Ruby

Wstępne informacjeOpisPokemony

rubyImię: Ruby
Wiek: 11 lat (seria RS), 12 (seria Emerald), 15 (seria ORAS)
Rodzinne miasto: Goldenrod
Urodziny: 2 Lipca
Grupa krwi: 0
Specjalnie umiejętności: Konkursy Pokémon
Dodatkowe informacje: Oficjalny chłopak Sapphire

Opis: Ruby to główny bohater mangi Pokemon Special, tworzonej na podstawie gier Pokémon na GBA. Pierwszy raz pojawia się w tomie piętnastym, gdy właśnie jest w trakcie przeprowadzki z dotychczasowego miejsca zamieszkania w państwie Johto, do nowego domu w mieście Petalburg City. Ruby nie jest typowym jedenastoletnim chłopcem, gdyż bardzo uważa na swój wygląd i nienawidzi brudu. Tak samo traktuje swoje pokémony, które nigdy nie są zaniedbane. Ruby ma spore kłopoty ze swoim wzrokiem. Gdy zbytnio przemęcza oczy, może nawet chwilowo niedowidzieć. Wprawdzie nosi ze sobą swoje okulary, ale rzadko ich używa.

Ojcem Ruby’ego jest Norman z sali gimnastycznej miasta Petalburg. Niestety dla Normana, Ruby nie przepada za walkami pokémonów i w swoim treningu nastawia się raczej na przygotowanie ich do konkursów organizowanych w kraju. Jednak czasami chłopiec zmuszony jest do wystawiania pokemonó do walki. Ruby’ego nie interesuje poziom jego pokémonów, tylko to jak dobrze są przygotowane do konkretnych zawodów konkursowych

Ruby i jego ojciec nie potrafili dojść do porozumienia, dlatego właśnie młody trener postanowił uciec z domu, niestety nie wiedział, że jego ojciec właśnie postanowił zmienić swoje podejście do zainteresowań syna i zaakceptował jego decyzje. Niestety skończyło się na tym, że Ruby nie wiedząc o tym na własną rękę postanowił wyruszyć w podróż po Hoenn, by wygrać każdy z konkursów pokémon i wyszkolić najpiękniejszego stworka.

pokemonW czasie swojej podróży poznał wielu przyjaciół, w tym młodą trenerkę – Sapphire, która ma inne podejście do pokémonów niż on, ale jednak zaprzyjaźnili się.

Ruby spotkał na swojej drodze również niebezpieczne organizacje – Zespół Magma i Aqua, przez co wplątał się w nie lada intrygę, która zaowocowała poważnym kryzysem w państwie Hoenn.

Ruby’emu wspólnie z Sapphire udało się jednak ich powstrzymać i przywrócili tym samym spokój w kraju.

Pozostałymi umiejętnościami Ruby’ego jest np. szycie – potrafi uszyć swoim pokémonom ubrania i wspaniałe nakrycia głowy. Bohater potrafi również dobrze tworzyć PokéBlocki z Jagód (Berries).

Ruby stara się ubierać bardzo modnie, nosi czerwono-czarną bluzkę, czarno-żółte długie spodnie, żółte rękawiczki bez palców, dosyć ekstrawagancką czapkę (czarno-białą z czerwonym logo na przodzie) i buty sportowe pod kolory bluzki. Ruby nie rusza się nigdzie bez swojego plecaka w których trzyma m.in. zestaw do szycia, apteczkę pierwszej pomocy i zestaw kosmetyczny.

W serii Emerald, wraz z Sapphire, wyruszył do Strefy Walk. Dostali polecenie od Profesora Birtcha, by pomóc ich rówieśnikowi (Emerldowi) w uratowaniu Jirachiego. Ruby z początku nie mógł się dogadać z Emeraldem, który uznał go za drażniącego. Stoczył walkę z Raldem w Battle Dome, jednak przegrał.

