Profesor Sycamore

Wstępne informacjeOpisPokemony

SycamoreImię: Augustine Sycamore (jap. プラターヌ博士 Dr. Platane)
Klasa Trenerska: Profesor
Płeć: Mężczyzna
Miejsce zamieszkania: Miasto Lumiose

Profesor po raz pierwszy pojawił się w rozmowie Trevor’a przez hologram, żeby poinformować go o paczce ze starterami, która przyszła do jego domu. Gdy Trevor wrócił do domu, zabrał paczkę, ale przeraził się pojawieniem się dwóch mitycznych pokemonów- Xerneas’a i Yveltala. Dwa startery uciekły. Trevor postanowił podróżować wraz ze swoimi przyjaciółmi, gdyż chciał dowiedzieć się,co się stało, a także spotkać z profesorem w mieście Lumiose.

Sycamore pokazał Lysandrowi film nagrany holocaster’em przez Trevora. Zachował sobie też jego kopię do późniejszego studiowania. Gdy później grupa przyjaciół dotarła do miasta Lumiose spotkała się z profesorem i oddała Charmandera, który uciekł z laboratorium. Wszyscy oprócz X’a udali się do kafejki Lysandra, podczas gdy X walczył z profesorem. Sycamore chciał przekonać X’a do trenowania Chespina, którego trener otrzymał od Trevora, ale X nie chciał, żeby został zaatakowany przez zespół Flare. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sycamore’a, ale X przygarnął Chespina i był zainteresowany też trenowaniem Charmandera.

Potem ta dwójka udała się na ponowne spotkanie z przyjaciółmi X’a. Kiedy przyjaciele X’a pytają się o dziwną i trochę straszną postawę Lysandra, profesor śmiejąc się, odpowiada im, że ma taki majestatyczny charakter, który ich zszokował. Potem profesor udaje się na wywiad do wieży Pryzmatu.

Jakiś czas po porażce użycia ostatecznej broni przez zespół Flare, profesor przeprasza X’a i jego przyjaciół za to, że nie zauważył, że Lysandre jest liderem zespołu Flare. Trenerom polecił udanie się do miasta Anistar, gdzie mogą dowiedzieć się czegoś na temat zespołu Flare.

Później Profesor, w oczekiwaniu na Xa i jego przyjaciół w mieście Anistar, został zaatakowany przez cztery Hawluche. Mężczyzna był wtedy przyczepiony liną do zegara Anistar.

Mężczyzna został uratowany przez protagonistów. Podczas walki profesor przyznał, że efekt wystrzału broni ostatecznej umożliwił łatwiejsze śledzenie mega kamieni – jaśniej błyszczą w okolicach godziny 20 a 21. X i Y postanowili ruszyć na poszukiwanie kamieni dla Rute i Solsola, jednak mieli świadomość, że w okolicy znajduje się trener Hawluch, dlatego do tej misji posłali Tierno i Shaunę. Zaś osoba, która zaatakowała profesora nazywała się Essentiaczłonkini zespołu Flare. Po jej ucieczce Sycamore dowiedział się od swoich asystentów – Sini i Dexio, że zespół Flare ukrywa się we Wiosce Pokemonów.

Po pokonaniu wrogiej organizacji Profesor Sycamore pojawił się w mieście Lumiose, by pogratulować bohaterom zwycięstwa. Mężczyzna zaproponował nawet przyjęcie i paradę dla dzieci, jednak te odmówiły, twierdząc, że wolałyby odpocząć od tego wszystkiego.

Później profesor stoczył rozmowę z Greenem i Blainem, którzy zauważyli, że podczas bitwy z Zygarde przeciągał do siebie zielone komórki. Profesor przyznał, że te stworzenia zostały ściągnięte z regionu Alola. W celu zbadania tego zjawiska posłał Sinę i Dexio na te rajskie wyspy.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Bulbasaur
Typ: Roślinny/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:Bulbasaur pojawił się w laboratorium Profesora Sycamore. Gdy Charmander zwyciężył walkę z Chespinem X, Bulbasaur pogratulował pokemonowi, zawstydzając go.


Imię:
Gatunek: Squirtle
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Squirtle po raz pierwszy pojawił się w laboratorium profesora Sycamore. Gdy Charmander zwyciężył walkę z Chespinem X, Squirtle pogratulował pokemonowi, zawstydzając go. Pokemon asystował w drodze do miasta Anistar.

Pokemony, które miał:

Imię:
Gatunek: Chespin
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: To jeden z trzech starterów profesora Sycamore. Mężczyzna dał pokemona Trevorowi, by pomógł X’owi wyjść z depresji. Po walce Yveltala i Xerneasa dołączył do drużyny X’a.


Imię:
Gatunek: Fennekin
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: To jeden z trzech starterów profesora Sycamore. Mężczyzna dał pokemona Trevorowi, by pomógł X’owi wyjść z depresji. Po walce Yveltala i Xerneasa został oddzielony od bohaterów i został przygarnięty przez Malvę.


Imię:
Gatunek: Froakie
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: To jeden z trzech starterów profesora Sycamore. Mężczyzna dał pokemona Trevorowi, by pomógł X’owi wyjść z depresji. Po walce Yveltala i Xerneasa dołączył do zespołu Y.

 


Imię:
Gatunek: Charmander
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Charmander był jednym z pokemonów w laboratorium profesora Sycamore. Pokemon jednak uciekł i został odnaleziony na trasie nr 4 przez bohaterów. Mężczyzna potem oddał Charmandera X’owi, który zechciał trenować stworka.

Share

Translate »