Shield

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Casey Shield/Schildemilia Tate (Shield) (jap. 盾・シルドミリア Shirudomiria Tate)
Płeć: Kobieta
Urodziny: 14.03
Rodzinne miasto: ???
Klasa trenerska: Trener

Opis:

Rok przed wydarzeniami w Galar, Sword i Shield spotkali się przed Sennym Borem, mając dwa różne cele: chłopak chciał odnaleźć zardzewiały miecz i zardzewiałą tarczę. Powodem było jego pochodzenie i to, że nigdy nie widział prawdziwego asortymentu rycerza. Celem Shield zaś było odnalezienie “spadającej gwiazdy”, która miała umożliwić gigantamaxowanie jej pokemonów – w ten sposób łatwiej mogłaby zbadać to zjawisko.
W borze spotkali legendarnego Zaciana i Zamazentę – strażników tamtejszego miejsca. Pokemony okazały się tylko iluzją, jednak tajemnicze światło spowodowało, że miecz i tarcza, których poszukiwał Sword, zniknęły. Co więcej, cała drużyna pokemonów Shield zaginęła. Nieszczęśliwa sytuacja połączyła ścieżki bohaterów, którzy zostali asystentami profesor Magnolii. Kobieta twierdziła, że sposobem na odnalezienie stworków będzie uczestnictwo w lidze pokemon (sława bohaterów mogłaby ułatwić w przepływie informacji na temat zaginionych stworków).

Schildemilia Tate (Shield) po raz pierwszy pojawiła się w serii Pokemon Sword/Shield. Wraz z Swordem i profesor Magnolią pojechali na pustkowia, by testować technologię symulacji maksymalizacji pokemonów. Przez te próby przestraszyli przebywającego nieopodal chłopca- Marvina, który niedługo potem został uratowany przez Sworda (chłopak spadł z urwiska). Dziewczyna od początku pokazała swoją choleryczną naturę zasypując zdaniami Marvina na temat maksymalizacji pokemonów i zaprosiła go do przetestowania symulacji.

W SwSh 02 dziewczyna pomogła w pokonaniu holograficznego, gigantycznego Pangoro, używając swojego Scorbunny’ego.

Później wraz ze Swordem pomógł Leonowi w zagonieniu Wooloo, które wystraszone przez Obstagoona blokowały tory, przez co uniemożliwiały przejazd pociągów. Bohaterowie wykorzystali moment, by przypodobać się Leonowi i uzyskać jego poparcie, które jest ważnym elementem przy przystąpieniu do Mistrzostw Pucharu.

Protagoniści nauczyli Marvina jak walczyć z powiększonymi pokemonami za pomocą symulacji z Pangoro. W drodze do Motostoke (w którym Sword i Shield mieli się zarejestrować jako uczestnicy) zostali zaatakowani przez Drednawy. Podczas nierównej bitwy okazało się, że bohaterowie są posiadaczami pokedexu. Pokemony zostały pokonane dzięki łzom Sobble’a, który niedługo potem stał się pierwszym pokemonem Marvina.
W dzikiej strefie musieli się zmierzyć z członkami wrogiego zespołu Yell, który byli fanami jednej z uczestniczek ligi – Marnie. Ich celem było zniechęcenie Sworda i Shield do uczestnictwa w zawodach. Przeciwnicy jednak zostali wykorzystani do wspólnej walki, przeciwko gigantamaxowanemu Gurdurrowi, którego złapał Sword.

Po przybyciu do hotelu w Motostoke bohaterowie poznali Sonię, która opowiedziała im genezę posągu dzierżącego miecz i tarczę.
Na prośbę Sworda protagonistka nie została w zajeździe, tylko wraz z rzemieślnikiem, Marvinem i Sonią ruszyli do miasta Turrfield, by stoczyć walkę z pierwszym liderem. Na drodze jednak spotkali Hopa, Marnie i Bede – swoich przyszłych rywali. Wszyscy musieli połączyć siły, by zlikwidować wielki głaz, blokujący przejście do miasta. Gdy im to się udało, ruszyli prosto na stadion, by wpierw zobaczyć pierwszą walkę przeciwko Swordowi a Milo.

