Roczne podsumowanie roku 2015

1. Już rok za nami…

Czy wiecie, że strona Pokespecial.pl jest już  z wami od 18.07.2014 roku – to już 1,5 lat tłumaczenia i wstawiania opisów rozdziałów mangi pokemon special! W ciągu tego roku wiele się działo ze stroną. Zaczęliśmy umieszczać skany najnowszej mangi pokemon ORAS, zmieniliśmy hosting, dodaliśmy mangi poboczne oraz adaptacje filmów kinowych. Zorganizowaliśmy konkurs oraz dokończyliśmy polską skanlację Pokemon DP Adventure (dzięki pomocy Artura, który udostępnił nam skany). Był to rok ciężkiej pracy, testem cierpliwości (szczególnie przy przenoszeniu strony na nowy hosting) a w następnym roku dzięki naszej determinacji w końcu skończymy wersję BETA strony i będziemy mogli skończyć nad nią pracę, skupiając się całkowicie na wydawaniu polskich tłumaczeń. Tak, jak rok temu, teraz też przygotowaliśmy zestawienie statystyczne naszej strony.

2. I to rok pełen osiągnięć.

Obecnie strona Pokespecial.pl opublikowała i umieściła

 • 384 opisów rozdziałów, włącznie z opisami najnowszych serii – ale to i tak stanowi 75% wszystkich opisów, które są zaplanowane do zamieszczenia na stronie
 • 210 opisów postaci, czyli prawie dwa razy więcej, niż rok temu!!!
 • ok. 500 nowo przetłumaczonych stron mangi!
 • dodaliśmy ok. 1500 obrazków/kadrów pokemonów i bohaterów mangi dla każdego rozdziału
 • Zmieniliśmy na zakończenie roku skórkę i funkcjonalność strony

3. Nie pisząc już o statystykach dla nerdów :P

Pamiętacie, jak przyznaliśmy, że strona Pokespecial.pl była odwiedzana 18.000 razy w roku 2014?
W tym roku odwiedzono nas 50 tysięcy razy!!! Jesteśmy w szoku, że aż tak dużo ludzi przekonało się do strony o mandze oraz są z nami aż do teraz. Ale to mega pozytywne!
Jak widać, w ciągu jednego roku udało nam się pobić swój własny rekord, ale to nie wszystko.
Naszym rekordem odwiedzin jest listopad tego roku, gdzie dzięki zorganizowanemu konkursowi odwiedziło nas łącznie ok. 1000 osób! Dzięki takiemu, pozytywnemu przyjęciu ekipa strony jest przekonana, aby już częściej organizować konkursy z narodami – bo dla naszych czytelników warto! :)

4. A co dalej?

W przyszłym roku zamierzamy:

 • Dobić do 100% ze wszystkim tak, aby strona nie była już w wersji beta
 • Napisać wszystkie opisy rozdziałów
 • Napisać wszystkie opisy postaci
 • Zorganizować jeszcze 2 konkursy (jeden na najlepszego redaktora, a drugi na osobę z najlepszym poczuciem humoru) – szczegóły już naprawdę niedługo!
 • Sukcesywnie prowadzić fanpage Pokespecial na facebooku oraz aktywny udział w mediach społecznościowych
 • Kontynuacja uploadowania mang do ściągnięcia i czytania online: mangi pokemon special XY, ORAS, B2W2 oraz Inne mangi i Doujiny (jak mangi oficjalne się skończą, to kto wie? :) )

Więc jak widzicie, czeka nas taka sama praca na następny rok!

5. O fandomie.

Strona Pokespecial.pl jest tworem czysto fanowskim, robionym z myślą o fanach pokemon w całej Polsce. Naszą misją zawsze było tłumaczenie, umieszczanie i rozpowszechnianie Pokemon Special w fandomie. Nie przerwiemy naszej działalności, co udowodniliśmy wspólnie w lipcu tego roku, gdy wraz z wsparciem Ifrexalisa i innych udało nam się ponownie uruchomić stronę. Na następny rok planujemy zrobić dla was wiele więcej i mamy motywację, by wciąż was zaskakiwać. W podzielonym polskim fandomie pokemon na stale ugruntowaliśmy się w czołówce i wierzymy, że nasze wysiłki i starania zostaną przez Was docenione. Cały czas jesteśmy otwarci na darowizny na rzecz strony, wszelką chęć i pomoc w pisaniu opisów oraz [co najważniejsze] pomoc w tłumaczeniu skanlacji. Zapraszamy do kontaktu w odpowiednim dziale.

 

I na koniec

W imieniu ekipy Pokespecial.pl oraz osób z nami współpracujących, chciałbym podziękować wam, czytelnikom mangi, za ten rok spędzony z nami – dla was mamy ochotę się starać i nie przerywać naszej pracy! :)

Dosłownie wypełniacie nas determinacją!

Szczęśliwego nowego roku!

 

Share
Zagorzała fanka oraz kolekcjonerka pokemonów. W głównej mierze interesuję się rysowaniem, jednak lubię też szyć, śpiewać, grać, oglądać anime oraz grzebać przy projekcie 500+