Rotom Pokedex

Wstępne informacjeOpis

Rotom Pokedex/RotomDex (jap. ロトム図鑑 Ilustrowana Encyklopedia Rotom)

Rotom Pokedex, Rotomdex, zadebiutował w Pokemon Special seria Sun/Moon. Z początku był Rotomem w swej oryginalnej formie, którego Kukui chciał, by przybył na wyspę Alola, by móc przeprowadzić na nim eksperyment. Ze względu na problemy zdrowotne, nie mógł zostać przesłany w pokeballu, więc do eskorty została mu przydzielona Moon – protagonistka serii, której specjalizacją jest leczenie, więc dziewczyna pełniła funkcję prywatnego lekarza dla stworka.
Po pomyślnej podróży i dostarczeniu pokemona do profesora, Rotom miał zostać przydzielony jako „żywy” pokedex dla Suna. Stworek jednak odmówił wejścia w urządzenie, o które Sun nie dbał.

Rotomowi bardziej przypasowała zapasowa wersja pokedexu, który został podarowany Moon. W ten sposób stał się prywatną encyklopedią dziewczyny.
W Bujnym Lesie (Lush Jungle) Rotomdex wyruszył wraz z Moon i Mallow na poszukiwanie jagody mirażu. Przy okazji napotkali na Tapu Lele zmagającą się z Xurkitree. Rotomex nie wiedział nic o Ultra Bestiach, dlatego chciał bliżej zbadać tajemniczego stwora. W efekcie został porażony i wyłączony. Tuż przed wyłączeniem funkcji wypowiedział jedno słowo: NECROZMA.
Podczas podróży na wyspę Akala do miasta UlaUla jacht profesora Kukuiego został zaatakowany przez dzikiego Bruxisha. Mimo sukcesywnego pokonania pokemona przez Suna, kurier, wraz z Lillie i Pokedexem, wpadli do wody. Cała trójka została znaleziona przez Acerolę.
Rotomdex obudził się dopiero podczas próby Suna w opuszczonym supermarkecie Megamart. Pomógł kurierowi w wykonaniu zadania, które polegało na zrobieniu zdjęcia totemicznemu pokemonowi – Mimikyu za pomocą swojej funkcji „poke finder” oraz aparatu.
Podczas bitwy pokemona z Sunem RotomDex przetłumaczył słowa Mimikyu, że zezłościł się na kuriera, ponieważ został przez niego obrażony. Dzięki temu chłopak mógł łatwiej zrozumieć uczucia stworka.
Kolejnym razem Rotomdex pojawił się pół roku później w Ultra Głębi Oceanu. Stamtąd wykrył obecność Lunali, która była jedyną szansą na wyjście z miejsca, w którym byli uwięzieni przez sześć miesięcy.
W Megalopolis próbował pomóc przy walce Suna ze Stakataką.

Po wydostaniu się z Ultra Tunelu Rotom został rozdzielony z Moon. Wtenczas postanowił pomóc Sunowi w walce przeciwko Ultra Necrozmie, informując chłopaka jakimi atakami mógł dysponować walczący z nim Zygarde.

Share

Translate »