Saturn

Wstępne informacjeOpisPokemony

saturnImię: Saturn (jap. サターン Saturn)
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: Podprzywódca Zespołu Galactic

Saturn po raz pierwszy pojawił się pod koniec rozdziału „Probopass i Magnezone”. Siedział z Crougankiem na sofie oraz mówił o pieniądzach. Twierdził, że są one potrzebne do ukończenia projektu Zespołu Galactic i szukał sposobu, by je zdobyć. Postanowił porwać bogate dziecko, jakim była Platinum Berlitz i zażądać za nią okupu. Jego ludzie nie mogli znaleźć jej zdjęcia, jednak udało im się znaleźć zdjęcia jej ochroniarzy. Członek Zespołu Galactic wydał rozkazy pokonania ochroniarzy i porwania dziewczyny.

Chłopak o niebieskich włosach następnym razem pojawił się, gdy jego podwładni znaleźli ochroniarzy córki asystenta profesora Rowana. Mówił, by szybko znaleźli dziewczynę i zażądali półtora biliona okupu, by dokończyć ich maszynę. Gdy zobaczył, że dziewczyny nie ma z ochroniarzami, pomyślał, że ją ukryli. Kierował maszyną, która zaczęła walczyć z dwójką mężczyzn. Użył Crouganka oraz Abry. Jego przeciwnicy użyli Buizela oraz Burmy’ego. Pomimo uzyskanej na początku wygrywał, jednak gdy poczuł się zbyt pewnie, Paka i Uji wykorzystali jego nieuwagę i zniszczyli jego kamerę, przez co przegrał.

Kierował atakiem na centrum handlowe w Veilstone z siedziby. Rozkazał pokonać jedynie ochroniarzy Platinum oraz ją schwytać. Rozkazał zgasić światła na ulicy, by zasadzka była skuteczniejsza. Gdy jego podwładni nie przychodzili z ich celem, był bardzo wkurzony. Czekał na Mars i szefa, Cyrusa, ponieważ nie do końca wiedział, jak obsługiwać ich tajną, niedokończoną broń, którą planował użyć na swoich przeciwnikach w razie problemów. Kazał zwabić ochroniarzy do siedziby Zespołu Galactic i wysłać za nimi kamerę. Ludzie posłusznie wykonali jego krzykliwe rozkazy. Obserwował jak Paka, Uji, Diamond i Pearl niszczyli antenę satelitarną, jednak musiał to zignorować. Wystrzelił tajną bronią w ochroniarzy, tłumacząc, że to przypadkiem odkryte wiązki. Chwilę po oberwaniu atakiem przez dwóch mężczyzn, zaczęli znikać. Chłopak próbował się śmiać i cieszyć z osiągniętego sukcesu, jednak uważał, że to było zbyt proste i nudne. Po wyeliminowaniu przeciwników przyszedł szef Zespołu Galactic, który za karę pociągnął chłopaka za ucho, grożąc mu za użycie broni. Chłopak o niebieskich włosach wyjaśnił, że zrobił to, by wyeliminować ochroniarzy celu, więc Cyrus mu wybaczył.

Saturn pojawił się w jeziorze Valor, gdy Pearl płynął na kłodzie wraz z pokemonami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że komandor pojawił się na środku jeziora w jakiejś dziwnej maszynie. Jego Octillery miał za zadanie usuwać nieprzyjaciół, więc prawie utopił Pearla. Zaczął rozmowę z trenerem i wyjawił, że porwał Rada Rickshawa oraz to, że do detonacji zostały jakieś trzy minuty. Nie wiedział, która z bomb wybuchnie. Miał jednak bardzo dużą nadzieję, że będzie to jego jezioro. Powiedział, że traktuje ją jak swoje dziecko. Próbował także wyciągnąć, czemu Pearl płynął na akurat tamtą wyspę. Parę sekund przed wybuchem zaprzestał swoich prób, ponieważ musiał wydać rozkazy złapania pokemona po wybuchu. Parę sekund później okazało się, że to ta bomba wybuchła. Jej fala uderzeniowa byłą gigantyczna, a gdy wszystko opadło, okazało się, że woda z całego jeziora wyparowała, zostawiając wodne pokemony bez miejsca do życia. Zadowolony komandor zaczął krzyczeć, że to on jest wybrańcem Cyrusa i zaczął uderzać Pearlem oraz pokemonami z jeziora. Potem wrócił do pytania trenera, co sprawiło, że chciał popłynąć akurat tam. Trener odpowiedział, że był tam już wcześniej i ujrzał oślepiające światło, a gdy odzyskał wzrok, zobaczył w odbiciu wodnym niebieskiego pokemona. Saturn nie dał spokojnie skończyć chłopakowi opowieści, ponieważ musiał złapać Azelfa. Kazał zebrać siły członkom Zespołu Galactic i zaatakować pokemona. W chwili nieuwagi, Pearl uciekł z uścisku jego maszyny, a Azelf odleciał. Jego podwładni już prawie złapali pokemona, jednak dzięki pomocy chłopaka, udało im się stawić opór. Zdenerwowany tym Saturn kazał Octillery’emu zaatakować przeciwnika. Pearl aż poleciał na miejsce, gdzie kiedyś było jezioro. Komandor myśląc, że uporał się z trenerem, odleciał z Azelfem.

