Shield

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Casey Shield/Schildemilia Tate (Shield) (jap. 盾・シルドミリア Shirudomiria Tate)
Płeć: Kobieta
Urodziny: 14.03
Rodzinne miasto: ???
Klasa trenerska: Trener

Opis: Rok przed wydarzeniami w Galar, Sword i Shield spotkali się przed Sennym Borem, mając dwa różne cele: chłopak chciał odnaleźć zardzewiały miecz i zardzewiałą tarczę. Powodem było jego pochodzenie i to, że nigdy nie widział prawdziwego asortymentu rycerza. Celem Shield zaś było odnalezienie “spadającej gwiazdy”, która miała umożliwić gigantamaxowanie jej pokemonów – w ten sposób łatwiej mogłaby zbadać to zjawisko.
W borze spotkali legendarnego Zaciana i Zamazentę – strażników tamtejszego miejsca. Pokemony okazały się tylko iluzją, jednak tajemnicze światło spowodowało, że miecz i tarcza, których poszukiwał Sword, zniknęły. Co więcej, cała drużyna pokemonów Shield zaginęła. Nieszczęśliwa sytuacja połączyła ścieżki bohaterów, którzy zostali asystentami profesor Magnolii. Kobieta twierdziła, że sposobem na odnalezienie stworków będzie uczestnictwo w lidze pokemon (sława bohaterów mogłaby ułatwić w przepływie informacji na temat zaginionych stworków).

Schildemilia Tate (Shield) po raz pierwszy pojawiła się w serii Pokemon Sword/Shield. Wraz z Swordem i profesor Magnolią pojechali na pustkowia, by testować technologię symulacji maksymalizacji pokemonów. Przez te próby przestraszyli przebywającego nieopodal chłopca- Marvina, który niedługo potem został uratowany przez Sworda (chłopak spadł z urwiska). Dziewczyna od początku pokazała swoją choleryczną naturę zasypując zdaniami Marvina na temat maksymalizacji pokemonów i zaprosiła go do przetestowania symulacji.

W SwSh 02 dziewczyna pomogła w pokonaniu holograficznego, gigantycznego Pangoro, używając swojego Scorbunny’ego.

Później wraz ze Swordem pomógł Leonowi w zagonieniu Wooloo, które wystraszone przez Obstagoona blokowały tory, przez co uniemożliwiały przejazd pociągów. Bohaterowie wykorzystali moment, by przypodobać się Leonowi i uzyskać jego poparcie, które jest ważnym elementem przy przystąpieniu do Mistrzostw Pucharu.

Protagoniści nauczyli Marvina jak walczyć z powiększonymi pokemonami za pomocą symulacji z Pangoro. W drodze do Motostoke (w którym Sword i Shield mieli się zarejestrować jako uczestnicy) zostali zaatakowani przez Drednawy. Podczas nierównej bitwy okazało się, że bohaterowie są posiadaczami pokedexu. Pokemony zostały pokonane dzięki łzom Sobble’a, który niedługo potem stał się pierwszym pokemonem Marvina.
W dzikiej strefie musieli się zmierzyć z członkami wrogiego zespołu Yell, który byli fanami jednej z uczestniczek ligi – Marnie. Ich celem było zniechęcenie Sworda i Shield do uczestnictwa w zawodach. Przeciwnicy jednak zostali wykorzystani do wspólnej walki, przeciwko gigantamaxowanemu Gurdurrowi, którego złapał Sword.

Po przybyciu do hotelu w Motostoke bohaterowie poznali Sonię, która opowiedziała im genezę posągu dzierżącego miecz i tarczę.
Na prośbę Sworda protagonistka nie została w zajeździe, tylko wraz z rzemieślnikiem, Marvinem i Sonią ruszyli do miasta Turrfield, by stoczyć walkę z pierwszym liderem. Na drodze jednak spotkali Hopa, Marnie i Bede – swoich przyszłych rywali. Wszyscy musieli połączyć siły, by zlikwidować wielki głaz, blokujący przejście do miasta. Gdy im to się udało, ruszyli prosto na stadion, by wpierw zobaczyć pierwszą walkę przeciwko Swordowi a Milo.

