Roxanne

Wstępne informacjeOpisPokemony

Roxanne - Kopia

Imię: Roxanne (jap. ツツジ Tsutsuji)
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Rustboro
Zawód: Nauczycielka
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Kamienia (Stone badge)
Ekspert w typie: Kamiennym

RoxanneRoxanne jest wykładowczynią na uniwersytecie w Rustboro. Zna wiele ciekawostek na temat pokemonów. Z powodu wiedzy, jaką nabyła z książek jest bardzo przemądrzała i arogancka.

Roxanne po raz pierwszy pojawiła się w serii R/S, gdy Sapphire chciała stoczyć walkę o pierwszą odznakę. By mogła zmierzyć się z liderką Rustboro musiała zdać pisemny egzamin.
Liderka musiała zaakceptować wyzwanie dziewczyny, ponieważ (mimo wielkich trudności z czytaniem) Sapphire zdała egzamin z najlepszym wynikiem (ponieważ brała korepetycje u swojego ojca – Bircha).
Roxanne, podczas walki, użyła Nosepassa, który zablokował możliwość wycofania pokemona. Mimo tego zabiegu przegrała, ponieważ Sapphire odkryła, że słabością pokemona Roxanny jest nos, który musi być skierowany ku północy, a Aron zaatakował Nosepassa od tyłu.

Okazało się, że Roxanne współpracowała z profesorem Cozmo, który nieświadomie pomagał złej organizacji Aqua (Roxanne nie mogła w to uwierzyć dlatego również stanęła po stronie zespołu na zebraniu liderów w Fortree).
Podczas szaleńczej walki legendarnych pokemonów Roxanne usiłowała zatrzymać Groudona w Lilicove za pomocą ”bloku” Nosepassa, jednak przeszkodziła jej Courtney, która kazała Ninetalesowi powstrzymać pokemona liderki.
Ponownie pokazała się w ostatnim rozdziale serii Ruby/Sapphire w poduszkowcu Stowarzyszenia Pokemon.

W serii ORAS Roxanne, wraz z pozostałymi pojawiła się w mieście Sootopolis, by asystować w powstrzymaniu meteoroidu, który miał uderzyć w ich planetę. Jej pokemony miały zaatakować w tym samym czasie, by móc opóźnić zagrożenie. Ostatecznie świat został uratowany.

Pokemony, które posiada:
Nosepass
Imię: –
Gatunek: Nosepass
Typ: Kamienny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Nosepass I”. Został wystawiony do walki przeciwko Rono Sapphire. Swoim atakiem zablokował wycofanie pokemona. Pawie pokonał Arona za pomocą zrzutu kamieni. Ostatecznie przegrał, gdy Sapphire odkryła, że nos jest jego słabością. Został również użyty, by mógł zablokować Groudona, który chciał ruszyć w stronę Sootopolis.

Gravler
Imię:
Gatunek: Graveler
Typ: Kamienny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Shiftry”. Służył jako transport dla Roxanne podczas spotkania liderów sal.

Cradily
Imię:
Gatunek: Cradily
Typ: Kamienny/Roślinny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Kyogre i Groudon część X”. Został wystawiony do walki przeciwko Courtney. Za pomocą ”zapuszczenia korzeni” mógł walczyć z ognistymi pokemonami o wiele dłużej, niż przeciętny pokemon typu roślinnego.

Share

Translate »