Siostra Hugha

Wstępne informacjeOpisPokemony

Siostra Hugha (Jap: ヒュウの妹 )
Płeć: Kobieta

Siostra Hugha pojawiła się w serii BW2, podczas jej urodzin. Martwiła się tym, że jej brat długo nie pojawiał się na przyjęciu. Gdy wyszła z domu, spotkała Hugha, który miał problemy z nałożeniem wstążki na Purrloina, będący prezentem urodzinowym dla dziewczynki. Powodem doboru prezentu był ulubiony kolor siostry: purpurowy. Pokemon, w przeciwieństwie do chłopca, od razu polubił swoją nową panią.

Po przyjęciu Hugh zabrał swoją siostrę na trasę nr 19, by móc stoczyć z nią swoją pierwszą walkę pokemon. Zabawę przeszkodzili im członkowie zespołu Plasma, którzy czyn dzieci wzięli za niewybaczalny. Po krótkiej walce jej brat został pokonany a Purrloin skradziony.

Następnym razem dziewczynka pojawiła się w rozdziale 533 (5 lat później). Przybyła do miasta Aspertia, by zobaczyć Zawody Chórów podczas festiwalu szkoły trenerów. Bardzo dobrze się tam bawiła, jednak wciąż poszukiwała swojego brata. W odnalezieniu Hugha pomogła Bianka, który śpiewał w drużynie Jigglypuffów. Obecność dziewczynki sprawiła, że chłopak zachowywał się łagodnie i opanowanie (zwykle jest krzykliwy i porywczy). Za wygraną w konkursie ojciec Roxie zabrał wszystkich uczniów na zawody do miasta Castelia – dziewczynka zaś potajemnie wśliznęła się na statek.

Hugh za wszelką cenę usiłował ukryć przed wszystkimi fakt, że jego siostra znajduje się na statku. Dziewczynka usprawiedliwiała swój czyn tym, że spędza z bratem coraz mniej czasu, odkąd zapisał się do szkoły trenerów. Ich tajemnicę odkrył Leo, który przez przypadek zepchnął dziewczynkę z pokładu, jednak jego Deino szybko zareagował i złapał ją. Dziewczynka podziękowała chłopcu za ratunek, jednak była niepewna względem jego pokemona. Powodem była trauma spowodowana tym, iż złodziej jej Purrloina również miał Deino. Jednak pokemon chłopca pokazał swoją łagodną stronę, dlatego była zdolna pogłaskać stworka. Rozmowę przerwał im Hugh, który poprosił, by Leo nikomu nie mówił, że jego siostra jest na pokładzie.

Po zejściu z pokładu bohaterowie odkryli, iż przewodniczący zawodów chóralnych został zaatakowany przez Zespół Plasma. Z tego powodu Hugh ruszył w pościg za złoczyńcami a opiekę nad siostrą zostawił dla Leo.
W czasie, gdy głównym bohaterom przyszło zmierzyć się z Zespołem Plasma. Leo i siostra Hugha dotarli do Placu Budowy. Tam zupełnie przez przypadek spotkali się z Eelesą.

Po spotkaniu z liderką dziewczyna opowiedziała w jaki sposób ona i Leo uniknęli zamrożenia w mieście Castelia. Po rozmowie na temat masowego ataku zespołu Plasma dziewczynka skontaktowała się ze swoim bratem, który też chciał wiedzieć, czy siostrze nic nie jest.
W rozdziale 548 Purrloin został zwrócony przez N’a do swojej pierwotnej właścicielki.

W epilogu uczestniczyła w akcji przywrócenia Hugha do szkoły. Pojawiła się też na zakończeniu roku szkolnego.

Pokemony, które posiada:

Imię: ???
Gatunek: Purrloin
Typ: Ciemność
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Purrloin to Pokémon, którego Hugh podarował swojej siostrze na urodziny. Był nieposłuszny i agresywny, jednak całkowicie zmienił nastawienie, kiedy poznał swoją właściwą trenerkę. Stworek został wystawiony do walki przeciwko Trapinchowi Hugha. Niedługo po tym Purrloin został skradziony/wyzwolony przez członków Zespołu Plasma, którzy stwierdzili, że dzieci nie powinny toczyć walki między Pokémonami. Purrloin był pierwszym Pokémonem skradzionym przez tą organizację.

W rozdziale 548 N’owi udało się zwrócić Purrloina jej pierwotnej właścicielce.


Imię: ???
Gatunek: Deino
Typ: Smoczy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Deino pojawił się w epilogu serii B2W2 w obecności siostry Hugha.

Share

Translate »