Profesor Sycamore

Wstępne informacjeOpisPokemony

SycamoreImię: Augustine Sycamore (jap. プラターヌ博士 Dr. Platane)
Klasa Trenerska: Profesor
Płeć: Mężczyzna
Miejsce zamieszkania: Miasto Lumiose

Profesor po raz pierwszy pojawił się w rozmowie Trevor’a przez hologram, żeby poinformować go o paczce ze starterami, która przyszła do jego domu. Gdy Trevor wrócił do domu, zabrał paczkę, ale przeraził się pojawieniem się dwóch mitycznych pokemonów- Xerneas’a i Yveltala. Dwa startery uciekły. Trevor postanowił podróżować wraz ze swoimi przyjaciółmi, gdyż chciał dowiedzieć się,co się stało, a także spotkać z profesorem w mieście Lumiose.

Sycamore pokazał Lysandrowi film nagrany holocaster’em przez Trevora. Zachował sobie też jego kopię do późniejszego studiowania. Gdy później grupa przyjaciół dotarła do miasta Lumiose spotkała się z profesorem i oddała Charmandera, który uciekł z laboratorium. Wszyscy oprócz X’a udali się do kafejki Lysandra, podczas gdy X walczył z profesorem. Sycamore chciał przekonać X’a do trenowania Chespina, którego trener otrzymał od Trevora, ale X nie chciał, żeby został zaatakowany przez zespół Flare. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sycamore’a, ale X przygarnął Chespina i był zainteresowany też trenowaniem Charmandera.

Potem ta dwójka udała się na ponowne spotkanie z przyjaciółmi X’a. Kiedy przyjaciele X’a pytają się o dziwną i trochę straszną postawę Lysandra, profesor śmiejąc się, odpowiada im, że ma taki majestatyczny charakter, który ich zszokował. Potem profesor udaje się na wywiad do wieży Pryzmatu.

Jakiś czas po porażce użycia ostatecznej broni przez zespół Flare, profesor przeprasza X’a i jego przyjaciół za to, że nie zauważył, że Lysandre jest liderem zespołu Flare. Trenerom polecił udanie się do miasta Anistar, gdzie mogą dowiedzieć się czegoś na temat zespołu Flare.

Pokemony, które posiada:
Share