Sapphire

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Sapphire
Wiek: 11 lat (seria RS), 12 (seria Emerald), 15 (seria ORAS)
Rodzinne miasto: Littleroot
Grupa krwi: 0
Urodziny: 20-go Września
Specjalnie umiejętności: Walki pokémonów w salach gimnastycznych
Pokrewieństwo: Prof. Birch – ojciec
Dodatkowe informacje: Jest oficjalną dziewczyną Rubyego

Sapphire Birch (jap. Sapphire Odamaki) jest dziewiątą, główną bohaterką Pokemon Special. Swój debiut miała w rozdziale ”Kontra Torchic”. Jest chłopczycą kochającą walkę, chociaż posiada też kobiecą stronę, którą rzadko komu pokazuje.

Jej rodzinnym miastem jest Littleroot (region Hoenn). Jest córką profesora Bircha, któremu chętnie pomagała w badaniach. Jako dziecko, była schludną dziewczynką z manierami. Zmieniła się od tragicznego wypadku, z dzieciństwa, w którym udział brał Ruby. Wtedy zaprzysięgła, że będzie silną dziewczynką.

Po pięciu latach, przez przypadek, Sapphire spotkała ponownie Ruby’ego. Jednak nie poznała go. Przez różnicę swoich poglądów zawarła z nim zakład. Polegał on kto uzbiera szybciej odznaki (w przypadku chłopca wstążki). Zakład miał trwać 80 dni.

Dziewczyna przyczyniła się do uratowania Castforma pana Stevena, dzięki czemu Zespół Aqua uznało ją za swojego wroga. W zespole Magma również narobiła sobie wrogów, ratując Plusle i Minuna na opuszczonym statku.

W trakcie zbierania odznak Sapphire dotarła do miasta Sootopolis. Natrafiła ona na swojego rywala, który przyjechał wraz z Wallance na spotkanie liderów.

W mieście zdobyła siódmą odznakę oraz odkryła silną stronę Ruby’ego, sama ukazując swoją kobiecość.

Jednak ponownie przez różnicę poglądów, nie doszło do współpracy, by zwalczyć dwa wrogie zespoły.

Kiedy Hoenn było w niebezpieczeństwie, gdyż dwa legendarne pokemony się przebudziły, Sapphire wraz z Winoną ruszyły do walki. Dowiedziały się wtedy o Seafloor Cavern. Ruby postanowił tam wyruszyć wraz z Sapphire. Pod wodą zmierzyli się z liderami zespołów Aqua i Magma. Walka została przerwana przez dwie kule władające Groudonem i Kyogre. Przeniosły one bohaterów do miasta Sootpolis, gdzie trwała walka.

Eksplozja spowodowała, że Ruby i Sapphire trafili na wyspę Mirażu, gdzie pod okiem Juana-mistra Wallace’a uczyli się kontrolować kule, które wsiąkły w ich ciała. Spowodowało to ewolucję Rono w Aggrona. Zanim wyruszyli z powrotem do Sootpolis, Sapphire powiedziała Ruby’emu, że go kocha.

Ruby zostawił Sapphire niedaleko walki i wraz z Marge poleciał walczyć z liderami i legendarnymi pokemonami. Gdy Sapphire wreszcie dotarła na pole bitwy, okazało się, że walka była skończona. Ruby wtedy skorzystał z pomocy Celebiego, żeby przywrócić spokój, a także życie swojemu ojcu, Stevenowi i Courtney. Następnego dnia Sapphire wróciła do Littleroot, gdzie odbyło się przyjęcie urodzinowe dla niej i Ruby’ego.

Opis seria Emerald: Rok po ostatnich wydarzeniach Ruby i Sapphire zostają wysłani do Frontu Walk(Battle Frontier) w celu odnalezienia trzeciego posiadacza pokedexa-Emeralda. I pomóc mu w ocaleniu Jirachi’ego. Żeby się spotkać z chłopakiem musieli wziąść udział w turnieju. Sapphire przegrała z Tucker’em w pół finałach. Potem połączyła siły z Ruby’m ,Nolandem i Emeraldem. Gdy dostali się na najwyższe piętro znaleźli Anabel.

Niebeska kula ujawniła, że ich główny przeciwnik Guile Hideout to tak naprawdę Archie. Przyzwał Morską Bestię i chciał zatopić Front Walk. Po tym do grupy dołączyli Crystal i Gold, którzy wyjaśnili, że Ruby i Sapphire potrzebują Jirachi’ego, żeby przywrócić do życia pozostałych posiadaczy pokedexa.

Po tym, jak Emerald przywrócił im życie, Sapphire użyła nowo poznanego ataku Toro i pokonała Morską Bestię. Po skończonej wojnie Sapphire wzieła udział w turnieju dla wszystkich dziesięciu posiadaczy pokedexa.

