Red

Wstępne informacjeOpisPokemony

Red1Imię: Red
Wiek: 11(RGB), 13(Yellow), 14(GSC), 16(FRLG, Emerald), 20 (ORAS)
Grupa Krwi: 0
Rodzinne miasto: Pallet
Urodziny: 8 Sierpień
Tytuł: Wojownik, Mistrz IX Ligi Pokemon
Specjalnie umiejętności: Trenowanie Pokemonów

Red2

W serii „Red, Green, Blue” Red rozpoczął swoją podróż w wieku 11 lat zainspirowany postacią profesora Oak’a i tajemniczym pokemonem Mew. Gdy, wraz z Bulbasaurem, wyrusza w swoją podróż po Kanto przeżywa niesamowite przygody, spotyka na swej drodze mnóstwo pokemonów i trenerów między innymi swojego największego rywala a zarazem przyjaciela Greena i złodziejkę Blue. Wraz z nimi pokonuje złą organizację tyranizującą cały region- Zespół Rocket. Po całym wydarzeniu bierze udział i wygrywa IX Pokémon.

W serii Yellow dwa lata po zdobyciu tytułu mistrza, Red dostaje propozycje walki z Bruno z Elitarnej Czwórki w Górze Księżycowej . Podczas bitwy zostaje przechytrzony przez resztę członków Elitarnej Czwórki i uwięziony w bryle lodu. Tylko Pikachu zwany Pika ucieka i przyłącza się do Yellow. Zamrożoną rzeźbę Reda odnajduje Brock, która okazała się być pustą skorupą. Ostatecznie uwolniony przez Giovanniego chłopak przybywa pomóc przyjaciołom i dokańcza swoją walkę z Bruno na wyspie Soli.

W serii Gold, Silver, Crystal Red dostał propozycję zostania liderem w sali miasta Viridian, lecz musiał ją odrzucić ze względu na efekty uboczne zamrożenia, które miało miejsce podczas walki z Elitarną Czwórką. Udaje się na Srebrnej Góry aby w gorących źródłach uleczyć swoje rany. Następnie wyrusza na zawody Ligi Pokemon aby uratować swoich przyjaciół przed zamaskowanym mężczyzną. Wraz z Greenem dokopuje się do lasu Ilex, gdzie wraz z innymi posiadaczami Pokedexa ratuje Celebi. Pod koniec rozdziału udaje się wraz z Goldem na Srebrną aby szlifować swoje umiejętności.

Red3

 

W serii FireRed, LeafGreen Red i Green udają się do profesora Oaka gdzie dostają wiadomość o oddaniu swoich Pokedexów i wyruszeniu na Wyspy Sevii. Następnie obaj trenerzy przechodzą specjalne szkolenie u Kimberly w celu zdobycia Ostatecznych ataków.Red4

Po treningu spotyka się z legendarnym pokemonem Mewtwo i dostaje propozycję współpracy przeciwko przybyszowi z kosmosu – Deoxysowi. Wspólnie stają do walki z liderem zespołu Rocket – Giovannim i ostatecznie pokonują złą organizację. Na końcu rozdziału Red wraz z towarzyszami walki zostaje zamieniony w kamień przez Sird i jej Darkraia.

W serii Emerald Red wraz z Greenem, Blue, Silverem i Yellow został wyzwolony dzięki pokemonowi spełniającemu wszystkie życzenia- Jirachiemu. Po pokonaniu Guile Hideout’a wszyscy posiadacze Pokedexa stają do walki przeciwko sobie w celu przywileju walki z liderem Kopuły Walk.

W serii D/P Sird przyznała, że promień, który był powodem przemienienia Reda i reszty w kamień należał do jej Darkraia.

W HS/SS o Redzie wspomniał Gold, który opowiedział o wspólnym treningu z Mistrzem regionu Kanto.

