Silver

Wstępne informacjeOpisPokemony

silverImię: Silver
Wiek:11 lat (seria GSC), 13 (seria FRLG), 16 (HG/SS)
Rodzinne miasto: Viridian
Grupa krwi: AB
Urodziny: 24 grudnia
Specjalnie umiejętności: Wymiana Pokémonów

Opis: Historia Silvera pokazana jest w późniejszych rozdziałach, a dokładniej w serii FR/LG. Ujawniona została jego mroczna przeszłość, gdy jako dziecko został porwany przez Lugię, która wówczas była posłuszna Zamaskowanemu Mężczyźnie. Człowiek chciał stworzyć armie dzieci, które będą mu posłuszne. Jego plany pokrzyżowała Blue. Przez lata wychowywała się z Silverem i wciągnęła chłopca w ucieczkę.

To on poinformował Blue o tym, że Lance chciał przyzwać wielkiego poke-ptaka podobnego do Ho-oha, który porwał w dzieciństwie również i dziewczynę. Gdy po walce z Elitarną czwórką okazało się, że jednak nie był to ptak, którego szukała, Blue postanowiła wrócić z Silverem do Johto.

Mając 11 lat postanowił zemścić się na Zamaskowanym mężczyźnie. Kierując się wskazówkami Lance’a ukradł Totodile’a z laboratorium profesora Elma. Szybko rósł w siłę i łapał coraz to potężniejsze pokemony jak Ursaring czy Czerwony Gyarados. Dostał Tyranitara od Lance’a, którego oddał po tym, jak Gold pokonał go swoim Togepi.

Po pierwszym starciu z Zamaskowanym Mężczyzną Silver ledwo uszedł z życiem. Został uratowany przez legendarnego pokemona – Entei. Przez długi czas kurował się na Wyspach wiru.

Przy ostatecznym starciu z Zamaskowanym mężczyzną, w lesie Ilex, Silver walczył z Willem, którego pokonał. Przyczynił się do pokonania Pryce’a, który został zamknięty na zawsze w czasoprzestrzeni.

Silver pojawił się w serii FR/LG jako 13-latek, który po pokonaniu Zamaskowanego Mężczyzny postanowił odszukać swoje rodzinne korzenie. Poszlaki doprowadziły go do miasta Viridian.

Tam razem z Yellow stoczyli walkę z podprzywódcami zespołu Rocket. Wtedy właśnie dowiedział się, że jego ojcem jest Giovanni. Został porwany i doprowadzony do mocno chorego ojca. Jednak niedane było mu z nim porozmawiać.

Silver przyczynił się do uratowania Giovanniego, każąc swojemu Ursaringowi zabrać do jego kryjówki. Ostatecznie, wraz ze swoimi seniorami, został przemieniony w kamienną statuę.

Kolejnym razem Silver pojawia się w serii Emerald, gdzie zostaje uwolniony. W bardzo krótkim czasie nauczył swojego startera ostatecznego ataku. Pomógł w pokonaniu gigantycznego Kyogre.

Już jako 16-latek pojawia się w serii HG/SS, gdzie poszukuję Lance’a, z którym nie miał kontaktu od pięciu lat. Spotyka jednak Clair, siostrę władcy smoków, która źle odbiera intencję Silvera. Jego poszukiwania jednak wiążą się jeszcze z nowymi wzmiankami na temat działań Zespołu Rocket, przez co chłopak podejrzewał reaktywacje organizacji. Od Clair dowiedział się, że Lance ma powiązania z legendarnym pokemonem Arceusem. Trop zaprowadził go do strefy Safari, gdzie został zaatakowany przez Arianę i Petrela – poruczników zespołu Rocket. Tam spotkał również Crystal, która pomogła w walce z Arianą. Po ucieczce przed wrogiem chłopak dotarł do miasta Ecruteak, gdzie miał się spotkać z Mortym. Na miejscu sala tego lidera została zaatakowana przez samego Arceusa.

Dzięki Mortyemu dowiedział się, że zespół Rocket poszukuje 16 płytek, które mogą objąć kontrolę nad legendarnym pokemonem. Chłopak postanowił zebrać je wszystkie – co mu się ostatecznie udaje.

W ruinach Sinjoh Silver został zmuszony do oddania płytek wrogom, którzy przejęli kontrolę nad Arceusem. Dzięki przedmiotom zmusili pokemona do tworzenia Dialgii, Palkii i Giratiny. Na pomoc przybyli Lance, Pryce i ku zaskoczeniu Silvera jego ojciec – Giovanni, którego chorobę wyleczył Celebi. Po pokonaniu poruczników mężczyzna ogłosił reaktywacje zespołu Rocket. Silver odmówił przyłączenia się do ojca i ogłosił i że pewnego dnia doszczętnie zniszczy organizację.

