Rood

Wstępne informacjeOpisPokemony

rood
Imię:
  Rood (jap. ロット Rot)
Płeć: Mężczyzna
Klasa Trenerska: Członek Zespołu Plasma
Ranga: Mnich

roodRood – jeden z Siedmiu Mędrców – zadebiutował w serii B/w. Na trzy lata przed rozpoczęciem serii
Ghetsis rozkazał człowiekowi złapanie Victiniego, który miał przynieść chwałę i zwycięstwo organizacji Plasma.
Rood po raz pierwszy pokazał się w towarzystwie pozostałych mnichów, po przemówieniu Ghetsisa na temat wstrzymania się od łapania i posiadania pokemonów.
Mimo narzuconego przez Ghetsisa rozkazu człowiek nie pojawił się w Ogrodzie Wolności. Zamiast Rooda złapaniem pokemona zwycięstwa zajęli się trzej członkowie Zespołu Plasma. Ponieśli jednak porażkę przez interwencje Blacka.

Po tym, jak N obudził Zekroma z Ciemnego Kamienia, Rood oraz pozostali mnisi obserwowali proces zaprzyjaźniania się legendarnego pokemona z Królem Zespołu Plasma.
Podczas ataku złej organizacje na zawody Ligi Pokemon, Rood i pozostali mędrcy obserwowali całe zamieszanie. Black próbował zakatować mężczyzn, jednak został powalony przez Ghetsisa.
Rood musiał jednak się zmierzyć z normalnymi trenerami, których celem było uwolnienie liderów.
Po tym, jak wszyscy zostali oswobodzeni, mnisi wycofali się z pola bitwy.

W serii BW2 Rood pojawił się w mieście Castelia, po tym, jak mieszkańcy zostali zamrożeni przez Fregatę Zespołu Plasma. Tam spotkał się z Whi-two, którą poprosił o oddanie chipa. Gdy człowiek dowiedział się, że dziewczyna nie ma przedmiotu, ponieważ został przechwycony przez Hugha, postanowił ruszyć do Szkoły Trenerów miasta Aspertia, w której podobno znajdował się przedmiot. Whi-two jednak nie chciała zostawić swoich nieprzytomnych przyjaciół z klasy, którzy zostali uśpieni za pomocą pyłku Foongiego. W tym celu Rod pokazał dziewczynie Zoruę, która przekształciła się w Whi-two, dzięki czemu dziewczyna nie została posądzona o bycie członkiem organizacji. Podróż przeszkodził im Colress, który wysłał Mandibuzza, który miał sprowadzić Roda na statek. Mnich został uratowany przez Whi-two, która dała się porwać poke-sępowi.

Pokemony, które posiada:
Rood Lampert

Imię:
Gatunek: Lampert
Typ: Duch/Ognisty
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Lampent został wystawiony podczas Ligi Pokémon przeciwko Trenerom, którzy chcieli pomóc w odbiciu Liderów. Po tym gdy zostali uwolnieni Lampert oraz pozostałe Pokémony zostały pozostawione same sobie po tym gdy Mnisi uciekli z pola bitwy.

Pokemony, które miał:

Imię:
Gatunek: Zorua
Typ: Mrok
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zorua niegdyś należał do N’a, jako przyjaciel. Po pokonaniu Zespołu Plasma chłopak zostawił Pokémona. W rozdziale 593 Rood miał go pod swoją opieką, by oczyścić Whitley z zarzutów, że jet członkiem Zespołu Plasma, Zorua zmienił się w dziewczynie i rozpoczął pomoc trenerom, którzy ucierpieli podczas zmasowanego ataku Corlessa na miasta.

Share
Translate »