W SwSh07 stoczyła bitwę przeciwko liderowi. Wygrała.
W SwSh09 pokonała liderkę Nessę za pomocą Scorbunnego, który ewoluował podczas walki. Mimo zwycięstwa Shield uświadomiła sobie, że tutaj kończy się jej limit walki jednym pokemonem.

W SwSh Shield wykorzystała okazję i w wywiadzie opowiedziała o swoich zaginionych pokemonach. Informacja dotarła do Hopa, który zauważył Arrokudę, którego zawołał po imieniu (Kilo) a ten zareagował. Mając podejrzenia, że jest to pokemon należący do Shield odnalazł dziewczynę i zaprowadził ją na miejsce. Obydwoje znaleźli pokemona w chwili połknięcia go przez Cramoranta. Łącząc siły Kilo został uwolniony z brzucha ptaka i szczęśliwie mógł wrócić do swojej trenerki.

W SwSh 11 Shied wygrała pojedynek z trzecim liderem – Kabu.

Trenerka była świadkiem zwycięskiej walki Sworda z Allisterem. W drodze do Stow-on-side odkryła, że Allister jest ich pasażerem na gapę. Jednak dzięki liderowi mogła odzyskać swojego drugiego pokemona – Toxicroaka, który dzięki swoim basowym dźwiękom, które wykorzystywał do starcia z dzikim Drakloakiem, zwrócił na siebie uwagę bohaterki.

Shield nowo odzyskanego pokemona wykorzystała do walki przeciwko liderce miasta Ballonlea – Opal. Okazało się, że pokemon potrafi gigantamaxować. Mimo tego dziewczyna przegrała i odpadła z zawodów ligi pokemon. Później Shield niesłusznie została oskarżona o wywoływanie niekontrolowanych dynamaxów w Galarze, dlatego musiała się ukrywać pod przebraniem.
Gdy bohaterowie napotkali na Melony, która poprosiła Sworda o naprawę lodowego rożka jej Mr.Rime’a, wszyscy ruszyli do miasta Circhester. Shield i profesor Magnolia zostały w Łaźni Bohaterów, jedynak gdy jej Raboot wyczuł, że jej kompanom mogło się coś stać, ruszyła za Swordem i Marvinem. Dzięki temu niesłusznie zaatakowała Gordiego, który towarzysko walczył z Marvinem, pokonując jego Stonjournera. W całym zamieszaniu dzikie Eiscue ukradły rożek lodowy, którym opiekował się Sword, więc dziewczyna postanowiła pomóc swojemu przyjacielowi w odzyskaniu przedmiotu.

Podczas próby odzyskania lodowej laski przez Sworda, wśród Eiscue Shield rozpoznała swojego pokemona, który pomógł w odzyskaniu przedmiotu dla Mr.Rime’a.
Później uczestniczyła w kolejnych badaniach Sonii, przez co zaczęły wracać wspomnienia z Sennego Boru. Dziewczyna przypomniała sobie o dwóch mężczyznach, których fryzury były podobne do tarczy i miecza.

Zbiegiem okoliczności wspomniani sprawcy zaatakowali chwilę później Sonię, która miała dla Shield pewne wieści z Sennego Boru. Nasłali też Golisopoda i Bronzonga na kemping, tam mieli wygłosić swoje postulaty i pokazali, że przetrzymują u siebie Falinxa i galarskiego Stunfiska, będące własnością Shield.

Napastnicy zgodzili się na oddanie Mega i Giga w zamian za aparat. Sprawę miał rozwiązać Piers, który oddał sprzęt braciom, którzy od razu się wycofali (bez oddania pokemonów dziewczynie). Okazało się jednak, że lider wyjął kartę pamięci. To zaskutkowało kolejnym starciem. Tym razem twarzą w twarz. Bracia przedstawili się jako Sordward i Shielbert. Po krótkim starciu, w którym przewagę miał Piers, bracia uciekli.

