Shield

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Schildemilia Tate (Shield) (jap. 盾・シルドミリア Shirudomiria Tate)
Płeć: Kobieta
Urodziny: 14.03
Rodzinne miasto: ???
Klasa trenerska: Trener

Opis:

Rok przed wydarzeniami w Galar, Sword i Shield spotkali się przed Sennym Borem, mając dwa różne cele: chłopak chciał odnaleźć zardzewiały miecz i zardzewiałą tarczę. Powodem było jego pochodzenie i to, że nigdy nie widział prawdziwego asortymentu rycerza. Celem Shield zaś było odnalezienie „spadającej gwiazdy”, która miała umożliwić gigantamaxowanie jej pokemonów – w ten sposób łatwiej mogłaby zbadać to zjawisko.
W borze spotkali legendarnego Zaciana i Zamazentę – strażników tamtejszego miejsca. Pokemony okazały się tylko iluzją, jednak tajemnicze światło spowodowało, że miecz i tarcza, których poszukiwał Sword, zniknęły. Co więcej, cała drużyna pokemonów Shield zaginęła. Nieszczęśliwa sytuacja połączyła ścieżki bohaterów, którzy zostali asystentami profesor Magnolii. Kobieta twierdziła, że sposobem na odnalezienie stworków będzie uczestnictwo w lidze pokemon (sława bohaterów mogłaby ułatwić w przepływie informacji na temat zaginionych stworków).

Schildemilia Tate (Shield) po raz pierwszy pojawiła się w serii Pokemon Sword/Shield. Wraz z Swordem i profesor Magnolią pojechali na pustkowia, by testować technologię symulacji maksymalizacji pokemonów. Przez te próby przestraszyli przebywającego nieopodal chłopca- Marvina, który niedługo potem został uratowany przez Sworda (chłopak spadł z urwiska). Dziewczyna od początku pokazała swoją choleryczną naturę zasypując zdaniami Marvina na temat maksymalizacji pokemonów i zaprosiła go do przetestowania symulacji.

W SwSh 02 dziewczyna pomogła w pokonaniu holograficznego, gigantycznego Pangoro, używając swojego Scorbunny’ego.

Później wraz ze Swordem pomógł Leonowi w zagonieniu Wooloo, które wystraszone przez Obstagoona blokowały tory, przez co uniemożliwiały przejazd pociągów. Bohaterowie wykorzystali moment, by przypodobać się Leonowi i uzyskać jego poparcie, które jest ważnym elementem przy przystąpieniu do Mistrzostw Pucharu.

Protagoniści nauczyli Marvina jak walczyć z powiększonymi pokemonami za pomocą symulacji z Pangoro. W drodze do Motostoke (w którym Sword i Shield mieli się zarejestrować jako uczestnicy) zostali zaatakowani przez Drednawy. Podczas nierównej bitwy okazało się, że bohaterowie są posiadaczami pokedexu. Pokemony zostały pokonane dzięki łzom Sobble’a, który niedługo potem stał się pierwszym pokemonem Marvina.
W dzikiej strefie musieli się zmierzyć z członkami wrogiego zespołu Yell, który byli fanami jednej z uczestniczek ligi – Marnie. Ich celem było zniechęcenie Sworda i Shield do uczestnictwa w zawodach. Przeciwnicy jednak zostali wykorzystani do wspólnej walki, przeciwko gigantamaxowanemu Gurdurrowi, którego złapał Sword.

Po przybyciu do hotelu w Motostoke bohaterowie poznali Sonię, która opowiedziała im genezę posągu dzierżącego miecz i tarczę.
Na prośbę Sworda protagonistka nie została w zajeździe, tylko wraz z rzemieślnikiem, Marvinem i Sonią ruszyli do miasta Turrfield, by stoczyć walkę z pierwszym liderem. Na drodze jednak spotkali Hopa, Marnie i Bede – swoich przyszłych rywali. Wszyscy musieli połączyć siły, by zlikwidować wielki głaz, blokujący przejście do miasta. Gdy im to się udało, ruszyli prosto na stadion, by wpierw zobaczyć pierwszą walkę przeciwko Swordowi a Milo.

W SwSh07 stoczyła bitwę przeciwko liderowi. Wygrała.
W SwSh09 pokonała liderkę Nessę za pomocą Scorbunnego, który ewoluował podczas walki. Mimo zwycięstwa Shield uświadomiła sobie, że tutaj kończy się jej limit walki jednym pokemonem.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Raboot
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Scorbunny był pierwszym pokemonem Shield po wcześniejszej utracie jej zespołu. W trzecim rozdziale serii SwSh uczestniczył w walce przeciwko trzem Drednawom – jednego z nich udało mu się pokonać.

W rozdziale SwSh06 został użyty z innymi pokemonami do zniszczenia głazu, zawadzającego wejście do tunelu.
Ewoluował w Raboota podczas walki z Drednawem Nessy – bitwę wygrał.

Zaginione:

Imię: Giga
Gatunek: Falinks
Typ: Walczący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Falinks o nicku Giga (jap. ギガ Giga) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Imię: Tera
Gatunek: Toxtricity
Typ: Elektryczny/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Toxtricity o nicku Tera (jap. テラ Tera) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Imię: Kilo
Gatunek: Arrokuda
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Arrokuda o nicku Kilo (jap. キロ Kilo) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Imię: Mega
Gatunek: Galarski Stunfisk
Typ: Ziemny/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Galarski Stunfisk o nicku Mega (jap. メガ Mega) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Imię: Peta
Gatunek: Eiscue
Typ: Lodowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Eiscue o nicku Peta (jap. ペタ Peta) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Pokemony, które posiadała:

Imię:
Gatunek: Scorbunny
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ewoluował w Raboota.

 

Share
Translate »