Shelly

Wstępne informacjeOpisPokemony

shelly
Imię:
Shelly/Angie (jap. イズミ Izumi )
Płeć: Kobieta
Klasa trenerska: Pod przywódca Zespołu Aqua

shellyShelly po raz pierwszy pojawiła się w mieście Rustboro, gdzie wraz z Mattem i Amber napadła na pana Stone, by ukraść mu silnik do Kaiena1. Podczas kradzieży musiała zmierzyć się z Sapphire. Dzięki swojemu Lombre (który ewoluował w Ludicolo) mogła uciec wraz z ukradzionym sprzętem.
Dziewczyna, oraz dwóch jej towarzyszy w ramach dobrze wykonanej misji została mianowana na Podprzywódcę Zespołu Aqua. W ramach awansu Archie podarował im specjalne kamizelki, które wyróżniały ich od pozostałych członków.

Po raz kolejny pojawiła się, gdy musiała zwieść profesora Cozmo oraz pokazać, że zespół Aqua jest dobrą organizacją. Kobieta wykorzystała naiwność mężczyzny, który przyczynił się do uśpienia wulkanu w Lavaridge.

Podczas szaleństwa Groudona i Kyogre kobieta musiała się zmierzyć z Flannery i Winoną. Dziewczyna do walki użyła swojego Ludicolo, którego atutowym atakiem była “moc natury”. Pomogła również Amberowi (w walce z Wattsonem), gdzie pożyczyła mu Nincade. Mimo przewagi nad Vulpixem przeciwniczki Shelly przegrała.

Po rozpadzie organizacji Aqua, Shelly nigdy więcej nie pokazała się w mandze.

Pokemony, które posiada:
2
Imię:
Gatunek: Ludicolo
Typ: Wodny/Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Ludicolo po raz pierwszy pokazał się jako Lombre. Zaatakował pana Stone i ukradł silnik do łodzi podwodnej Kaien1/Explorer1, który później miał odegrać ważną rolę w serii. Pokémon jednak został wyśledzony przez Sapphire, dziennikarzy. Podczas walki Shelly dała swojemu Lombre wodny kamień, by mógł ewoluować w Ludicolo. Pokémon został pokonany przez Torchica Sapphire, którego płomienie zostały wzmocnione przez słoneczny dzień Castforma. Później, podczas szaleństwa Groudona i Kyogre, Ludicolo został wystawiony do walki przeciwko Vulpixowi Flannery. Pokémon miał przewagę, ponieważ dzięki „mocy natury” mógł używać różnych wariantów ataków. Pokémon ostatecznie został pokonany, ponieważ Vulpix zapieczętował możliwość używania tego ataków. Shelly przez to musiała się wycofać.

3
Imię:
Gatunek: Vibrava (dwie)
Typ: Ziemny/Smok
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Shelly posiadała dwie Vibravy. Pierwszą używała do transportu powietrznego, a druga pomagała profesorowi Cozmo w przeniesieniu meteorytu.

Pokemony, które posiadała:
4
Imię:
Gatunek: Nincada
Typ: Owadzi/Ziemny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Shelly oddała swoją Nincadę Amberowi podczas ostatecznej walki z liderami. Mężczyzna nie mógł walczyć, ponieważ nie miał przy sobie swoich Pokémonów.

5
Imię:
Gatunek: Lombre
Typ: Wodny/Roślinny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ewoluował za sprawą wodnego kamienia w rozdziale “Kontra Lombre”.

Share

Translate »