Rood

Wstępne informacjeOpisPokemony

 

roodImię:  Rood (jap. ロット Rot)
Płeć: Mężczyzna
Klasa Trenerska: Członek Zespołu Plasma
Ranga: Mnich

roodRood – jeden z Siedmiu Mędrców – zadebiutował w serii B/w. Na trzy lata przed rozpoczęciem serii
Ghetsis rozkazał człowiekowi złapanie Victiniego, który miał przynieść chwałę i zwycięstwo organizacji Plasma.
Rood po raz pierwszy pokazał się w towarzystwie pozostałych mnichów, po przemówieniu Ghetsisa na temat wstrzymania się od łapania i posiadania pokemonów.
Mimo narzuconego przez Ghetsisa rozkazu człowiek nie pojawił się w Ogrodzie Wolności. Zamiast Rooda złapaniem pokemona zwycięstwa zajęli się trzej członkowie Zespołu Plasma. Ponieśli jednak porażkę przez interwencje Blacka.

Po tym, jak N obudził Zekroma z Ciemnego Kamienia, Rood oraz pozostali mnisi obserwowali proces zaprzyjaźniania się legendarnego pokemona z Królem Zespołu Plasma.
Podczas ataku złej organizacje na zawody Ligi Pokemon, Rood i pozostali mędrcy obserwowali całe zamieszanie. Black próbował zakatować mężczyzn, jednak został powalony przez Ghetsisa.
Rood musiał jednak się zmierzyć z normalnymi trenerami, których celem było uwolnienie liderów.
Po tym, jak wszyscy zostali oswobodzeni, mnisi wycofali się z pola bitwy.

W serii BW2 Rood pojawił się w mieście Castelia, po tym, jak mieszkańcy zostali zamrożeni przez Fregatę Zespołu Plasma. Tam spotkał się z Whi-two, którą poprosił o oddanie chipa. Gdy człowiek dowiedział się, że dziewczyna nie ma przedmiotu, ponieważ został przechwycony przez Hugha, postanowił ruszyć do Szkoły Trenerów miasta Aspertia, w której podobno znajdował się przedmiot. Whi-two jednak nie chciała zostawić swoich nieprzytomnych przyjaciół z klasy, którzy zostali uśpieni za pomocą pyłku Foongiego. W tym celu Rod pokazał dziewczynie Zoruę, która przekształciła się w Whi-two, dzięki czemu dziewczyna nie została posądzona o bycie członkiem organizacji. Podróż przeszkodził im Colress, który wysłał Mandibuzza, który miał sprowadzić Roda na statek. Mnich został uratowany przez Whi-two, która dała się porwać poke-sępowi.

Rood przyniósł ze sobą nieprzytomnego Hugha do szkoły trenerów, w mieście Aspertia. Gdy chłopak obudził się, bez wahania zaatakował Mnicha. Człowiek jednak próbował wytłumaczyć zaistniałą sytuację (na temat rozłamu w organizacji Plasma) oraz wyznał, że wie gdzie znajduje się Purrloin – niegdyś należący do siostry chłopca. Podczas tej krótkiej rozmowy do budynku wtargnęli członkowie złego odłamu zespołu Plasma. Hugh postanowił zaufać mężczyźnie – oddał Roodowi klucz do swojego pokoju, by ten odnalazł w nim chip, który miał dezaktywować Maszynę Corlessa. Sam został w klasie, by powstrzymać wrogów. Rood przed wyjściem obiecał, że odnajdzie Purrloina, który na chwilę obecną znajdował się u „pewnej osoby”.

Rodowi udało się dostać do pokoju Hugha. Szybko znalazł zdjęcie, na którym znajdował się mały Hugh wraz z siostrą, trzymającą Purrloina. Widok szczęśliwej trójki ścisnął serce starcowi i zaczął żałować swoich czynów. Mędrzec odwrócił ramkę i wyjął z niej chip.
Chłopak toczył walkę z członkami Zespołu Plasma, dopóki Rood nie odnalazł karty Pamięci. Potem wspólnie wycofali się do kryjówki pierwszej frakcji zespołu, by tam dokończyć maszynę, która miała dezaktywować Maszynę Colressa.

Rood przybył do Wielkiej Przepaści, by ogłosić, że dzięki chipowi maszyna Colressa przestała działać (przez co Kyurem połączył się z Reshiramem i stanął po stronie bohaterów). Dzięki temu Colress postanowił się wycofać oraz odejść z Zespołu Plasma.

W epilogu mnich został odwiedzony w więzieniu przez Whi-two. To od niego dowiedziała się o wyjściu N’a za kaucją oraz o tym, w jaki sposób N zaczął współpracować z Alderem (który swego czasu uwierzył w ideologię zespołu Plasma).

Pokemony, które posiada:

Imię: –
Gatunek: Chandelure
Typ: Duch/Ognisty
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Jako Lampent został wystawiony podczas Ligi Pokémon przeciwko Trenerom, którzy chcieli pomóc w odbiciu Liderów. Po tym gdy zostali uwolnieni Lampert oraz pozostałe Pokémony zostały pozostawione same sobie po tym gdy Mnisi uciekli z pola bitwy.

Jako Chandelure Pojawił się w obecności Rooda w Szkole Trenerów miasta Aspertia. Został zaatakowany przez Eelektrossa Hugha. Niedługo potem pomagał chłopcu w walce z członkami zespołu Plasma.

Pokemony, które miał:
Rood Lampert

Imię:
Gatunek: Lampert
Typ: Duch/Ognisty
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Ewoluował w Chandelure.

Pokemony, które mu towarzyszyły:

Imię:
Gatunek: Zorua
Typ: Mrok
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zorua niegdyś należał do N’a, jako przyjaciel. Po pokonaniu Zespołu Plasma chłopak zostawił Pokémona. W rozdziale 593 Rood miał go pod swoją opieką, by oczyścić Whitley z zarzutów, że jet członkiem Zespołu Plasma, Zorua zmienił się w dziewczynie i rozpoczął pomoc trenerom, którzy ucierpieli podczas zmasowanego ataku Corlessa na miasta.

Share

Translate »