Sabrina

Wstępne informacjeOpisPokemony

sabrinaImię: Sabrina (jap. ナツメ Natsume)
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Miasto Saffron
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Bagna (Marsh badge)
Ekspert w typie: Psychicznym
Zawód: Aktorka

sabrina  Sabrina to dosyć ciekawa postać; poznajemy ją jako porucznika w Zespole R, potem staje się odpowiedzialną liderką i gwiazdą filmową. Jest odpowiedzialna za Salę Pokemon w Saffron City; w regionie Kanto. Za pokonanie jej wyzywający otrzymuje Odznakę Bagna. Dysponuje psychicznymi Pokemonami, co dobrze się z nią komponuje. Bowiem sama posiada psychiczne moce. Jest dziewczyną z czarnymi, długimi włosami i lubuje się w trzech kolorach; różowym, żółtym i czarnym, które zwykle nosi. Jej technika w walce polega na użyciu atutów psychicznych Pokemonów; w walce z Bugsym jej Mr. Mime stworzył niewidzialny pokój z luster, co umożliwiło jej wygraną.
Pierwszy raz Sabrinę zobaczyliśmy na krótko; widzieliśmy ją w pierwszej połowie drugiego tomu RGB, gdzie obserwuje Reda wychodzącego z Sali Celadon . Obserwowała go unosząc się na Kadabarze i twierdziła, że Eevee nie mógł trafić do odpowiedniejszego trenera.
Po schwytaniu Moltresa, psychiczna liderka otrzymała go, po czym skarciła grunta, że nawet z Moltresem nie dał rady poradzić sobie z Blainem. Następnie złożyła raport o schwytaniu legendarnych ptaków, razem z resztą poruczników. Do ochrony planu dziewczyna stworzyła bariery wokół całego Saffron. Gdy Red udał się po radę do Oaka, jak się tam dostać, spotkał Sabrinę. Każe mu się stawić w Saffron, po czym znika.
Dzięki współpracy Reda i Greena Sabrina mogła zawalczyć z trenerką Blastoisa; Blue. Liderka wykorzystała zdolności Hipnozy i Teleportacji swojej Kadabry udało jej się wprowadzić przeciwniczkę w świat iluzji. Młodszej trenerce udało się powstrzymać Sabrinę. Jedna tylko chwilowo. Liderka opowiadała Blue, że jej psychiczne moce ujawniły się, gdy jej łyżka wygięła się podczas jedzenia groszku. Blue udało się rozproszyć przeciwniczkę mówiąc, że ma szorstką skórę i kościste ciało.
Sprowokowała ją, by Kadabra zaatakował Blue w miejsce ukrycia PokeBalli. Z nich wyszły Clefairy i Jigglypuff, które obezwładniły Sabrinę. Dziewczyna ukradła wtedy odznakę liderce, a potem przebrała się za nią, by dostać się do wzmacniacza.
Gdy prawdziwa (i wściekła) Sabrina odnalazła dwójkę trenerów postanawiłaa walczyć z nimi przy pomocy Articuna, Zapsoda i Moltresa. Blue połączyła ptaki w jedno, jednak to Sabrina przejęła nad nimi kontrolę. Następnie ujawniła, że na Eeveem Reda testowano jednoczesny atak z mocą trzech różnych Pokemonów. Sabrina prawie pokonała Reda, jednak Green przybył mu z pomocą. Kolejnego problemu liderce przyprawił Clefable, który został ewoluowany przez Reda. Myśląc, że to koniec Sabrina strąciła ich z budynku – nieskutecznie, ponieważ Ivysaur Reda rozłożył pnącza, na których się zatrzymali. Wtedy nastąpiła kolejna ewolucja – tym razem Ivysaur Reda stał się Venusaurem. Trójka wyewoluowanych starterów z Kanto pokonała Sabrinę, a Ona znikła.
Kolejny raz spotykaliśmy Sabrinę, gdy Ona spotkała Greena i Bleina razem z Surgem i Kogą. Niedługo po spotkaniu piątki trenerów dołączyła do nich kolejna trójka; Yellow, Bill i Blue. Wyjawili, że przez dwa lata odbudowywali organizację i również chcą pokonać Elitarną Czwórkę., oraz zaproponowali współpracę. Sabrina dała każdemu po Łyżeczce Przeznaczenia, by dobrali się w pary. Sama trafiła do pary z Blue i ruszyły stawić czoła Lorelei.sabrina1