Opis seria ORAS: Wraz z Emeraldem, Sapphire trenuje technikę mega ewolucji pod okiem Ultimy. Trenerka orientuje się, że Ruby ghdzieś zniknął, a Emerald wspomina, że zaprosił ją na pokaz deszczu meteorytów. Gdy udaje się mega ewoluować Toro i Sceptile’a, a Ruby’ego nie ma, korporacja devon postanawia zabrać energię życiową tych dwóch pokemonów do maszyny.

Udali się do Morskiego Mauville gdzie ukazuje im się ta maszyna. Pojawia się Zinnia, która mówi Sapphire o nadchodzącym meteorycie. Gdy Sapphire była zdezorientowana, Zinnia zabrała jej mega bransoletę i wrzuciła do portalu Hoopy. Ten zabrał ją do miasta Mossdepp. Sapphire jednak postanawia znaleźć Zinnię. Gdy ją spotyka rozpoczyna się walka,Zinnia ucieka, a Sapphire mierzy się z dowódcami zespołów Aqua i Magma.

Dziewczyna została w mieście Mossdeep, by chronić profesora Cozmo na wypadek przybycia napastników, którzy chcieliby zatrzymać rakietę. Tam spotkała się ze Stevenem i panem Stone. Mężczyźni dowiedzieli się, że trenerka straciła głos. Za pomocą dłoni przekazała mężczyznom, że wyczuła obecność Zinni. W celu jej odnalezienia ruszyła w pościg. By się zamaskować, użyła soku z jagód jako kamuflażu.
Po czasie dziewczyna musiała zmierzyć się nie tylko z przeciwniczką, ale i z członkami nowego zespołu Magma i Aqua, których zadaniem było powstrzymanie startu rakiety. Mimo stawianego oporu Sapphire została pokonana i zepchnięta z rakiety. Dziewczyna wpadła do wody, ale została uratowana przez Wally’ego i Aareune, którzy zabrali ją do tajnej kryjówki i tam uleczyli trenerkę. Po tym, jak odzyskała przytomność, dowiedziała się od Aarune, że jej Tropius został uleczony w PokeCentrum. Z trenerką skontaktował się Emerald za pomocą pierścieni Hoopy, przez które niedługo potem przeleciała Rayquaza wraz z Rubym. Gdy chłopak zdołał uspokoić Świętego Smoka, przeprosił dziewczynę za to, że ukrywał przed nią prawdę co do końca świata. Dziewczyna wybaczyła mu i postanowiła połączyć siły w powstrzymaniu meteoroidu. Przez pierścień przedostali się również Maxie i Archie, którzy zgodzili się na połączenie sił w celu uratowania świata. Połączony atak skutecznie zniszczył większy odłamek meteoroidu. Sapphire, za pomocą odłamka zielonej kuli zajrzała w głąb umysłu Rayquazy, która stwierdziła, że potrzebuje większej siły, by móc zniszczyć główny meteoroid. Wtedy Ruby uświadomił sobie, że pokemon potrzebuje mega ewolucje. Po tym obydwoje zostali zaatakowani przez Zinnię. Kobieta zwyciężyła starcie dwa na dwa i zepchnęła bohaterów z Rayquazy. Ta jednak została odrzucona przez świętego smoka.
Później Ruby i Sapphire spotkali się z Emeraldem, który poinformował ich, że Zinnia została odrzucona i poważnie ranna przez atak Rayquazy.
Po wspólnym dogadaniu się Zinni, korporacji Devon, członków zespołu Aqua i Magma bohaterowie postanowili działać. Sapphire jednak przez chwilę wycofała się, gdy na miejsce przyleciała Lisia, która podarowała Ruby’emu paczkę. Dziewczyna wyrzuciła chłopcu całą swoją zazdrość. Ruby jednak przekonał dziewczyn, gdy okazało się, że w paczce znajduje się konkursowy strój dla niej i chłopaka, po czym poprosił dziewczynę, by wspólnie wylecieli w kosmos w tych przebraniach (które w sumie miały służyć do wystąpienia w konkursie, zanim Ruby dowiedział się o końcu świata).
Bohaterowie przejęli obowiązek Drakonida, by móc jeździć na Świętym Smoku. W celu uniknięcia pewnej śmierci założyli skafandry stworzone przez korporację, tym samym łącząc tradycję z technologią. W kosmosie, dzięki „smokowstapieniu” Rayquazy meteoroid został zniszczony, a z niego wyłonił się Deoxys, który natychmiastowo został pokonany.
Tam Sapphire ze smutkiem przyznała, że zgubiła bilet do planetarium i nie mogą razem oglądać gwiazd. Jej słowa straciły argument, gdy Ruby zauważył, że znajdują się w kosmosie i mogą oglądać razem gwiazdy z bliska.
Po zakończeniu kryzysu Sapphire wystąpiła w konkursie wraz ze swoim chłopakiem.

