Red

Wstępne informacjeOpisPokemony

Red1Imię: Red
Wiek: 11(RGB), 13(Yellow), 14(GSC), 16(FRLG, Emerald), 20 (ORAS)
Grupa Krwi: 0
Rodzinne miasto: Pallet
Urodziny: 8 Sierpień
Tytuł: Wojownik, Mistrz IX Ligi Pokemon
Specjalnie umiejętności: Trenowanie Pokemonów

Red2

W serii „Red, Green, Blue” Red rozpoczął swoją podróż w wieku 11 lat zainspirowany postacią profesora Oak’a i tajemniczym pokemonem Mew. Gdy, wraz z Bulbasaurem, wyrusza w swoją podróż po Kanto przeżywa niesamowite przygody, spotyka na swej drodze mnóstwo pokemonów i trenerów między innymi swojego największego rywala a zarazem przyjaciela Greena i złodziejkę Blue. Wraz z nimi pokonuje złą organizację tyranizującą cały region- Zespół Rocket. Po całym wydarzeniu bierze udział i wygrywa IX Pokémon.

W serii Yellow dwa lata po zdobyciu tytułu mistrza, Red dostaje propozycje walki z Bruno z Elitarnej Czwórki w Górze Księżycowej . Podczas bitwy zostaje przechytrzony przez resztę członków Elitarnej Czwórki i uwięziony w bryle lodu. Tylko Pikachu zwany Pika ucieka i przyłącza się do Yellow. Zamrożoną rzeźbę Reda odnajduje Brock, która okazała się być pustą skorupą. Ostatecznie uwolniony przez Giovanniego chłopak przybywa pomóc przyjaciołom i dokańcza swoją walkę z Bruno na wyspie Soli.

W serii Gold, Silver, Crystal Red dostał propozycję zostania liderem w sali miasta Viridian, lecz musiał ją odrzucić ze względu na efekty uboczne zamrożenia, które miało miejsce podczas walki z Elitarną Czwórką. Udaje się na Srebrnej Góry aby w gorących źródłach uleczyć swoje rany. Następnie wyrusza na zawody Ligi Pokemon aby uratować swoich przyjaciół przed zamaskowanym mężczyzną. Wraz z Greenem dokopuje się do lasu Ilex, gdzie wraz z innymi posiadaczami Pokedexa ratuje Celebi. Pod koniec rozdziału udaje się wraz z Goldem na Srebrną aby szlifować swoje umiejętności.

Red3

 

W serii FireRed, LeafGreen Red i Green udają się do profesora Oaka gdzie dostają wiadomość o oddaniu swoich Pokedexów i wyruszeniu na Wyspy Sevii. Następnie obaj trenerzy przechodzą specjalne szkolenie u Kimberly w celu zdobycia Ostatecznych ataków.Red4

Po treningu spotyka się z legendarnym pokemonem Mewtwo i dostaje propozycję współpracy przeciwko przybyszowi z kosmosu – Deoxysowi. Wspólnie stają do walki z liderem zespołu Rocket – Giovannim i ostatecznie pokonują złą organizację. Na końcu rozdziału Red wraz z towarzyszami walki zostaje zamieniony w kamień przez Sird i jej Darkraia.

W serii Emerald Red wraz z Greenem, Blue, Silverem i Yellow został wyzwolony dzięki pokemonowi spełniającemu wszystkie życzenia- Jirachiemu. Po pokonaniu Guile Hideout’a wszyscy posiadacze Pokedexa stają do walki przeciwko sobie w celu przywileju walki z liderem Kopuły Walk.

W serii D/P Sird przyznała, że promień, który był powodem przemienienia Reda i reszty w kamień należał do jej Darkraia.

W HS/SS o Redzie wspomniał Gold, który opowiedział o wspólnym treningu z Mistrzem regionu Kanto.

W serii ORAS Red po raz pierwszy pokazał się podczas rozmowy telefonicznej z Billem. Przyjaciel musiał go poinformować, że rubinowe i szafirowe odłamki – odpadki po czerwonej i niebieskiej kuli – zaczęły się dziwnie zachowywać. Gdy Red wraz z Daisy i Blue przyszli do domu Billa, zastał go pobitego. Wówczas dowiedzieli się o napastnikach, którzy skradli odłamki oraz łódź. Oczywiście Red i jego towarzyszka ruszyli w pościg za złodziejami.

Trwał on aż do regionu Hoenn. Gdy dogonili złodziei okazało się, że to Maxie i Archie, którzy mieli wykorzystać przedmioty do celów osobistych. Podczas wynikło, że Red potrafi mega ewoluować swojego Venusaura. Wygrali z przeciwnikami, jednak niedługo potem zostali zaatakowani przez Groudona i Kyogre. Maxie i Archie użyli odłamków do przywrócenia legendom ich pierwotnych form. Dzięki uwolnieniu swojej starożytnej mocy pokemony pokonały Reda i Blue.

Chłopak odzyskał przytomność na sterowcu zespołu Rocket. Tam spotkał Giovanniego, który o dziwo chciał połączyć siły w celu uratowania świata.

W mieście Sootopolis Red, wraz z Drakonidami byli grupą supportującą. Miał za zadanie niszczyć mniejsze kawałki meteorytów.

Pokemony, które posiada
Pokemony w Boksie
Status Nieznany
Pokemony, które posiadał
Share
Translate »