Shauna

Wstępne informacjeOpisPokemony

shaunaImię: Shauna (jap. サナ Sana)
Klasa Trenerska: Trener
Płeć: Kobieta
Miejsce zamieszkania: Vaniville

Shauna po raz pierwszy pojawiła się we wspomnieniach Trevora, gdy X wygrał Puchar Juniorów. Została stratowana przez dziennikarzy chcących zrobić wywiad ze zwycięzcą.

Pojawiła się potem wraz ze swoim Furfou i Skitty. Obserwowała, jak Y ze wściekłością uderza w szybę domu X’a. Dziewczyna nie bardzo interesowała się X’em, który wybrał samotność, ponieważ chciała skupić się na swoim przyszłym zawodzie — stylistyki Furfrou. Chwilę potem przyszedł do nich Kangaskhan, który był głodny, ponieważ zapomniał mu dać śniadania. Shauna pochwaliła Tierno, że się opiekuje pokemonem przyjaciela, jednak ten powiedział jedynie, że bardziej się martwi o Kogaru. Niewychodzenie X’a z pokoju porównali do niewychodzenia Kogaru z torby jej matki, a Y rozpoczęła kolejną rozmowę z X’em, by wyszedł. Rozmowę przerwały dwie dziewczyny – dziennikarka i fotograf, które przegoniła Y. Nagle pojawiły się dwa gigantyczne pokemony, które rozpoczęły walkę niszczącą miasto. Grupa nie mogła uciekać; X nadal był w domu. Tierno wszedł na Rhyhorna z Y i Shauną, by zabrać Trevora znajdującego się w niebezpieczeństwie. Przyszły tancerz zobaczył, jak niszczona jest jego szkoła taneczna i zgarnął Trevora, by mógł uciec z nimi. Rhyhorn miał odwieźć ich w bezpieczne miejsce, a Y wróciła się po X’a. Gdy pokemony zniknęły, przyjaciele zgromadzili się na gruzach miasta i postanowili wyruszyć, by dowiedzieć, co się stało.

Po wyruszeniu z miasta szli do miasta Aquacorde. Y zarezerwowała tam pokój, dzięki czemu nie musieli spać na dworze. Gdy doszli na miejsce noclegu, byli świadkiem kolejnej główni Y z X’em. Trevor, Tierno i Shauna poszli do swojego pokoju, gdzie zastanawiali się, co zrobić. Trevor wpadł na pomysł, by Froakie i Chespin zostali podarowani Y i X’owi, by poprawić obojgu humor. Gdy Tierno wrócił do pokoju po rozmowie z X’em, ich drzwi zostały zablokowane. Na szczęście mogli obserwować, co się dzieje przez okno. Gdy X chciał użyć nowo poznanej mocy na Kangakhanie, nie aktywowała się. Było to wielkie zdziwienie dla całej grupy. Oglądał walkę dwójki przyjaciół z ludźmi w czerwonych garniturach, przy okazji dowiadując się, jak ich namierzają. Dzięki Diggersby’emu przeciwników zostali uwolnieni. Zeskoczyli na dół dzięki pianie Froakiego i uciekli do lasu.

W mieście Santaluna do bohaterów podeszła spotkana wcześniej reporterka, która przedstawiła się jako liderka miasta i zaprosiła ich do siebie, ponieważ miała wiele zdjęć zrobionych podczas katastrofy. Gdy grupa zgodziła się, Shauna zdenerwowała się na nich i uciekła.
Gdy X walczył z liderką, Tierno, Y oraz Trevor przeglądali zrobione przez nią zdjęcia w poszukiwaniu wskazówek. Cieszył się z wygranej X’a, podczas gdy Y poszukiwała Shauny. Po skończeniu wspomnień Y wróciła z Shauną, która była dziwnie spokojna – w rzeczywistości została zahipnotyzowana przez Celosię. Próbowała zmusić Shaunę, by pokonała trenerów, jednak jej ciało nie wytrzymało i upadła. Ich przyjaciółka na szczęście żyła, a walka przeniosła się na dwór, gdzie spotkali dziewczynę używającą podobnej mocy, co X. Viola wyjawiła, że dziewczyna, która przyszła, to wezwana przez nią liderka. Ich przeciwniczka nie mając szans z dwoma Mega Ewolucjami, uciekła. Po całej akcji Shauna obudziła się, a cała grupa się pogodziła. Po skończeniu wszystkiego, Korrina powiedziała, że X nie jest godzien używania Mega Ewolucji i odeszła.

