazało się, że Ultra Bestia została zwabiona przez Solierę, która chciała na własne oczy przekonać się, czy Sun i Moon rzeczywiście związani są z Lunalą. Podczas porwania Suna przez Stakatakę Zossie wraz z Solierą obserwowały przebieg wydarzeń.
Wraz z Zossie była świadkiem pokonania Stakataki dzięki komórkom Zygardę oraz Lunali. Gdy Necrozma wykonał ruch – opuścił ciało Solgaleo, by zaatakować Lunalę, dziewczyny postanowiły opowiedzieć historię o tym jak Olśniewający stracił swoje światło. Wytłumaczyły też, że jedynym sposobem na odzyskanie światła przez Necrozmę, a przy tym całej Ultra Przestrzeni, miało być scalenie się z Lunalą i Solgaleo, na które bohaterowie nie chcieli pozwolić.

Podczas zamieszania z połączeniem się Lusamine z Nihilego oraz przejęcia Lunali przez Necrozmę kobieta zaproponowała Sunowi, by złapał Stakatakę w celu zwiększenia szans w walce przeciwko kobiecie (w tym celu podarowała kurierowi BeastBalla).

Soliera postanowiła sprowokować Moon do działania, twierdząc, że nie potrafi podejmować ryzyka (nie chciała rzucić pokeballem w Lusaminę przejętą przez Nihilego) i jedynie co robi, to tchórzy. Jednak wybawienie Suna nie było koniecznością, ponieważ Lusamine skierowała swój atak na Necrozmę.
Później zwiadowczyni, wraz z Zossie udała się na górę wieży Megalo.
Podczas rozmowy z Moon, kapitan Phyco przyznał, że Soliera od początku nie ufała Fundacji Aether, wskazując na brak jednogłośnej zgody na podjęcie działania przez Drużynę Zwiadowców.

W rozdziale SM35 uczestniczyła w rozmowie na temat przemiany Necrozmy w Ultra Necrozmę. Przedmiotach związanych z ultra aurą oraz zmianie kształtu Z-pierścienia Suna po tym, jak wrócił z Ultra Tunelu do Aloli.

Kobieta była świadkiem pojawienia się Solgaleo w świecie Aloli. Kobieta uświadomiła sobie, że pokemon, który wcześniej został wyssany ze swojego światła połączył się z promieniami słońca Aloli, które przebiło się przez wyrwę w tunelu, które rozświetliły wieżę Megalo.

Po pokonaniu i złapaniu Ultra Necrozmy przez kilka miesięcy, wraz zresztą Ultra Zwiadowców, postanowili szukać sposobu na uzdrowienie Olśniewającego. Kobieta rozwiązała umowę z Fundacją Aether i poprosiła znajdującą się w Sinnoh Moon, by przybyła do Aloli, ponieważ była to jedyna osoba, której kobieta ufała i chciała połączyć siły w uzdrowieniu Necrozmy.

Share

Translate »