Wraz z Sapphire nauczyli się ostatecznych ataków. Przyczynił się do uwolnienia swoich seniorów z kamiennej statui, pokonania wielkiego Kyogre i unieszkodliwienia Archiego. Kiedy było już po wszystkim Ruby zmierzył się w turnieju ze swoimi seniorami, w ostateczności przegrał.

Opis seria ORAS: Ruby, Sapphire i Emerald musieli nauczyć się kontrolować mega ewolucję, żeby powstrzymać zbliżającą się katastrofę. Podczas gdy Sapphire i Emerald trenowali, Ruby udał się na południową wyspę w celu spotkania się z Latiosem i Latiasem. Po wyjaśnieniu sytuacji trener i dwa legendarne pokemony udały się do Wieży Nieba (Sky Pillar). Spotykali tam Zinnię, która na początku uważała ich za wrogów. Po zwycięstwie Ruby’ego, Zinnia pogratulowała mu i powiedziała, że meteor uderzy w Hoenn za 9 dni.

Następnego dnia spotkał się z przyjaciółmi Zinni. Niestety ich konwersacja została przerwana przez kawałki nadchodzącego meteorytu. Ruby i Latios próbowali uciekać, ale jeden z kawałków zepchnął ich do morza. Obudzili się w jaskini gdzie Ruby poznał Diancie, która uratowała ich przed utonięciem. Latios i Latias pokazali Ruby’emu wizję, w której Pan Stone oraz Steven pobrali energię życiową Toro, oraz Sceptile’a Emeralda do maszyny, która ma powstrzymać meteoryt. Ruby wtedy postanowił, że sam go zniszczy.

Ruby udał się do Morskiego Mauville, gdzie zastał Zinnię walczącą z zespołami Aqua i Magma. Ruby zorientował się, że nigdzie nie ma Sapphire. Emerald powiedział, że odpowiedzialny za zniknięcie Sapphire był pokemon o nazwie Hoopa. Ruby ukradł Zinni jej zwój, kiedy nie patrzyła.

Grupa udała się w kierunku Meteor Falls. Po drodze spotkali Hoopę, która przyzwała Groudona i Kyogre. Ruby i reszta zostali uwięzieni w iluzji, a gdy udało im się z niej uciec odkryli, że formy legendarnych pokemonów się zmieniły. Dowiedzieli się, że Maxie i Archie jeszcze żyją.