Wyruszyli z miasta z nową wiedzą o Mega Ewolucji. Trevor chciał przetestować parę rzeczy związanych z tym procesem, głównie sprawdzenie, które pokemony są do tego zdolne. X przewidział to i się zgodził. Próby zakończyły się kolejnym niepowiedzeniem. Chwilę potem dziki pokemon rozpalił ogień na łące, który został zgaszony przez pokemona Y. Weszli do miasta Lumiose, gdzie mieli spotkać się z profesorem. Okazało się jednak, że Trevor nie wie, gdzie jest laboratorium. Nastąpiła sprzeczka w grupie, ponieważ X nie chciał iść, jednak przerwało ją pojawienie się zamaskowanej kobiety i zamaskowanego mężczyzny. Porwali spotkanego przez grupę Charmandera, jednak Tierno odzyskał pokemona dzięki rolkom i wyjaśnił, że to on do nich poszedł. Zamaskowani przeprosili za oskarżenia i zaprowadzili grupę do profesora. Sycamore podziękował im za przyprowadzenie uciekiniera i zaczął mówić o tym, że dziwi go to, że jeszcze nie pokemony od niego nie zostały dołączone do drużyny żadnego z nich. Profesor zaczął kłótnię z X’em na temat przywiązania do pokemonów. Między profesorem a trenerem wywiązała się walka, a reszta grupy poszła naprawić holocaster Trevora do północnej części miasta, do café, do przyjaciela profesora. Usiedli przy stoliku i czekając na mechanika, zaczęli ponownie przeglądać zdjęcia od liderki. Nagle pojawił się przyjaciel profesora, na co Trevor dziwnie zareagował.

Chłopak o pomarańczowych włosach oddał urządzenie Lysandrowi, a przyjaciele zajęli się sobą. Gdy właściciel holocastera zaczął się pocić, Tierno oraz Shauna się zdziwili. Przyszły naukowiec powiedział jeszcze, by uciekali, jednak został zignorowany. Mężczyzna prosił o pokazanie zdjęcia, jednak Trevor miał coś przeciwko. Chwilę potem zostali otoczeni przez trzy groźne pokemony, które (jak mówił Lysandre) miały teraz porę karmienia. Mężczyzna zmienił ton oraz powtórzył, że chce jedynie zobaczyć zdjęcia. Nagle pojawiła się kobieta z pokemonem, która ocaliła ich od pokemonów Lysandra, a oni uciekli do pierwszego widzianego pomieszczenia. Widzieli ich i słuchali, o czym mówią. Kobieta użyła Mega Ewolucji na swojej Gardevor, co było niemałym zaskoczeniem. Po paru wymianach zdań mężczyzna dostał ważny telefon, położył naprawione urządzenia na stole i wyszedł. Zmuszony przez przyjaciół Trevor podziękował za naprawę i usłyszał dosyć dziwną odpowiedź. Gdy Y zrozumiała, z kim przebywa w jednym pomieszczeniu, zaczęła krzyczeć tak głośno, że ludzie zaczęli na nich patrzeć zza okien, by zobaczyć sławną Dianthę. Postanowili uciec tyłem. Pożegnali się z kobietą, a Trevor nagle upadł. Najwyraźniej dostał gorączki po spotkaniu z tajemniczym mężczyzną. Z chorym chłopakiem, dołączyli do X’a oraz profesora Sycamora, dzięki czemu mogli jechać na Gogoatach.

Profesor Sycamore jechał do Wieży Pryzmatu, więc pojechali z nim. Wszyscy dziwili się, jak to możliwe, że X przygarnął pokemony, mimo że nie chciał przygarniać nikogo. Byli także zdziwieni, że uważa Lysandra za normalną osobę. Czekali na profesora, aż skończy wywiad, jednak poszli do wieży za przeczuciem X’a, mijając się z Sycamorem. Spotkali atakowaną przez pokemona siostrę liderki Santalune, którą wcześniej także spotkali. Gdy posiadacz Mega Ewolucji walczył, reszta pytała się Alexę, co się stało. Głównie dzięki sile X’a, udało im się pokonać przeciwnika. Gdy wyszli z wieży, profesor ich opuścił, a Trevor się obudził. Wyruszyli w dalszą drogę.