W serii ORAS widać chłopaka na ekranie widocznego systemu telefonu. Gold, Silver i Crystal zostali poproszeni przez Emeralda, by zajęli się ochroną Johto podczas kryzysu związanego z meteorytem.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Weavile
Typ: Ciemność/Lodowy
Poziom: 84
Płeć: Samiec

Opis: Weavile był z Silverem od samego początku, gdy pokemon był jeszcze Sneaselem. Razem z chłopcem został porwany przez Zamaskowanego Mężczyznę, by ci mogli uczestniczyć w podłym planie człowieka. Ewoluował do rozdziału Kontra Koffing z pomocą przedmiotu „ostrego pazura”, którego dostał od Blue. Pokemon ten charakteryzuje się dziwaczną naturą.


Imię: Tat-chan
Gatunek: Kingdra
Typ: Wodny/Smoczy
Poziom: 80
Płeć: Samica

Opis: Kingdra została podatowana Silverowi przez Blue, gdy ta była jeszcze Horseą (w zamian dał dziewczynie Snubbulla). Przez Blue była nazywana Tat-chan (tylko w japońskiej wersji). W rozdziale „Kontra Ampharos” został wymieniony jako Seadra za Polibo Golda. W ten sposób obydwa pokemony mogły ewoluować w Kingre i Politoeda. Pokemon ma poważną naturę a jej znane ataki to: zasłona dymna, wodna broń, wodospad i tornado.


Imię:
Gatunek: Honchcrow
Typ: Mrok/Latający
Poziom: 79
Płeć: Samiec

Opis: Honchkrow służy Silverowi głównie do transportu powietrznego. Ewoluował do rozdziału „Kontra Koffing” za pomocą kamienia zmierzchu, który dostał od Blue.


Imię:
Gatunek: Feraligatr
Typ: Wodny
Poziom: 83
Płeć: Samiec

Opis: Jako Totodile został skradziony z laboratorium profesora Elma. Po treningu w kiełkowej wieży ewoluował w Croconawa. Podczas wspólnej walki starterów z Lugią ewoluował wspólnie z Byleefem i Quilavą w swoją ostateczną formę – Feraligatra. W serii Emerald nauczył się ostatecznego ataku, będąc jednocześnie uwięziony w posągu wraz ze swoim trenerem. Z natury jest cichym pokemonem.


Imię:
Gatunek: Czerwony Gyarados
Typ: Wodny/Latający
Poziom: 80
Płeć: Samiec

Opis: Czerwony Gyarados był przywódcą swojego stara, znajdującego się w Jeziorze Wściekłości. Silver walczył i złapał pokemona, który był kontrolowany przez Zespół Rocket. Ruch chłopaka zadecydował o zakończeniu agonii pokemona. Gyarados, po walce Golda i Silvera z zamaskowanym mężczyzną, szukał pomocy w odratowaniu chłopców, którzy zostali zamrożeni i wrzuceni na dno jeziora. Gdy spotkał na swojej drodze Porucznika Surge, zaprowadził człowieka w miejsce walki (tam jednak mężczyzna odnalazł tylko but i pokedex chłopców).

Pokemony, które posiadał:

 


Imię:
Gatunek: Ursaring
Typ: Normalny
Poziom: 44
Płeć: Samiec

Opis: Ursaring został złapany przez Silvera za pomocą, stworzonego przez Kurta, HeavyBalla. Pokemon został użyty do pokonania członków Zespołu Rocket, którzy kłusowali na Slowepoke’i. W serii FR/LG Silver poprosił Ursaringa by zabrał jego ciężko chorego ojca – Giovanniego, do jednej z kryjówek i się nim zaopiekował. Obecnie pokemon znajduje się u mężczyzny.


Imię:
Gatunek: Snubbull
Typ: Wróżkowy
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Snubbull został podarowany Blue, w zamian za Horsee.


Imię:
Gatunek: Pupitar/Tyranitar
Typ: Kamienny/Mrok
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Lance dał chłopcu Tyranitara, gdy ten jeszcze był Pupitarem. Został użyty do walki przeciwko Goldowi. Pokemon jednak został pokonany przez Togepiego przeciwnika. Po walce z Lugią pokemon wrócił do Lance’a.


Imię:
Gatunek: Rhyperior
Typ: Ziemny/Kamienny
Poziom: 81
Płeć: Samiec

Opis: Rhyperior został złapany przez Greena, jako Rhydon. Pokemon został podarowany przez lidera, by wypełnić puste miejsce Silvera po Urusaringu. Za pomocą ochraniacza, którego dostał, pokemon mógł ewoluować w Rhyperiora. Pokemon wrócił do swojego pierwotnego właściciela w serii XY.


Imię:
Gatunek: Entei
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Po tym, gdy Entei uratował Golda i Silvera, Trener postanowił że złapie legendę. Pokemon połączył siły z Silverem, po tym, gdy jego poprzedni partner – Blaine, nie mógł już dalej walczyć. Razem z pomocą Enteia główny antagonista serii – Zamaskowany Mężczyzna został pokonany.

Share

Translate »