Saturn następnym razem pojawił się w towarzystwie Mars i Jupiter, podczas zgłaszania Cysurowi raportu o tym, że ktoś się przebił przez ich straż. Szef kazał udać się im na Górę Coronet i czekać na niego w miejscu zwanym Filarem Włóczni. Trójka komandorów wyruszyła.

Chłopak czekał w swojej zbroi z dwoma dziewczynami na szefa. Gdy przyleciał na Magnezonie, był bardzo poturbowany, jednak nie chciał nikomu opowiedzieć, co się stało. Postawił Saturna, Mars i Jupiter jako strażników i zabronił przeszkadzania w ceremonii. Ich pierwszymi przeciwnikami okazał się Roark, Fantina i Gardenia. Uzyskali przewagę nad przeciwnikami, jednak po chwili przybyło kolejnych trzech liderów. Postanowili użyć całej siły przebicia, by zatrzymać Cyrusa, który już wezwał legendarne pokemony. Dzięki Jupiter, komandorzy dowiedzieli się, że towarzyszy im Byron oraz Pan Podziemi. Pomimo tego, że każdy musiał pokonać dwójkę liderów, byli spokojni i pewni siebie. Sprzęt Saturna został zniszczony, a Dialga i Palkia przez walkę zaczęły tworzyć anomalie. Wkrótce poległa także Mars i Jupiter. Niedługo potem dwójka młodszych komandorów poznała Sird; członkinię Zespołu Galactic, która infiltrowała Zespół Rocket. Dodatkowo ujawniła, że zrobiła z jednego z członków swojego „dublera”. Nagle zaatakował ich Riley z Żelaznej Wyspy, co spowodowało walkę.

Saturn ponownie pojawił się z Jupiter i Mars w swojej naprawionej zbroi w Eternie podczas walki legendarnych pokemonów. By odzyskać swojego szefa, weszli do dziury stworzonej przez Giratinę. Obserwowali walkę Volknera i Flinta w odwróconym świecie, kiedy Saturn musiał powstrzymywać Mars przed pójściem do Volkenra, w którym się zakochała. Odbyli potem kłótnię z Charonem, którą przerwała walka z trenerami ze Strefy Walk. Przeciwniczka Saturna używała swojego Alakazama do gry na czas, zamiast od razu pokonać Toxicroaka komandora.

W ostatnim rozdziale serii „Paltinum”, spotkali Cyrusa. Saturn oskarżył też wtedy Charona o to, że mógł użyć swojej maszyny na Szczycie Włóczni i wtedy by im się udało stworzyć nowy wszechświat. Po chwili rozmowy szef rozwiązał Zespół Galactic, na co Jupiter gwałtownie zareagowała. Nikt z nich nie potrafił bez niego żyć. Nagle wyskoczył Looker, który aresztował ich oraz Charona.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Toxicroak
Typ: Trujący/Walczący
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Probopass i Magnezone I”. Toxicroak został złapany przez Saturna jako Croagunk, który został wystawiony do walki wraz z Abrom przeciwko Pace i Ujim. Obydwa Pokémony zostały pokonane. Do serii Platinum ewoluował w Toxicroaka.

3
Imię: –
Gatunek: Abra
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Croagunk i Abra I”. Abra został użyty do wlaki przeciwko Paka i Ujemu, wraz z partnerującym mu Croagunkiem. Mimo silnych ataków i umiejętności teleportacji pokemon przegrał. Później pokemon został wystawiony do walki przeciwko Fantinie i Roarkowi, w ostateczności przegrał.

4
Imię: ???
Gatunek: Octillery
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Octillery”. Octillery został wystawiony przy jeziorze Verity. Wziął za zakładnika Rada Rickshawa, wciągając go do jeziora oraz walczył z Pearlem (chłopak przegrał). Później stoczył bitwę z Pokémonami Fantiny i Roarka, jednak został pokonany.

Share

Translate »