Roxanne

Wstępne informacjeOpisPokemony

Roxanne - Kopia

Imię: Roxanne (jap. ツツジ Tsutsuji)
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Rustboro
Zawód: Nauczycielka
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Kamienia (Stone badge)
Ekspert w typie: Kamiennym

RoxanneRoxanne jest wykładowczynią na uniwersytecie w Rustboro. Zna wiele ciekawostek na temat pokemonów. Z powodu wiedzy, jaką nabyła z książek jest bardzo przemądrzała i arogancka.

Roxanne po raz pierwszy pojawiła się w serii R/S, gdy Sapphire chciała stoczyć walkę o pierwszą odznakę. By mogła zmierzyć się z liderką Rustboro musiała zdać pisemny egzamin.
Liderka musiała zaakceptować wyzwanie dziewczyny, ponieważ (mimo wielkich trudności z czytaniem) Sapphire zdała egzamin z najlepszym wynikiem (ponieważ brała korepetycje u swojego ojca – Bircha).
Roxanne, podczas walki, użyła Nosepassa, który zablokował możliwość wycofania pokemona. Mimo tego zabiegu przegrała, ponieważ Sapphire odkryła, że słabością pokemona Roxanny jest nos, który musi być skierowany ku północy, a Aron zaatakował Nosepassa od tyłu.

Okazało się, że Roxanne współpracowała z profesorem Cozmo, który nieświadomie pomagał złej organizacji Aqua (Roxanne nie mogła w to uwierzyć dlatego również stanęła po stronie zespołu na zebraniu liderów w Fortree).
Podczas szaleńczej walki legendarnych pokemonów Roxanne usiłowała zatrzymać Groudona w Lilicove za pomocą ”bloku” Nosepassa, jednak przeszkodziła jej Courtney, która kazała Ninetalesowi powstrzymać pokemona liderki.
Ponownie pokazała się w ostatnim rozdziale serii Ruby/Sapphire w poduszkowcu Stowarzyszenia Pokemon.

W serii ORAS Roxanne, wraz z pozostałymi pojawiła się w mieście Sootopolis, by asystować w powstrzymaniu meteoroidu, który miał uderzyć w ich planetę. Jej pokemony miały zaatakować w tym samym czasie, by móc opóźnić zagrożenie. Ostatecznie świat został uratowany.

Pokemony, które posiada:
Share
Translate »