W SwSh07 stoczyła bitwę przeciwko liderowi. Wygrała.
W SwSh09 pokonała liderkę Nessę za pomocą Scorbunnego, który ewoluował podczas walki. Mimo zwycięstwa Shield uświadomiła sobie, że tutaj kończy się jej limit walki jednym pokemonem.

W SwSh Shield wykorzystała okazję i w wywiadzie opowiedziała o swoich zaginionych pokemonach. Informacja dotarła do Hopa, który zauważył Arrokudę, którego zawołał po imieniu (Kilo) a ten zareagował. Mając podejrzenia, że jest to pokemon należący do Shield odnalazł dziewczynę i zaprowadził ją na miejsce. Obydwoje znaleźli pokemona w chwili połknięcia go przez Cramoranta. Łącząc siły Kilo został uwolniony z brzucha ptaka i szczęśliwie mógł wrócić do swojej trenerki.

W SwSh 11 Shied wygrała pojedynek z trzecim liderem – Kabu.

Trenerka była świadkiem zwycięskiej walki Sworda z Allisterem. W drodze do Stow-on-side odkryła, że Allister jest ich pasażerem na gapę. Jednak dzięki liderowi mogła odzyskać swojego drugiego pokemona – Toxicroaka, który dzięki swoim basowym dźwiękom, które wykorzystywał do starcia z dzikim Drakloakiem, zwrócił na siebie uwagę bohaterki.

Shield nowo odzyskanego pokemona wykorzystała do walki przeciwko liderce miasta Ballonlea – Opal. Okazało się, że pokemon potrafi gigantamaxować. Mimo tego dziewczyna przegrała i odpadła z zawodów ligi pokemon. Później Shield niesłusznie została oskarżona o wywoływanie niekontrolowanych dynamaxów w Galarze, dlatego musiała się ukrywać pod przebraniem.
Gdy bohaterowie napotkali na Melony, która poprosiła Sworda o naprawę lodowego rożka jej Mr.Rime’a, wszyscy ruszyli do miasta Circhester. Shield i profesor Magnolia zostały w Łaźni Bohaterów, jedynak gdy jej Raboot wyczuł, że jej kompanom mogło się coś stać, ruszyła za Swordem i Marvinem. Dzięki temu niesłusznie zaatakowała Gordiego, który towarzysko walczył z Marvinem, pokonując jego Stonjournera. W całym zamieszaniu dzikie Eiscue ukradły rożek lodowy, którym opiekował się Sword, więc dziewczyna postanowiła pomóc swojemu przyjacielowi w odzyskaniu przedmiotu.

Podczas próby odzyskania lodowej laski przez Sworda, wśród Eiscue Shield rozpoznała swojego pokemona, który pomógł w odzyskaniu przedmiotu dla Mr.Rime’a.
Później uczestniczyła w kolejnych badaniach Sonii, przez co zaczęły wracać wspomnienia z Sennego Boru. Dziewczyna przypomniała sobie o dwóch mężczyznach, których fryzury były podobne do tarczy i miecza.

Zbiegiem okoliczności wspomniani sprawcy zaatakowali chwilę później Sonię, która miała dla Shield pewne wieści z Sennego Boru. Nasłali też Golisopoda i Bronzonga na kemping, tam mieli wygłosić swoje postulaty i pokazali, że przetrzymują u siebie Falinxa i galarskiego Stunfiska, będące własnością Shield.

Napastnicy zgodzili się na oddanie Mega i Giga w zamian za aparat. Sprawę miał rozwiązać Piers, który oddał sprzęt braciom, którzy od razu się wycofali (bez oddania pokemonów dziewczynie). Okazało się jednak, że lider wyjął kartę pamięci. To zaskutkowało kolejnym starciem. Tym razem twarzą w twarz. Bracia przedstawili się jako Sordward i Shielbert. Po krótkim starciu, w którym przewagę miał Piers, bracia uciekli.