W następnym rozdziale Y była po podniebnym treningu i uznając, że to nic takiego, zaczęła się rozbierać przy Tiernie i Trevorze. Chłopacy obrócili się w zawstydzeniu. Po chwili Y wyleciała nago z namiotu, twierdząc, że coś tam jest. Ponownie zawstydzeni chłopcy odwrócili się i zaczęli gonić złodzieja ubrań, przy okazji spotykając jakiegoś chłopaka. Udało się to zrobić wodnej żabie Y. Złodziej ubrań ewoluował oraz potrzebował pomocy dziewczyny. Napotkany przypadkiem chłopak przedstawił się jako Clemont i zaoferował swoją pomoc. Gdy okazało się, że dziki pokemon poszukuje Mega Kamienia, grupa się zdziwiła, jednak przyjęła pomoc. Wynalazca zwalił członka Zespołu Flare z drzewa, co wywołało jeszcze większe zdziwienie. Trevor zobaczył na ekranie poszukiwany przedmiot, co wywołało atak ze strony przeciwnika. Wrogi Tyrunt ściął drzewo i przygniótł nim Clemonta. Mężczyzna odebrał mu Kamień i uciekł. Trevor i X ruszyli w pogoń za nim, a reszta została, by pomóc wynalazcy. Podczas rozmowy z nim, wyszło na jaw, że widział niedawno mamę Y, co wywołało u niej szok.

Zostawione przez członka Zespołu Flare Espurry wywołały zamieszanie. Niespodziewanie przybyło paru nastolatków i jeden pokonał je swoim Gourgeistem. Ich pojawienie przerwało znęcanie się Y nad Celmontem. Zafascynowany uszami pokemonów Clemont podniósł ucho jednego i został wystrzelony w powietrze. Grupka ludzi zaproponowała im pójścia do ich bazy, na co przystali.

Gdy grupa, która walczyła z Tyruntem i jego trenerem wróciła, wytłumaczyli obecną sytuację. Okazało się także, że mężczyzna nazywa się Cassius i nadzoruje system przesyłu pokemonów w Kalos. Zaoferował im transport na tyłach swojego samochodu, by mogli bezpiecznie dojechać do miasta Cyllage. Podczas postoju mieli czas, żeby się rozprostować, jednak X wolał sprawdzić siłę Mega Manectrica w walce. Trevor powstrzymał go przed walką z Cassiusem.

Dzięki mężczyźnie udało im się zmienić środek transportu na helikopter, dzięki czemu zwiększyli swoją prędkość. Nagle na radarze pojawiło się paręnaście obiektów latających, którymi okazali się podniebni trenerzy z Vivilionami. Nagle jedna trenerka przyczepiła się do szyby maszyny i wystukała coś. Y powiedziała, że została wyzwana na walkę alfabetem Morse’a. Dziewczyna wyleciała, by wziąć udział w walce, a Cassius wyjawił, że po zniszczeniu Vaniville uczniowie z Podniebnej Akademii także zaginęli. Gdy Y pokonała swoją przeciwniczkę, a X unieszkodliwił „antenę” kontrolującą, helikopter był poważnie uszkodzony przez ataki z zewnątrz. Przez liczne uszkodzenia, odpadło śmigło helikoptera, które uderzyło dziewczynę. Helikopter rozbił się o skałę, powodują zmiany terytorium. Cudem uniknęli wylądowania w wodzie. Niedługo potem przyszedł Grant, mający uwagi, że rozbił się helikopterem w złym miejscu. Wywołało to kłótnię między kamiennym liderem, a Cassiusem wybuchła kłótnia. Trevor, X, Shauna i Tierno oddalili się, by znaleźć Y. Po drodze Tierno i Shauna wyjawili, że nie chcą być dłużej ciężarem, więc wyruszą do kryjówki Zespołu Flare. X także się na to zgodził.

