Ruby

Wstępne informacjeOpisPokemony

rubyImię: Ruby
Wiek: 11 lat (seria RS), 12 (seria Emerald), 15 (seria ORAS)
Rodzinne miasto: Goldenrod
Urodziny: 2 Lipca
Grupa krwi: 0
Specjalnie umiejętności: Konkursy Pokémon
Dodatkowe informacje: Oficjalny chłopak Sapphire

Opis: Ruby to główny bohater mangi Pokemon Special, tworzonej na podstawie gier Pokémon na GBA. Pierwszy raz pojawia się w tomie piętnastym, gdy właśnie jest w trakcie przeprowadzki z dotychczasowego miejsca zamieszkania w państwie Johto, do nowego domu w mieście Petalburg City. Ruby nie jest typowym jedenastoletnim chłopcem, gdyż bardzo uważa na swój wygląd i nienawidzi brudu. Tak samo traktuje swoje pokémony, które nigdy nie są zaniedbane. Ruby ma spore kłopoty ze swoim wzrokiem. Gdy zbytnio przemęcza oczy, może nawet chwilowo niedowidzieć. Wprawdzie nosi ze sobą swoje okulary, ale rzadko ich używa.

Ojcem Ruby’ego jest Norman z sali gimnastycznej miasta Petalburg. Niestety dla Normana, Ruby nie przepada za walkami pokémonów i w swoim treningu nastawia się raczej na przygotowanie ich do konkursów organizowanych w kraju. Jednak czasami chłopiec zmuszony jest do wystawiania pokemonó do walki. Ruby’ego nie interesuje poziom jego pokémonów, tylko to jak dobrze są przygotowane do konkretnych zawodów konkursowych

Ruby i jego ojciec nie potrafili dojść do porozumienia, dlatego właśnie młody trener postanowił uciec z domu, niestety nie wiedział, że jego ojciec właśnie postanowił zmienić swoje podejście do zainteresowań syna i zaakceptował jego decyzje. Niestety skończyło się na tym, że Ruby nie wiedząc o tym na własną rękę postanowił wyruszyć w podróż po Hoenn, by wygrać każdy z konkursów pokémon i wyszkolić najpiękniejszego stworka.

pokemonW czasie swojej podróży poznał wielu przyjaciół, w tym młodą trenerkę – Sapphire, która ma inne podejście do pokémonów niż on, ale jednak zaprzyjaźnili się.

Ruby spotkał na swojej drodze również niebezpieczne organizacje – Zespół Magma i Aqua, przez co wplątał się w nie lada intrygę, która zaowocowała poważnym kryzysem w państwie Hoenn.

Ruby’emu wspólnie z Sapphire udało się jednak ich powstrzymać i przywrócili tym samym spokój w kraju.

Pozostałymi umiejętnościami Ruby’ego jest np. szycie – potrafi uszyć swoim pokémonom ubrania i wspaniałe nakrycia głowy. Bohater potrafi również dobrze tworzyć PokéBlocki z Jagód (Berries).

Ruby stara się ubierać bardzo modnie, nosi czerwono-czarną bluzkę, czarno-żółte długie spodnie, żółte rękawiczki bez palców, dosyć ekstrawagancką czapkę (czarno-białą z czerwonym logo na przodzie) i buty sportowe pod kolory bluzki. Ruby nie rusza się nigdzie bez swojego plecaka w których trzyma m.in. zestaw do szycia, apteczkę pierwszej pomocy i zestaw kosmetyczny.

W serii Emerald, wraz z Sapphire, wyruszył do Strefy Walk. Dostali polecenie od Profesora Birtcha, by pomóc ich rówieśnikowi (Emerldowi) w uratowaniu Jirachiego. Ruby z początku nie mógł się dogadać z Emeraldem, który uznał go za drażniącego. Stoczył walkę z Raldem w Battle Dome, jednak przegrał.

Wraz z Sapphire nauczyli się ostatecznych ataków. Przyczynił się do uwolnienia swoich seniorów z kamiennej statui, pokonania wielkiego Kyogre i unieszkodliwienia Archiego. Kiedy było już po wszystkim Ruby zmierzył się w turnieju ze swoimi seniorami, w ostateczności przegrał.

Opis seria ORAS: Ruby, Sapphire i Emerald musieli nauczyć się kontrolować mega ewolucję, żeby powstrzymać zbliżającą się katastrofę. Podczas gdy Sapphire i Emerald trenowali, Ruby udał się na południową wyspę w celu spotkania się z Latiosem i Latiasem. Po wyjaśnieniu sytuacji trener i dwa legendarne pokemony udały się do Wieży Nieba (Sky Pillar). Spotykali tam Zinnię, która na początku uważała ich za wrogów. Po zwycięstwie Ruby’ego, Zinnia pogratulowała mu i powiedziała, że meteor uderzy w Hoenn za 9 dni.