W serii ORAS Red po raz pierwszy pokazał się podczas rozmowy telefonicznej z Billem. Przyjaciel musiał go poinformować, że rubinowe i szafirowe odłamki – odpadki po czerwonej i niebieskiej kuli – zaczęły się dziwnie zachowywać. Gdy Red wraz z Daisy i Blue przyszli do domu Billa, zastał go pobitego. Wówczas dowiedzieli się o napastnikach, którzy skradli odłamki oraz łódź. Oczywiście Red i jego towarzyszka ruszyli w pościg za złodziejami.

Trwał on aż do regionu Hoenn. Gdy dogonili złodziei okazało się, że to Maxie i Archie, którzy mieli wykorzystać przedmioty do celów osobistych. Podczas wynikło, że Red potrafi mega ewoluować swojego Venusaura. Wygrali z przeciwnikami, jednak niedługo potem zostali zaatakowani przez Groudona i Kyogre. Maxie i Archie użyli odłamków do przywrócenia legendom ich pierwotnych form. Dzięki uwolnieniu swojej starożytnej mocy pokemony pokonały Reda i Blue.

Chłopak odzyskał przytomność na sterowcu zespołu Rocket. Tam spotkał Giovanniego, który o dziwo chciał połączyć siły w celu uratowania świata.

W mieście Sootopolis Red, wraz z Drakonidami byli grupą supportującą. Miał za zadanie niszczyć mniejsze kawałki meteorytów.

Pokemony, które posiada
Saur

Imię: Saur

Gatunek: Venusaur

Poziom: 84

Płeć: Samiec

Opis: Saur jest drugim pokemonem Reda. Pokemon ten był podarkiem od profesora Oaka. Mógł pokazać swoje możliwości ratując Reda przed dzikim Machokem. Ewoluował w Venusaura podczas bitwy z Zespołem Rocket. Pomógł wygrać IX Ligę Pokemon. Od serii ORAS ma możliwość MegaEwoluowania. Uczestniczył w walce przeciwko Grouddonowi i Kyogre.

Poli

Imię: Poli

Gatunek: Poliwrath

Poziom: 80

Płeć: Samiec

 

Opis: Jest to pierwszy pokemon Reda, którego złapał jak był jeszcze Poliwagiem. Jest najbardziej lojalnym partnerem zespołu. Ewoluował w ostateczną formę, by móc uratować swojego trenera od utonięcia. Pomógł też przy wygraniu IX ligi pokemon.

Pika

Imię: Pika

Gatunek: Pikachu

Poziom: 88

Płeć: Samiec

 

Opis: Został złapany przez Reda w mieście Pewter. Z początku nieposłuszny i agresywny w końcu przekonał się do trenera wygrywając dla niego pierwszą walkę z liderem. Pika jest jednym z najbardziej zaufanych pokemonów w zespole Reda.

Vee

Imię: Vee

Gatunek: Espeon

Poziom: 65

Płeć: Samiec

 

Opis: Jako Eevee został genetycznie zmodyfikowany poprzez eksperymenty Zespołu Rocket. Mógł przemieniać się między wodną, ognistą i elektryczną formą ewolucji. Po wyleczeniu się z traumy Vee trwale ewoluował w Espeona całkowicie tracąc możliwość dalszej przemiany.

Lax

Imię: Lax

Gatunek: Snorlax

Poziom: 89

Płeć: Samiec

 

Opis: Red złapał Laxa na drodze nr 12, ponieważ blokował trasę, na której odbywał się wyścig rowerzystów. Pomógł w pokonaniu Giovanniego oraz w wygraniu IX ligi pokemon. Uratował liderów Kanto i Johto zatrzymując pędzący pociąg. W serii HG/SS Lax spędza czas ze Snorlaxem Emeralda w efekcie tworząc jajo.

Aero

Imię: Aero

Gatunek: Aerodactyl

Poziom: 85

Płeć: Samiec

Opis: Red dostał go od Giovanniego jako skamienielinę (żywicę). Na wyspie Cinnibar został ożywiony. Pomógł w wygraniu IX ligi Pokemon.

