Rood

Wstępne informacjeOpisPokemony

 

roodImię:  Rood (jap. ロット Rot)
Płeć: Mężczyzna
Klasa Trenerska: Członek Zespołu Plasma
Ranga: Mnich

roodRood – jeden z Siedmiu Mędrców – zadebiutował w serii B/w. Na trzy lata przed rozpoczęciem serii
Ghetsis rozkazał człowiekowi złapanie Victiniego, który miał przynieść chwałę i zwycięstwo organizacji Plasma.
Rood po raz pierwszy pokazał się w towarzystwie pozostałych mnichów, po przemówieniu Ghetsisa na temat wstrzymania się od łapania i posiadania pokemonów.
Mimo narzuconego przez Ghetsisa rozkazu człowiek nie pojawił się w Ogrodzie Wolności. Zamiast Rooda złapaniem pokemona zwycięstwa zajęli się trzej członkowie Zespołu Plasma. Ponieśli jednak porażkę przez interwencje Blacka.

Po tym, jak N obudził Zekroma z Ciemnego Kamienia, Rood oraz pozostali mnisi obserwowali proces zaprzyjaźniania się legendarnego pokemona z Królem Zespołu Plasma.
Podczas ataku złej organizacje na zawody Ligi Pokemon, Rood i pozostali mędrcy obserwowali całe zamieszanie. Black próbował zakatować mężczyzn, jednak został powalony przez Ghetsisa.
Rood musiał jednak się zmierzyć z normalnymi trenerami, których celem było uwolnienie liderów.
Po tym, jak wszyscy zostali oswobodzeni, mnisi wycofali się z pola bitwy.

W serii BW2 Rood pojawił się w mieście Castelia, po tym, jak mieszkańcy zostali zamrożeni przez Fregatę Zespołu Plasma. Tam spotkał się z Whi-two, którą poprosił o oddanie chipa. Gdy człowiek dowiedział się, że dziewczyna nie ma przedmiotu, ponieważ został przechwycony przez Hugha, postanowił ruszyć do Szkoły Trenerów miasta Aspertia, w której podobno znajdował się przedmiot. Whi-two jednak nie chciała zostawić swoich nieprzytomnych przyjaciół z klasy, którzy zostali uśpieni za pomocą pyłku Foongiego. W tym celu Rod pokazał dziewczynie Zoruę, która przekształciła się w Whi-two, dzięki czemu dziewczyna nie została posądzona o bycie członkiem organizacji. Podróż przeszkodził im Colress, który wysłał Mandibuzza, który miał sprowadzić Roda na statek. Mnich został uratowany przez Whi-two, która dała się porwać poke-sępowi.

Rood przyniósł ze sobą nieprzytomnego Hugha do szkoły trenerów, w mieście Aspertia. Gdy chłopak obudził się, bez wahania zaatakował Mnicha. Człowiek jednak próbował wytłumaczyć zaistniałą sytuację (na temat rozłamu w organizacji Plasma) oraz wyznał, że wie gdzie znajduje się Purrloin – niegdyś należący do siostry chłopca. Podczas tej krótkiej rozmowy do budynku wtargnęli członkowie złego odłamu zespołu Plasma. Hugh postanowił zaufać mężczyźnie – oddał Roodowi klucz do swojego pokoju, by ten odnalazł w nim chip, który miał dezaktywować Maszynę Corlessa. Sam został w klasie, by powstrzymać wrogów. Rood przed wyjściem obiecał, że odnajdzie Purrloina, który na chwilę obecną znajdował się u „pewnej osoby”.

Rodowi udało się dostać do pokoju Hugha. Szybko znalazł zdjęcie, na którym znajdował się mały Hugh wraz z siostrą, trzymającą Purrloina. Widok szczęśliwej trójki ścisnął serce starcowi i zaczął żałować swoich czynów. Mędrzec odwrócił ramkę i wyjął z niej chip.

Pokemony, które posiada:

Imię: –
Gatunek: Chandelure
Typ: Duch/Ognisty
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Jako Lampent został wystawiony podczas Ligi Pokémon przeciwko Trenerom, którzy chcieli pomóc w odbiciu Liderów. Po tym gdy zostali uwolnieni Lampert oraz pozostałe Pokémony zostały pozostawione same sobie po tym gdy Mnisi uciekli z pola bitwy.

Jako Chandelure Pojawił się w obecności Rooda w Szkole Trenerów miasta Aspertia. Został zaatakowany przez Elektrossa Hugha.

Pokemony, które miał:
Rood Lampert

Imię:
Gatunek: Lampert
Typ: Duch/Ognisty
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Ewoluował w Chandelure.


Imię:
Gatunek: Zorua
Typ: Mrok
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zorua niegdyś należał do N’a, jako przyjaciel. Po pokonaniu Zespołu Plasma chłopak zostawił Pokémona. W rozdziale 593 Rood miał go pod swoją opieką, by oczyścić Whitley z zarzutów, że jet członkiem Zespołu Plasma, Zorua zmienił się w dziewczynie i rozpoczął pomoc trenerom, którzy ucierpieli podczas zmasowanego ataku Corlessa na miasta.

Share
Translate »