~Marta

Pokemony, które posiada:

Imię: Rono
Gatunek: Aggron
Typ: Stalowy
Poziom: 54
Płeć: Samiec

Opis: Jako Aron był pierwszym pokemonem Sapphire. W jaskini Granitu ewoluował w Lairona, a na wyspie Mirażu w Aggrona.


Imię: Toro/Chic
Gatunek: Blaziken
Typ: Ognisty/Walczący
Poziom: 59
Płeć: samica

Opis: Od swojego taty otrzymała samiczkę Torchic’a o imieniu Toro. Po ciężkim treningu w jaskini Granitu stała się Combusken’em. Następnie ewoluowała w Blazikena podczas walki Sapphire z Winoną o odznakę skrzydła (wtedy jednak przegrała). Na wyspie mirażu wraz z Zuzu pokemon trenował kombinacje ataku brudnej wody i podniebnego kopniaka.


Imię: Pilo/Troppy
Gatunek: Tropius
Typ: Roślinny/Latający
Płeć:
Samiec
Poziom: 56

Opis: Tropius nie do konca należy do Sapphire. Jej ojciec używa  tego pokemona do transportu drogą powietrzną. Sapphire nie trzyma tego pokemona w pokeballu, ponieważ sądzi, że byłoby to wobec niego mało humanitarne.


Imię: Dono/Phado
Gatunek: Donphan
Typ: Ziemny
Płeć:
Samiec
Poziom: 58

Opis: Sapphire złapała też Donphana o imieniu Dono na drodze 110. Postanowił do niej dołączyć, gdy Sapphire zniszczyła generator, który niepokoił dziewczynę.


Imię: Kiruru/Kirly
Gatunek: Gallade
Typ: Psychiczny/Walczący
Poziom: 59
Płeć
: Samiec

Opis: Kirly (きるる Kiruru) to Pokémon, którego Sapphire złapała do serii ORAS. Dziewczyna pożyczyła Ruru Rubyego i trenowała obydwa Pokémony, ponieważ chciała jednocześnie ewoluować je w Gardevoiry. Podczas przemiany, Sapphire przez przypadek kopnęła kamień zmierzchu w kierunku swojego Kirlii, wywołując u niego ewolucję w Gallade. Później dziewczyna przyznała Rubyemu, że zawiodła się na tym, iż jej Pokémon nie wygląda tak samo jak Gardevoir.
Pokémon ten może megaewoluować.


Imię: Relo/Relly
Gatunek: Relicanth
Typ: Wodny/Kamienny
Płeć: Samiec
Poziom: 55a

Opis: Relicanth został znaleziony przez Sapphire na drodze nr 123 (tsunami Kyogre wyrzuciło Pokémona na wysuszoną przez Groudona ziemię). Sapphre zdecydowała zatrzymać przy sobie Pokémona, dopóki „nie wyzdrowieje” Później okazało się, że Pokémon ten jako jedyny może zabrać bohaterów do głębin (w których znajdowali się antagoniści). Później Pokémon został wykorzystany do odpieczętowania Regice, Registeela i Regirocka.


Imię: Walo/Lorry
Gatunek: Wailord
Typ: Wodny
Płeć: samiec
Poziom: 53

Opis: Sapphire dostała go od ojca. Służy jej do transportu drogą morską. Nigdy nie użyła go w walce, a nawet nie schowała do pokeballa.

Zaprzyjaźnione:
Imię:
Gatunek: Minun
Typ: Elektryczny
Poziom: 53
Płeć: Samica

Opis: Minun i Plusle pomogły w walce przeciwko wrogim członkom zespołu Magma na Opuszczonym Statku. Następnie Minun skończył na Wyspie Mirażu (wraz z Plusle), gdzie spotkała Sapphire i została jej Pokémonem. Podczas finalnej walki przeciwko Archiemu i Maxie, Minun współpracował razem z Plusle by złapać wrogów w pułapkę elektryczną napędzaną przez generator z Nowego Mauville. W Omega Ruby i Alpha Sapphire Minun został wypuszczony razem z Pluslem.


Imię:
Gatunek: Rayquaza
Typ: Smoczy/Latający
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Rayquaza to pradawny, legendarny Pokémon, powiązany z Groudonem i Kyogre. Ruby okiełznał Rayquazę, aby powstrzymał meteoryt przed uderzeniem w planetę. Następnie namówił go do bitwy, w której uczestniczyła również Sapphire.

Share

Translate »