Pokemony w Boksie
Gyara

Imię: Gyara
Gatunek: Gyarados
Poziom: 84
Płeć: Samiec

Opis: Pierwotnie należał do Misty, jednak został skradziony przez Zespół Rocket w celu przeprowadzenia na nim eksperymentów. Został ponownie złapany przez Reda i zwrócony Misty. Po rehabilitacji Misty postanowiła dać Gyara Redowi w zamian za Krabby’ego. Pomógł w wygraniu IX ligi pokemon.

Nidorino

Imię:
Gatunek: Nidorino
Poziom: 42
Płeć: Samiec

Opis: Został złapany w rozdziale pierwszym. Nigdy później nie został ukazany.

Digl

Imię: Dig
Gatunek: Diglett
Poziom: 23
Płeć: Samiec

Opis: Byłj ednym z tych pokemonów, które zostały przez przypadek wymienione z Greenem w rozdziale „Kontra Ninetales”. Został użyty w walce z dzikim Eevee.

Sandshrew

Imię: Sand
Gatunek: Sandshrew
Poziom: 21
Płeć: Samiec

Opis: Red użył tego pokemona podczas walki z Magmarami. Użył piaskowego ataku, żeby ugasić pożar.

Status Nieznany
Fearow

Imię:
Gatunek: Fearow
Poziom:
Płeć:

Opis: Pokemon ten został złapany przez Reda, ponieważ usiłował zaatakować i skonsumować Billa, który przetransformował się w Rattatę.

Bellsprout

Imię:
Gatunek: Bellsprout
Poziom:
Płeć:

Opis: Został ukazany w wspomnieniach Reda, który złapał pokemona między drogą nr 24 a 25.

Strefa safari

Wiele pokemonów ze Strefy Safari

(kliknij miniaturkę)

Opis: W skład pokemonów wchodzą Nidoqueen, Nidokingi, Victreebele, Weepinbelle, Bellsprouty, Exeggcute i Parasect. Red złapał te pokemony, by móc przetrwać samotną noc w Strefie Safari.

Pokemony, które posiadał
Krabby

Imię:
Gatunek: Krabby
Poziom:
Płeć: Samica

Opis: Został użyty podczas walki z dzikim Eevee. W rozdziale „Kontra Articuno” został podarowany Misty w zamian za Gyaradosa.

Charizard

Imię:
Gatunek: Charizard
Poziom:
Płeć: Samiec

Opis: Pierwotnie należy do Greena. W serii GSC został wymieniony za Gyaradosa, by mógł dostać się na Srebrną Górę. Został oddany prawowitemu właścicielowi w serii FR/LG.

 

Pokemony Greena: Golduck, Scyther, Pidgeot, Porygon, Machamp

Opis: Zostały przez przypadek wymienione z pokemonami Reda. Z powodu przywiązania do pierwotnego trenera pokemony nie słuchały się Reda, dlatego nie mógł ich trenować.

Blastoise

Imię: Blasty
Gatunek: Blastoise
Poziom:
Płeć: Samiec

Opis: Pierwotnie należy do Blue. Dziewczyna pożyczyła pokemona, by mógł bronić się na Srebrnej Górze.

articuno

Imię:
Gatunek: Articuno
Poziom:
Płeć:

Opis: Red stworzył więź z Articuno podczas próby uratowania go przed Zespołem Rocket. Później Red dostał lodowego pokemona od Blue. Pokemon ten pomógł w pokonaniu Lugii i Ho-oha. Gdy bitwa się zakończyła Red oddał Articuno Blue.

Mewtwo

Imię:
Gatunek: Metwtwo
Poziom:
Płeć:

Opis: Red stworzył specjalną więź z Mewtwo, dzięki czemu mógł się z nim porozumiewać telepatycznie. Złapał pokemona w jaskini Cerulean ale oddał go Blaine’owi.

Ponownie spotkał się z Redem, by pomóc mu w pokonaniu Zespołu Rocket na wyspach Sevii.

Share

Translate »