Shield dowiedziała się od Soni i Leona, że prezes Rose mógł być zamieszane w sprawę z braćmi i zaistniało podejrzenie, że mężczyzna może chcieć zaszkodzić regionowi Galar. W tym celu zostali zwołani wszyscy liderzy tego regionu, by razem ruszyć do Hammerlocke aby osobiście dowiedzieć się od mężczyzny co planuje. Międzyczasie rozpoczął się najmroczniejszy dzień, w którym pojawił się Eternatus a pokemony w całym galarze zaczęły losowo gigantamaxować. Gdy wszyscy dostali się do siedziby Macro Cosmosu, dowiedzieli się, że Rose nie ma zamiaru zaszkodzić krainie a jej pomóc.
Po nieudanej walce Shelberta i Swordwarda w walce z Eternatusem, prezes postanowił sam zawalczyć z legendarnym smokiem, czego bohaterowie byli świadkami.
Podczas zamieszania z legendarnym smokiem Shield odznalazła Falinka i galarskiego Stunfiska, który trzymał ze sobą zardzewiały miecz i zardzewiałą tarczę, którą chwilę później oddały Swordowi. Chłopak stwierdził wtedy, że przedmiotów nie da się naprawić.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Raboot
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Scorbunny był pierwszym pokemonem Shield po wcześniejszej utracie jej zespołu. W trzecim rozdziale serii SwSh uczestniczył w walce przeciwko trzem Drednawom – jednego z nich udało mu się pokonać.

W rozdziale SwSh06 został użyty z innymi pokemonami do zniszczenia głazu, zawadzającego wejście do tunelu.
Ewoluował w Raboota podczas walki z Drednawem Nessy – bitwę wygrał.

W SwSh 11 pomógł przy wydobyciu Arrokudy z żołądka Cramoranta.

Imię: Kilo
Gatunek: Arrokuda
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Arrokuda o nicku Kilo (jap. キロ Kilo) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.
W SwSh11 został odnaleziony przez Hopa w momencie połknięcia go przez Cramoranta. Przy pomocy Hopa i Shield Kilo został uratowany i szczęśliwie wrócił do swojej trenerki. Niedługo po tym wygrał walkę z Centiskorchem Kabu.

Imię: Tera
Gatunek: Toxtricity
Typ: Elektryczny/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Toxtricity o nicku Tera (jap. テラ Tera) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.
Pokemon odnalazł się w drodze do miasta Ballonlea, gdy walczył z dzikim Drakloakiem.
Sword wystawiła pokemona do walki z liderką sali – Opal. Mimo umiejętności Gigantamaxowania pokemon przegrał a Shield odpadła z zawodów ligi.

Imię: Peta
Gatunek: Eiscue
Typ: Lodowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Eiscue o nicku Peta (jap. ペタ Peta) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Imię: Giga
Gatunek: Falinks
Typ: Walczący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Falinks o nicku Giga (jap. ギガ Giga) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Został osobiście pokazany w SwSh22, gdy został porwany przez Swordwarda i Shieldbierta.
W SwSh 27 pokeball z tym pokemonem wpadł przez przypadek do wody, wylatując z kieszeni porywacza. Po uwolnieniu się z pokekuli wyruszył na poszukiwanie swojej trenerki.

Udało mu się wrócić do Shield w rozdziale SwSh28.

Imię: Mega
Gatunek: Galarski Stunfisk
Typ: Ziemny/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Galarski Stunfisk o nicku Mega (jap. メガ Mega) rok przed wydarzeniami z Galar został użyty przeciwko Zacianowi i Zamazencie, które okazały się iluzją. Niedługo po tym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Został osobiście pokazany w SwSh22, gdy został porwany przez Swordwarda i Shieldbierta.
W SwSh 27 pokeball z tym pokemonem wpadł przez przypadek do wody, wylatując z kieszeni porywacza. Po uwolnieniu się z pokekuli wyruszył na poszukiwanie swojej trenerki.

Udało mu się wrócić do Shield w rozdziale SwSh28, przy okazji udało mu się przynieść zardzewiały miecz i zardzewiałą tarczę dla Sworda.

Pokemony, które posiadała:

Imię:
Gatunek: Scorbunny
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ewoluował w Raboota.

 

Share

Translate »