Następnego dnia spotkał się z przyjaciółmi Zinni. Niestety ich konwersacja została przerwana przez kawałki nadchodzącego meteorytu. Ruby i Latios próbowali uciekać, ale jeden z kawałków zepchnął ich do morza. Obudzili się w jaskini gdzie Ruby poznał Diancie, która uratowała ich przed utonięciem. Latios i Latias pokazali Ruby’emu wizję, w której Pan Stone oraz Steven pobrali energię życiową Toro, oraz Sceptile’a Emeralda do maszyny, która ma powstrzymać meteoryt. Ruby wtedy postanowił, że sam go zniszczy.

Ruby udał się do Morskiego Mauville, gdzie zastał Zinnię walczącą z zespołami Aqua i Magma. Ruby zorientował się, że nigdzie nie ma Sapphire. Emerald powiedział, że odpowiedzialny za zniknięcie Sapphire był pokemon o nazwie Hoopa. Ruby ukradł Zinni jej zwój, kiedy nie patrzyła.

Grupa udała się w kierunku Meteor Falls. Po drodze spotkali Hoopę, która przyzwała Groudona i Kyogre. Ruby i reszta zostali uwięzieni w iluzji, a gdy udało im się z niej uciec odkryli, że formy legendarnych pokemonów się zmieniły. Dowiedzieli się, że Maxie i Archie jeszcze żyją.

Byli szefowie wrogich organizacji z łatwością pokonali Rubyego i Sapphire za pomocą mocy starożytnych pokemonów.
Bohaterowie odzyskali przytomność w Wiosce Meteorytów, w domu Drakonidów. Tam dowiedzieli się, że do katastrofy pozostało 4 dni. Starsza powiedziała Rubyemu, że Archie i Maxie trenują starożytne ataki, by móc uczestniczyć w zniszczeniu meteoroidu. Tam chłopak przyznał, że chce kontynuować poszukiwanie Rayquazy, ponieważ cztery lata temu miał okazję poznać tego pokemona. Stąd jego wiara w podołaniu zadania porozumienia się z legendą. Po spotkaniu z Normanem, swoim ojcem, wraz z Emeraldem ruszyli do Johto (przy pomocy pierścieni Hoopy). Dotarli na przedmieście Goldenrood, gdzie po raz ostatni była widziana Rayquaza.
Tam Ruby wraz z pozostałymi zbadali opuszczone laboratorium Stowarzyszenia Pokemon. Tam znaleźli film na temat smoczego pokemona oraz dowiedzieli się, że stowarzyszenie pracowało nad stworzeniem zielonej kuli, która miała kontrolować legendą. Odłamek tego przedmiotu znajdował się w rękach Emeralda. Po oczyszczeniu w maszynie odłamek przejął Ruby. Zaraz po tym pojawiła się Rayquaza, atakująca mniejsze skrawki meteorytu, które zaczęły spadać nad Johto. Pokemon chwycił za Rubyego oraz przemieścił się przez pierścień Hoopy, lądując na trasę nr 120. Chłopiec został odrzucony przez smoczego pokemona, a uratowany przez Wally’ego, który podjął się walki z legendą. Powstrzymany został przez swojego przyjaciela, który pragnął porozumieć się z Rayquazą. Po kilku próbach Ruby’emu udało się przekonać pokemona.
Niedługo po tym spotkał się z Sapphire, która nie mogła wybaczyć mu tego, że ukrywał przed nią prawdę na temat końca świata. Po krótkiej rozmowie dziewczyna jednak zgodziła się na pomoc w uratowaniu świata. W tym celu chłopak postanowił połączyć siły z Maxim i Archim oraz ich starożytnymi Gorudonem i Kyogrem.
Wspólny atak pomógł w powstrzymaniu większego odłamku meteoroidu. Z kolei kontrolę nad Rayquazą przejęła Sapphire. Od niej dowiedziała się, że pokemon potrzebuje więcej siły, by móc zniszczyć główny meteoroid. Ruby uświadomił sobie, że legenda potrzebuje megaewolucji. Niedługo po tym chłopak i jego dziewczyna musieli stoczyć walkę z Zinnią. Przegrali z kobietą, jednak ta nie została zaakceptowana przez Świętego Smoka.
Potem Ruby i Sapphire spotkali się z Emeraldem, od którego dowiedzieli się, że Zinnia chciała współpracować ze smokiem, by móc zniszczyć meteoroid. Po krótkiej rozmowie kobieta postanowiła współdziałać z korporacją Devon, tym samym wszyscy doszli do wspólnego porozumienia względem uratowania świata.
Gdy jednak na miejsce przybyli pozostali sojusznicy, a między innymi Lisia, która podarowała pewną rzecz Ruby’emu, Sapphire wściekła się. Na uboczu wylała na chłopca wszystkie swoje emocje, w tym wyrażenie smutku, że jej Gallade nie jest Gardevoirem. Dziewczyna zaatakowała chłopaka, który od razu powstrzymał ją przed dalszymi czynami, tłumacząc, że Lisia podarowała mu stroje, w których on i Sapphire mieli wystąpić w konkursie, zanim dowiedział się o końcu świata. Ruby wyjaśnił dziewczynie, że nie powiedział jej prawdy, ponieważ nie chciał narażać jej na niebezpieczeństwo, po czym zaproponował wspólną podróż w kosmos. Słowa te sprawiły, że dziewczyna zemdlała z wrażenia.
Niedługo później bohaterowie przyznali się Zinnii, że przejmą jej obowiązki jako jeźdźca, a korporacja Devon zapewniła bohaterom kombinezony, które miały ochronić przed śmiercią po zniszczeniu meteoroidu.
Przed wylotem dostali słój kluczowych kamieni zebranych wcześniej przez Aster, a Sapphire odłamek zielonej kuli. W kosmosie Ruby i Sapphire użyli ataku „smokowstąpienia” w celu zniszczenia meteoroidu, z którego wyłonił się Deoxys. Pokemon jednak szybko został pokonany przez Świętego Smoka. Sapphire zapłakała przed Rubym, twierdząc, że zgubiła bilety na pokaz meteoroidów, jednak chłopak, lewitując w kosmosie i trzymając ją za rękę, stwierdził, by się tym nie martwiła, ponieważ mogą teraz z bliska obserwować gwiazdy. Po tym Rayquaza sprowadziła bohaterów na ziemię.
Po uratowaniu świata Ruby, dzięki uprzejmości Hoopy, odnalazł dla Diancie mega kamień (diancite). Potem spotkał się z Sapphire, by móc wraz z nią uczestniczyć w Konkursie, w którym również uczestniczył wspomniany pokemon.