Shield dowiedziała się od Soni i Leona, że prezes Rose mógł być zamieszane w sprawę z braćmi i zaistniało podejrzenie, że mężczyzna może chcieć zaszkodzić regionowi Galar. W tym celu zostali zwołani wszyscy liderzy tego regionu, by razem ruszyć do Hammerlocke aby osobiście dowiedzieć się od mężczyzny co planuje. Międzyczasie rozpoczął się najmroczniejszy dzień, w którym pojawił się Eternatus a pokemony w całym galarze zaczęły losowo gigantamaxować. Gdy wszyscy dostali się do siedziby Macro Cosmosu, dowiedzieli się, że Rose nie ma zamiaru zaszkodzić krainie a jej pomóc.
Po nieudanej walce Shelberta i Swordwarda w walce z Eternatusem, prezes postanowił sam zawalczyć z legendarnym smokiem, czego bohaterowie byli świadkami.
Podczas zamieszania z legendarnym smokiem Shield odznalazła Falinka i galarskiego Stunfiska, który trzymał ze sobą zardzewiały miecz i zardzewiałą tarczę, którą chwilę później oddały Swordowi. Chłopak stwierdził wtedy, że przedmiotów nie da się naprawić.

Shield i Sonia zgodnie stwierdziły, by oddać zardzewiałą tarczę i zardzewiały miecz do Zaciana i Zamazenty. Sword jednak nie godził się na to tak bardo, że desperacko złapał się przedmiotów. Szaleństwo chłopaka zostało spowodowane zbyt długą stycznością z trucizną smoczego pokemona. W ten sposób został złapany przez Eternatusa. Sword zniknął w blasku światła wraz z legendarnymi pokemonami.

W SwSh30 Marvin pokazał nagranie na którym widać, że Sword został przeteleportowany przez Abrę. Shield, wraz z Marvinem, Bede, Hopem i Marnie zostali wysłani przez Oleanę na Wyspę Zbroi i Koronę Tundry, by odnaleźć Sworda.

Na miejscu zostali pomyleni przez Klarę i Averego jako nowych uczniów mistrza Mustarda. Wywinęła się z tego potyczka, którą Shield szybko zakończyła.
Niedługo po dotarciu do dojo Shield odnalazła Sworda. Chłopak szybko przeprosił za swoją akcję podczas walki z Eternatusem. Okazało się, że chłopak był pod wpływem trucizny tego pokemona, stąd jego dziwne zachowanie.
Podróż Sworda, Shield i Marvina nakreśliła Oleana, która w celu stworzeniu antidotum na truciznę Eternatusa, wskazała że potrzebny jest składnik soku mglistego poranka, znajdujący się w lesie skupienia.

W SwSh33 w trakcie poszukiwania soku, bohaterowie musieli zmierzyć się ze stadem dzikich Skwovetów. Podczas starcia startery Sworda, Shield i Marvina ewoluowały do swoich ostatecznych form.
Po uzyskaniu odtrutki i przekazaniu jej dla Oleany, wszyscy wrócili do poszukiwań zardzewiałych przedmiotów. Tropem stały się odczyty drona Shield, które wskazywały potencjalną lokację zardzewiałych broni na dachu Wieży Ciemności. Warunkiem wejścia do budynku miała być wygrana Kubfu z uczniem Dojo Mustarda. Ostatecznie nie dostali się tam.

W SwSh36 Shield ustaliła dokładną lokalizacje Zardzewiałej Tarczy – w Kolistej Lagunie. Przedmiot znajdował się na pobliskim drzewie, które strzeżone było przez Galarskiego Moltresa. Pokemon przyleciał z Koronnej Tundry, mając w szponach Hopa. Swordowi udało się odzyskać zardzewiałą tarczę, jednak sam został porwany przez ognistego ptaka.

Niedługo potem bohaterowie poznali i pomogli Calyrexowi w odzyskaniu jego mocy. W ramach wdzięczności pokemon pomógł w odnalezieniu Zardzewiałego Miecza.
Mając komplet przedmiotów S
hield i reszta wrócili do regionu Galar. Tam Zacian i Zamazenta, dzięki odzyskanym narzędziom, mogli osiągnąć swoje prawdzie formy. Zanim jednak podjęli się walki ze swoim nemezis, musieli stoczyć walkę z trzema Gigantamaxowanymi pokemonami, które zostały wystawione przez szlachciców żądających wypuszczenia Sordwarda i Shielberta z więzienia. Sword, Shield i Hop, Gigantamaxowali swoje pokemony, przez co pomogli w pokonaniu przeciwnika. Bede i jego Gigantamaxowana Hatterene mogli wskazać pozycję Eternatusa. Zacian i Zamazenta połączyli swoje siły, aby szybko wykończyć Gigantycznego Pokémona, kładąc kres Najmroczniejszemu Dniu.

