Skyla

Wstępne informacjeOpisPokemony

SkylaImię: Skyla (jap. フウロ Fuuro)
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Mistralton
Odznaka w posiadaniu: Odznaka odrzutowca (Jet badge)
Ekspert w typie: Latającym

SkylaOpis: Skyla po raz pierwszy pojawiła się w serii BW. Dziewczyna musiała dostarczyć niezbędne przedmioty potrzebne na otwarcie Musicalu Pokemon w Nimbasie. Dzięki samolotowi mogła rozwiązać problem komunikacyjny spowodowany awarią mostu zwodzonego.

Kiedy Black przybył do miasta Mistralton i stawił się na zebranie liderów, Skyla znajdowała się w wieży Celestial, gdzie opatrywała rannego Pidove. Tam po raz pierwszy spotkała się z chłopcem. Po tym, jak kazała trenerowi zadzwonić w dzwon liderka „zabrała” Blacka do sali gimnastycznej. Przed walką kobieta postawiła warunek – jeżeli chłopak przegra, będzie musiał wrócić do swojego domu. Dziewczyna zdradziła Blackowi, że dzwon „powiedział jej”, że chłopak jest zestresowany. Powód stresu był wywołany coraz śmielszymi akcjami Zespołu Plasma, przez co istniała możliwość, że Liga Pokemon się nie odbędzie.
Ostatecznie chłopak wygrał z liderką. Po walce Skyla zabrała pozostałych liderów samolotem do miasta Nacrene (ponieważ tam ukrywali „mroczny kamień”).

Kiedy dotarli, Zespół Plasma już był na miejscu (ponieważ szukali liegendarnego przedmiotu). Liderzy musieli zmierzyć się z Zamaskowaną Triadą. Mimo przewagi przegrali z Landorusem, Thundurusem i Tornadusem. Legendarne pokemony zostały wykorzystane do porwania liderów. Skyla i inni zostali uwięzieni w jednym z pokoi Zamku N’a. Stamtąd, dzięki swoim psychicznym mocną, Caitlin skontaktowała się ze Skylą. Liderka jednak nie potrafiła odpowiedzieć gdzie się znajduje, jednak przekazała Blackowi słowa otuchy, który załamał się przed ostatnią walką o odznakę (dzięki temu chłopak mógł uwierzyć w siebie i pokonał Draydena, jednocześnie został przyjęty na Zawody Ligi Pokemon).
Podczas igrzysk przywiązani do krzyży liderzy zostali pokazani na telebimie. W ten sposób Ghetsis chciał ośmieszyć organizację Stowarzyszenia Pokemon.
Skyla oraz pozostali zostali uratowani przez zwykłych trenerów. Po uwolnieniu liderka przyłączyła się do walki przeciwko członkom Zespołu Plasma.

W serii BW2, wraz z Elesą, została wysłana na prośbę Cherena, by liderki odnalazły trzech jego uczniów. Gdy Elesa spotkała Leo, dziewczyna wylądowała, omal nie przejeżdżając Lookera.

W rozdziale 548 wraz z jej pasażerami doleciała do Wielkiej Przepaści. Tam była świadkiem rozstrzygnięcia bitwy bohaterów z Ghetsisem i członkami zespołu Plasma.

Pokemony, które posiada:
Tranquil
Imię: ???
Gatunek: Unfezant
Typ: Normalny/Latający
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Unfezant to drugi Pokémon Skylii. Została użyta do walki liderskiej przeciwko Blackowi. Zmusiła Costę chłopaka do wycofania się do Pokéballa, jednak została pokonana przez Tulę. Podczas bitwy z Triadą Cienia Unfezant walczyła u boku Pokémonów Lenory z racji obrony Ciemnego Kamienia.

Swoobat
Imię: ???
Gatunek: Swoobat
Typ: Psychiczny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Swoobat pokazany został w obecności swojej trenerki, gdy ta dostarczała przesyłkę drogą powietrzną do miasta Nimbasa. Został użyty do walki liderskiej z Blackiem, jednak został pokonany przez Pignite przeciwnika.

Swanna
Imię: ???
Gatunek: Swanna
Typ: Wodny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Swanna został użyty do walki liderskiej przeciwko Blackowi. Swanna pokonała Pignite Blacka, jednak sama poległa przez Costę przeciwnika. Później Swanna miała zabrać lacka do miasta Nacrene, by tam pomógł o obronie Ciemnego Kamienia.

Share

Translate »