Pokemony, które posiada:
obrazek
Imię: Nana
Gatunek: Mightyena
Typ: Mroczny
Płeć: samica

Opis: Ruby otrzymał ja od swojego taty. Ewoluowała w Mightyenę w Granite Cave. Ruby używał Nany w pokazach fajowości (cool contests).

obrazek
Imię: Coco
Gatunek: Delcatty
Typ: Normalny
Płeć: samica

Opis: Następnym pokemonem Ruby’ego, także otrzymanym od ojca Normana była Skitty. Podobnie jak Nana ewoluowała w jaskini Granitu.

obrazek
Imię: Ruru
Gatunek: Gardevoir
Typ: Psychiczny
Płeć: samica

Opis: Ojciec Ruby’ego dał mu także Ralts. Miała brać udział w pokazach mądrości, ale została pożyczona Wally’emu. Podczas treningu Wally’ego pod okiem Normana, Ruru ewoluowała w Kirlię. Po zakończonej wojnie Groudona i Kyogre Ruru wróciła do Ruby’ego. Na początku sagi Omega Ruby i Alpha Sapphire Ruru ewoluowała w Gardevoir podczas treningu z Gallade’em Sapphire. Z natury Ruru była łagodnym pokemonem.

obrazek
Imię: Zuzu
Gatunek: Swampert
Typ: Wodny/Ziemny
Płeć: samiec

Opis: Ruby otrzymał też startera z Hoenn. Użył Mudkipa, żeby ochronić się przed Torchic’iem Sapphire. Tak też koordynator zdobył Zuzu, który obecnie stał się Swampertem. Brał udział w pokazach siły. Zuzu miał zrelaksowaną naturę.

obrazek
Imię: Mimi
Gatunek: Milotic
Typ: Wodny
Płeć: samica

Opis: Podczas łowienia pokemonów na drodze 118 Ruby spotkał Feebasa. Na początku uważał, że jest brzydkim pokemonem, ale po tym, jak uratowała go przed dzikimi pokemonami, Ruby postanowił przygarnąć ją do zespołu. Podczas walki z liderami zespołu Aqua i Magma Ruby zdał sobie sprawę, że Mimi jest piękna w środku. Zaraz po tym ewoluowała w Milotic. Brała udział w pokazach piękności.

obrazek
Imię: Popo
Gatunek: Castform
Typ: Normalny
Płeć: samica
Opis: Otrzymał ją po walce ze swoim ojcem w Weather Institute (Instytucie pogody) od pana Stone. Popo brała udział w pokazach mądrości. Z natury jest ostrożna.

Share
Translate »