Samson Oak

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Samson Oak (jap. ナリヤ・オーキド Nariya Ōkido)
Więzy rodzinne:Samuel Oak (kuzyn), Green i Daisy (wnuki stryjeczne)
Rodzinne miasto: (Alola)
Klasa trenerska: Profesor

Samson Oak zadebiutował w serii SM. Był sędzią, nadzorującym Walkę Pełnej Mocy w mieście Iki. Podczas walki Moon i Gladiona dał wykład na temat różnic regionalnych między Kantowskimi a Alolańskimi stworkami. Moon nie wiedziała, że jej alolański Grimer różni się nie tylko wyglądem ale i samym typem, dlatego psychopromień Porygona nie mógł zadziałać.

Pół roku później Samson Oak spotkał się z Siną i Dexio a trasie nr 16, by pokazać mu specjalną maszynę do scalania komórek Zygarde i omówienia możliwości tego pokemona.

Po tym, jak Lillie postanowiła dołączyć do Siny, Dexio i profesora Samsona przez wyrwę w niebie mogli zaobserwować wychodzące komórki, które po krótkiej chwili połączyły się w Zygarde 100%. Podczas gdy wszyscy zastanawiali się czym jest stwór, z nieba spadł i Sun.
Po uratowaniu Suna, wraz z Siną i Dexio postanowili odszukać Lusamine i Moon. Byli świadkami rozdzielenia się prezes fundacji od Nihilego. Gdy chcieli przetransportować kobietę do szpitala, na ich drodze stanął i Necrozma.

Pokemonem postanowił zająć się Sun, a Samson Oak pomógł za pomocą jego dwóch pokemonów – Alolańskiego Gravelera i Golema.

W rozdziale SM35 był świadkiem transformacji Necrozmy w Ultra Necrozmę. Także uczestniczył w rozmowie dlaczego Z-kryształ Suna zmienił kształt po tym, jak wrócił z Ultra Tunelu do Aloli.

Po złapaniu Necrozmy przez Ultra Zwiadowców wrócił do swoich obowiązków.

Pokemony, które posiada:


Imię:
Gatunek: Alolański Graveler
Typ: Kamienny/Elektryczny
Płeć: ???

Opis: Został wystawiony do walki przeciwko Necrozmie.


Imię:
Gatunek: Alolański Golem
Typ: Kamienny/Elektryczny
Płeć: ???

Opis: Został wystawiony do walki przeciwko Necrozmie.

 

Share

Translate »