Byli szefowie wrogich organizacji z łatwością pokonali Rubyego i Sapphire za pomocą mocy starożytnych pokemonów.
Bohaterowie odzyskali przytomność w Wiosce Meteorytów, w domu Drakonidów. Tam dowiedzieli się, że do katastrofy pozostało 4 dni. Starsza powiedziała Rubyemu, że Archie i Maxie trenują starożytne ataki, by móc uczestniczyć w zniszczeniu meteoroidu. Tam chłopak przyznał, że chce kontynuować poszukiwanie Rayquazy, ponieważ cztery lata temu miał okazję poznać tego pokemona. Stąd jego wiara w podołaniu zadania porozumienia się z legendą. Po spotkaniu z Normanem, swoim ojcem, wraz z Emeraldem ruszyli do Johto (przy pomocy pierścieni Hoopy). Dotarli na przedmieście Goldenrood, gdzie po raz ostatni była widziana Rayquaza.
Tam Ruby wraz z pozostałymi zbadali opuszczone laboratorium Stowarzyszenia Pokemon. Tam znaleźli film na temat smoczego pokemona oraz dowiedzieli się, że stowarzyszenie pracowało nad stworzeniem zielonej kuli, która miała kontrolować legendą. Odłamek tego przedmiotu znajdował się w rękach Emeralda. Po oczyszczeniu w maszynie odłamek przejął Ruby. Zaraz po tym pojawiła się Rayquaza, atakująca mniejsze skrawki meteorytu, które zaczęły spadać nad Johto. Pokemon chwycił za Rubyego oraz przemieścił się przez pierścień Hoopy, lądując na trasę nr 120. Chłopiec został odrzucony przez smoczego pokemona, a uratowany przez Wally’ego, który podjął się walki z legendą. Powstrzymany został przez swojego przyjaciela, który pragnął porozumieć się z Rayquazą. Po kilku próbach Ruby’emu udało się przekonać pokemona.
Niedługo po tym spotkał się z Sapphire, która nie mogła wybaczyć mu tego, że ukrywał przed nią prawdę na temat końca świata. Po krótkiej rozmowie dziewczyna jednak zgodziła się na pomoc w uratowaniu świata. W tym celu chłopak postanowił połączyć siły z Maxim i Archim oraz ich starożytnymi Gorudonem i Kyogrem.
Wspólny atak pomógł w powstrzymaniu większego odłamku meteoroidu. Z kolei kontrolę nad Rayquazą przejęła Sapphire. Od niej dowiedziała się, że pokemon potrzebuje więcej siły, by móc zniszczyć główny meteoroid. Ruby uświadomił sobie, że legenda potrzebuje megaewolucji. Niedługo po tym chłopak i jego dziewczyna musieli stoczyć walkę z Zinnią. Przegrali z kobietą, jednak ta nie została zaakceptowana przez Świętego Smoka.
Potem Ruby i Sapphire spotkali się z Emeraldem, od którego dowiedzieli się, że Zinnia chciała współpracować ze smokiem, by móc zniszczyć meteoroid. Po krótkiej rozmowie kobieta postanowiła współdziałać z korporacją Devon, tym samym wszyscy doszli do wspólnego porozumienia względem uratowania świata.
Gdy jednak na miejsce przybyli pozostali sojusznicy, a między innymi Lisia, która podarowała pewną rzecz Ruby’emu, Sapphire wściekła się. Na uboczu wylała na chłopca wszystkie swoje emocje, w tym wyrażenie smutku, że jej Gallade nie jest Gardevoirem. Dziewczyna zaatakowała chłopaka, który od razu powstrzymał ją przed dalszymi czynami, tłumacząc, że Lisia podarowała mu stroje, w których on i Sapphire mieli wystąpić w konkursie, zanim dowiedział się o końcu świata. Ruby wyjaśnił dziewczynie, że nie powiedział jej prawdy, ponieważ nie chciał narażać jej na niebezpieczeństwo, po czym zaproponował wspólną podróż w kosmos. Słowa te sprawiły, że dziewczyna zemdlała z wrażenia.
Niedługo później bohaterowie przyznali się Zinnii, że przejmą jej obowiązki jako jeźdźca, a korporacja Devon zapewniła bohaterom kombinezony, które miały ochronić przed śmiercią po zniszczeniu meteoroidu.
Przed wylotem dostali słój kluczowych kamieni zebranych wcześniej przez Aster, a Sapphire odłamek zielonej kuli. W kosmosie Ruby i Sapphire użyli ataku „smokowstąpienia” w celu zniszczenia meteoroidu, z którego wyłonił się Deoxys. Pokemon jednak szybko został pokonany przez Świętego Smoka. Sapphire zapłakała przed Rubym, twierdząc, że zgubiła bilety na pokaz meteoroidów, jednak chłopak, lewitując w kosmosie i trzymając ją za rękę, stwierdził, by się tym nie martwiła, ponieważ mogą teraz z bliska obserwować gwiazdy. Po tym Rayquaza sprowadziła bohaterów na ziemię.
Po uratowaniu świata Ruby, dzięki uprzejmości Hoopy, odnalazł dla Diancie mega kamień (diancite). Potem spotkał się z Sapphire, by móc wraz z nią uczestniczyć w Konkursie, w którym również uczestniczył wspomniany pokemon.