Niespodziewanie zostały skute lodowymi kajdanami Lorelei, co dało jej przewagę. Kolejną przewag ę dało jej lodowe voodoo. Po małej kłótni spowodowanej kierunkiem biegu w celu uniku rozpoczęły walkę z Cloysterem. Venomoth Sabriny miał za zadanie uśpić Cloystera, a Nido Blue go uderzyć. Współpraca jednak nie poszła im pomyślnie i to Nido została uśpiona, a oba Pokemony zostały zaatakowane Zamiecią. Po uderzeniu Blue przez Jynxa Sabrina pomyślała, że trzynastolatka zemdlała. Liderka podjęła próbę odebrania lalek członkini Elitarnej Czwórki, która nie wyszła jak należy. Wzięła Blue na ręce i pomimo tego, że było jej trudniej, nie zostawiała jej. Dzięki drobnej sztuczce pokonała Cloystera.
Lorelei dzięki Amnezji swojego Slowbro uzyskała prowadzenie w walce. Niemal zrzuciła Sabrinę i Blue w urwiska. Gdyby Sabrina odcięła rękę Blue, uratowałaby się. Tłumaczyła się, że teraz są partnerkami i druga nie może zawieść drugiej.Po chwili Lorelei udało się zepchnąć dziewczyny z urwiska. Nagle jednak nadleciał z niego Blastoise z trenerkami. Dzięki minimalizacji Clefable, Blue i Sabrina zostały rozdzielone. Blue jednak odpadła ręka. Ręka nagle zaczęła się poruszać i związała Jynxa, oraz jej trenerkę. Okazało się, że Sabrina przez ten cały czas byłą przyczepiona do Ditto!
Gdy Blue chciała obudzić Sabrinę, okazało się, że poradziła sobie sama. Sabrina nieźle wkurzyła się na Blue. Po pokonaniu Lorelei, ich współpraca się skończyła, jednak nie rozeszły się od razu. Sabrina wyczuła zakończenie reszty pojedynków i opuściła Blue.
Po chwili wraz z Surgem odnalazła Giovansabrina2niego, a ten ich skarcił z powodu sprzymierzenia się z dziećmi. Giovanni następnie ich opuszcza, by kontynuować trenerską podróż. Z polecenia jej szefa wróciła do swojej Sali by pełnić jej liderski obowiązek.
Kolejnym razem pojawiła się na lidze Pokemon w Johto, gdzie uczestniczyła w turnieju liderskim. Została przedstawiona jako piękność z Kanto. Podczas ustalania pojedynków wybrała taką samą jagodę jak Bugsy, co doprowadziło do walki między nimi. Przed walką Surga rozpoczęła rozmowę z Misty i Eriką. Tematem był Red. Okazało się, że była na Srebrnej Górze, gdzie go spotkała. Dziewczyny od razu zaczęły wypytać ją o Reda, ta jednak wróciła do poczekalni, by odpocząć przed walką. Wspominała tam spotkanie z Redem; przewidziała jego spotkanie i jej Mr. Mime wytworzył bariery, by się nie zbliżał. Podczas leczącej kąpieli rozmawiali o ewolucji Vee Reda. Sabrina poinformowała go o zebraniu liderów podczas tegorocznych zawodów, ubrała się i odeszła. Zostawiła mu jednak list z Łyżeczką Przeznaczenia, która miała wskazać miejsce, gdzie szybciej się uleczy.
Telepatycznie zobaczyła walkę Surga, po czym usłyszała rozmowę Bugsyego z Kurtem. Walka Sabriny się zaczęła – Ona użyła Mr. Mima, a przeciwnik Scythera. Po paru atakach na Mr. Mimie zmienił Pokemona na Heracrossa. Robak miał właśnie pokonać psychicznego stworka, jednak został zatrzymamy przez barierę Mr. Mima. Po chwili dziewczyna ujawniła, że jej Pokemon wytworzył pokój widoczny jedynie dla niej i jej Pokemona. Robaczy lider kazał zniszczyć pokój Szarżą, jednak Heracross wcześniej użył Wytrwałości, a Mr. Mime Bisowania blokując możliwość zniszczenia pokoju. Psychopromień podopiecznego Sabriny pokonał robaka.
W rozdziale „Slowking” została uwięziona w jadącym pociągu razem z resztą liderów, a parę rozdziałów później doświadcza turbulencji w pociągu. Po turnieju Sabrina znikła na długi czas.sabrina3
Sabrina pojawiła się po długiej przerwie w tomie B2W2, gdzie okazało się, że zaczęła karierę aktorki. Dziewczyna spotkała głównych bohaterów tej sagi, gdy Cheren zorganizował wycieczkę klasową do studia Pokestar.
Pokemony, które posiada:
Alakazam
Imię:
Gatunek: Alakazam
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Po raz pierwszy pojawiła się na wyspie Cerise, tam użyła „łyżek przeznaczenia”, które zostały podarowane bohaterom w celu połączenia ich w pracy w celu ich przeznaczenia. Pojawiła również się w serii BW2, stała u boku Sabriny, gdy ta pomagała wybrać Whitley film, w którym powinna zagrać.