Gdy dotarli na miejsce, gdzie powinna być Y, zobaczyli wyraźne ślady po walce. Spotkali ujeżdżacza Rhyhornów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na jego plecach leżała nieprzytomna Yvette. Powiedział, że podrzuciła mu ją inna podniebna trenerka i nie wie, gdzie ona poszła. Dzięki zdolnościom X’a mogli podążać za śladami Y, a Yvette zostawili pod opieką nieznajomego.

Gdy odnaleźli Y, była w pobliżu dziwnego drzewa. X dzięki PokeDexowi dowiedział się, że to jest uśpiony Xerneas. Wyjawili swoje plany, że chcą pozwolić im przenieść drzewo do kryjówki, by poznać jej położenie i ich pokonać. Gdy przyszli ich przeciwnicy oraz ludzie z Vaniville pod wpływem kontroli Aegislasha. Gdy matka Y potrzebowała pomocy, rozpoczęła się walka. X nie mógł użyć Mega Ewolucji, przez co byli na straconej pozycji. Nagle pojawiła się trójka ludzi, która zmieniła sytuację; Korrina, Diantha oraz starszy mężczyzna, który podpierał się na Heracrossie. Tierno, Shauna i Trevor zostali spętani przez Trevananta, jednak uzyskali małą przewagę w walce. Dodatkowo X dostał nowego pokemona. W trakcie walki dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat Mega Ewolucji. Gdy X ewoluował swojego Gengara, wszyscy musieli podziękować za to duchowi. Gurkkin udzielił jeszcze parę lekcji na temat Mega Ewolucji, po czym zaatakowali Essentię. Gdy X walczył, zadaniem Trevora oraz Tierna było sprawdzenie sytuacji zakładników. Przy wykonywaniu pracy, zauważył, że Kamień Kluczowy Korriny zaniknął, a ona sama także była w złym stanie.

Shauna następnym razem się pojawiła podczas specjalnego treningu zaleconego przez Gurkkina. Podczas treningu ewoluował Salame i Marisso X’a. Dziewczyna walczyła z Tierno.

Z inicjatywy Y wyruszyła wraz z liderami do bazy Zespołu Flare. Widziała, jak rozkwita broń, którą bohaterowie próbowali powstrzymać. Niewiele mógła zrobić, ale każda pomoc była użyteczna. By uciec od przeciwnika, Tierno chwycił Shaunę i resztę grupy. Gdyby nie mechaniczna ręka Clemonta nie udałoby im się uciec. Znajdowali się na wysypisku kryjówki Zespołu Flare i mogli stamtąd przejść do innej części bazy. Gdy szli, zrobili rozpoznanie w sytuacji. Nagle spotkali olbrzyma zamkniętego w klatce oraz znaną im Emmę. Uwolnili AZa, a ten w drodze do centrum dowodzenia opowiedział im historię o pokemonie i mężczyźnie. Miała ona smutny koniec, a gdy spytano się go, kim był ten mężczyzna, nic nie odpowiedział. Gdy doszli, znaleźli rannego X’a z nieprzytomnymi pokemonami oraz Xerneasa. Po heroicznych dokonaniach Trevora oraz uwolnieniu Xerneasa bohaterom udało się uciec z bazy Zespołu Flare.

Następnym razem Shauna pojawiła się z resztą przyjaciół w restauracji Siebolda. Wodny mistrz traktowany wyrzutami sumienia, że nie mógł nic zrobić, starał się wynagrodzić im to daniami. Musieli się ukrywać z powodu zniszczeń podczas walki, o które zostali oskarżeni. Był z nimi także Ramos oraz Gurkkin. Guru widząc w Y duży potencjał, mianował ją następczynią. Oddał jej swój Kamień Klucz i powiedział X’owi, by pomógł jej w szukaniu pokemona zdolnego do Mega Ewolucji.