Pokemony, które posiada:

Imię: Nana
Gatunek: Mightyena
Typ: Mroczny
Poziom: 69
Płeć: Samica

Opis:Nana, jako Pochyena była prezentem od Normana dla Rubyego. Ewoluowała w rozdziale „Kontra Mawile”, gdy zmagała się ze stadem Mawile w jaskini Grantu. Uczestniczyła w konkursach kategorii „przebojowy”. Wraz ze swoim trenerem ukrywała swoją prawdziwą siłę.


Imię: Coco/Kiki
Gatunek: Delcatty
Typ: Normalny
Poziom: 68
Płeć: Samica

OpisCoco jako Skitty była prezentem od Normana dla Rubyego. Ewoluowała w rozdziale „Kontra Mawile”, gdy zmagała się ze stadem Mawile w jaskini Grantu. Uczestniczyła w konkursach kategorii „uroczy”. Wraz ze swoim trenerem ukrywała swoją prawdziwą siłę.


Imię: Ruru/Rara
Gatunek: Gardevoir
Typ: Psychiczny/Wróżkowy
Poziom: 70
Płeć: Samica

Opis:Ruru jako Ralts była prezentem od Normana dla Rubyego. Pokémon został rozdzielony od trenera podczas trzęsienia ziemi w rozdziale „Kontra Kecleon”. Wylądowała pod opiekę Wally’ego. Ewoluowała w rozdziale „Kontra Rayquaza cz.I” (spowodowało to frustracje u chłopca, ponieważ wiedział, że nie mógł oddać Rubyemu Pokémona we właściwy sposób). Pod koniec R/S wróciła do swojego trenera. O serii ORAS ewoluowała w Gardevoira oraz dostała kamień, dzięki czemu mogła megaewoluować.


Imię: Zuzu/Mumu
Gatunek: Swampert
Typ: Wodny/Ziemny
Poziom: 71
Płeć: Samiec

Opis: Ruby dostał Zuzu od profesora Birtcha po tym, gdy chłopak musiał się obronić przed „tajemniczym wrogiem i jego Torchicem” (w rzeczywistości to była córka samego profesora). Chłopak potem musiał zaopiekować się Pokémonem, mimo dużych obiekcji, ponieważ uważał Mudkipa za nieatrakcyjnego, a zanadto Pokémon ciągle miał katar. W rozdziale „Kontra Torkoal” ewoluował w Marshstompa”, w tej formie walczył przeciwko Blaisemu i jego Slugmom oraz uratował Rileya z zawalonej kopalni. Ewoluował w Swamperta w rozdziale „Kontra Masquerain”. W serii Emerald nauczył się ostatecznego ataku i pomógł w pokonaniu Guile Hideouta. W serii ORAS dostał kamień, dzięki któremu mógł megaewoluować.


Imię: Mimi/Feefee
Gatunek: Milotic
Typ: Wodny
Poziom: 75
Płeć: Samica

OpisMimi została złowiona przez Rubyego na drodze nr 118 (jako Feebas). Chłopak jednak notorycznie wypuszczał tego Pokémona, ponieważ twierdził, że jest brzydkim Pokémonem. Jednak po uratowaniu chłopca i pływaka przed dzikimi Pokémonami, Mimi dołączyła do zespołu i zaczęła startować do konkursu kategorii „piękno”. Gdy w ostatnim konkursie Pokémon przegrał, Ruby bez opamiętania skarcił Feebasa, która potem uciekła od trenera. Pojawiła się dopiero pod koniec serii, by obronić Rubyego przed antagonistami. Sama jednak została poważnie ranna. Wtedy Ruby uznał, że Pokémon ten jest piękny i podarował mu najwyższej rangi wstążkę konkursową. Dzięki temu Pokémon ewoluował w Milotica. W serii Emerald została wystawiona do walki przeciwko Sceptile’owi i wygrała.