Łyżki tego pokemona dość często były ważnym elementem w fabule Pokemon Special.

Drowzee
Imię:
Gatunek: Drowzee
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadaniem Drowzeego było śledzenie Eiki. Został jednak zdemaskowany i powalony przez „taniec płatków” Vileplume’a.

Kadabra
Imię:
Gatunek: Kadabra
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Kadabra często używany jest do teleportacji. Po porwaniu Profesora Oaka przez Zespół Rocket, Kadabra została w jego laboratorium i udawała mężczyznę, by zmylić w ten sposób bohaterów. Uczestniczył w walce przeciwko Blue. To jeden z najsilniejszych pokemonów Sabriny.

Mr.Mime
Imię:
Gatunek: Mr.Mime
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Na początku Mr.Mime został użyty do stworzenia ogromnej bariery wokół miasta Saffron, które było okupowane przez Zespół Rocket. Został jednak przechytrzony przez bohaterów. Później został użyty do walki przeciwko Bugsy’emu na Zawodach Ligi Pokemon. Walczył ze Scytherem i pokonał Heracrossa przy pomocy niewidzialnego pokoju.

Venomoth
Imię:
Gatunek: Venomoth
Typ: Owadzi/Trujący
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Venomoth po raz pierwszy został użyty w walce przeciwko Lorelei, na wyspie Cerise. Pokemon pokonał Cloystera przeciwniczki. W serii GSC towarzyszył Sabrinie podczas kąpieli w gorących źródłach, na srebrnej Górze.

Znane ataki: usypiający proszek, mega ssanie.

Pokemony, które posiadała:
Zap-mol-cuno
Zapmolcuno (Thu-fi-zer)

Opis: Chimera stworzona z Articuno, Zapdosa i Moltresa na zlecenie szefa Zespołu Rocket. Pokemon miał służyć za główną broń organizacji. Ptaki zostały jednak rozdzielone przez pomoc głównych bohaterów.

Moltres
Imię:
Gatunek: Molters
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Moltres został złapany przez Zespół Rocket na Wyżynie Indigo. Po raz pierwszy pojawił się na wyspie Cinnibar – wystawiony przeciwko Blaineowi i Redowi. Pokemon słuchał się komand Sabriny. Jego pozyskanie było częścią planu wrogiej organizacji, w celu stworzenia chimery z legendarnych latających ptaków.

Share

Translate »