Po przejrzeniu tras nr 18 i 19, Tierno wraz z Shauną odnaleźli kamienie potrzebne do megaewolucji Rute i Solsola. Przy szukaniu ostatniego kamienia natknęli się na stos Pokemonów, z których wyssano energię życiową. Widok był przerażający – pokemony leżały na stosie, zawieszone między granicą życia a śmierci. Mimo tego Tierno i Shauna nie poddali się i postanowili ruszyć dalej i działać, by zapobiec w przyszłości cierpieniom pokemonów. Po znalezieniu kamienia dla Rute bohaterowie wrócili do miasta. Tam podarowali przedmioty X i Y, którzy użyli je do walki z Essentią – złodziejką Xerneasa Y.

Na trasie nr 18 Tierno wraz z przyjaciółmi musieli odpocząć w nocy, by móc nabrać sił przed główną walką, która miała się stoczyć we Wiosce Pokemonów. Następnego dnia otrzymali pomoc od Elitarnej Czwórki, którzy zaprowadzili bohaterów do ów wioski. Po drodze zostali uśpieni przez Malamara Xerosica, ale obudzeni przez Greninję. Jedna grupa postanowiła walczyć z Xerosicem, druga, w której znalazł się Tierno, miała ruszyć dalej – do Wioski Pokemonów.

Po drodze Tierno, Y, Shauna i Trevor napotkali się na członkinie Zespołu Flare. Dziewczyna musiała walczyć z Celosią. Przy pomocy Lucario Korriny. Dziewczyna mogła się zemścić za to, że kobieta wcześniej zahipnotyzowała ją i wykorzystała przeciwko swoim przyjaciołom.
Po pokonaniu wszystkich cała trójka ruszyła do wioski. Tam napotkali się na uśpionych Xerxera i Yveltala. Xerneas przyznał im (telepatycznie), że w ten sposób Zygarde nie będzie miał żadnego powodu, by pozostać na polu bitwy. X wykorzystał to i pokonał Lysandre‘a- głównego przeciwnika serii.

Po pokonaniu zespołu Flare Tierno oraz pozostali spotkali się ze wszystkimi liderami w mieście Lumiose. Po pożegnaniu zauważyli, że mieszkańcy zachowują się, jakby nic wielkiego się nie stało. Shauna była tym poirytowana, X stwierdził również, że by tak samo się zachowywali, gdyby Vaniville nie zostało zniszczone. Grupa miała wątpliwości co do słuszności pokonania Zespołu Flare. Wtedy pojawił się AZ, który zapytał bohaterów jak od tej pory będą żyć. Zaproponował również ponowne użycie klucza do ostatecznej broni. Bohaterowie po krótkich rozterkach odmówili, a AZ zadowolony z odpowiedzi zniszczył klucz.

Po pożegnaniu się z AZem Profesor zaproponował imprezę na cześć bohaterów, jednak ci odmówili. Shauna i przyjaciele wrócili do miasteczka Vaniville, tam Y mogła ponownie spotkać się ze swoją matką.
Trzy miesiące po wydarzeniach, Shauna spełniła swoje marzenie i została stylistką Furfrou.

Pokemony, które posiada:

Imię: Kitty/Neko-P
Gatunek: Skitty
Typ: Normalny
Poziom: 30
Płeć: Samiec

Opis: Kitty (ネコP Neco-P) towarzyszył Shaunie w mieście Vaniville, gdy ta stała przed domem X’a. Później wraz z trenerką uciekł z miasta po szaleńczej walce Xerneasa i Yveltala. Gdy Shauna została zahipnotyzowana przez Celosie, Skitty próbował powiedzieć o tym Y. Jej ogon przydawał się do wykrywania wrogów podczas niebezpiecznej podróży bohaterów.


Imię: Furry/Tri-P
Gatunek: Furfrou
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Furry (トリP Tri-P) to drugi Pokémon Shauny. Używała go do ćwiczeń w celu zostania stylistką Furfrou. Stworek został oddzielony od swojej trenerki, podczas destrukcyjnej walki Xerneasa z Yveltalem. Później okazało się, że stał się zakładnikiem Zespołu Flare a jego energia życiowa miała zostać wykorzystana do zasilenia Ostatecznej Broni. Tam był pilnowany przez wrogiego Delpfoxa, z którym miał pewną więź (jako Fennekin również został oddzielony od bohaterów). On i pozostałe Pokémony zostały uratowane przez liderów a na końcu serii powrócił do swojej pierwotnej trenerki.

Share

Translate »