Profesor Rowan

Wstępne informacjeOpisPokemony

1Imię: Rowan (jap. ナナカマド博士 Dr. Nanakamado)
Rodzinne miasto: Sandgem
Klasa trenerska: Profesor

1Profesor Rowan po raz pierwszy pojawił się na początku serii D/P, wraz z ojcem Platinum – profesorem Berlitz. Przez przypadek zderzyli się z Diamondem i Pearlem, przez co zostały zamienione listy z misją na ochroniarzy panienki Berlitz.

W mieście Canalave, profesor pojawił się na zebraniu profesorów. Tam, dostał gazetę redagowaną przez Belle i Pa, jednak człowiek nie okazał się być fanem brukowców i wyrzucił gazetę do śmieci. W te sposób przeoczył informację gdzie znajduje się obecnie córka jego przyjaciela.

Kolejnym razem profesor Rowan pojawił się, gdy wraz z Panem Berlitz został uwięziony w specjalnej klatce przez członka Zespołu Galactic. Musieli zostać w niej na kilka dni, ponieważ można było przełamać klatkę czekając aż siła bariery osłabnie. Tam Profesor i jego partner zdemaskowali Dia i Pearla, jako fałszywych ochroniarzy Panienki.
W celu pomocy w pokonaniu zespołu Galcatic, profesor Rowan uaktualnił pokedexy, w których można było zobaczyć różnice między płciami pokemonów.

Na Filarze Włóczni profesor Rowan i profesor Berlitz dołączyli do Byrona i podziemnego człowieka, gdzie użyli urządzenia do zakłóceń zakrzywienia czasoprzestrzeni przez Dialgę i Palkię w celu pokrzyżowania planów Zespołu Galactic.

W serii XY profesor odkrył, że Xerneas i Yveltal przebudziły się. O tym fakcie poinformował profesora Oaka.

Pokemony, które posiadał:
Share
Translate »