Roark

Wstępne informacjeOpisPokemony

1Imię: Roark (jap.ヒョウタ Hyouta)
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Oreburgh
Zawód: Archeolog
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Węgla (Coal badge)
Ekspert w typie: Kamiennym

1Roark zadebiutował w serii D/P, gdzie czekał na spotkanie ze swoim ojcem – Byronem. Został wyzwany do walki przez Platinum. Zgodził się, jednak odłożył walkę na później.
W walce liderskiej Roark użył, przeciwko wodnemu Piplupowi, Cranidosa oraz Onixa, który zmierzył się z ognistą Ponytą. Człowiek, wiedząc że słabością jego pokemonów jest woda, nauczył Cranidosa elektrycznego ataku.
Mimo dużej przewagi Roark przegrał z wyzywającą.
Później pokazany został podczas spotkania z lekkomyślnym ojcem. Roark podsunął pomysł Byronowi, by to Volkner zajął się treningiem Platinum, Maylene i Candice, które wcześniej poniosły druzgocącą porażkę w walce przeciwko Jupiter.
Roark wraz z Fantiną zmierzyli się z Saturnem na Filarze Włóczni. Wygrali z przeciwnikiem i, by móc przerwać rytuał stworzenia czerwonego łańcucha przez Cyrusa, mężczyzna przekopał się pod ziemią, w tym celu unikając zakrzywienia przestrzeni przez Palkię.
Roark, wraz z pozostałymi liderami, przeciął czerwony łańcuch, płacąc za to ciężkimi obrażeniami oraz hospitalizacją.
Człowiek odzyskał przytomnośc dopiero w serii Platinum.
Pokemony, które posiada:
Inux
Imię:
Gatunek: Onix
Typ: Kamienny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Cranidos”. Został użyty do walki przeciwko Platinum. Był zdolny do pokonania Ponyty, jednak przegrał z Prinplupem.

Rampardos
Imię:
Gatunek: Rampardos
Typ: Kamienny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Kricketot”. Roark dostał tego pokemona jeszcze gdy był w jaju. Został użyty do walki przeciwko Platinum. Poprzez znajomość elektrycznego ataku zyskał przewagę, mimo to przegrał.

Pokemony, które posiadał:
4
Imię: –
Gatunek: Cranidos
Typ: Kamienny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Kricketot”. Ewoluował w Rampardosa.

 

Share

Translate »