Imię: Popo/Fofo
Gatunek: Castform
Typ: Normalny
Poziom: 70
Płeć: Samica

Opis: Popo z początku należała do Pana Stone. Pokémon jednak dołączył do Rubyego, gdy chłopak zmuszony został do walki z własnym ojcem (w rozdziale „Kontra Slaking cz. III). Używany był do konkursów kategorii „mądrość”. To dzięki Popo Ruby i Sapphire zaczęli się dogadywać (dziewczyna znała tego Pokémona, ponieważ wcześniej uratowała go spod fontanny).

Pokemony, które posiadał:

Imię:
Gatunek: Celebi
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Po wydarzeniach z serii GSC, Celebi dołączyła do zespołu Rubyego, gdy ten przeprowadzał się z Johto do Hoenn. Chłopak jednak nie używał tego Pokémona, twierdząc, że jest zbyt potężny. Został użyty do przechwycenia czerwonej i niebieskiej kuli od Archiego i Maxiego. Po zniszczeniu przedmiotów i przywróceniu do życia Normana, Stevena i Courtney, Celebii opuścił Rubyego.


Imię:
Gatunek: Plusle
Typ: Elektryczny
Poziom: 53
Płeć: Samiec

Opis: Plusle po raz pierwszy pojawił się na Opuszczonym statku, razem z Minunem. Po sprawieniu kłopotów chłopcu musieli razem stoczyć walkę z Courtney i Tabithą o pamiętnik poprzedniego właściciela maluchów. Podczas szału Kyogre’a Plusle i Minun musiały opuścić statek, który został zatopiony przez tsunami. Trafiły na Wyspę Mirażu. Tam trenowały wraz z Rubym i Sapphire. Podczas ostatecznej walki pomogły pokonać Archiego i Maxiego, zamykając ich w poduszkowcu Wallace’a.

W serii ORAS Plusle jak i Minun zostały wypuszczone a ich nowym miejscem zamieszkania stało się Morskie Mauville.

Zaprzyjaźnione:

Imię:
Gatunek: Lati@s
Typ: Smoczy/Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: Samiec/Samica

Opis: Latios i Latias zaprzyjaźnił się z Rubym na Południowej Wyspie. Chłopak przyzwał Latiosa i Latiasa za pomocą fletu En. Chłopak poprosił Pokémony i pomoc w zbliżającym się kryzysie w Hoenn. Pokémony zgodziły się a sam Ruby mógł je megaewoluować.


Imię:
Gatunek: Diancie
Typ: Kamienny/Wróżkowy
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Diancie była wybawicielką Rubyego i Latiosa po tym, jak zostali uderzeni przez odłamek meteorytu. Ruby szybko zainteresował się Pokémonem ze względu na jego wygląd. Na końcu serii ORAS uczestniczyła wraz z Rubym i Sapphire w pożegnalnym Konkursie Pokémon, podczas którego mega ewoluowała. Pod koniec tego samego dnia Steven zabrał Pokémona do Kalos.


Imię:
Gatunek: Rayquaza
Typ: Smoczy/Latający
Poziom: ???
Płeć: –

Opis:Rayquaza to legendarny Pokémon, który uczestniczył w uspokojeniu Groudona i Kyogre, będąc pod kontrolą Normana. Po wypełnieniu swojej misji pozostawił Normana.

Pokémon ponownie jednak był potrzebny w serii ORAS, gdy w Hoenn miał uderzyć meteoryt (a poke-smok miał powstrzymać katastrofę, rozkruszając meteoryt. W tym celu Ruby ruszył do Johto i objął kontrolę nad Rayquazą za pomocą odłamka zielonej kuli. Jednak na drodze nr 120, za pomocą Sapphire, Rayquaza z własnej woli postanowiła pomóc bohaterom. We trójkę wylecieli w kosmos, tam zniszczyli meteoryt i pokonali Deoxysa, tym samym ocalili świat.

Share

Translate »