Kilka miesięcy później Shield i Sonia przestudiowały dokumentację na temat kryzysu energetycznego Galar, pozostawioną przez Rose’a. Wynikało z nich, że katastrofa ma zacząć się nie za 1000 a w ciągu najbliższych 20 lat. Dlatego też rozpoczęły badania nad koegzystencją z Eternatusem, który mógłby pomóc w zapobiegnięciu katastrofy. W ostatnim rozdziale Shield pożegnała się ze Swordem, który ruszył do Paldei w poszukiwaniu pokemonów, które potrafią same wytwarzać narzędzia.

Pokemony, które posiada:

Imię: Bit
Gatunek: Cinderace
Typ: Ognisty
Poziom:  34
Płeć: Samiec

Opis: Scorbunny był pierwszym pokemonem Shield po wcześniejszej utracie jej zespołu. W trzecim rozdziale serii SwSh uczestniczył w walce przeciwko trzem Drednawom – jednego z nich udało mu się pokonać.

W rozdziale SwSh06 został użyty z innymi pokemonami do zniszczenia głazu, zawadzającego wejście do tunelu.
Ewoluował w Raboota podczas walki z Drednawem Nessy – bitwę wygrał.

W SwSh 11 pomógł przy wydobyciu Arrokudy z żołądka Cramoranta. Ewoluował w Cindrace podczas walki z Greedentem.

Został pożyczony Hopowi. Pomógł w walce z Gigantamaxowanymi pokemonami podczas drugiego Najmroczniejszego Dnia.

Imię: Kilo
Gatunek: Arrokuda
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Arrokuda o nicku Kilo (jap. キロ Kilo) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.
W SwSh11 został odnaleziony przez Hopa w momencie połknięcia go przez Cramoranta. Przy pomocy Hopa i Shield Kilo został uratowany i szczęśliwie wrócił do swojej trenerki. Niedługo po tym wygrał walkę z Centiskorchem Kabu.

Imię: Tera
Gatunek: Toxtricity
Typ: Elektryczny/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Toxtricity o nicku Tera (jap. テラ Tera) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.
Pokemon odnalazł się w drodze do miasta Ballonlea, gdy walczył z dzikim Drakloakiem.
Sword wystawiła pokemona do walki z liderką sali – Opal. Mimo umiejętności Gigantamaxowania pokemon przegrał a Shield odpadła z zawodów ligi.

Imię: Peta
Gatunek: Eiscue
Typ: Lodowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Eiscue o nicku Peta (jap. ペタ Peta) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Imię: Giga
Gatunek: Falinks
Typ: Walczący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Falinks o nicku Giga (jap. ギガ Giga) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Został osobiście pokazany w SwSh22, gdy został porwany przez Swordwarda i Shieldbierta.
W SwSh 27 pokeball z tym pokemonem wpadł przez przypadek do wody, wylatując z kieszeni porywacza. Po uwolnieniu się z pokekuli wyruszył na poszukiwanie swojej trenerki.

Udało mu się wrócić do Shield w rozdziale SwSh28.

Imię: Mega
Gatunek: Galarski Stunfisk
Typ: Ziemny/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Galarski Stunfisk o nicku Mega (jap. メガ Mega) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Został osobiście pokazany w SwSh22, gdy został porwany przez Swordwarda i Shieldbierta.
W SwSh 27 pokeball z tym pokemonem wpadł przez przypadek do wody, wylatując z kieszeni porywacza. Po uwolnieniu się z pokekuli wyruszył na poszukiwanie swojej trenerki.

Udało mu się wrócić do Shield w rozdziale SwSh28, przy okazji udało mu się przynieść zardzewiały miecz i zardzewiałą tarczę dla Sworda.

Pokemony, które posiadała:

Imię:
Gatunek: Scorbunny
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ewoluował w Raboota.

Imię: Bit
Gatunek: Raboot
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ewoluował w Cinderace.

 

Share

Translate »