Roxie

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Roxie (jap. ホミカ Homika)
Tytuł:
Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali:
Virbank
Odznaka w posiadaniu:
Odznaka toksyny (Toxic badge)
Ekspert w typie:
Trującym

Roxie zadebiutowała w serii Black2/White2. Po raz pierwszy została wspomniana przez uczniów szkoły trenerów. Miała ona zostać zaproszona na festiwal kulturowy.

Osobiście pojawiła się w rozdziale 533, podczas jej koncertu, w którym uczestniczyli Lack-two i Whi-two. Później chłopak poprosił dziewczynę, by przyszła na Konkurs Chórów. Artystka z radością przyjęła zaproszenie.

Po zakończeniu konkursu chórów, który skończył się zwycięsko dla klasy Whi-two i Lacka, ojciec Roxie zaproponował by cała ich klasa przypłynęła do miasta Castelia, bo tam miały się odbyć regionalne zawody chóralne.

Zaraz po dopłynięciu na miejsce Roxie zauważyła lezącego na ziemi głównego zarządce Konkursu Chórów. Gdy dziewczyna dowiedziała się, że człowiek został zaatakowany, a jego Karrablast skradziony, postanowiła ruszyć za przestępcą. Do dziewczyny dołączył się Hugh, Lack i Whi-two. W tym celu udali się do kanałów miasta a tam zmierzyli się z członkami Zespołu Plasma. Podczas natarcia zostali rozdzieleni, a Roxie została sama z Whi-two.

Kombinacja ataków dziewczyn sprawiła, że zyskały przewagę nad wrogiem, którzy zostali zmuszeni do wycofania się. Po odzyskaniu skradzionych Pokemonów, Roxie i jego towarzyszka opuściły kanały, by móc dołączyć do uczniów. Artystka zauważyła jednak, że Whi-two ma opory przed spotkaniem się z resztą (bała się, że może być zdemaskowana, że była kiedyś członkiem Zespołu Plasma). Roxie nie pytając się o nic dała jej czas do namyślenia, a sama poszła zwrócić Karrablasta zarządcy chórów.

Po tym, jak Hugh oficjalnie oskarżył Whi-two o bycie szpiegiem, na dowód pokazując wisior, Foongy użył usypiającego pyłu, przez który Roxie i pozostali zasnęli.

Dziewczyna, wraz z pozostałymi obudziła się w Morskim Tunelu. Tam poznała Bengę i Marlona, którzy poprosili ją, oraz Cherena w użyczeniu sił w walce przeciwko organizacji Plasma.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Whirlipede
Typ: Owadzi/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Whirlipede to jedyny znany Pokémon Roxie. Został wystawiony do walki przeciwko nowym członkom Zespołu Plasma, którzy ukradli Karrablasta kierownikowi chórów. Później, w kanałach miasta Castelia, walczył z Mukami wrogiej organizacji – wygrał dzięki współpracy jego i Foongusa Whitley.

Share

Translate »